Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kislányom 2 éves múlt, de még mindig nem alussza át az éjszakákat. "Normális" ez? Segítenétek? fórum

Kislányom 2 éves múlt, de még mindig nem alussza át az éjszakákat. "Normális" ez? Segítenétek? (tudásbázis kérdés)


12. Kedveske (válaszként erre: 2. - Panka78)
2009. szept. 17. 08:27

A Te lányod, nem lehet, hogy az Én fiam?:-)

Igaz a gyerekem már elmúlt 2,5 éves, de mintha őt írtad volna le. Nem rég hagyta abba a cicizést, de most minimum egyszer kel éjjel. Van amikor csak nyöszörög, mert rosszat álmodik, vagy sóhajt egy agyobbat, de én már fenn vagyok, mint egy órarugó.

Ha csak egyet nyikkan, akkor nem megyek, be hozzá, mert lehet, hogy csak álmába "beszél", ha többet akkor bemegyek, megsinogatom, betakargatom stb. Általában ez segít. Ha kéri melléfekszem, ha kéri áthozom közént, vagy jön magától. Ő nem egy nagy alvó gyerek. Csecsemő korában sem volt az, kevéssel is beéri.

Én ebből nem csináltam soha nagy problémát, elfogadtam hogy ő ilyen nem egy mormota típus(az apja is ilyen, biztos örökölte), de kiegyensúlyozott, egészséges kisgyerek.


Nálunk ez bevált, én is ő is kipihentek vagyunk.

2009. szept. 17. 05:48

Nekem mostanában nagyon jól alszik a gyerek, főleg, mióta lefekvés előtt kb fél órával Gyerekálom Tejbedarapépet kap. Aztán egy jó adag szopizás. Addig is sokszor átaludta az éjszakát, de a dara óta akár 10 órát is alszik egyhuzamban. Most is alszik még, pedig már tegnap 20 órakor elaludt.

De még nem nőnek a fogai. Lehet, hogy akkor megszűnik a "jólétem".

10. misz
2009. szept. 16. 22:35

Az én kislányom fél éves kora után sajnos tápszert kapott, mégsem aludta át az éjszakát csak 2 éves korától. Amikor jött a foga, volt, hogy 16x! kelt egy éjszaka. Teljesen kikészültem.

Minden létező módszert kipróbáltam, beszéltem dokikkal, de semmi nem segített. Ő is beköltözött hozzánk, akkor kicsit jobb lett, de ez sem volt megoldás.

Másfél éves volt, amikor 3 hónapon keresztül nem aludt nappal egy percet sem. Aztán 2 és fél éves kora óta egyáltalán nem alszik el nappal.

El kellett fogadnom, neki ennyi az alvásigénye és kész.

2 éves volt, amikor először átaludta az éjszakát, és nem tudom mitől. Mert minden ugyanúgy volt, mint máskor. Egyszer csak megtörtént, és azóta hála Istennek szépen alszik minden éjszaka.


Így tanáccsal nem tudok szolgálni. De kitartást kívánok! Hidd el, egyszer nálatok is megtörténik. :)


Ja, és még valami fontos. Nem kell elhinni mindenkinek, hogy az Ő gyereke 2 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Egy idő után, hogy elkerüljem a kioktatást, én is ezt mondtam. És volt olyan ismerősöm is, akinek az volt az átalvás, hogy este 10 és reggel 6 között csak inni kelt fel a gyerek.

Szóval ne idegeskedj! :)

2009. szept. 16. 11:39
Du. alvás: eddig 2,5 órát aludt 1x, 1-2 hete viszont már csak 1,5 órát.
2009. szept. 16. 11:38

Szereti a külön szobáját, ezzel nincs gond.. Este Ő megy a saját ágyába, hogy ott fog aludni.. Éjszaka vándorol, ált. mellettem köt ki, ha nincs energiám "percenként" berohangálni hozzá!

Reggel viszont nem érti mit keres mellettem, rohan vissza a saját ágyába!

Egyébként az éjszakai ébredéseihez órát lehetne állítani. Lehet, hogy valami rossz beidegződés?

2009. szept. 16. 11:37
Szia. Sajnos nem vagy egyedül ezzel a problémával, mint látod, az én lányom is ilyen volt... :-( Nem tudtam mit tenni, át kellett gondolnom nekem is, hogy mi legyen. Külön ágyban, de egy szobában volt velünk, 27-28 hós koráig szopott, viszont nem aludta napközben sem... :-( Másfél éves korától folyamatosan fent volt, csak akkor aludta át az éjszakákat már, amikor nem szopizott. Fel-felébredt az első időben, majd fokozatosan hozzászokott az alváshoz. Tudom könnyű mondani, de kitartás... :-)
2009. szept. 16. 11:21

Szia!

Igazából tanácsot adni nem tudok...az én kisebbik fiam 2,5 évig szopott én is így voltam mint te, addig nem aludtam át egy éjszakát sem.Ő is többször felkelt éjszakánként ,amíg szpott volt,hogy kétóránként is fent volt szopizni.Annyira ki voltam,hogy már odatettem magunk mellé,hogy úgy tudjak én is valamit aludni.Így kicsit jobb lett mert csak egyszer kelt fel.Mikor elválasztottam akkor sem aludta át az éjszakát.Erre szerintem nincs egyöntetű válasz.Most ott alszik ő is a mi hálónkba külön ágyba.Teljesen kiborul amikor át akartam vinni a gyerekszobába. Most ott tartunk,hogy a két fiú az emeletes ágyban alszik de a mi hálónkba,mert közben született egy kislányunk és nem akartam erőszakkal átkényszeríteni őket a szobájukba, nehogy valami negatív érzést váltsak ki belőlük.Szerintem a gyerekeknek meg kell érniük rá,hogy külön szobába aludjanak.lehet,hogy a kislányodnak van valami félelme és amiatt nem tud jól aludni.Mindenesetre kényszeríteni nem akarom őket mert azt tapasztalatból tudom,hogy ebből pszihés probléma is lehet.Amúgy sokat alszik napközben a lányod, vagy most már csak délután? Van egy ismerősünk ő is így van a kislánnyal mint mi, ő még csak egy éves.De azon nem csodálkozom mert állandóan altatják, ha napközben mindig alszik akkor mitől aludna éjjel.....

2009. szept. 16. 11:19
Szia ez zeljesen normális dolog majd idővel egészen biztos hogy átalussza az éjszakát2
4. G.
2009. szept. 16. 11:15

Türelem.....

Az én lányom 3 éves volt mikor átaludta az első éjszakát.Nem segitett semmi.Mi voltunk az alváscentumban is,nem lettem okosabb ott sem.

Én nem siettettem a külön alvást.Velünk aludt,majd 2 éves kora körül kapott egy új ágyat.Onnantól néha elvonult a szobájába,de általában mellettem kötött ki.

Nem számotott mennyire volt kimerült esténként.

Ha olyanja van időnként éjjel még mindig "letapogat" hogy megvagyok-e.

Jó helyen van az ágya?/vízér,hartman.../

Ne aggódj,nem vagy egyedül a problémáddal.Ha veled nyugodtbban alszik,vedd magadhoz.Előbb vagy inkább utóbb aludni fog.Ne görcsölj rá a témára,kezeld lazán a dolgokat.Ha te feszült vagy a gyerek is az lesz.Minden rezgésedet átveszi.Meg fog oldódni magától.

2009. szept. 16. 11:15

Ne keseredj el, az én nagylányom öt éves és csak akkor alussza át az éjszakát, ha átköltözik a mi ágyunkba. Különben felkel éjjel,mert szomjas,pisilni kell stb.

A pici egy éves koráig átaludta az éjszakát, de egy éve( költöztünk )már ő sem. Sokáig próbálkoztam én is, hasonlóképpen, mint te,de hulla fáradt voltam már, úgyhogy én azt csináltam ( ami sokaknak nem tetszik )ha megébred éjjel, átviszem közénk és onnantól kezdve reggelig alszik. Hajnal 3-4 körül ébred.

Az alvás vizsgálatról csak annyit írnék, hogy mivel a nagylányomnak minimális az alvásigénye születése óta, sosem fárad el, mi is érdeklődtünk annak idején mikor két éves volt. Akkor nekem azt mondta egy gyerek ideggyógyász doktornő, hogy csak akkor foglalkoznak vele, ha három éves kora után is így marad, addig nem, anyukának ki kell bírni. Három éves kora óta tényleg csak egyszer kel fel éjjel. Leszámítva azt, hogy néha miután lerakom aludni este, másfél óra múlva kijön és közli, hogy ő nem álmost úgy 11 óra tájban.: )

2009. szept. 16. 11:07

Kislányom 2 éves, de még mindig 2-3x (vagy többször felébred éjszaka) Igazából félálomban van, de akkor is engem követel!

Még szopizik, talán ez is a baj, de kipróbáltam már azt is, hogy nem adok neki, de ilyenkor meg azt kéri, hogy vegyem fel. Mindezt torka szakadtából ordítva, és sírva.

Próbáltam már azt is, hogy az első nyikkra nem rohantam be hozzá, de akkor meg teljesen kikészül, és hisztibe torkollik az egész!

Már beköltöztem a szobájába is, hátha úgy jobb, de nem. (talán "elszívom előle a levegőt", és ezért ébred?)

Mit tanácsoltok, mit tegyek?????

Fáradt vagyok, elgyötört, és kimerült!!! (Két év alatt talán 3x aludta át az éjszakát!)

Próbálkoztam már mindennen: homeopathia, virágesszencia, borostyánlánc..

Utóbbi időben már az alvásszakértő is felmerült:)

Vagy esetleg csak annyi a hiba, hogy nem fárad el napközben???

SOS!!!!!!!!!

2009. szept. 16. 11:07
Kislányom 2 éves múlt, de még mindig nem alussza át az éjszakákat. "Normális" ez? Segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook