Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! fórum

Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
365. 9a60ea7308 (válaszként erre: 362. - Fezdab)
2011. szept. 19. 16:54
jÉZUS HASONLOT MÁR ÉN IS HALLOTTAM ROLA MÁR EGYRE TÖBBSZÖR ,ÉN EZÉRT MONDOM HOGY AKI FELFOGADJA SZÜLÉSRE NEHOGY SOK PÉNZT ADJON NEKI MERT NEM ERÖLTETI MEG MAGÁT ,NEM TUDOM MILYEN MEG NEM IS FOGOM MERT NEM KÉRTEM FÖL ,CSAK AKKOR SZÜLÖK NÁLLA HA Ö LESZ AZ ÜGYELETES.eGYÉBKÉNT IGEN RENDES DOKIK VANNAK ÜGYELETBE A KLINIKÁN ÉN AZ EGY HÉT KORHÁZ ALATT 2 KIVÉTELÉVEL CSAK ARIVAL TALÁLKOZTAM,REMÉLEM A SZÜLÉSEMNÉL IS IGY LESZ.
364. 9a60ea7308 (válaszként erre: 346. - Mandulacska2)
2011. szept. 19. 16:45
hELYES TÖBBET NE IS ADJATOK ,AZÉRT ANNYIRA NEM ERÖLTETI MEG MAGÁT ÉS INKÁBB A PICIKÉNEK A TÖBBIT..HIDD EL ELÉG AZ 50 MONDOM A BARINÖM 40-T ADOTT ÉS NEM VOLT GOND EGYÁLTALÁN RÖGTÖN MEG SE NÉZI SZERINTEM KÉSÖBB MEG MÁR AZT SE TUDJA KI ADTA ANNYI BETEGE VAN SZERINTEM .nE AGGODJ IGY LESZ JO MINDEN
363. 9a60ea7308 (válaszként erre: 344. - Mandulacska2)
2011. szept. 19. 16:42
sZIO NE KESEREDJ NEM SOK AZ A 12 KG PLUSZ ANNAK TÖBB MINT FELE MEG SE MARAD SZÜLÉS UTÁN, JA ÉS NEM IS LÁTSZIK RAJTAD!
362. fezdab
2011. szept. 19. 12:42

Sziasztok!

Hozzászólnék én is ehhez a témához, hátha segítek a döntésben másoknak!

Második gyerekemet a Panka doktor úrnál szültem, mert sajnos akinél az elsőt ő már nem praktizál. Azért mentem hozzá, mert sok jót hallottam róla, és többen ajánlották.

A terhes gondozás nagyon kellemes volt, mindig kedves és türelmes volt, mondjuk ennyi pénzért el is várja az ember…Aztán közelgett a kiírt időpont és pont a kiírt nap után ment volna szabira, így arra jutott hogy megindítja a szülést pont a 40. héten. Ennek én nem nagyon örültem, de szerencsére a babuci úgy gondolta, hogy egy nappal előbb kibújik.

Éjjel értünk be a kórházba és pont ő volt az ügyeletes, én meg gondoltam, hogy milyen szerencse, legalább nem kell berángatni. Nagyon morcosan fogadott minket, szinte a szemembe sem nézet. Végig ilyen volt a hangulat. Aztán bekötötte az epidurált és mondta, hogy kb 5-6 perc és hatni fog. Hát nem hatott… Szerencsére gyorsan túl voltam rajta. Előzőleg megbeszéltem vele, hogy ha nem muszáj ne vágjon gátsebet, mivel ez a második baba. Vágott… A szülésznőt utólag megkérdeztem, hogy mennyire volt indokolt, azt mondta, hogy simán meg tudtam volna szülni vágás nélkül is, de ennek a dokinak ez a heppje, hogy vág ha kell ha nem . Na és akkor most jön a java, úgy varrt össze, hogy ugye nem hatott a fájdalomcsillapító. Végig jajjgattam, de nem foglalkozott vele, pedig a szülésznő mondta, hogy oda volt készítve a helyi érzéstelenítő, mégsem adta be és még a varrást is elrontotta. Biztos rossz napja volt. Három hétig úgy fájt a sebem mint állat, ráadásul a pici mellett ott volt egy kétéves is akit el kellett látni stb. Úgyhogy többet nem fogok visszamenni hozzá, a harmadikat ismét másnál szülöm.

361. ec7a42194a (válaszként erre: 359. - Mandulacska2)
2011. szept. 19. 10:03
Drukkolok! :)
360. ec7a42194a (válaszként erre: 358. - Mandulacska2)
2011. szept. 19. 10:03

Erre a hőmérőzésre rá kell, hogy cáfoljak;).

Én is mértem szorgalmasan mindeen reggel!


És mivel valamennyire ebben az állapotban is dolgoznak a hormonok, a hőd ugyan úgy fel fog menni a ciklus 2. felében, de ez sajna nem jelenti azt, hogy egyértelműen lenne peteérésed!

Nekem legalább is nem egyszer volt peteérés nélküli szabályos hődiagrammal ciklusom! Ezt onnan tudom, hogy voltam UH-n és ott viszont látták, hogy tüsző nincs.

359. mandulacska2 (válaszként erre: 357. - Ec7a42194a)
2011. szept. 19. 09:57
Ok. mindenképp megírom, mi volt, legkésőbb este.
358. mandulacska2 (válaszként erre: 353. - Ragzse)
2011. szept. 19. 09:57

Ragzse. Nem tudom, neked van e menstruáció kimaradásod, nekem azért szerencsére a fogamzásgátló hatására beállt, de nem volt egyforma, egyszer rövidebb ,egyszer hosszabb volt a ciklusom. Ill nem tudtam, van e peteérésem. Ezért amikor nekiálltunk, én el kezdtem mérni a hőmet. Minden reggel, ugyanabban az időpontban, még fekvő helyzetben. Nagyon macerás volt, de így legalább biztos voltam benne, hogy legalább van peteérésem. Ezt neked is tudom ajánlani. Vannak tök jó programok, ahol tudod ezt vezetni, csinál a gép egy grafikont, hogy hogy változik a hőd a ciklus során. Amikor hirtelen felmegy pár tized fokkal, akkor volt a peteérésed.


Ill. én még előtte szedtem egy gyógynövény kapszulát, barátcserje kapszulát. Ezt sajna már nem árulják, de a gyógyszertárban lehet kapni PreMens tablettát, ennek ugyanez a hatóanyaga. Nagyon jól helyrehozta, pontos lett tőle a ciklusom. Ill. én még ittam teakeveréket. Ciklus első felében cickafarkfű, kamilla, meg nem tudom már mi, a 2. felében valami másikat. A neten megtalálod az összetételét, termékenységi teának nevezik. Szerintem nekem ez is segített. De persze orvosi kivizsgálás is kell.

2011. szept. 19. 09:38
Mandulácska, téged várlak uh után! ;)
356. ec7a42194a (válaszként erre: 354. - Mandulacska2)
2011. szept. 19. 09:26

és még:)


ha majd már terhes leszel, akkor lesz fontos, hogy körzetileg kihez tartozol, mert akkor csak oda, ahhoz az orvoshoz járhatsz terhesgondozásra, akihez utca szerint (védőnő szerint) tartozol!


addig ahhoz a dokihoz mész, akihez szeretnél!

355. ec7a42194a (válaszként erre: 353. - Ragzse)
2011. szept. 19. 09:23

Szia Ragzse!


Én is PCO-s vagyok!

És én is csak ajánlani tudom Panka dokit!


És az a fontos, hogy a legjobb kezekben leszel, ha babát szeretnétek és hozzá jelentkezel be! Ugyan is, minden vizsgálatot végig fog csinálni, ami ebben az esetben kell, hogy utána minden szépen a maga útján haladhasson!


Mindegy, hogy hová mész hozzá, SZTk-ba vagy magánba!

Itt is ott is ugyan azt végigcsinálja!


Ha már esetleg 1 éve próbálkoztok és még nem jött össze a baba, akkor a következő vizsgálatokra fog küldeni:

3. napi vérvétel, 21. napi vérvétel, UH és a férjedet andrológiára küldi (spermavizsgálatra).

Ha ezek megvannak, akkor fogja mondani, hogy esetlegesen milyen kezelés kell.


De mivel mondtad, hogy PCO-s vagy, az magától nem múlik el, így egy újabb UH-n újra látni fogja. Ezt viszont laparoskopos műtéttel ideiglenesen helyre lehet hozni.

Ezt is vállalja!!!!


Ha ez mind megvan, ezek után fog felírni hormonális gyógyszereket! És belekezdhettek kezelésbe, ha szükséges!



Ha bármi kérdésed lenne, nyugodtan írj! Mi mindent végigcsináltunk vele! Vizsgálatok, műtét, sima hormonális kezelés, inszemináció (lombikra nem tudtunk hozzá járni), végül terhesgondozás;) és most van egy gyönyörű pici fiunk!!!!

Nagyon nehezen jött össze nálunk a baba (erről nem ő tehet!), és mindent megtett, amit csak lehetett!



Ami nagyon fontos szerintem, hogy lelkiismeretes, alapos és kedves, nagyon is emberséges, szeretne mielőbb segíteni és nem húzza az időt!


Sok olyan orvos van, aki elküld, hogy még legyél türelmes, vagy ír fel gyógyszert minden vizsgálat nélkül, na azokat rögtön ott kell hagyni!!!!!



Lehet, hogy jelenleg nincs problémád, de ez a PCO-s alattomos betegség, fogamzásgátló nélkül folyamatosan rosszul működnek a hormonok, ami ahhoz vezet, hogy a petefészekben egyre több apró ciszta lesz, a végén már egyre többet késik a vérzés, sőt az is előfordul, hogy meg sem jön! Mivel nem jól működnek a hormonok, teljesen kimaradhat peteérés! Így elég nehéz teherbe esni!


De vannak olyan szerencsések is, mint Mandulácska!



Jó hosszan írtam! ;)


De a lényeg, hogy csak ajánlani tudom Panka dokit!!!! :)

354. mandulacska2 (válaszként erre: 353. - Ragzse)
2011. szept. 19. 09:04

Szia Ragzse.


Szerintem nyugodtan elmehetsz hozzá SZTK-ba. Nekem pont ez volt a bajom, csak annyi, hogy az egyik petefészkem volt érintett. Akkor még sajnos a Gelencsér Mártához jártam, ő ugyan elküldött UH-ra, ő csinálta, de utána csak fogamzásgátlót írt fel, pedig mondtam, hogy babát tervezünk. Ill. csináltatott az elején hormon vérvételt, de a tesztoszteron magas volt, és arra is csak fogamzásgátlót írt fel. Lehet, hogy ez az orvosi protokkol, de amikor kérdeztem , hogy kell e valami plusz vizsgálat erre való tekintettel, hogy már eleve van bajom, elég flegmán rákérdezett, hogy mégis milyen vizsgálatra gondoltam? Kérdeztem, hogy milyen magzatvédőt szedjek, nem ajánlott semmit, csak annyit mondott, amit gondolok. Úgyhogy majdnem sírva mentem ki tőle.


Amikor összejött a baba, szerencsére nagyon gyorsan (legnagyobb meglepetésemre), rögtön a Pankához mentem, mert akkor ajánlották ismerősök. Ő nagyon kedves volt, rögtön gratulált, kezet fogott, és már küldött is UH-ra. Úgyhogy azóta is SZTK-ba járok hozzá. Szerintem SZTK-ban is ugyanúgy kivizsgál, pedig akkor még nem tudta, hogy fel fogom fogadni, és minden alkalommal nagyon rendes, segítőkész volt.


Szerintem minden előfordul. Van, aki csak magánba jár, mert nem akar várni, ill. úgy gondolja, ott több szolgáltatást kap. De hallottam másoktól, akik magánba járnak hozzá, hogy ott se töltenek bent több időt. Van olyan is, aki plusz UH-t akar tőle, és akkor elmegy hozzá magánba. Én végig SZTK-ba járok hozzá, és felfogadtam szülésre. Nem hiszem, hogy megyek hozzá magánba.

353. Ragzse
2011. szept. 18. 23:48

Sziasztok!

Amikor végleg Pécsen maradtam kezdtem el orvost keresni, és barátok ajánlására mentem el Panka doktorhoz kb. 1 éve sztk rendelésre. (területileg amúgy nem tudom kihez tartoznék). Nagyon kedves volt, az összes bajomon megpróbált segíteni, megcsinálta a citológiát, és még hüvelyi uh-ra is berendelt(kiderült hogy PCOS-m van). Azóta azonban nem voltam nála, mert hát, lekopogom, nem volt problémám.

Nemsokára újra mennem kell citóra, és mivel ilyen ritka vendég vagyok nála, szeretnék már arról is beszélni vele hogy mi a teendőm, ha valamikor a jövőben a babaprojektbe kezdenénk. Szerintetek erre jobb lenne inkább egy magánrendelésén rákérdezni?

Nem vagyok teljesen képben hogy egy kismamának milyen vizsgálatokon kell átesnie, akár terhesség előtt, alatt, után, nem szeretnék minden apró vizsgálatért sok ezreket fizetni, vagy hogy megy ez, ha pl elvállalna, van olyan hogy magánra és sztk-ra is jár valaki?

Remélem érthetően fogalmaztam:)

352. ec7a42194a (válaszként erre: 351. - Mandulacska2)
2011. szept. 16. 12:22

hát, valószínű, akkor ez most a terhesség alatt már nem is fog javulni! inkább irass akkor gyógyszert rá!

viszont biztos nézetni sem kell sűrűn, mert nagyon sok kismama vérszegény!

351. mandulacska2 (válaszként erre: 350. - Ec7a42194a)
2011. szept. 16. 12:15
Nem. A legutóbbi a 24. heti cukormérésnél volt. Júniusban vagy mikor volt az első vérvétel, akkor már vérszegény voltam. Akkor július elején csinált a háziorvos, akkor a vas jó volt, de a hemoglobin nem. Utána volt a cukros vérvétel (júl. 30), akkor is vérszegény voltam. Kb. 3 dobozzal beszedtem. De már télen is vérszegény voltam, és akkor is beszedtem 2 dobozzal. Olyan , mintha nem javulna semmi. Pedig szerintem ellenőrizni kellene.
350. ec7a42194a (válaszként erre: 349. - Mandulacska2)
2011. szept. 16. 12:11

akkor is van vele asszisztensnő, nem? csak megoldják!!!


elvileg nem csak uh van neki akkor, barátnőm is megy hozzá és nem uh-ra.


voltál azóta vv-en? nézték a vasat azóta?

2011. szept. 16. 11:43

Buborka. Ha olvasod, hogy vagy? Kérdeztél valamit a védőnőtől/dokitól/klinikától? Sikerült megnyugodnod?


Egy kérdés: szerintetek Panka, ha megyek hozzá UH-ra SZTK-ba, tud írni vasat, vagy csak tanácsadáson írhat? Anyuval házidokinál akartam iratni, de elfelejtette a doki. Vagy Panka nem ír fel csak úgy? Már június óta szedek vasat, de nem tudom, elég volt e ennyi.

2011. szept. 15. 11:17

amúgy tuti megnézi mit írt be a védőnő, biztos, hogy rápillant, amikor ő is beírja mellé, hogy zárt vagy,

csak amiről fölösleges beszélni, arról nem fog szólni! ;)

347. ec7a42194a (válaszként erre: 346. - Mandulacska2)
2011. szept. 15. 11:16

szerintem ne hallgas a védőnőre!!!!!


ilyen nincs, hogy elvár!!!!!!!


mondom, hogy 6000.- a terhesgondozás nála!!!!!!

az eleve csak 60.000 annak a 10xese!

és az 50.000 épp elég lesz!

nem fog semmit sem mondani és csúnyán nézni sem!!!!!!!!!!!

egyáltalán nem pénzéhesnek ismertem meg!



a súlyoddal meg azért nem foglalkozik, és nem említi meg, mert egyáltalán nem sok, amit eddig híztál!

én is 1x kérdeztem meg tőle a vége felé, és akkor mondta, hogy ezzel nem kell foglalkozni!

ne félj, ha már most 20-nál vagy többnél járnál, lehet el lehetne gondolkodni!


a vérnyomást nekem sem mérte soha, igaz én védőnőhöz mindig azon a héten mentem és utána Pankához!

346. mandulacska2 (válaszként erre: 345. - Ec7a42194a)
2011. szept. 15. 10:28
Igyekszem. Panka eddig sose nézte meg, mit írt be súlynak a védőnő, nem is kérdezte. Mindig csak beírja a szokásos 100/70-es vérnyomást :) , meg hogy zárt e a méhszáj. Pedig nem is méri a vérnyomást.:) Megkérdezi, hogy minden ok e, aztán ennyi. Védőnő a tarifára (Pankáé) megint azt mondta, hogy elvileg a magánrendelés 10*-esét várja el, ami 80ezer, mert megkérdezte kolléganőit, hogy mennyi a magánrendelése (8000). Én biztos nem tudok adni 80-t. 50ezerre gondoltunk. Lehet, hogy csak fél órát lesz bent. Fél óráért meg 80ezret, de még 50ezret is sok, de annyit fogunk adni neki.
345. ec7a42194a (válaszként erre: 344. - Mandulacska2)
2011. szept. 15. 10:15

Az nagyon jó, hogy minden rendbe!

Szerintem a súlyoddal meg ne foglalkozz! Kár, hogy a védőnő így megjegyezte!!!!!

Eddig 11 kg-ot híztál, az még nem sok, még, ha innen hízol 4 kg-ot, akkor is csak 15 lesz a vége, amivel szerintem semmi gond nincs!!!!

Ha extrém sok lenne, akkor kellene vele foglalkozni és akkor szerintem a doki is megjegyezné!


Egyébként meg nekem Panka mindig azt mondta, hogy ne foglalkozzak a súlyommal!!!!

Főleg ne ilyen normál hízásnál!!!!


Az én védőnőm is mindig azt mondta, hogy az egyenletes hízással nincs semmi gond!


Amúgy esetleg nasi legyen gyümölcs vagy esetleg olajos magvak!



Ezen ne legyél elkeseredve!!!!

2011. szept. 15. 09:52
Sziasztok. Megjöttem védőnőtől. Vérnyomás, vizelet, szívhang rendben volt. Mondta a védőnő, hogy milyen kis szaporán ver a szíve. Viszont a súlyomat mondta megint, hogy jól meglódultam. Ő 77-t mért, levonta a ruhákat, 76-t írt be. De én reggel 75 kg-t mértem.:((( Nem hinném , hogy túl sokat eszek, jó, nasik vannak, de az se több,mint terhesség előtt. Nem tudom, mit csináljak. Amikor a kiskönyvet kiállította, akkor voltam 65-t. Most akkor eddig 11 kg-t híztam eszerint. Ti mennyit híztatok terhesség alatt? Nem akarok már sokat hízni. Szerintetek alap esetben a 31. héttől még mennyi hízás várható? Védőnő azt mondta, most lesz egy nagyobb ugrás, mert hirtelen nagyot nő a baba. Minden nap 3* leviszem a kutyát sétálni, azért fél órát sétálok vele. Plusz járok kismama tornára is kedden és csütörtökön a klinikára. Fogyózni nem akarok, az a baj, hogy este is többször megéhezek. Olyan 2-2,5 óránként eszek napközben, és nem sokat. :((((
343. ec7a42194a (válaszként erre: 342. - Mandulacska2)
2011. szept. 14. 18:13

igen! sírós!

már régebben olvastam, én akkor bőgtem rajta! :)

342. mandulacska2 (válaszként erre: 341. - Ec7a42194a)
2011. szept. 14. 17:10
Szerintem is. A novemberi babavárók klubjába írta az egyik kismama. nagyon tetszik, kb. fél órát bőgtem rajta.:)
341. ec7a42194a (válaszként erre: 340. - Mandulacska2)
2011. szept. 14. 16:43
széép ;) és megható! :)
2011. szept. 14. 15:56

"Két magzat beszélget az édesanyjuk méhében


- Te hiszel a születés utáni életben?

- Természetesen. A születés után valaminek következnie kell. Talán itt is azért vagyunk, hogy felkészüljünk arra, ami ezután következik.

- Butaság! Semmiféle élet nem létezik a születés után. Egyébként is, hogyan nézne ki?

- Azt pontosan nem tudom, de biztosan több fény lesz ott, mint itt. Talán a saját lábunkon fogunk járni és majd a szánkkal eszünk.

- Hát ez ostobaság! Járni nem lehet. És szájjal enni… ez meg végképp nevetséges! Hiszen mi a köldökzsinóron keresztül táplálkozunk. De mondok

én neked valamit: a születés utáni életet kizárhatjuk, mert a köldökzsinór már most túlságosan rövid.

- De, de, valami biztosan lesz. Csak valószínűleg kicsit másképp, mint amihez itt hozzászoktunk.

- De hát onnan még soha senki nem tért vissza. A születéssel az élet egyszerűen véget ér. Különben is, az élet nem más, mint örökös

zsúfoltság a sötétben.

- Én nem tudom pontosan, milyen lesz, ha megszületünk, de mindenesetre meglátjuk a mamát és ő majd gondoskodik rólunk.

- A mamát? Te hiszel a mamában? És szerinted ő mégis hol van?

- Hát mindenütt körülöttünk! Benne, és neki köszönhetően élünk. Nélküle egyáltalán nem lennénk.

- Ezt nem hiszem! Én soha, semmilyen mamát nem láttam, tehát nyilvánvaló, hogy nincs is.

- No de néha, mikor csendben vagyunk, halljuk, ahogy énekel és azt is érezzük, ahogy simogatja körülöttünk a világot. Tudod, én tényleg azt hiszem, hogy az igazi élet még csak ezután vár ránk. "

339. ec7a42194a (válaszként erre: 338. - Mandulacska2)
2011. szept. 14. 12:22

Egészben már nem lehet megnézni a babát, ahhoz nagyon nagy! De pl. arca, vagy oldalról a feje az látszik, ha hajlandó ugye úgy fordulni - nekünk nem sikerült, ezért nem is kaptunk képet, mert profilról szeretett volna mutatni nekunk a doki képet, de a mi fiunk nem úgy gondolta! :)

De a belső szervei ilyenkor szépen látszódnak! És hát minden egy élmény ugye! Olyan jó látni és végignézni!

338. mandulacska2 (válaszként erre: 337. - Ec7a42194a)
2011. szept. 14. 11:22
A 32. héten még látható egészben a baba, vagy már csak a szerveket, meg egyebeket néznek?
337. ec7a42194a (válaszként erre: 335. - 9a60ea7308)
2011. szept. 14. 10:24

Én magánba jártam hozzá!

Mindent megmutogatott, apró részletességgel és meg is nézett mindent alaposan, nem csak rákukkantott.

(pl. mutatta a babánk szívét, még a 4 kamra is látszódott - olyan nagyok már ilyenkor! :))

336. ec7a42194a (válaszként erre: 334. - 9a60ea7308)
2011. szept. 14. 10:22

Nem csodálom, hogy ideges vagy! De bízz benne, hogy csak mondott volna valamit!


Mikor beszélsz védőnővel?

Uh-n meg mindenképpen beszéld meg, hogy mit jelent az a mondat!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook