Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


81. struki
2009. máj. 21. 07:18

Teljesen meg vagyok botránkozva a véleményeken.

Ha valaki fogad orvsot, akkor teljesen nyílvánvaló, hogy fizet, ugyanis az orvos munkaidején kívül látja el a magánrendelésén, és akár munkaidején kívül megy be hozzá szülni. Ha valakit megkér a főnöke, hogy menjen be éjszaka túlórázni, azt a munkaerőt is kifizetik plusszba.

Én amikor szültem, a magánrendelésre jártam, fizettem 5000 Ft-ot, de nekem megérte, mert tudtam, hogy bármikor számíthatok rá, biztonságba vagyok, segít amiben csak tud, mindenhol elláttak tisztességgel, és mindig időben bejutottam mindenhová. Hívhattam bármikor, és azonnal fogadott. A szülésnél ott volt, fogta a kezem, segített, amiben csak tudott végig.

Nálam a szülésnél minden rendben haladt, és egy majdnem 4 kg-os babát megszültem gátvédelemmel. Én szülés után 2 órával futkároztam az újjszülött szinten, mindenféle fájdalom nélkül.

Ha nem adtam volna neki hálapénzt, egy szava nem lett volna, ebben biztos vagyok.

Ha valaki fogad orvost, akkor fizessen. Ha nem fogad, akkor pedig lehet járni a normál rendelésre, és egy ft-ot nem kell fizetni, és lehet járni a terhestanácsadásra is.

biztos vagyok benne, hgoy vannak orvosok, akik kihasználják a betegeket, de természetesen nem ilyen orvost kell fogadni.

2009. máj. 21. 07:08

Nehogy már elkezdjük sajnálni szegény orvosokat! A fizetésük mellett szinte mindnek van magánrendelése, ahol bizony fizet keményen az ember lánya - ez rendben is van, a magánrendelésért fizessünk - de hogy a szülésért kötelező, hááát... A világ egyik legjobban fizetett szakmája, ha belegondoltok, hgy havonta hány szülésük van, amiért bizony a legtöbben adnak borítékot.

Írta valaki lejjebb, hogy az utcaseprő se kap borítékot, másvalaki meg azt, hogy nem lehet a kettőt összehasonlítani.Dehogynem lehet! Ha az utcaseprő nem dolgozik rendesen, akkor járhatnánk a szemétkupac közepén.

Amikor viszik az utcánkból a szemetet, van olyan, aki csak dobálja a kukákat, repedt is már el emiatt egy kukánk, meg nem érdekli, rendesen kiürítette-e. A másik tisztességesen pakolja, sőt, a múltkor kiszakadt a nejlonzsák, pár dolog szétszóródott, azokat össze is szedte. Mindketten ugyanannyi pénzért dolgoznak, csak a munkamorál más. És nekik se ad senki hálapénzt!

Előrevesz a doki? Vegye előre azt, akinek nagyobb szükség van rá. Akinek nem felel meg, az tényleg menjen magánrendelésre. Amúgy a minap a postán is szólt a hölgy, hogy engedjék előre a kisgyerekes anyukát (engem) de ő se kapott érte borítékot, pedig gyanítom, nagyjából minimálbért keres... Szóval nem azt mondom, hogy soha semmiért ne adjunk esetleg köszönetképpen párezer forintot vagy egy kis ajándékot, de hogy százezret fizessünk azért, mert - legtöbbször - a doki bemegy a kitolási részre, addig a kismama a szülésznővel van. Na most pár percért nehogymár... Ilyen szempontból sokkal inkább a szülésznőnek kellene a boríték, és tudom, sokan adnak is nekik, de kevesebbet, mint a dokinak, ez se igazságos...

Szóval én ellene vagyok ennek a nagy adakozásnak. Ilyen alapon mindenkinek lehetne adni, nem? Mindenki maga választja a munkáját, tisztában van azzal, mit vállal.

Én edzőként dolgozom, a tanítvány fizet az edzésekért, de nem fizet, amikor megnézem, miért kezdett el vajon fájni a lova lába, nem fizet, amikor versenyre megyünk és segítek neki bemelegíteni, nem fizet, amikor felhív és megkérdezi, hogy pl. melyik lótápot vegye meg a lovának, mert épp azt készül venni, stb. és ez így is van rendjén. Vannak dolgok, amik a munkához tartoznak. Az orvonak az, hogy akár este is bejöjjön egy szüléshez. Ráadásul a túlórapénzt meg is kapja érte.

79. leviatan (válaszként erre: 73. - Agitamas)
2009. máj. 21. 00:00

Talan... de ezt vallalta, amikor orvosnak ment...


Nem fogom elfogadni, hogy mert bement munkaidejen kivul egy szulesert, akkor azert halasnak kene lennem anyagilag...


Akkor kellene, ha a szomszedban lakna, nem o lenne az orvosom, de mivel keznel van athivnam. Akkor evidensnek itelem meg, hogy adok neki penzt... de igy nem.

78. scorpiolady (válaszként erre: 74. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 20. 22:28
Egyetértek veled, plusz még havonta hány szülésért kapnak hálapénzt 4-5 ezt szorzd meg 100 000-rel és mindez adózatlanul kerül a zsebükbe.
77. d3bb59819c (válaszként erre: 76. - Agitamas)
2009. máj. 20. 21:37

Sokan nem így gondolják, de mégis rendelés előtt 2 órával oda kell mennünk a rendelőbe, és rendszeresen olyankor már 5.-ek vagyunk. :)


Számomra ez, és a fogorvos olyan hely, ahol szeretném, ha normálisan bánnának velem.

76. agitamas (válaszként erre: 75. - D3bb59819c)
2009. máj. 20. 21:34
teljesen igazad van
2009. máj. 20. 21:33
Ha valaki akar adni, adjon. Ha nem akar, ne adjon. Speciel én vállaltam, hogy adok, és azért azt kapom, amit kapok. Bármikor felhívhatok egy szakembert, akár egy másnak hülyének tűnő kérdés miatt, akár este fél 8kor is, és készségesen válaszol.
2009. máj. 20. 21:28

Bocs, de nem értem ennek a fórum létrehozásának az elméletét. Most sajnálni kéne egy nőgyógyászt, mert szegény nem kapott a szülés után pénzt?????

Egy nőgyógyásznak nem kell lelkiismeretesen ellátni a beteget ha nem ad pénzt? Még ilyen munkaköri leírást nem láttam. A magam részéről: 100-ból 99 nőgyógyász görény. És még a bőrük alatt is pénz van, úgyhogy nem kell a duma, hogy mennyire nincsenek megfizetve. Na és az napi min. 20 beteg, aki azért az 1-2 ezer forintokat a zsebébe dugja ( legrosszabb esetben ), csak mert felírt egy fogamzásgátlót??? Az már önmagában is nem elég fizetés-kiegészítés? És egyáltalán....milyen jogon várnak pénzt a nőgyógyászok, ha nem egy magánrendelésre megy az ember??????? Mert lássuk be....elvárják. Íratlan szabály, hogy " fizetni kötelező, mert nőgyógyász vagyok". Forduljon fel a többsége! ( tisztelet a kivételnek, de olyanról nem tudok)

73. agitamas (válaszként erre: 68. - Leviatan)
2009. máj. 20. 21:27
De az orvosod munkáját más is meg tudta volna csinálni./ügyeletes doki/
2009. máj. 20. 18:35

Én akkor is azt mondom, hogy nem sajnálok havi 5000 ft-ot odaadni a dokinak, pedig nem vagyok milliomos. De az sokat jelent, hoyg bent vagyok nála fél órát, agyonra körbenézi a babát, hogy tuti minden rendben van-e, enegm is megvizsgál minden alkalommal, hogy velem is oké-e minden?!!

Ő nem pénzéhes, szerintem egy komplett vizsgálatért, és negyed órás beszélgetésért nem sokat kér, 2400 ft-ot. SZERINTEM.

2009. máj. 20. 15:32
Hogy teljesen igazuk van.
70. samsam
2009. máj. 20. 15:30
na ezért kapok majd, de szerintem, ha a doki szabadidejében megy be szülést levezetni, akkor illik odaadni a pénzt. vagy olyan dolgokat csinál, amit a többi beteggel nem - előre vesz a sorban, stb - akkor is adnám. nyílván nem százezreket.nekem is nehéz kérdés volt, mivel a pénz mindig kell, főleg a babára szerettem volna költeni, de a dokit én választottam... ha nem választom, szülhettem volna az ügyeletesnél - esetemben az is ő volt - állhattam volna sorba minden leletért, stb. így is nagyon kellemetlen volt a boríték átadása, mert bíztam a dokimban, jó volt a kapcsolat köztünk, és ez a rohadt pénz-átadás!!! grrrrr!! pedig megérdemelte, szívesen adtam, csak akkor is! na, ez inkább terápiára sikerült, köszönöm, hogy kiírhattam magamból! :) hm, de nem százezrek voltak a borítékban.........
2009. máj. 20. 15:11
Semmi. Valószínűleg elég pénzzel szponzorálták a dokit a vizsgálatok alatt és elfogyott a szülésre. Nem mindenki rendelkezik olyan anyagi javakkal, mint a doki. De érdekes módon forídtva még sosem történt a dolog, hogy a doki adott volna pénzt, hogy segítse a kismamát. Neki ez a munkája. Vác környékén nem kicsit elszálltak a nőgyógyászok. A szülésért 100.000 Ft alatt (ha fogadott doki) szóba sem állnak veled. Kérdem én: Mire fel kell 100.000 Ft fizetni, mikor az OP fizet utánad nem kevés pénzt, plusz ha ő még szabadidejében megy be, további bónusz. KÖzben legyél még hálás neki. Tökéletesen megértem azokat a szülőket, akik a gyermekük eljövetelekor nem a doki szűkös anyagi helyzetén merengenek, hanem a gyerekre költik azt, hisz bőven viszi a pénzt a babakelengye.
68. leviatan (válaszként erre: 58. - Agitamas)
2009. máj. 20. 14:49

Volt egy munkahelyem, nem egyszer kellett bemenni olyankor, amikor nem voltam muszakban. Ugyan nem orvoskent, de a nyomdaiparban dolgoztam. Senkit nem erdekelt mi dolgom lett volna a munka helyett, de menni kellett.

Az orvosnak a gyogyitas a dolga, tudja mit vallalt, en is tudtam mit vallalok, ehhez tartottam magam. Halapenzt meg termeszetesen nem kaptam a megrendelotol, mert elobb elkeszitettem a kert anyagot...

67. scorpiolady (válaszként erre: 58. - Agitamas)
2009. máj. 20. 13:34

Igen,de akkor is ez a dolga tudta mit vállal. Kíváncsi lennék, hogy amikor pl. csőtörés van karácsonykor és az ügyeletes karbantartó jön rendbetenni ki ad neki érte hálapénzt???????? Jó nem életmentést végez az igaz.

Ja és a mentősnek ki ad hálapénzt mert karácsonykor is bevisz ha bajod van? és a tűzoltónak ha eloltja az égő karácsonyfádat?


Hidd el a doki ha munkaidőn kívül bemegy szülést levezetni kap túlórapénzt, valahol olvastam hogy limitálva van hogy egy évben hányszor mehet be(biztos nem annyiszor megy be, de tutifix hogy mindegyik elszámoltatja a maxot)

66. scorpiolady (válaszként erre: 28. - K.né)
2009. máj. 20. 13:22
Tudod ez a baj, hogy ezt valaki elhintette és vannak dokik akik kihasználják ezt. DE aki nem tud, vagy nem akar külön fizetni az is megérdemli a rendes bánásmódot, hogy sorra kerüljön időbe stb...
65. d3bb59819c (válaszként erre: 64. - Hollyka)
2009. máj. 20. 09:47

Én is kivártam a sorom, sorszámot húztunk érkezési sorrendben, és úgy mentünk be. Nem vártam el, hogy bárki előtt is bemenjek, hiszen akkor szóltam volna. A lórházban pedig senki nem volt, csak be kell jelentkezni telefonon, tehát senki előtt nem mentem be, csak nem kellett napokat várnom, hogy megtudjam, minden rendben van-e 150/140-es vérnyomás mellett.


Nem kap hálapénzt a tanár sem, de neki is fizetnek a magánórákért. Ő nem jön zavarba, amikor elveszi azt a pénzt, holott nem tehetnek róla sok esetben a szülők, hogy magántanárhoz kell járni a gyereknek. Akkor ők is csinálhatnák ezt ingyen.

64. Hollyka (válaszként erre: 59. - D3bb59819c)
2009. máj. 20. 09:37
A tanár sem kap hálapénzt és nekem a gyerekorvosom is kijön este nyolckor is, mégsem kér semmit.
2009. máj. 20. 09:35
Én sok pénzt adtam akkor, de mégis kivártam a sorom, nem vagyok hülye, magam elé engedtem volna a kismamát, akinek meghalt az apukája vagy veszélyeztetett terhes. Én is az voltam, mégsem tolakodtam, de ha kellett, engem is előrevettek. De az állapotom miatt, nem a pénzért. Aki pénzt ad és elvárja, hogy királykisasszony legyen érte, az is hibás, nem csak a dokik.
2009. máj. 20. 09:32
De csúnya ez a mondat, már bocsi!! A gonosz nem fizető szülők... ugyan már!!! Mindenki ad hálapénzt, ha tud, ha pedig nem, nem kell megvetni érte. Anno én is adtam, de a mostani gazdasági helyzetben nem tudom mit tennék.. annyit biztosan nem tudnék adni. Akkor most szégyenkeznem kellene?????
2009. máj. 20. 09:20
Az én orvosom soha nem tartotta a markát.egy tündér volt.A barátnőm orvosa pedig egy katasztrófa.Az első ultrahangon megkérdezte:"Megtartják? akkor a szülés 60000 lesz,ha nem az abortusz pedig X /nem tudom arra mennyit monott,de nem is ez a lényeg/."UNDORÍTÓ Hol vagyunk,a piacon?
60. df2a740c00 (válaszként erre: 5. - K.né)
2009. máj. 20. 09:13
Na! Ez gusztustalan, hogy a jó paraszolvencia reményében elsőnek behívta, annak ellenére, hogy mások esetleg órák óta várakoztak.
2009. máj. 20. 08:45

Hmmm.. érdekes dolgokat olvatsam itt. Szerintem nem lehet egy utcaseprő munkájához hasonlítani az orvosét. SZERINTEM!


Jelenelg 21 hetes kismama vagyok, és múlt 7en meghalt apukám. Magánrendelésre szoktunk járni, de most a sok intéznivaló miatt nem jutottunk el, és a párom felhívta az orvost, hogy vessen már ránk egy pillantást, minden rendben van-e?! A doki következő napra behívott a kórházba, holott külön be kellett volna jelentkezni, ez utóbb derült ki számunkra, ki van írva. Mondtam neki, hogy hétfőn megyünk majd a magánredelésre, mondta, hogy nem kell, neki most elég volt ennyi. Még közöltem vele, hogy hoztunk neki valamit, és megsimogatta a vállamat, a válasza pedig az volt mosolyogva, hogy vigyázzon magára. Hétfőn mentünk, vittünk neki egy üveg piát, mikor odaadtuk, nagyon zavarba jött, mondta, hogy nem kellett volna, ne hozzuk kellemetlen helyzetbe, mi pedig mondtuk, nem azért hoztuk, mert kellett.

Egy egy uh- után 2400 ft-ot kér, úgy, hogy kapunk két képet, most pedig videó felvételt kaptunk. Szeritnem ez nem anyagiasság.

Volt olyan, amikor este fél 8kor hívta fel a párom, mert majdnem 40 fokos lázam volt, ez volt 15 hetesen, elmondta, hogy mit csináljunk, és ha nem megy lentebb a lázam, hívjuk.


Szerintem vannak olyan orvosok, akik megérdemlik!!


Hasonlítottátok a tanárokhoz is. A tanár nem az életemet menti meg, hanem felkészít bizonyos dolgokra. Ők megérdemlik. Akkor az orvosok miért nem?


Hangsúlyozom, nem mindegyik orvos, de vannak, akik határoottan igen!

2009. máj. 19. 20:48

Szerintem azért gondoljunk kicsit bele az orvos szemszögéből is:Elvileg neki is van munkaideje,hazamegy este a családjához,megvacsorázik,talán már le is fekszik aludni,és csöng a telefonja,hogy szül az egyik betege,és akkor irány vissza a kórházba.De ugyanez megtörténhet a karácsonyi vacsoránál is...

Én például a szülésem napján még voltam a dokinál délután fél 4 kor teljesen zárt méhszájjal és este 11kor már találkoztunk a szülőszobán.....

Jószívvel nyújtottam át neki a borítékot.....

2009. máj. 19. 18:48
Nővérem hat éve szült. Az orvos ezt a mondatot bökte oda neki, még a mai napig is az emlékemben van: "Anyuka, ugye tudja, hogy a szülés pénzbe fog kerülni?" Hát mégis,hogy lehet ilyet mondani? Végül megkapta a pénzt, de a varratot már nem ő szedte ki. Nem hiszem, hogy a hivatás szeretet vezérli....
56. K.né
2009. máj. 19. 18:37
lelkiismeretes doki ritka mint a fehér holló
55. 1c535e6d43 (válaszként erre: 54. - Ében11)
2009. máj. 19. 18:13
Persze, van pozitív példa. Vannak nagyon jó és lelkiismeretes dokik. De már szinte mindenhol a pénz beszél.
54. ében11 (válaszként erre: 52. - 1c535e6d43)
2009. máj. 19. 17:58

szerintem engem ugyanúgy ellátak volna szülés alatt,

nagyon jó a klinika, nem volt ijesztő az ügyeletes,pl. a szülésnél mivel ez nem betegség sokféle képpen lehet segíteni a vajudásnál szülésnél,és nekem az volt jó ahogy az enyém tette ezt.De voltam baleset miatt is ügyeleten, ha az orvos kedvtelen,vagy flegma szólni kell neki, nem szabad ráhagyni, persze normális hangnemben.

53. 1c535e6d43 (válaszként erre: 49. - K.né)
2009. máj. 19. 17:37
Na, ez se normális! Miért kell magyarázkodni egy szülőnek, akinek 40 fok lázas beteg gyereke van?? Ez a dolga és még az ember érzi magát rosszul, hogy magyarázkodni kell. Kész
2009. máj. 19. 17:35

Igen, a fogadott dokinak illik megadni amit az elején megbeszéltek. De miért is kell fogadott doki? Mert külömnben nem biztos, hogy az ember megkapja azt az ellátást ami szükséges, sajnos. ( persze van kivétel!)

Viszont szerintem mindenkinek ugyanolyan ellátást kéne kapnia, ha fizet ha nem. Sajnos előfordul, hogy pénz beszél...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook