Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? fórum

Mi számít ténylegesen egészséges táplálkozásnak? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2014. júl. 2. 16:32
teljes kiörlésű kenyér és péksütemények, sok-sok zöldség és gyümölcs. Ha hús, akkor hal és csirke. Rengeteg folyadék (víz). + Szerintem a legfontosabb mindenben a mérsékletesség.
8. 7e137d638c (válaszként erre: 6. - 297e02583e)
2014. júl. 2. 16:01

Látod, máris közelebb kerültél a válaszhoz: a te szervezeted azt mondja, hogy legyen kevésbé zsíros, mint ahogyan a szülői házban ettél, és egy kicsivel legyen fűszeresebb, mint amit az írek esznek...

... és ezek alapján állj neki, és készítsd el a saját szervezeted által diktáltak szerint az ebédet-vacsorát...

7. szöszi71 (válaszként erre: 5. - 7e137d638c)
2014. júl. 2. 15:59
Szia! Nagyon is egyetértek veled. Már tényleg nem lehet tudni mi a jó. Én is eszem amit megkívánok persze mértékkel és mellette mozgok. :-)
6. 297e02583e (válaszként erre: 5. - 7e137d638c)
2014. júl. 2. 15:51

Hát ez bizonyos szintig oké, de ha ez működni, mármint az azt edd amit kíván dolog, akkor nem lenne annyi túlsúlyos, cukorbeteg, koleszteinproblémás stb. ember ...

Saját részről nem tudom, hogy mi e jó :D ... vagyis itthon még anyáék főznek stb, én ezt túlzottan zsírosnak találom, ellenben 1,5 hónapot voltam Írországban, ahol elvileg egszségesen táplálkoztak, vagyis azt gondolta az anyuka. De azt sem tartottam annak, semmi zsiradák, nagyon egyoldalú táplálkozás, igaz, hogy nem használtak sót, cukrot, de az sem volt sokkal egészségesebb, mint az itthoni. Bár lehet tévedek :D. Szóval ostmár teljes káosz van bennem ezzel kapcsolatban.

5. 7e137d638c (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. júl. 2. 15:41

Mit érdemes követni? ... amit a szervezeted sugall!

Hallgass rá, és mindig edd azt, amit megkíván!


(Emlékezz: kígyót-békát kiabáltak a sertés-zsírral való főzéshez, egyedül csak az étolaj volt az egészséges... most jönnek, hogy bocsi tévedés volt... szóval az "üzlet, a profit" által diktált irányzatokat próbáld meg kikerülni!)

4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - 297e02583e)
2014. júl. 2. 15:39

Mindenkinek más, az amit megszokott, ami mellett jól érzi magát és használ is az illetőnek.


Nekünk szívbeteg, cukorbeteg és rákos van a családban, ami miatt folyamatosan diétázunk, ezeknek megfelelően.

Ez fehérhúsból, zöldségekből, gyümölcsökből, azt sem mindegyik lehet, sok folyadékból, ez nálunk rengeted tea formájában megy.


Többet mondjanak mások :)

2014. júl. 2. 15:35
Az igazság odaát van :)
2014. júl. 2. 15:31
Teljes kiörlésű gabonák, sok zöldség, gyümölcs, hal és fehér húsok. Persze csak szerintem, amúgy nem vagyok szakember...:)
2014. júl. 2. 15:27
Mindenfélét olvasgatok, mindegyik képviselői természetesen a sajátjuk mellett voksol, a többi étkezési formát leoltja. Hol az igazság? Szerintetek mit érdemes követni, hogy egészségesebben étkezzünk?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook