Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? fórum

Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
129. eb85e22a13 (válaszként erre: 128. - Gribedli***)
2014. okt. 20. 17:19
:d
128. gribedli*** (válaszként erre: 127. - Eb85e22a13)
2014. okt. 20. 17:03
Már én sem emlékszem, mi volt az:)
127. eb85e22a13 (válaszként erre: 126. - Eb85e22a13)
2014. okt. 20. 16:45
Ja,most latom,hogy ezeket te sem most irtad, hanem regen. Akkor en neztem el,bocs.:)
126. eb85e22a13 (válaszként erre: 119. - Gribedli***)
2014. okt. 20. 16:39

Szia Gribedli!:)

Ne haragudj, fogalmam sincs, hogy mi volt konkretan mar a tema..,mire irod ezt..,, 3- 4 honapja volt..

Nincs most idom visszaolvasni..,de irod is, hogy toroltek..,igy nem is tudnam..

2014. okt. 19. 06:21
mindent mertekkel kell enni,keves hus,sok gyumolcs es zoldseg,es persze sok folyadek ivasa.
124. Derya (válaszként erre: 114. - 49247d048a)
2014. júl. 10. 23:05

reszeld le es szaritsd meg.

jol hasznalhato lisztkent.

ezen kivul lehet kesziteni lepenyeket.

reszelt tok, reszelt repa, tojas, so, fahej es palacsintasutoben kisutni, vagy almapotlokent hasznalni.

muffinokat is lehet kesziteni vele.

123. csikil4ny (válaszként erre: 121. - Gribedli***)
2014. júl. 9. 11:32
Jelenleg csak a vashiányom bizonyított, viszont elég kevés halat eszek. A zöldséget van amikor a helyi piacról, de a legtöbbször multitól mert csak azt engedhetjük meg magunknak (van, hogy pl. a paradicsom a piacon duplája a multiénál). Nem szeretnék egy marék vitamint külön-külön szedni, most egyet ajánlottak azt kipróbálom, s meglátom. Elolvastam az összetevőket nem tűnik rossznak - persze egy szakembernek többet mond a cimke.
122. gribedli*** (válaszként erre: 114. - 49247d048a)
2014. júl. 9. 11:25

Tökből, ha ilyen sok, készíthetsz ananászbefőttet is. Valahol biztos talalsz erre egy receptet, gyerekkoromban a nagynéném csinált ilyet, mert tényleg a tök nagyon szapora növény, az ananász viszont drága. A tök semleges íze teljesen felveszi az ananász ízét, ami mellesleg egy kicsit túl gejl is, így a kettő együtt nemcsak finom lesz, de pl elfelezi az ananász ch-ját is, ami nem mellékes:)))


Igaz, a nagynéném nem erről az oldalról közelítette meg a dolgot, inkább spórolásból tette el.

121. gribedli*** (válaszként erre: 107. - Csikil4ny)
2014. júl. 9. 11:18

Szerintem ha a zoldseg gyumolcs ideny, es helyi, a te kornyekedrol es eretten szedik le, ebben az esetben igen, fedezheti a szuksegleteidet, de telen ajanlott egy B-vitaminkomplex es C-vitamin. Csak azert, mert ezek erzekenyebbek mindenre, hore, fenyre, vagy ha sokaig all a pinceben, kamraban a cucc.


Ha viszont rendszeresen primor zoldseg es gyumolcs van az asztalon es ez leginkabb boltbol van es nem a szomszedbol, akkor mar kevesbe biznek bennuk, de nezd, egy csomo dolog, ami nem zoldseg, mar igy is vitaminozott, ezert ezeket figyelembe vennem. Pl az osszes muzlifeleseg, ha nem natur zabpehelyrol/zabkorparol van szo, az osszes muzliszelet, a feherjeszeletek, a dietas gyumolcslevek (mondjuk ezt en nem iszom, de sokan igen, ezert muszaj felsorolni), mind mind mar fel vannak turbozva valamivel, szoval nem biztos, hogy kell meg melle valami kiegeszito, de a te kozerzeted donti el.


En pl eszem rengeteg zoldseget, frisset is, megis szedek C-vitamint, es havi verzes elotti napokon, kozbeni napokon szedek vasat, folsavat. Omega3-at is kuraszeruen, menzesz alatt, elott nem.


De ha olyan nap van, hogy benyomok egy feherjeszeletet, mar benne van 40% a szuksegletembol a legtobb vitaminbol, ezert ezt is ugy tekintem, hogy a nap folyaman elfogyasztott dolgokkal egyutt megvan az egesz. A valtozatos etrendet semmi sem potolja, ez nalunk minden bogyora es kiegeszitore ra van irva.


Bizonyos betegsegek miatt tobb kellhet ebbol vagy abbol, de ez nem attol van, hogy valtozatos taplalkozasbol nem tudod bevinni, hanem attol, hogy a betegseg miatt van szukseged extrakra. Aki nem beteg, es ugy eszik, ahogy irtam (ideny dolgok, kozelbol, ritkan kiegeszito ha kell), az nem is fog megbetegedni.


Pl a vasat/folsavat pluszban en azert szedem menzeszkor mert nalam bebizonyosodott, hogy kell, de a honap tobbi reszeben nem kell es nem is fogom szedni soha hiszen a honap tobbi reszeben tokeletesen eleg annyi, amennyi a kajamban van.

120. gribedli*** (válaszként erre: 104. - F0bf1f8ebd)
2014. júl. 9. 11:02

Igen, abbol is! En terhessegek es szoptatas idejen idejen ezeket az asvanyvizeket ittam (kimondottan ajanljak is ezekben az idoszakokban): sangemini, uliveto. Nemcsak kalcium de mas asvanyi anyagok is vannak bennuk, a sangemini az egy bomba, tenyleg.


Viszont hosszutavon nem volt ra szukseg, mert a mostani szuksegletem ennel aacsonyabb es eleg a csapviz is, a mi zonankban ez nagyon tiszta es jo minosegu, ezert ha nincs kulon okom ra, nem iszom asvanyvizet.

119. gribedli*** (válaszként erre: 103. - Eb85e22a13)
2014. júl. 9. 10:55
Engem erdekel, mert nem olvastam es mar toroltek, ha leirnad par szoban meg egyszer, megkoszonom:). Ha nem lehet itt, mert nem engedi a rendszer, akkor priviben is.
2014. júl. 9. 10:20
Köszönöm. A rántott cuccoktól rosszul vagyok és hízok :-( töklecsó, töltött tök jól hangzik, nézek is recepteket, mert mèg nem csinaltam.
117. bf788839f9 (válaszként erre: 114. - 49247d048a)
2014. júl. 9. 09:45
Rántott tök, töklecsó-azt télire is elteheted.
116. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 114. - 49247d048a)
2014. júl. 9. 09:45
Lehet salátába rakni, vagy töltött tök, vagy lehet grillezni is és köretként fogyasztani. Bár szerintem az ember a végére már megunja :)
2014. júl. 9. 09:39
Ja, látom radírpók dolgozott /amit nem is bánok :-) /
2014. júl. 9. 09:38
Ha már egészséges táplálkozás... Mit csináljak tökből, ami egészséges, fogyókúrás? Kaptam rengeteget, tökfőzeleket ki nem állja a család. Rakott tököt csináltam valamelyik nap, de mit kezdjek a többivel? Van kb 10 hatalmas tököm :-)
113. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 112. - Csikil4ny)
2014. júl. 9. 09:20

A multivitaminokkal azért kell vigyázni, mert ugye többféle vitamint belepakolnak, amelyek egymás antagonistái is.

A kávé, tea növeli a calcium szükségletet. (illetve a cola is)

112. csikil4ny (válaszként erre: 111. - F0bf1f8ebd)
2014. júl. 9. 09:08

Nem, nem íram ebben a fórumban.


Nem szedek mást - most akarok egy multivitamint, mert muszáj - kávézok, ezért úgy 2 órával kávé után szoktam bevenni a kálciumot.

111. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 110. - Csikil4ny)
2014. júl. 9. 09:04

Nem lehet.

A calciummal kapcsolatban: nem szedsz más gyógyszert véletlenül? Illetve a kalciumot mikor, mivel szeded?

Iszol kávét, teát rendszeresen? (lehet, hogy ezeket már írtad, csak nem olvastam végig a fórumot, bocsi)

110. csikil4ny (válaszként erre: 108. - F0bf1f8ebd)
2014. júl. 9. 05:40
Tehát a válasz ha jól értem az, hogy nem lehet. Csak azért kérdeztem, hogy tudjam: én rontok el valamit, vagy tényleg nem elég ez a vitamin mennyiség. Veszek vitamint, s lássuk, hogy így minden rendben lesz-e, kezd idegesíteni a dolog, s nem is szeretnék még egy gégegörcsöt produkálni, mert nem egy kellemes dolog. (Mondjuk akkor kálcium hiányom volt, de az nálam elég gyakran előfordul, szinte folytonosan Ca-t szedek)
109. b486c9cf7d (válaszként erre: 100. - Eb85e22a13)
2014. júl. 8. 23:06
Vannak amalgam tomeseid?
108. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 107. - Csikil4ny)
2014. júl. 8. 22:20

A mai zöldségekben jóval kevesebb vitamin van, mint régebben 50-60 évvel ezelőtt. A vitamintartalmat meghatározza az is, hogy milyen környezetben nevelkedett az adott növény pl. a fólia sátras zöldségekben kevesebb a vitamin. Illetve az sem mindegy, hogy milyen érettségi fokon szedik le a zöldséget és mennyit szállítják. Az áruházakban, meg előtte amíg az adott helyre szállítják, az adott terem gáz összetételével szabályozzák, hogy a növény érjen-e vagy sem.

Illetve a mai környezeti viszonyok, szokások is nagyban ronthatnak a vitamin ellátottságon pl. a dohányosoknak jóval több c-vitaminra van szüksége. Illetve azt se felejtsük el, hogy az irányadó napi bevitel csak az a mennyiség, ami biztosítja, hogy hiánybetegség ne alakuljon ki.

2014. júl. 8. 20:36

Egyáltalán csak kajákból be lehet annyi vitamint vinni a szervezetbe ami elégséges a szervezetnek?


Nekem folyton valami hiányom van, igyekszek változatosan táplálkozni, mégis....


Arra kell vigyázni a vízivásnál, hogy ne emeljétek meg egyszerre nagyon. Én szépen kimostam magamból a kálciumot, csak egy fél literrel emelve az adagom. Lehet, hogy én vagyok a kivétel, de én ezek után vigyázok a vízzel, tényleg megijedtem.

106. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 101. - Gribedli***)
2014. júl. 8. 20:02
Milyen szerencse,hogy a rákfélékkel nincs bajom. A halra szoktatom magam épp,de egész jól megy. Tejterméket keveset fogyasztok,natur joghurt és túró meg mozarella kb ennyi. De ezt már irtam.
2014. júl. 8. 19:25
Na ha már egészség, istenit edzettem ma :DD
104. f0bf1f8ebd (válaszként erre: 101. - Gribedli***)
2014. júl. 8. 19:15
Kalciumot még ásványvízből is tudjuk hasznosítani.
103. eb85e22a13 (válaszként erre: 101. - Gribedli***)
2014. júl. 8. 18:32

Ne haragudj, hogy ism.visszatertem a mulkorihoz, de sok levelet kapok azota is, es gondoltam irok meg par dolgot, ha mar ok is vettek a faradsagot, es irtak nekem..

Most mar viszont igerem,h.off nalam a tema..

Remelem tudjatok folytatni az egeszseges kajakrol a beszelgetest/vegre volt valami ertelmes tema/..

2014. júl. 8. 17:27
a zöldségek. de azt inkább meghagyom az állatoknak.
2014. júl. 8. 17:21

Khm...


Hogy visszakanyarodjunk a taplalkozashoz, ugye szoba kerult, hogy a tejet, tejtermeket nem mindenki fogyaszt(hat)ja, megis sokan tartanak attol, hogy mi lesz a kalciummal es a minap recepteket keresgeltem egy dologra, es felbukkant egy szep lista a tengeri herkentyukrol.


Mar regebben is tudtam, hogy az ajoka, vagy szardella es ugy altalaban a pici halak gazdagok jol felszivodo kalciumban (160-200mg 100g-onkent). De most lattam, hogy a rákfélék is, szoval a garnela es a nagyobb rakok is, a kagylok is atlag meg egy picit tobbet, 220-250mg kalciumot tartalmaznak 100g-onkent.


Szoval ha valaki alternativat keres a tejre, ezt is beleszamolhatja:)

100. eb85e22a13 (válaszként erre: 99. - Derya)
2014. júl. 7. 00:48

Hat nem szivesen sorolnam itt fel, mert masrol szol a topik. De roviden: Hashimotos vagyok, es van mellekvese problemam is, de ezek csak szekunder betegsegek, mai napig nem derult ki, hogy mi az elsodleges betegsegem. Nem reagal a szervezetem a potolt hormonokra, nincs negativ visszacsatolasom, / a tsh- m nem csokken a bevitt pm.hormonok ellenere sem, sot az utobbi idoben a laboron mar nem csak a tsh magas, hanem olyan,mintha nem is szednek hormont, egyalt nem latszik a t4 /,ezert olyan,mintha evek ota kezeletlen lennek. Emiatt még tobb eu- i problemam lett. De nincs t4 rezisztenciam, ami egy nagyon ritka betegseg, a vilagon 500 embert erint. Nagyon sok orvosnal jartam az orszagban, es kulfoldon is, de semmi segitseg..,otletuk sincs.

Ismet bocs forum indito a tema miatt..

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook