Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
201. Toprengo (válaszként erre: 199. - Struki)
2009. máj. 24. 22:32
Igen, valóban ellátnak a rendelőben. Persze az már mellékes, hogyan, ugye? Pl. olyan bunkó veled az orvos, úgy rád ijeszt a semmiért, hogy sírva mész haza. Ez persze nem gond, ugye? Nem vagyok érzékeny alkat, sok mindent elbírok, egyszer mégis sikerült megríkatnia egy nődokinak, amikor 13 hetes terhes lehettem. Köszönöm szépen a kedves bánásmódot, mert nem volt pénzem fizetni neki!
200. Toprengo (válaszként erre: 198. - Struki)
2009. máj. 24. 22:29
Nem arról van szó, hogy elítéljük az orvosokat, csak azt a viselkedésüket, hogy elvárják a munkájukért a plusz pénzt. Számtalan olyan szakmát sorolhatnánk fel, ami szintén nagyon feszültséggel teli, és veszélyes, mégsem kapnak az ott dolgozók hálapénzt a munkájukért!
199. struki (válaszként erre: 191. - Toprengo)
2009. máj. 24. 22:19

Nem kötelező fizetni, szerintem bárkit ellátnak a rendelőben. Nem kötelező magánrendelőbe menni.

Viszont ha valakinek igénye, hogy saját orvosa legyen, aki tud minden gondjáról bajáról, ismeri, végigkiséri egy terhesség alatt, számíthat rá bármikor, és esetleg karácsonykor ott ül mellette a szülőszobában, és fogja a kezét, az megérdemli, hogy kapjon valamit.

Aki jó orvos, az ugyanolyan jól vezeti le a szülést egy nem betegénél, mint a saját betegénél, esetleg nem fogja a kezét, mert nem alakult ki náluk személyes kontaktus a terhesgondozás alatt. viszont nem hiszem, hogy nem a szaktudása alapján vezetne le egy szülést.


Ha meg valaki arra számít, hogy ingyen és bérmentve be fog menni hozzá levezetni egy szülést szenteste napján az orvos a semmiért, az nagyon rosszul közelíti meg ezt a dolgot.

198. struki (válaszként erre: 190. - 78826dc958)
2009. máj. 24. 22:11

Teljesen egyetértek veled. Kár róla vitázni.

Sajnálom azokat a lányokat, asszonyokat, akiknek ilyen rossz tapasztalatuk van. De azért ne itéljük el az orvosokat se, elvégre tanultak nem keveset, éjjel nappal készenlétben állnak, és hibázniuk nem szabad. Őnekik csak a tökéletes munka a megengedett.

És ehhez képest a fizetésük messze van a jótól.

Épp ezért van, hogy a jobb orvosok külföldre mennek dolgozni.

Ha valakinek ennyire kellemetlen tapasztalata van, keressen más orvost, elvégre vannak nem kevesen, és akad nem kevés lelkiismeretes, becsületes, nem pénzéhes orvos.

197. Toprengo (válaszként erre: 196. - Spinneli)
2009. máj. 24. 22:10
Azé' vagyunk itt, nem? :-)
196. spinneli (válaszként erre: 194. - Toprengo)
2009. máj. 24. 22:09

legalább kieresztitek a feszkót.

:)

195. tücsimücsi (válaszként erre: 194. - Toprengo)
2009. máj. 24. 22:08
Egyetértek.
194. Toprengo (válaszként erre: 192. - Tücsimücsi)
2009. máj. 24. 22:06
Attól, hogy "túltárgyaltuk", még nem változik semmi. És ez a valódi baj.
193. struki (válaszként erre: 135. - Alexa77)
2009. máj. 24. 22:05

Én ezt a sztorit roma származású emberkéről hallottam, és nem ajándékkosár volt, hanem bonbon, amibe belerakták a pénzt, de ugyanez a lényeg, hogy kiszámolta belőle a roma apuka a pénzt, a többit zsebre tette.

Persze csak egy szokásos internetes körlevél volt.

192. tücsimücsi (válaszként erre: 191. - Toprengo)
2009. máj. 24. 21:59
Ezt már túltárgyaltuk. A módosabb, sznob emberek miatt alakult ki mostanra ez a helyzet, mert anno ők kezdték "elrontani" a dokikat.
191. Toprengo (válaszként erre: 184. - Anka71)
2009. máj. 24. 21:56
Hát itt a baj. Hogy meg kell fogadnod egy orvost ahhoz, hogy biztonságban érezd magad a kezei között. Hogy el kell menned magánrendelőbe, alkalmanként több ezer forintot fizetni, hogy rendesen ellássanak. Miért kell fizetnünk azért, ami járna?
2009. máj. 24. 20:37
Nagyon sok a negativ és pozitiv tapasztalat.Nekem is van ez is az is.Ezen kár vitázni mert mindig is voltak,vannak és lesznek is szemét pénzéhes és ezzel ellentétben normális korrekt orvosok is!!
189. K.né
2009. máj. 24. 20:34
Na én sem gondoltam volna, hogy ennyi hozzászólás lesz a kérdésemhez :-)
2009. máj. 24. 18:09

Ez a dolguk nem?


Ha magánrendelésre mennek gondolom ott perkálnak.

2009. máj. 24. 18:06
Azt midnenit! Nem gondoltam, hogy ez ennyire jó téma, ilyen sokat lehet veszekedni órákon át rajta. :)))
186. Anka71 (válaszként erre: 185. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 24. 17:39

Akkor végső soron egyről beszélünk:)

Igen, pénz nélkül azt a dokit sem kérhettem volna meg. Pénz nélkül az ügyeletes dokihoz kerültem volna, de nekem ez a doki adott biztonságot, igazad van. Véletlenül ő volt a körzeti nőgyogyim, és ezért rábíztam magam, de ehhez is pénz kellett, igazad van.

185. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 184. - Anka71)
2009. máj. 24. 17:05
Itt nem ez a probléma hogy adsz-e egy jelképes összeget vagy sem. Hanem azzal, hogy elvárják. És hogy megfogadtad Őt dokiddá egy dolog....de nem biztos, hogy mindenki annál szeretne szülni, akhez az SZTK-ban kerül. Csak egyszerűen nem tudja azt megfizetni, akit esetleg ajánlottak neki és szívesebben rábízná magát. Te úgy gondoltad, hogy akihez éppen kerültél véletlenül, neked megfelel, ezért megkéred, hogy legyen veled az utolsó percig. De pénz nélkül nem kérheted meg az SZTK-s orvost sem. Ez a különbség.
184. Anka71 (válaszként erre: 183. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 24. 17:00

Szerintem itt nem csak a magánrendelős, meg a sztk-s doki között van különbség (mármint a pénz terén).

Az én dokim is sztk-s volt, havonta hozzá jártam a rendelőintézetbe a terhesrendelésre, ez oké is. Ezért néha kapott egy jelképes összeget, néha nem. De a lényeg, hogy megfogadtam őt, tehát ő dörgés-villámlás-felhőszakadáskor, éjszaka közepén felkelt az ágyából, kocsiba ült, és berohant a kórházba. Szóval, ez, akárhogy is vesszük, egy egyezség volt kettőnk között. Igaz, a kórház műszerével, stb, de a saját szabadidejében látott el, ezért kapta a pénzt. (Nem akarom védeni, de ez tényleg egy alku volt, adok és kapok.)

2009. máj. 24. 16:51
Várjatok, mert itt azért ne keverjük össze a két dolgot. Ha az a doki, akihez egyébként semmi közöm nem lenne, és Én keresem meg hogy foglalkozzon velem a magánrendelőjében, nyilván fizetnem kell. De ha bemegyek egy SZTK-ba, vagy a kórházba, ahová egyébként is tartoznék, ott nem kell fizetnem hivatalosan. Viszont mégis kell, különben le se sza.nak.És ez itt a baj! Hogy ezek az orvosok ugyanúgy elvárják hogy fizzesen az ember, mintha a magánorvosuk lennének és nem a kötelezően ellátó dokijuk.
182. Toprengo (válaszként erre: 180. - Anka71)
2009. máj. 24. 16:31
Szerintem fogadott orvosnak sem "illik" pénzt adni, csak sajnos ez lett a szokás! Ha mindenki úgy gondolná és aszerint cselekedne, hogy nem adna hálapénzt a dokinak, akkor ők nem várnák el. Elég szomorú, hogy sokan úgy gondolják, illik adni pénzt azért, ami nekik a munkájuk!
2009. máj. 24. 15:49
Én sem adok neki szerintem borítékot, hanem készíttetek neki egy ajándékcsomagot. Az nem olyan személytelen.
180. Anka71
2009. máj. 24. 15:40

Szerintem a lényeg az, hogy fogadott orvos, tehát annak illik pénzt adni.

Nálunk ez egyébként nagyon tahó módon ment, mármint az orvos fogadás: éppen hogy pár hetes terhes voltam, megkaptam a kiskönyvet a védőnőtől, és már fel is tette a kérdést a doki, hogy megfogadom-e. 5 hetes terhesen, jó, mi? Én új voltam ebben a városban, kutyát nem ismertem (ide jöttem férjhez). Meg is fogadtam, megmondta kerek perec, hogy mennyi a tarifa.

Igaz, hogy amikor szültem, viharban, esőben 20 perc alatt ott volt Érdről Pesten.

Tehát megfogadtam, és ez azt jelentette, hogy bejött, pedig nem volt akkor más dolga a kórházban, és hát ezért kapta a pénzt. Tehát fogadott orvost szerintem nem lehet egy köszönömmel megúszni.

179. Toprengo (válaszként erre: 178. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 24. 14:58

Én ismerek rendes orvosokat is, pl. a háziorvosom és a fogorvosom nagyon rendesek.

Viszont sajnos több lekezelő orvossal volt dolgom, mint rendessel. Pl. a nőgyógyászom sem volt a topon, mikor szültem a fiamat.

178. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 170. - Cepheus)
2009. máj. 24. 14:54
Bocs, de ez nem egy monda, hanem a saját fülemmel hallottam és a saját szememmel láttam. Csak addig állítod be mondának, amíg valami hasonló meg nem történik veled is! Annak ellenére hogy áradt a rosszindulat a hozzászólásodból, nem kívánok neked ilyen orvost. De inkább ne légy beteg, mert a többsége ilyen. És nem jut az eszébe a saját anyja..miért jutna...hiszen Ő ORVOS!Az egyetemen külön van " hogyan legyünk bunkók " tantárgy, amit a legtöbben felvettek.
2009. máj. 24. 14:46
Elhatároztam, hogy ha még egyszer olyan bolond leszek, hogy terhes leszek, nem fogok orvost választani magamnak, és nem fogok fizetni egy orvosnak sem, mert nem érdemli meg, és nekem sem fizetett senki a munkámért, pedig néha nehezebb, mint az orvosoké.
176. Sena (válaszként erre: 167. - Gligi)
2009. máj. 23. 12:32
Ha abszurdnak tartod az orvosod viselkedését akkor miért akarsz visszajárni hozzá és nála szülni a következőt is? Lehet hogy találnál nála jobbat, aki nem a borítékért foglalkozik veled.
175. Cepheus (válaszként erre: 171. - Alexa77)
2009. máj. 23. 08:03

Nem vonom kétségbe, hogy a dokik jelentős része elvárja a pénzt. Sőt, láttam is nagymamámnál, mennyit segít a boríték.


De az is valahol szánalmas, hogy milyen szívesen elhisznek az emberek rosszat másokról, és hogy úgy adják tovább, mint sajátélményt. Megjegyzem: elsőre én is elhittem, aztán hallottam vagy négyszer az ország különböző pontjain, különböző összegekkel/étkezésekkel... :-D

2009. máj. 23. 08:01
Szerintem ez lenne a természetes, mert az orvosnak az a dolga, hogy lelkiismeretesen ellássa a páciensét. Sajnos ez még csak utópia.
173. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 170. - Cepheus)
2009. máj. 23. 08:01
igen volt annak az ápolófiúnak is édesanyja aki pofákat vágott és durva volt egy idős nénihek aki infúziót kapott közben viszont erős hányinger gyötörte és olyankor mindig elmozdult a karjában a cucc,valamint mivel sosem volt pelenkázva nem szokta meg szegény és mindig wcre akart menni és randa megjegyzéseket tettek valamint vizites doki háta mögött is fintorgott és forgatta a szemeit....édesanyja is volt valamint felesége is.....merthogy később rájöttem a városomban lakik:(((ha tudok mozdulni az ágyon biztos nem hagyom szó nélkül de beszélni sem birtam csak feküdtem és néztem:(((szóval ne jöjjünk a vannanyja sztorival,semmit nem jelent:(
2009. máj. 23. 07:58

Mindenkinek szive joga eldönteni,hogy ad vagy nem és ha ad akkor mennyit!És persze mindenki saját maga tudja a határait,hogy mennyit tud adni!Ennyi!


Én tegnap jöttem haza a kórházból mert egy kisebb nőgyógyászati műtétem volt.Én adtam boritékot és nem azért mert az "illem" vagy "szokás" ezt diktálja hanem mert az én orvosom lekiismeretes és nagyon rendes.És nem a pénzért ilyen hanem mert emberből van!!Más kórházokról/orvosról nem tudok és nem is akarok véleményt mondani mert mindenki más.De ez igy természetes sajnos.Vannak becsületes és pénzéhes orvosok is,és szülésznők és nővérek is!

Nekem szerencsére pozitiv tapasztalataim vannak.Hálás vagyok nekik.Törődtek velem és odafigyeltek rám!Pedig nagyon sokan szidják a tatabányai kórházat!

Azt viszont szégyennek tartom,hogy ha azt akarja valaki,hogy oda legyen figyelve rá akkor magánrendelésre kell mennie.Tök mindegy milyen betegségről van szó!!Persze sztk rendelésen is van normális orvos ez tény de nagyon ritka és ki kell fogni!!Ez is tapasztalat!!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook