Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az egészséges táplálkozás szerintem... fórum

Az egészséges táplálkozás szerintem... (beszélgetős fórum)


2012. nov. 8. 08:52

Az én olvasatomban az egészséges táplálkozás valahogy így nézne ki:

hús-nem túl zsíros, inkább fehér húsok: hal, csirke, pulyka, de a többi is jöhet.

zöldség:nyersen egészségesebb, de párolva jöhet mindeféle mennyiségben.

gyümölcs:minél többet, változatosabban, de főleg a délelőtti órákban, mert sok benne a ch.

magok: hizlalnak, de őrölve sok kenyérféleség helyettesíthető velük.

tejtermékek:mondjuk a paleo tiltja, de én szeretem a kefirt nagyon, meg a túrót is.


No cukor, liszt, krumpli, rizs, tészta...sok folyadék. Semmi gyári vacak, felvágott, parizer és társai. Nehéz betartani, de talán megéri. Nekem sem sikerül mindig.

26. f64f0d9a69 (válaszként erre: 25. - F580f8f4fa)
2012. okt. 26. 13:02

Olvastam ezt a cikket én is.

Nem értek vele egyet!

Nagyon sok embernek árt a liszben lévő glutén és gliadin.

Az emberek egy része nem is tud az érzékenységéről, de szenved a tünetektől. :(

2012. okt. 24. 11:25

Néhány napja érdekes cikket olvastam.Egy táplálkozástudománnyal foglalkozó szakértő írása felkeltette az érdeklődésemet. A mi családunk asztalán viszonylag ritkán van tésztaféleség az egészséges táplálkozás jegyében / egészségtelen,hízlal/. Ehhez képestebben a cikkben épp az ellenkezőjéről próbál meggyőzni a szerző.Szerinte a tészta egészséges, kevesebb a szénhidrát tartalma, mint pl.a rizsnek, amit persze fogyókúrások is előszeretettel fogyasztanak.

Most már végképp nem tudom együk a tésztát vagy sem.Ha van erről véleményetek, írjatok

2011. ápr. 13. 11:42

Helló!

A táplálékaimban sajnos elég kevés a rost, így mostanában tönkölykorpát eszem kiegészítésként. A búzakorpáról azt olvastam valahol, hogy 50% a rost tartalma. A tönkölynél is hasonló ez az arány? Vagy tudtok javasolni megfizethető áron jobb rost arányú korpa, pehely, vagy egyéb féle növény?

Azt mondták nekem, hogy ha ezt a korpát csak simán, vízzel leöblítve fogyasztom, az ártalmas, mert ledörzsöli a bélbolyhokat. Ez igaz lenne?

Köszi!

23. a9e1c02a7b (válaszként erre: 22. - Zsuzsa74)
2010. jún. 1. 18:26
Biztos vagyok benne, hogy sikerül! És meg is szokják. Az én gyerekeim is simán megeszik a magvas, teljes kiőrlésű kenyeret, kiflit, akármit... A férjemmel van egyedül gond. :-)
2010. jún. 1. 18:18
Én saját magunk által megtermelt búzából sütök minden nap kenyeret, péksütit. A lányaim húzták először az orrukat, de megszokták a teljes kiőrlésű lisztből készült kajákat. Mindegyikőnkön van pár kiló felesleg, remélem sikerül megszabadulnunk tőlük.
21. a9e1c02a7b (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2010. jún. 1. 17:57
Azért azt ne felejtsük el, hogy míg fehér kenyérből meg tudsz enni egyszerre jó néhány szeletet (mert puha, könnyű), addig a teljes kiőrlésűből csak mondjuk egyet. Amíg fehér rizsből egy egész tányérral, addig hántolatlan barnából egy negyed tányérral is jól laksz. Főleg, ha iszol rá, mivel a rostok megszívják magukat folyadékkal. A fehérnél ez nem figyelhető meg. Így az árkülönbség kb. kiegyenlítődik.
20. 13c32dc80a (válaszként erre: 9. - Noncsi18)
2010. máj. 30. 17:35
Ha sokat reggelizek, egész nap éhes vagyok. Ha kihagyom, akkor képes vagyok a normális étkezésre. Fogalmam sincs, hogy ez mitől van, én is próbáltam egy időben hogy sok reggeli, kevés vacsora, de ez nekem nem megy. Most már úgy vagyok, hogy azt eszem, amit megkívánok. :)
19. 13c32dc80a (válaszként erre: 8. - Noncsi18)
2010. máj. 30. 17:33
Azért érdekes, hogy az ember állandóan arra törekszik, hogy minden pillanata kényelmes legye (nincs mégegy ilyen lusta élőlény), aztán meg úgyérzi, hogy mozognia kell. Kicsit abszurd gondolkozás.
18. 13c32dc80a (válaszként erre: 7. - 3b8ced0cf1)
2010. máj. 30. 17:30
Azért azt ne feledd, hogy az az állat, amiből eszel, mivel táplálkozott. Nekem ugyan tök mindegy, de van minőségi különbség hús és hús között. A krumplit meg ugye permetezed (az újkrumplit azért nem szeretem, mert állandóan vegyszer ízét érzek). Az ilyen ételek már nem annyira felelnek meg a természetesnek.
17. klenca
2010. máj. 30. 17:24

Az, amikor az ember bármit elfogyaszthat anélkül, hogy baja lenne tőle.


Jó ha ilyen valaki...


Máskülönben az az egészséges, ami nem visel meg.:))

16. d4b0dd2692 (válaszként erre: 14. - D4b0dd2692)
2009. nov. 21. 13:04
jav:voltak
2009. nov. 21. 13:04
Állítólag a feldolgozott szénhidrátokat nagyon nehezen hasznosítja az emberi szervezet.
14. d4b0dd2692 (válaszként erre: 10. - C33bd8536b)
2009. nov. 21. 13:03
Megjelent egy könyv is a paleolit táplálkozásról,és van egy oldal is :a tények és tévhitek.Volat tudományos kísérletek:bennszülőtt törzseket átszoktattak a civilizált táplálékokra ,és nagy részük elhízott és cukorbeteg lett.Majd civilizált kövéreket,betegeket átszoktattak a paleolit táplálkozásra?hús+zöldség,és rohamosan lefogytak és jobban lettek.
13. Noncsi18 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2009. nov. 19. 22:50

Én már láttam 200ftért is rozslisztet!!


Jó lehet a duplája, de nekem ennyit megér! Nem azt mondom, hogy egy nagycsaládos anya vegyen..... De én amennyit eszem nekem ez belefér, mert lassan fogy el! :)

12. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Noncsi18)
2009. nov. 19. 22:47

Finom lisz 100,-Ft, rozs liszt 250-300,-Ft

nem nagy a különbség? Szerintem ez minimum a duplája:)

11. Noncsi18 (válaszként erre: 10. - C33bd8536b)
2009. nov. 19. 16:33

Én se tudom, mért kéne ezeket elhagyni?? Az egyik legfontosabb! Szerintem akkor is a változatosságon van a hangsúly! Az a baj, hogy aki nem tud erről semmit az el is hiszi!

Ha elhagynánk a gabonaféléket az azt jelenti, hogy nem ennénk: teljes kiőrlésű gabonamagvak és őrleményből készült tészta, kenyérfélék, barnarizs, árpa, rozs, köles, hajdina, zab, tönköly! És ezeknek az élettani hatásuk: magas a rost, fehérje, kálium, cink, szelén, magnézium tartalmuk....Akkor mért kéne elhagyni őket??

10. c33bd8536b (válaszként erre: 1. - D4b0dd2692)
2009. nov. 19. 16:26
miért kellene mellőzni a gabonaféléket?
2009. nov. 19. 16:24

Még azt kihagytam, hogy a reggeli az egyik legfontosabb!! Legyen benne minden ami kell! Ne csak szénhidrát!!

Napi 4-5-ször együnk! Ez nem azt jelenti, hogy egész nap együk magunkat tele! Hanem fontos a mérték!!! reggeli bőségesen, tízóraira mondjuk egy alma, vagy banán (idénygyümölcs) aztán ebéd (meleg leves és második) Uzsonna (marék dió...) és vacsora! A vacsoránál fontos, hogy 6-max 8-ig vacsizzunk és ne együnk nehezet!! Ne terheljük le a gyomrunkat!

És a sok folyadék! Napi min 2 liter!!

2009. nov. 19. 16:20

Szerintem is fontos hogy amit eszünk, iszunk az természetes legyen! Én egyre jobban odafigyelek arra hogy mit eszem-iszom!

Úgy vagyok vele, hogy pölö minek igyak kólát, ha csak tönkre teszem vele a szervezetem! Mindennel így vagyok, hogy ami nem egészséges, nem teszek jót vele a szervezetemnek akkor arra minek kölcsek??!! És komolyan egyáltalán nem is kívánom már a cukros löttyöket vagy az édességet! Nagy ritkán eszem, akkor is hányingerem lesz utána! Ha édeset kívánok akkor általában eszem egy kis banánt mézzel! Vagy lekváros kenyeret!


Én írom most egy füzetbe ha találok az egészésges táplálkozással kapcs.-ba valamit és úgy gondolom, hogy érdekes!!

Amit most találtam és sztem nagyon jó:

Az egészséges étrend alapja a változatos táplálkozás!! Ezek mellett fontos a rost, vitamin, ásványi anyagok, nyomelem!!


Mindennap fogyasszunk:

Gabonafélét, zöldséget-gyümölcsöt (5 különbözőt), magvakat, tejterméket, húst(napi max: 80gramm) halat (hetente 2-3alkalommal) hüvelyest(heti 2-3aékalom)


Írtam ki recepteket! És egyáltalán nem drágább az egészséges élet!!

Pl a fehér liszt meg rozsliszt ára között is alig van különbség!

Kenyeret is úgy sütök magamnak, már azzal is odafigyelek, hogy abba nincs semmilyen tartósítószer! Zöld.-gyüm. csak magyart veszek!.....


Szerintem megéri odafigyelni!!!

MÉg a mozgást kéne bevezetnem.... :S :)

2009. nov. 19. 12:03
Elég sokféle étel, alapanyag van. Ezeket mindenféle változatban és kombinációban lehet enni. Pl. lehet húst krumplival vagy húst zöldséggel, máskor meg zöldség meg krumpli. Egyik se tilos. Ha meg nem ízlik talál az ember más fajta ételt. :)
2009. nov. 19. 11:59
Én is arra hajlok,hogy a természetes az egészséges.Minél jobban finomított és adalékanyagokat tartalmazó, annál egészségtelenebb.
5. d4b0dd2692 (válaszként erre: 3. - A0c1361e44)
2009. nov. 19. 11:57
De krumplit sajnos nem lehet,azt mondja...
2009. nov. 19. 11:57

Erről a paleolit táplálkozásról már itt a fórumon valahol olvastam, valaki be is írta hozzá a csokis szöcske receptjét. :D (Nem mintha az őskorban lett volna csoki...) Persze nem komolyan.

Szerintem ami mű az egészségtelen. Pl. az üdítők, édesítők, mesterséges aromák. Ha természetes alapanyagokat használunk, és azokból készítünk ételeket akkor az szerintem már elfogadható... :)

Egészséges akkor lesz valami, ha fenntartja a szervezetünket, nem pedig rombolja!

3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - D4b0dd2692)
2009. nov. 19. 11:57

Szerintem igaza van:)

Minden evők vagyunk, így mindenre szükségünk van.

És valóban, ha belegondolunk, akkor lakunk igazán jól, ha husit eszünk mondjuk krumplival. És ha belegondolunk, akkor ennek nagyrésze tényleg állati zsír és fehérje.

Nem igen szeretek/szoktam diétázni, de biztos érezték már többen is, hogy úgy ennék sült húst...A szervezetünk követeli, ami kell neki.

2009. nov. 19. 11:55

Érdekesen hangzik ez a Paleolit irányzat...nem hallottam még róla.

Én személy szerint a természetes, fiss zöldségeket/gyümölcsöket, és gondosan válogatott alapanyagokból házilag készített ételeket tartom egészségesnek.

Nem zárok ki semmit sem az étrendemből (voltam 2 évig vega, de a szervezetem jelzett is, hogy nem jó neki).

Most kismama vagyok, így még jobban odafigyelek, hogy mit eszem, és hol vásárolok.

2009. nov. 19. 11:48

Egy magyar pszichológus írt egy könyvet a Paleolit táplálkozásról.Nem olvastam akönyvet,csak a szerzővel készült interjút hallottam.Szerinte az egészséges táplálkozás:60-70% állati zsír és fehérje,valamint 30-40%növényi étrendből áll,a burgonya és gabonafélék mellőzésével.

Egy kísérlet kapcsán jutottak erre,orvosok ,tudosok,hogy természeti népeket nyugati étrendre szoktattak át,és 50-70%-uk cukorbeteg és elhízott lett.

Annyi féle variációt hallottam már az egészséges táplálkozásról,hogy gondoltam, mi lenne ha itt összegyűjtenénk,hogy ki mit gondol ez alatt?

Nem diétára gondolok,hanem szó szerint arra,hogy mi az egészséges,és mi nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook