Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! fórum

Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
305. 9a60ea7308 (válaszként erre: 304. - Mandulacska2)
2011. szept. 13. 13:26
Szia én is kaptam uh-ra a 32.hétre és az van rá irva hogy beut.dg.:veszélyeztetett terhesség méhnyak rendellenesség miatt,mindenkinek ezt irják rá?Neked mi van rá irva?Nyugtass meg.Igen kérdezz rá majd többször is a szüléssel kapcsban h tényleg ott legyen
2011. szept. 13. 12:21
Sziasztok. Na voltam a Pankánál, megkérdeztem, tud e vállalni, ha én szeretném, hogy ő vezesse le a szülést. Kérdezte, mikor, mondtam, azt mondta, elvileg akadálya nincs. És kérdeztem óvatosan, hogy milyen feltételekkel, de kikerülte a választ. Még kicsit el is fordította a fejét, mintha zavarba lenne, és csak annyit mondott, ha beindulnak a fájások, akkor a klinikára kell bemenni, és akkor majd szólnak. Úgyhogy nem mondott összeget. Kérdeztem kint az egyik kismamát, ő nem fogad dokit, de szült nála egy ismerőse, és ők 40-t adtak. Mi szerintem 50-t adunk majd, mert hát nem mondott. Csak azt nem tudom, ő megjegyzi e, mert nem írta fel a nevet. Majd még többször megkérdezem tanácsadásokon, hogy számíthatok e rá. Jövő hétfőre adott ultrahangra időpontot, már várom nagyon. Most minden rendben volt (zárt méhszáj), a szívhangot is meghallgatta. Úgyhogy ezen a kényes kérdésen is túl vagyok.
303. ec7a42194a (válaszként erre: 302. - F.evelin)
2011. szept. 13. 12:02

;)


a végeredményt inkább én meg sem kérdeztem!

lehet nem volt semmi :), de ha mégis, akkor azt nem akartam hallani ;)



de tuti minden orvos találkozik nap mint nap ilyennel... csak ne lenne ez ugye ennyire baromi kellemetlen...

2011. szept. 12. 17:11
Én tudtam hogy szerdán indítják a szülést reggel, ezért mivel számítottam a beöntésre, mindent összeettem vacsorára. Hát nem volt beöntés. :) Nagyon kellemetlennek éreztem, tudtam hogy elkerülhetetlen lesz az a bizonyos. :D Állítólag nem történt semmi, bár szerintem csak nyugtatásképp mondták. :) Nem hinném hogy zavarja az orvost vagy a szülésznőt az efféle baleset. :)
301. 9a60ea7308 (válaszként erre: 292. - Mandulacska2)
2011. szept. 8. 16:36
Hát szerintem akinél olyan hirtelen jön a szülés és pont akkor ebédelt vacsizot vagy stb?Annyi butaság van már a mai világban hogy csak na ..Kérdezd meg Szüleid mi volt az ö idejükben fele ennyi baromság nem volt azt mégis szép vagy és egészséges...Ne komplikáld igy tul a dolgokat szerintem,inkább kösd le magad valami elfoglaltsággal ha uncsizol és akkor nem filozol ilyeneken hidd el a szülés is sokkal zökkenömentesebb lesz igy pozitiv gondolatokkal..
300. 9a60ea7308 (válaszként erre: 283. - Mandulacska2)
2011. szept. 8. 16:27
Ez igy van hajlam.....hát én is hajlamos vagyok ilyenre sajna ez van...
299. ec7a42194a (válaszként erre: 298. - Mandulacska2)
2011. szept. 8. 11:15
Nem szoktam bözézni, így ezt nem tudom :).
298. mandulacska2 (válaszként erre: 297. - Ec7a42194a)
2011. szept. 8. 11:14

Mi úgy kaptuk ezt a vaterán vett babakocsihoz ajándékba az eladótól. Kádat akkor még megnézem. Vaterán láttam elvileg jókat, majd meglátom.


Börzén lehet ilyesmit találni?

297. ec7a42194a (válaszként erre: 295. - Mandulacska2)
2011. szept. 8. 11:12

nekünk kádunk volt tesóméktól :)


Brendonban ennyi a legolcsóbb, esetleg Tesco? nem néztem még soha ott, de nem kizárt, hogy lehet kapni.


Mi nem használtunk ilyen műanyag betétet hozzá! ezzel is úgy voltam, mint a pólyával ;). Könnyebb, ha megtanulod fogni, és eleinte múgy sem érhet bele a köldöke a vízbe, még le nem esik a csonk, szóval 1 hét alatt simán megtanulod fürdetni is! ;)

Amúgy meg, ha beleteszed abba a műanyag tartóba, utána meg kell mosni hátulról is, szóval mindenképpen kell forgatni is a babát.

(De ez az én gondolatom csak, ezért nem szereztünk be ilyet.)

296. ec7a42194a (válaszként erre: 294. - Mandulacska2)
2011. szept. 8. 11:08

Szerintem találkoztak már mindennel, amivel csak lehet! szülésznő is és orvos is!

igazán kellemetlen egy dolog, de nem tudod elkerülni....


én sem kaptam beöntést! szerintem nem nagyon adnak már, főleg, ha aznap volt már széklet, mert ezt megkérdezik előtte!

és szerintem azért nem adnak, mert ugye, ami a gyomorban van, az úgy is megemésztődik, szóval csak egy fölösleges dolog, úgy is jön az utánpótlás...:S



de jön a szülésznő és lemos téged, ha kell, mer amúgy folyik ott minden más is..., magzatvíz, kissé véres váladékkal (ahogy tágulsz elpattannak a hajszálerek) stb...

2011. szept. 8. 10:52
Ja és bár ez nem a szüléshez kapcsolódik. Fürdetőkádat hol érdemes itt Pécsett venni? A vasútállomáson olyan 2-3000 a legolcsóbb. Nem feltétlenül ott szeretnék, jó lenne valahonnan olcsóbbat venni. van betétünk hozzá, mármint ilyen műanyag, amire rátesszük a babát, hogy ne kelljen tartani.
294. mandulacska2 (válaszként erre: 293. - Ec7a42194a)
2011. szept. 8. 10:39
És nem gáz, ha épp folyik ott valami az emberből? Vagy adnak beöntést előtte? Barátnőmnek elvileg nem adtak.
293. ec7a42194a (válaszként erre: 292. - Mandulacska2)
2011. szept. 8. 10:16

Az utolsó hét, főleg az az utolsó pár nap nagyon lassú volt, és nekem még az volt jó, hogy pont hétvége volt és itthon volt a férjem. Mert komolyan mondom, egyedül megkattantam volna ;) a várakozástól. Én programot már nem igazán mertem bevállalni, így itthon voltam. NST-re is férjem vitt fel.


Ha jól esik majd még a torna, akár el is mehetsz rá, még a Klinikán is van, így helyben leszel, ha kell;).


A nyákdugó távozott akkor a barátnődnél.

Ez is változó, első terhességnél azt olvastam, hogy amikor ez elkezd távozni, onnan akár még lehet a szülés akár 1,5 hét is. De lehet nem is találkozol vele!

Hát nálam ez aznap kezdett távozni - így ettől szinte sokkot kaptam, hogy te atya ég, akkor még 1 hét itthon?!, de nem így lett ;).



Ilyennel nem lesz időd foglalkozni, vagy gondolni sem fogsz rá, hogy éhes vagy szomjas vagy vajúdás alatt.

Így előre a szülésre teljesen máshogy gondol az ember, mint amikor ott van.


Inni egyébként lehet közben buborékmentes ásványvizet!

De inkább nem is ittam, mert nem akartam pisilni tőle... - ettől függetlenül hozzák,ha kell az ágytálat ;).


Azt meg, hogy mit egyél előtte, nem nagyon lehet kitalálni, mert nem tudod, hogy akkor most holnap vagy mikor is mész szülni.

Persze, ha már közelítesz a szülés napjához, a kiírt naphoz, akkor oda tudsz rá figyelni.

De szerintem, ha a miatt aggódsz, hogy ugye ne kelljen szülés közben... kínos helyzetbe kerülni, hát ezt nem lehet elkrülni! Akármilyen könnyű ételt eszel, az csak lebomlik!


Én is így akartam amúgy, hogy majd kevesebbet eszek stb., na hát nem ment, olyan ehetnék jött rám előtte pár napban, mint még soha... :).

292. mandulacska2 (válaszként erre: 291. - Ec7a42194a)
2011. szept. 8. 09:47

Igen, erre számítok én is , mármint hogy az utolsó hét nagyon lassú lesz. Majd igyekszem betáblázni magam programokkal, hogy teljen az idő. Nem tudom, kismama tornára menjek e majd az utolsó héten. Bnőm még a szülés előtti héten (39.hét) volt, de amikor már a 40. hétben volt ,akkor nem. Neki mondjuk voltak már jósló fájásai hetek óta, meg szépen ki is nyílt már a 36. héttől. Meg nem tudom mi, de az kezdett folyni neki a 39. héten. Nem magzatvíz, hanem valami más. Nem tudom a nevét.


Egyébként te a szomjúságot, éhséget hogy bírtad szülés közben? mert elvileg inni nem lehet közben, és előtte enni se szabad, legalábbis nehezet nem. Én ettől félek, főként a szomjúságtól.

291. ec7a42194a (válaszként erre: 290. - Mandulacska2)
2011. szept. 8. 09:44

Hidd el, nagyon gyorsan fog eltelni az idő!!!!


Addig élvezd ki minden pillanatát. :)


én is úgy voltam, hogy a 36. hét után megnyugodtam, csak az utolsó hét volt a várakozás miatt nagyon nehéz!!! (és akkor sem a szüléstől féltem, arra mindig úgy gondoltam, hogy szülni úgy is fogunk, és nagyon bíztam benne, hogy minden rendben lesz)

290. mandulacska2 (válaszként erre: 288. - Ec7a42194a)
2011. szept. 8. 09:29
Remélem.:) Köszi a biztatást.:) Már csak 2,5 hónap van vissza, ha pár héttel előbb jön , akkor kevesebb. Talán csak eltelik gyorsan.
2011. szept. 7. 19:24
na, hát az előbb beszólt a rendszer és eltűnt az üzim! most van kettő, közel hasonló! ;)
288. ec7a42194a (válaszként erre: 286. - Mandulacska2)
2011. szept. 7. 19:23

minden rendben lesz!!!!


nálunk is minden rendben volt ám!!!!


ez tényleg nagyon egyénfüggő! fájni fog, szerintem!


nem lehet erre alapozni, hogy első baba hosszabb idő alatt lesz meg!

ez egyén és alkatfüggő! nővérem mindkét kisfia 4 óra alatt lett meg - ez a beérkezéstől, szóval, ha burokrepesztéstől számítunk, akkor meg még hamarabb!

287. ec7a42194a (válaszként erre: 286. - Mandulacska2)
2011. szept. 7. 19:21

minden rendben lesz!!!!


amúgy nálunk is minden rendben volt!


fájni biztos, hogy fog! szerintem


de szerintem ez nagyon egyénfüggő ám! első baba is meglehet hamar! nővérem mindkét kisfiát kb. 4 óra alatt megszülte (ez a beérkezéstől számítva!)

286. mandulacska2 (válaszként erre: 285. - Ec7a42194a)
2011. szept. 7. 19:17
Hú , hát remélem, hogy nálunk minden rendben lesz. Mostanában többeknek hamar megszületett a környezetemben. Volt , aki nem érzett semmi különöset, volt aki nagyon megszenvedte azt a rövid időt is. Volt, aki sokat vajúdott, és császár lett a vége. Anyumék nem bíztatnak, mert többen mondják, hogy az 1. baba lassabban jön világra.:(
285. ec7a42194a (válaszként erre: 284. - Mandulacska2)
2011. szept. 7. 19:07

ez is biztos alkat függő ám!

szerintem az is teljesen normális, ha a szülés előtt kezdesz el csak közvetlenül kinyílni, és onnan is biztos nagyon hamar lehet tágulni!


nekem - már írtam régebben -, egy idő után sajnos teljesen leállt a tágulás, én 2 ujjnyiig jutottam aztán semmi több..., de azt hamar elértük,


mikor bementünk, akkor már olyan 4 perces fájásaim voltak, az már nem olyan kis éppen hogy csak fájás a magzatvíz elfolyás után, szóval nagyon vártam, hogy beérjen a doki és kapjam az érzéstelenítőt! ;) és csak 1,5 óra volt!

284. mandulacska2 (válaszként erre: 280. - Ec7a42194a)
2011. szept. 7. 18:50
És nehéz volt a szülés? Mármint hogy teljesen zárt voltál. Gondolom akkor sokat kellett tágulni.
283. mandulacska2 (válaszként erre: 279. - 9a60ea7308)
2011. szept. 7. 18:49
Hát nem tudom. Nekem előtte is nagyon sok és nagyon csúnya csíkjaim voltak a csípőmön mindkét oldalon, mert régen nagyon duci voltam, és akkor nagyon kirepedt a bőr. De szerintem nem lett több. A hasamon se látom, pedig ott nyúlik a legjobban. De szerintem ami késik ,nem múlik.:( Sajnos ez hajlam kérdése. Egy bőrgyógyász cikkét olvastam, azt írta, aki hajlamos rá, az sajnos csíkosodni fog, ha keni, ha nem.:(
282. ec7a42194a (válaszként erre: 278. - 9a60ea7308)
2011. szept. 7. 15:20
szívesen! ;)
281. ec7a42194a (válaszként erre: 276. - Sweets83)
2011. szept. 7. 15:05

mi tavaly a 28. héten voltunk, akkor is szépen lehetett még látni mindent!

igazán szerintem akkor érdemes menni, ha már van egy kis husi is a babákon! ;)

280. ec7a42194a (válaszként erre: 279. - 9a60ea7308)
2011. szept. 7. 15:04

tavaly én is nov. 30-ra voltam kiírva :) :)!

november 29-én mentünk szülni;)


bár nem nekem szólt a kérdés, de nekem is hatalmas pocakom volt! de én szerencsésen megúsztam minden repedés nélkül, és semmilyen krémet nem használtam,


na még annyi, hogy az utolsó hétig teljesen zárva is voltam!

279. 9a60ea7308 (válaszként erre: 275. - Mandulacska2)
2011. szept. 7. 13:38
És repedsz valahol?Nekem jobb oldalt a csipö tájt látszik már pár pici csik sajna.Nekem is nagy a hasam én 28 hetes vagyok és gondolom még azért nö szépen.Nagyon hamar elment az idö itt van lasan szept.közepe azt okt és én novemberbe már minden hetében fel leszek készülve..nov 30.ra vagyok kiirva de azt mondta a védönö hogy az már lehet nov 3 is ,a 36-37 hét után már nyugodtan biztonsággal szül mindenki ,és még jobb is mint pontosan a 40 hét mert akkor már nem kapja ugy meg az elegendö oxigént és tápanyagot mert egyáltalán nem fér el...én már izguklok és várom..
278. 9a60ea7308 (válaszként erre: 274. - Ec7a42194a)
2011. szept. 7. 13:33
Köszike a részletes leirást ,kb igy gondolom én is..
277. mandulacska2 (válaszként erre: 276. - Sweets83)
2011. szept. 6. 20:09
Mi pont 26 hetesen mentünk, mert nekem előtte mindig 1 héttel nagyobbnak mérték. A 25-29. hét ideális.
276. sweets83 (válaszként erre: 265. - Ec7a42194a)
2011. szept. 6. 18:30

Mi jól vagyunk:) 23.hetet töltöttük tegnap:) Költözködünk, felújítunk és ugye dolgozni is kell...szóval nem unatkozunk:) Elég sokat mocorog hál isten a bébi napközben is, este is:)Én nagyon élvezem..ma is ültem értekezleten, belefeledkezve a számokba, erre egyszer csak elkezdett mozgolódni. Hirtelen annyira nem tudtak lekötni a számok:)))

Dokihoz megyünk csütörtökön, védőnőnél múlt héten voltunk. 2kg-t fogytam az elején, pedig semmi bajom nem volt, kb. 12.héttől felszedtem 3-at...tehát most +1-nél tartok, úgyhogy ebből a szempontból elégedett vagyok magammal:)))

Elvileg jövő héten töltöm a 24.hetet, úgyhogy sztm most majd kapok beutalót cukorterhelésre...

És jövő hét végén szeretnénk menni 4D-re..akkor 2 nap híján leszek 25 hetes...szerintetek akkor jó? Vagy várjunk még 2 hetet? Mert legközelebb csak okt.1-i hétvégén tudnánk menni (27 hetesen)....

Szerintetek??


Hát kb. ennyi nálunk:)

Huh...jó sokat írtam:)))

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook