Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! fórum

Mi a véleményetek Dr. Panka Tibor nőgyógyászról? Pécsiek! (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2011. aug. 18. 10:49
Sziasztok. Mennyi is a Pankának a magánrendelés díja? Ma voltam a védőnőnél, és ő is azt mondta, hogy a magánrendelési díj 10*-esét szokták adni, az alatt annyira azért ne . Ha jól emlékszem, olyan 7-8000-t mondtatok, de nem vagyok biztos benne. Az olyan 70-80.000 szeritem, de javítsatok ki. Hát elég húzós összeg. Kénytelen leszek kifizetni, mert azt nem akarom, hogy megjegyezze a 6 hetes vizitnél, hogy hát nem annyira jó. Ügyeletesnél se szeretnék szülni, mert lehet, hogy épp akkor jó doki van, de mi van , ha nem. És ettől félek. Barátnőmnek mázlija volt, mert kihúzta a 40. hétig, és a szülésznője azt mondta, annyira jól ki van nyílva, hogy meg is indíthatják a szülést, ha akarja, mert aznap este jó doki lesz ügyeletben. De utána a gépek jelezték is a fájásokat. Én viszont nem tudom, mikor indul majd be a szülés, azért meg nem akarom előbb beindíttatni, ha nem indulbe magától a 39-40. hét felé, mert pont akkor jó doki van. Úgyhogy hiába a szülésznő van bent végig, nálam fontos, hogy jó doki legyen.
244. ec7a42194a (válaszként erre: 242. - Mandulacska2)
2011. aug. 17. 10:58
ez nagyon praktikus! nekünk is ilyen fajta van, ami cserélgethetős!
243. ec7a42194a (válaszként erre: 240. - Mandulacska2)
2011. aug. 17. 10:58

Lehet a barátnőd tényleg túl általánosan kérdezett erre az orvosfogadásra rá.

Amúgy, persze nyilván minden ügyeletes orvos normáis kell, hogy legyen, de biztos ki lehet fogni olyat, akihez nem szeretnél menni.


Én is úgy álltam neki, hogy volt otthon egy kézi mellszívó (nővéremé) és, amikor arra került a sor, hogy használjam, kiderült, már elöregedett benne a szilikon, így s.o.s. kaptam egy elektromosat, így csak arról tudok nyilatkozni, hogy az viszont nagyon jó volt! (pesztonka nevű)

én mondjuk csak kb. az 1. hónapban fejtem, utána szépen abbahagytam, mert nem szerettem volna, hogy sok fölösleges tej leygen folyamatosan, amit nem szív ki a babánk. Meg amúgy a mi kisfiunk nem itta meg a lefejt és fagyasztott tejet sem, sőt cumisüvegből sem volt hajlandó inni (mondjuk nem is szerettem volna, csak vészhelyzetre volt tartogatva).

Így tényleg csak addig használtam, még beállt az egész szoptatás, meg amég Panka is lelkemre kötötte, hogy fejjek, mert nehogy baj legyen. De a védőnő is mondta, hogy felesleges később már, meg rengeteg idő!

242. mandulacska2 (válaszként erre: 241. - Ec7a42194a)
2011. aug. 17. 10:54
Igen. A mózes és a sportkocsi is cserélhető. Plusz vettün hozzá hordozót, azt is rá lehet csatlakoztatni.
241. ec7a42194a (válaszként erre: 239. - Mandulacska2)
2011. aug. 17. 10:51

Biztos nagyon szép lett a babaszoba! :)


Tetszik a babakocsitok! És akkor ez ilyen cserélgethetős felsőrészes?

240. mandulacska2 (válaszként erre: 238. - Ec7a42194a)
2011. aug. 17. 10:28

Védőnőt még nem kérdeztem, de holnap megkérdezem.Ő szerintem elég semleges ebben az ügyben, barátnőmnek azt mondta, hogy az ügyeletes is maximálisan ellát. De szerintem eléggé úgy kérdezett rá barátnőm, hogy mennyire felesleges a dokifogadás. Kíváncsi vagyok, nekem mit fog mondani.


Mellszívót nem tudom: szerinted a kézi, vagy az elektromos jobb? mindenkitől mást hallani. Barátnőm azt mondja, kézivel 1 óra, mire kifeji a tejet. Nekem ez soknak tűnik. Tényleg ilyen hosszadalmas? Elektromos még a vaterán is jóval drágább.

239. mandulacska2 (válaszként erre: 237. - Ec7a42194a)
2011. aug. 17. 10:26
Babaszoba már kész. Halványzöld lett, még egy narancssárgás bordűr csíkot szeretnénk a plafon és a fal közé. Bútorokat bevittük, csak mesefigurákat szeretnék még venni a falra. Babakocsiból Haberkorn Variosportunk van, Vaterán vettük tök jó árért. Úgyhogy ezek már megvannak.
238. ec7a42194a (válaszként erre: 237. - Ec7a42194a)
2011. aug. 17. 10:21
tényleg és a védőnőt még nem kérdezted, hogy hogy szokott ez menni, hogy esetleg szeretnél Pankánál szülni?
237. ec7a42194a (válaszként erre: 236. - Mandulacska2)
2011. aug. 17. 10:20

Hamar el fog telni ez a 4 hét is! :)


Addig meg jó babaruházást, tényleg érdemes még ismerősöknél is érdeklődni, hátha eladnának 1-2 szép darabot!


és babaszobával hogy álltok? és a többi holmival? milyen babakocsitok lesz?

236. mandulacska2 (válaszként erre: 235. - Ec7a42194a)
2011. aug. 17. 08:50

Legközelebb a 32. heti UH lesz, de a 31. héten megyek hozzá, és akkor ad majd beutalót. Úgyhogy addig semmi.


Babaruhákt majd börzén nézek, meg most az egyik anyuka itt a környékünkön mondta, hogy neki vannak fiús babaruhái, majd azokat is megnézem. De most már a börzére készülök, mert olyan jó ott szemezgetni. Védőnőhöz megyek majd holnap.

235. ec7a42194a (válaszként erre: 232. - Mandulacska2)
2011. aug. 16. 21:44

Majd legközelebbre felkészülsz, melyik a legpraktikusabb kérdés;), és akkor megbeszélitek!


pl. megkérdezed, hogy lehetséges-e, hogy felkérd őt a szülés levezetésére és ha igen, akkor hogyan szokott ez történni? és mivel jár?


mindent el fog mondani!


hú, én még ilyet nem hallotta, hogy utána magánba kellett mennie, én ezt nem tudom, de biztos ezt is el fogja mondani majd!


na, hát egy csomó kérdés lehet benned, de még izgulhatsz ezen akkor 1 hónapot!

addig is legyen minden rendben!


addig nem is lesz semmi vizsgálat, uh?

"csak" babaruha vásárlás? :)

234. ec7a42194a (válaszként erre: 233. - Mandulacska2)
2011. aug. 16. 21:37

Szerintem egyáltalán nem! :)

Majd összeszeded a bátorságodat! Sokáig már úgy sem halogathatod! :) ;)

2011. aug. 16. 20:18

Ja, tudom, hogy alamuszi vagyok. :))) :(((

Más már rég megkérdezte volna.

232. mandulacska2 (válaszként erre: 231. - Ec7a42194a)
2011. aug. 16. 20:17
Nem, még nem.:((( Nem volt hozzá "bátorságom". Nagyon gyorsan ment az egész. De szeptemberben muszáj lesz. Van, aki az mondja, hogy majd a legvégén, mert különben magánrendelésre kell mennem utána??? Nem tudom. Nem létezik olyan, hogy felkérem, és továbbra is az SZTK-ba megyek hozzá, és csak a szülésért fizetek? Szept. 13-n kell mennem legközelebb hozzá, akkor már elkezdem a 31. hetet. Nem akarom azt se, hogy már ne vállaljon el.
2011. aug. 16. 16:30

na mandulácska, a nagy kérdést nem tetted fel?

amúgy szupi, hogy minden rendben! :)

230. f.evelin (válaszként erre: 228. - Mandulacska2)
2011. aug. 15. 17:56
Szerencse és alkat kérdése. Nekem indították, első baba, és nagyon hamar meglett. :) Fájások nélkül mentem be, 7től kaptam oxitocint, fél 10kor repesztette a burkot, 10ig semmit sem éreztem. 2 és negyed óra múlva babáztunk. :)
229. ec7a42194a (válaszként erre: 228. - Mandulacska2)
2011. aug. 15. 16:50

éjjel 3/4 2-kor hívták 1/4 3-ra már bent is volt és ő akkor azt mondta, hogy mindjárt szülünk ;), e helyett 7-kor császár lett!

normál esetben 2 ujjnyi tágulás után, ha jók a fájások, szerintem hamar megvan, 1-2 óra - de nem akarok hülyeséget írni, mert biztos változó!

mondom nekem azt mondta, hogy 10 perc és szülünk! (majdnem nem volt már hely a papíron olyan fájásaim voltak...)


amúgy akkor mindjárt be is adta az érzéstelenítőt olyan fél 3 körül és 10 perc múlva már semmit nem éreztem! aztán kb. onnan fél óránként jött megnézni, hogy mi a helyzet

228. mandulacska2 (válaszként erre: 227. - Ec7a42194a)
2011. aug. 15. 16:44
És amikor beért a szülésre, utána még mennyi ideig tartott kb. a szülés? Csak hogy mennyi ideig van bent. Mert azt tudom, hogy a dokikat akkor hívják, ha megvan már a kétujjnyi tágulás.
227. ec7a42194a (válaszként erre: 226. - Mandulacska2)
2011. aug. 15. 16:41

szerintem akkor esetleg elkezdheted megbeszélni vele - ha nem akarsz a következőig várni -, hogy vállalna-e,


hálapénzről egyáltalán nem beszélhetnek sehol, szóval én ezt így konkrétan nem kérdezném meg tőle, hogy mennyiért vállal, főleg nem, ha más is bent van, mert soha nem lehet tudni,


de, ha megkérdezed tőle, hogy vállal-e és hogy mi a menetrend, akkor úgy is elmondja azt, amit lehet, ha pénzről nem beszél, akkor nem véletlen, majd magadban eldöntöd, hogy mennyit adtok


én sem kérdeztem meg magánrendelésen, hogy na jó, de mennyi az annyi!

csak megbeszéltük, hogy itthon lesz, és hogy jönni fog, és hogy mi a menetrend, hogy bemegyünk, akkor majd őt a klinikáról hívni fogják


és így is volt;), bementünk és már előre megkérdezték, hogy Panka doktorral meg lett-e beszélve, és amikor kellett, akkor már hívták is!

226. mandulacska2 (válaszként erre: 225. - Ec7a42194a)
2011. aug. 15. 12:53

Most töltöttem be a 26. hetet. Holnap megyek hozzá, és legközelebb 4 hét múlva, tehát 30 hetesen megyek majd hozzá.


És SZTK-ban simán meg lehet tőle kérdezni? Nem tudom, a hálapénzről ők ott beszélhetnek e egyáltalán. Gondolom, az asszisztensek is már "harcedzettek" ebben a témában, vagyis nem éri őket meglepetés.

225. ec7a42194a (válaszként erre: 222. - Mandulacska2)
2011. aug. 15. 12:38

Most hány hetes is vagy? Olyan 26 körül? Én lassan lehet érdeklődnék nála, hogy lehet-e erről szó és hogyan működik, meg ilyenek.

Vagy hány hét múlva kell menni legközelebb? Akkor már közelítesz a 30. héthez, nem? Mi is akkor beszéltünk ezekről a dolgokról konkrétan, hogy itthon lesz akkor meg minden ilyesmi, sőt a szülésről inkább még csak utána beszélgettünk - hogy mikor induljunk majd el, meg érzéstelenítés,meg minden ilyen.

De azért azt előbb megbeszéltük a 30. héten voltam azt hiszem, hogy akkor itthon lesz.

224. ec7a42194a (válaszként erre: 219. - Mandulacska2)
2011. aug. 15. 12:34

hú, nagyon jó lehetett! csudajó élmény!

jó, hogy vannak ilyen ráérős, normális dokik! ;)

a mi kisfiunk is folyton a fütyülőjét mutogatta előszeretettl :D :D!

223. sweets83 (válaszként erre: 221. - Mandulacska2)
2011. aug. 15. 12:27
Köszi...akkor még ráérünk...ma vagyok 20 hetes, úgyhogy kb. 1 hónap múlva szeretnénk menni...:)
2011. aug. 15. 10:34
Holnap megyek terhestanácsadásra. Szerintem már el kell döntenem, ha fel akarom fogadni. Vagy nem? Szerintetek mennyivel előtte kell szólni?
221. mandulacska2 (válaszként erre: 220. - Sweets83)
2011. aug. 15. 10:30
Dr. Fatér József. Mi kb. 3 héttel előtte jelentkeztünk be, mert nem tudtam, megy e nyaralni.Egy ismerősöm múlt héten jelentkezett be, és most szombatra kapott időpontot. Úgyhogy viszonylag gyorsan. De azért hívd fel szerintem 1-1,5 héttel előtte.
220. sweets83 (válaszként erre: 219. - Mandulacska2)
2011. aug. 14. 17:53

Köszi az infokat!

Megerősítettél benne, hogy érdemes elmenni Mohácsig:)))A doki telefonszámát másik fórumban már megírtad, de a nevét átküldenéd? És azt, hogy mennyivel előtte érdemes bejelentkezni?

2011. aug. 13. 21:18
Sziasztok! Ma voltunk 4D-n:)))) Nagyon jó volt, szerintem nagyon szép képek készültek, töltöttem fel belőlük. Sok a profil kép, mert folyton eltakarta az arcát részben. Faros még, így a doki nagyon örült, hogy ahhoz képest jól lehetett róla képet csinálni. 1 óra volt hajszál pontosan, a DVD kb. 23 perces volt. Mindent részletesen megmutatott, lemért. Biztos már ,hogy kisfiú lesz.:))) Egyszer kiküldött, hogy mozogjak, hátha úgy fordul, hogy nem csak profilja látszik, de utána méginkább "rosszabb" pozícióba fordult, tehát szemből nem láthattuk az arcocskáját, csak profilból. Bezzeg a fütykösét rögtön megmutatta. Ill. először csak a herezacskóit, aztán a doki úgy mozgatta, hogy látszodjon is a kuki is.:))) Nagyon meg vagyunk elégedve, mindenkinek ajánlani tudom ezt a mohácsi dokit. Roppant kedves, mindent magyaráz, minden tőle telhetőt megtesz, hogy minél több látszodjon. Nagyon boldog vagyok:)))
218. sweets83 (válaszként erre: 217. - Mandulacska2)
2011. aug. 13. 09:05
Hey...jó szórakozást az UH-hoz...remélem minden rendben lesz:)) És várom majd a beszámolót én is:))))
217. mandulacska2 (válaszként erre: 216. - Ec7a42194a)
2011. aug. 12. 21:04
OK, majd 10-kor, mielőtt indulunk, felívjuk. Remélem, nem lesz pont szülése. :)))
216. ec7a42194a (válaszként erre: 215. - Mandulacska2)
2011. aug. 12. 20:33
A holnaphoz egy nagy kalappal! És várom majd a beszámolót! ;)
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook