Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért fordulhat elő ma Mo.-n, hogy harci kutyák támadnak rá/tépnek szét kisgyerekeket? Miért nem figyelnek a szülők gyerekükre-kutyájukra? fórum

Miért fordulhat elő ma Mo.-n, hogy harci kutyák támadnak rá/tépnek szét kisgyerekeket? Miért nem figyelnek a szülők gyerekükre-kutyájukra? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. Csiga78 (válaszként erre: 9. - Gallinaccia73)
2008. márc. 26. 10:21

Teljes mértékig egyet értek veled.Nem mindig csak az állat tehet róla.Én inkább tartom a zsülőt felelősnek,mert ahogy írtad a gyerekkel meg kell tanítani,hogy bánjon az állattal,viszont a szülőnek is meg kell tanulnia óvni a gyrekeét.Bár ha ez a babó(én nem láttam a híreket)picuri volt,az az épp,hogy csak totyorgó,akkor neki még nem nagyon lehet megtanítani,hogy alkalmazkodjon a kutyához.Viszont ne felejtsük el azt sem,hogy a rotiknak van majdnem a legerősebb harapásuk.Lehet,hogy ő csak rászeretne fogni a kézre,csak hát marha nagy erő van az állkapcsukban.


Rövid sztori:kisfiam imádja a kutyánkat kergetni,piszkálni.Konyhában voltam (15 hónapos lehetett már a gyermek),hallom kutya morog,mindent eldobva rohantam nehogy megharapja(mert nem szeretném,ha emiatt mennie kéne!!!!).Kutya azért morgott,mert Gyermekem izomból húzta a füleit és ő nekem próbált jelezni,hogy hé anya segíts,meg a gyermeknek,hogy hé ez fáj.Hát ennyi volt a reakciója.Gyerek párszor rápróbált még,elmagyaráztam neki,hogy nem lehet,kutya meg azóta úgy van,ha látja,hogy gyermek valamiben sántikál,akkor inkább elmegy:))))

10. Csiga78 (válaszként erre: 8. - 7934d1ac97)
2008. márc. 26. 10:15
Igazságszerint mi panelben tartjuk.Tudom sokan kiakadnak ezért,mert nagy a mozgásigénye,de meg szoktam futatni.Viszont többet alszik,mint én.Napi 20 órát képes végig aludni a kisasszony:)))
2008. márc. 26. 10:07
az a baj hogy a média csinál szenzációt ezekből a dolgokból.féligazságokat közölnek,vagy még azt sem.a rottweiler nem harci kutya,hanem örző-védő.ugyanolyan mint a németjuhász pl.és csak nevelés kérdése,hogy melyik kutyából csinálunk "élő fegyvert".nekem mindig is rottweilerem volt/van most is.2 gyerekem a kutyával nőtt fel.soha,még csak a gonodlatot sem láttam a kutya szemében h bárkit is bántani akarna,a gyerekeimért meg akár tűzbe is menne.És a gyereket meg kell tanítani a kutya tiszteletére,ahogy a kutyát is az emberére.nem bonyolult dolog.
8. 7934d1ac97 (válaszként erre: 6. - Csiga78)
2008. márc. 26. 10:06

Imádom a vizslákat, egyszer mikor mentem az állatdokihoz, volt ott két vizsla (egy pár voltak :D) és nem is volt rajtuk se póráz se szájkosár, perdig vadász volt a gazdájuk, és olyan okossan viselkedtek, minden parancs/kérést teljesítettek, nem futottak el a gazdi mellőlt a másik idegen kutyák majd megvadultak a póráz másik végén ők meg nyugodtan álltak és várták mikor mehetnek. Mikor megszólaltam hogy milyen okossak, az állat doki megállapította hogy : "hát igen, vannak kutyák és vannak vizslák!" :D De tényleg elbűvőlően okossak voltak!! :D

Sajna nekünk nincs most kutyink, de ha lesz azt hiszem ismét a vizsla "kicsinyitett változatátát" tacsit fogok hozatni, mert sajna kicsi az udvarunk, nem akarok egy vizslát kínlódtatni kis udvarba. :)

Bocsi, ez más téma volt! :DD

7. daroki (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. márc. 26. 10:00
Nekünk ugyancsak egy havanesünk van,de sosem hagyom egyedül kettesben a 4 éves lánykámmal.A lánykám is tud durvulni,a kutya is védi magát.Belese merek gondolni,hogy mi lenne,ha kettesben maradnának??Pedig ugye nem harcikutyám van,hanem egy fogpiszkáló,de őt is fel lehet idegesíteni,tehát jobb az óvatosság!
2008. márc. 26. 10:00

Mert sz...nak bele az emberek,sajnos:(((

Nekem van kutyám is és gyermekem is.Persze azt hozzá kell tegyem,hogy magyar vizslám van,tehát nem harci kutya,még is úgy bánnak vele néha.

Meg nagyon sok szülő elfelejti,hogy a kutyának(ha ő van előbb),a gyerek idegen mikor hazaviszik a kórházból és elfelejtik összeismertetni őket.

Nekünk mikor meg lett a Pici párommal hazaküldtem a t.pelenkát,hogy tegye be az ágyba,hogy a kutya már előre megismerje az illatát.Nem is volt gond,de 1 éves koráig nem nagyon hagytam őket magukra,mert nem lehet tudni.Akkor már 2 és fél éve megvolt a kutya,de még sem mertem 100%-osan állítani,hogy ismerem a saját kutyám.Neki is le kell reagálnia,ha a gyerek vmi rosszat tesz vele és ezt felejtik el a szülök:(


Sajna.

5. 754c7e07c3 (válaszként erre: 3. - 7934d1ac97)
2008. márc. 26. 09:58
Értem. :((
2008. márc. 26. 09:57
Én tegnap láttam egy műsorban,hogy erről volt szó:(Nagyon szomorú eset,és a szülőket tartom egyértelműen felelősnek!
3. 7934d1ac97 (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2008. márc. 26. 09:56

tegnap megint egy 15hós kisfiúra támadt egy rottweiler mert a kutya "csak" ki volt kötve, és nem elkerítve a babó meg oda totyogott a kutyához és az meg rátámadt, mert védte a területét. Ha valakinek ilyen kicsi gyerke és ilyen kutyája van, miért nem keríti be a kutyát, hogy a gyerek ne tudjon oda menni?

Én nem értem hogy ha valakinek lesz gyereke, miért ilyen felelőtlen? És ez nem az első eset.

Borzasztóan bánt, hogy ilyen buták vagyunk mi felnőttek!!!

2008. márc. 26. 09:52
Most hogy jött elő ez a téma megint?
2008. márc. 26. 09:52
Miért fordulhat elő ma Mo.-n, hogy harci kutyák támadnak rá/tépnek szét kisgyerekeket? Miért nem figyelnek a szülők gyerekükre-kutyájukra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook