Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


2009. máj. 22. 12:53
Miert kellene adni az orvosnak penzt ? ! Van neki fizetese , nem ?
140. Alexa77 (válaszként erre: 139. - Agitamas)
2009. máj. 22. 12:47
Valóban az! Ezek után maradtak a dokinál?
139. agitamas (válaszként erre: 135. - Alexa77)
2009. máj. 22. 10:37
A barátnőm novemberben szülte a kisfát.Az első UH-on a doki megkérdezte: megtartják?ha igen ,60000 a szülés ha nem X összeg az abortusz.FELHÁBORÍTÓ
138. Alexa77 (válaszként erre: 137. - Marilyn Monroe)
2009. máj. 22. 10:33
Igazad van, de ezen csak mi, szülők tudunk változtatni. Sajnos mivel ezen a fórumon is látszik, mekkora véleménykülönbségek vannak, nem fog összefogni a társadalom a szituáció ellen. Addig pedig minden így marad.
2009. máj. 22. 10:17
én csak annyit szolnék hozzá hogy ebben az egészségugyi helyzetben FéLNEK a szulok!félnek ugyanugy mint egy fekvobeteg akire naponta egyszer néznek rá,félnek ettol a kiszolgáltatott helyzettol ami van..ezért bennunk van hogy "ha pénzt adok akkor majd jobban oda fog figyelni rám a doki és minden rendben lesz".csak ezért nem kellene fizetni,elvileg! megértem én a szuloket,foleg azokat akik éveken át probálkoznak babával és végre valahára osszejon-én is ugy probálnám meghálálni ahogy csak tudnám..kiszolgáltatott helyzet van az egészségugyben ez a sajnálatos!
136. 9e7527505c (válaszként erre: 135. - Alexa77)
2009. máj. 22. 10:05

Ez nagyon jó:)

Amikor az első lányomat szültem az orvos (sztk rendelésen!) az első pár hónapban minden alkalommal 1000 ft-ot kapott.Utána nem, gondoltuk majd a szülés után.(albérletben laktunk, én éppen érettségi előtt voltam,nem dolgoztam, ezt az orvos is tudta.)

A 37 héten közölte velem h szüljek akinél akarok!

Az egyik ismerősöm nála szült, tőlük végig minden egyes alkalommal 2000 ft-ot kapott + a szülésért.

Neki levezette.És nincs magánrendelője ő azért a szolgáltatásért megkapta a fizetését!

A mostani dokimnak semmit nem adtam mégis kedves volt és bejött a szülésre.Ezek után természetes h megkapta azt ami ezért jár!

135. Alexa77 (válaszként erre: 134. - Agitamas)
2009. máj. 22. 09:58
Nálunk szinte csak ilyen van. Egy eset: anyuka, apuka és kisded épp távozóban a kórházból. Kezükben nagy ajándékcsomag, benne minden földi jó, márkás piák, kávé, csoki, stb. Megköszönik a dokinak a közreműködést, átadják a csomagot, doki mérgesen visszaadja és közli: megmondtam az elején, hogy nálam hatvanezer egy szülés! Apuka nem szól semmit, kibontja a csomagot, kihalássza az üvegek közé diszkréten becsúsztatott borítékot, kiveszi a pénzt, kiszámol belőle 60ezret (több volt benne), átadja a dokinak, majd fogja a csomagot, feleséget, gyereket és távoznak. Mondanom sem kell, a következőt máshol szülték.
134. agitamas (válaszként erre: 131. - Alexa77)
2009. máj. 22. 09:24
Ha velem a doki előre közölné a "tarifát",azonnal sarkon fordulnék és otthagynám.Az ilyenek tényleg undorítóak.Ebben teljesen igazad van.
133. Sena (válaszként erre: 132. - Alexa77)
2009. máj. 21. 22:23
Ezzel tökéletesen egyetértek. Nekem se adott senki tízezreket azért mert munkavégzés közben kedves voltam.
132. Alexa77
2009. máj. 21. 22:20
Egyébként pedig akkor is az a véleményem, ha a dokinak, aki kórházi eszközöket használ, kórházi helyiségeket, a kórházi munkaidejében stb. külön pénzt adunk (holott ugye a fizetését megkapja, befektetése nincs, mivel a kórház műszereivel dolgozik), akkor adjunk a kisboltban a Mancika néninek, mert kiszolgál, adjunk a buszvezetőnek, mert felvett minket a járműre, adjunk a postán a hölgynek, akinél a csekket befizetjük, adjunk a kukásautón dolgozó munkásnak, aki ürítgeti a szemetesünket... Ezek mind a munkaadó cég eszközeit használva végzik a munkájukat, s a munkavégzésért fizetést kapnak. Pontosan ugyanígy van az orvos is. Akkor neki miért jár plusz 60-100ezer forint is akár?
131. Alexa77 (válaszként erre: 128. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 22:12
Én meg azt nem értem, te mit nem értesz. Senki nem arról beszélt, hogy nem tudjuk elfogadni, ha valaki ad amennyit éppen tud. Arról beszélünk, hogy ma már szinte kötelező adni, hogy a legtöbb doki előre közli a kismamával, mennyibe is kerül a szülés és ez az összeg bizony elég magasra rúg. Az a baj ezzel, hogy az orvosoknak - tisztelet a kivételnek - eszükbe se jut, hogy emberszámba vegyék a pácienst boríték nélkül. Nekik az a dolguk, hogy segítsenek, ezért kapnak fizetést. Ha valami hatalmas életmentő műtét után az ember ad egy kis ajándékot köszönetképpen, az teljesen rendben van. De hogy a tisztességes bánásmódért fizetni kelljen, az már nincs rendben!
130. K.né (válaszként erre: 129. - K.né)
2009. máj. 21. 22:08
...ami NEM járna... Kimaradt a NEM szócska
129. K.né (válaszként erre: 128. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 22:07
Ezt értjük. TE nem érted, hogy nem a MAGÁNrendelésen, MAGÁNrendelőben, SAJÁT eszközökkel dolgozó MAGÁNorvost bántjuk, hanem az olyan orvost, aki sztk-s rendelésen, állami eszközökkel, állami rendelőben munkaidőben látja el a kedves betegét, akiért megkapja a havi fizetését és pluszban elvárja a hálapénzt. Tehát egy munkáért dupla bért vesz fel, ami járna. NEM az egyszerű magánorvosokkal van bajunk!
2009. máj. 21. 21:31
Még mindig nem értem, miért nem tudjátok elfogadni, ha valaki csak a magándokinál érzi magát biztonságban, és ad is neki, amennyit tud, épp' annyit??!!
127. agitamas (válaszként erre: 120. - K.né)
2009. máj. 21. 18:46

Elsőgyerekes anyukaként,így is épp eléggé aggódtam és féltem,nem akartam a dokit a véletlenre bízni.

A 9 hónap alatt egyszer sem adtam neki borítékot,és a a szüléstől /be jön-e,rendes lesz?stb./tettem függgővé a szülés utáni összeget is.Nem adtam valami sokat ,de azt nagyon szívesen.

126. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 125. - Anaterra)
2009. máj. 21. 18:44
hmmmm....volt egy anyuka az első szülésemnél....15évig próbálkoztak babával minden utat végigjártak végül spontán terhes lett:)mivel Miskolcrol ők ide jártak gondolom a Kaáliba előtte,ide kezdett járni nőgyógyihoz akihez régebben járt már,kizárólag e miatt az orvos miatt járkáltak át sok hónapig és jött ide szülni,erre a doki mire bejött szülni elment valami konferenciára ép....igy járt szegény és szült az ügyeletes dokinál:(
2009. máj. 21. 18:38

Akkor elárulok nektek valamit, akik felmagasztalják az olyan dokikat, akikhez magánrendelésre járnak a nők és kényeztetik a kismamákat. Barátnőm magánrendelésre járt a nőgyógyászhoz, mert ő is úgy gondolta, hogy nem fog vagtába szülni akárkinél. Egy megbízhatónak vélt doktort választott. Szépen eljárt hozzá, mikor kellett, adta a kért összegeket és ez ment egészen a szülésig. Mikor elfojt a magzatvíz, akkor bevitték a kórházba. Ilyenkor a doki siet a magánbeteghez, majd összetörve magát- na ez nála nem történt meg. Pont akkor ment el valahova nyaralni és még azt sem tette meg, amit ilyenkor szoktak, hogy átadja a szülő nőt egy kollegának. 24 órán keresztül mászkált fel-alá a szülészeti osztályon, le se szarták, pedig nem szegény emberről van szó. Néha az ápoló megvizsgálta, de mivel első gyerek volt, lassan tágult, mit foglalkozzanak vele. Éjfélkor már annyira eszeveszettül mászkált, kínlódott, hogy az ügyeletes doki hajlandó volt végre megvizsgálni. 3-4 ujjnyira ki volt tágulva, ezért felküldték a szülőszobára. Ott még 3 órát hagyták szenvedtetni, majd a kitolási szaknál is csak mondták, hogy nyomjon, nyomjon. De szerencsétlen hiába nyomott, mert anatómiailag olyan volt a berendezése, hogy képtelen a normális szülésre, így császár lett a vége. Mikor felhozták az osztályra, akkor érkeztem én is fájásokkal az osztályra, így eléggé pontos információkat írok. MIvel én természetesen szültem, hamarabb mentem haza, ő csak 2 nappal később, úgy elrakták tőle a pénzt, mint annak a rendje. Legszívesebben fenékbe billentettem volna, az egész társaságot, nemhogy pénzt adni nekik. Több mint bunkók voltak, hisz tapasztaltam kedvességüket én is. Kívétel a fogadott dokim (hisz én sem a véletlenre bíztam), ő volt az egyetlen jó fej.

Írásomból kitűnik, hogy vannak jó és vannak tisztességtelen orvosok. A pénz sem elég ahhoz, hogy biztonságban érezd magad. És itt még szóba se esik a szülés és egyéb komplikációk. MInden szülés a dokikről szól. Egy kicsit unalmas. És amíg kedves anyukák azon versengenek, hogy egymásra licitálva minél több pénzt adjanak nekik, ne is csodálkozzon senki, hogy olyanok, amilyenek. Több milliót keresnek havonta és belőlünk. Ennyi.

124. Alexa77 (válaszként erre: 123. - Leviatan)
2009. máj. 21. 17:05

Ezt próbáltam mondani én is. :-) Írtam is hasonlót, hogy az égő házból az embert kimentő, saját életét is kockáztató tűzoltó jobban megérdemelné, szerintem, mégse kap. Az orvos, aki sokszor egy szülésnél többet árt, mint használ (több ilyen van, mint ellenpélda), az bezzeg meg van fizetve, sőt, még hálálkodnak neki...

Ha én anó hallgatok az orvosra, akkor most lenne egy koraszülött gyerekem, csak mert ő "nyugodtan" akart elmenni nyaralni, tehát meg akarta indítani a szülést. Amikor nemet mondtam, elkezdett ijesztgetni, hogy romlik a lepény, meg nem fejlődik a gyerek, alig lehet két kiló és sorvad, meg kéne szülni sürgősen. Ezzel szemben 3 héttel később, otthounkban minden probléma nélkül megszültem egy 3,8kg-os, életerős, egészséges kisbabát.

Ha a kórházban hagyom megindítani a szülést, a baba 37. héten érkezik (meg akarták magyarázni nekem, hogy túlhordom, de hát én csak jobban tudom, mikor fogant), ki tudja, elég éretten-e... De a hálapénzt tuti elvárták volna. No comment.

123. leviatan (válaszként erre: 87. - Struki)
2009. máj. 21. 16:13

Ha olyan a munkad, hogy lehet ra szamitani, hogy ejjel be kell menned, akkor ezt vallaltad. Mindegy, hogy orvos, vagy tuzolto, vagy konyvelo, vagy barmi.


Nem fogsz meggyozni a halapenz jogossagarol. Nem kell halasnak lennem, ha a munkajat vegzi pontosan, precizen, ahogy azt mindenkinek kellene.


Mondod eletek fuggenek az orvosoktol - tuzoltoktol is, hegyimentoktol is, mentosoktol is - ok megsem kapnak halapenzt, es nem is tartjak az emberek fontosnak. Itt az ellentmondas, a szulesznek miert jar? Vagy barmilyen masik orvosnak?


(en meg nem talalkoztam normalis nogyogyasszal... se, orvossal is csak eggyel, aki elfogadhatoan viselkedett, megjegyzesek nelkul latta el a feladatat)

2009. máj. 21. 13:38

Én a nődokimmal először akkor futottam össze amikor kitolási szakaszban beviharzott velem a mentő,elkapta a lúrkót aztán összestoppolt,ennyi...ép ügyeletes volt,ahogy megszültem műszakváltás ment is haza....de előtte bejött hozzám az örzőbe,gratulált,aztán mindennap megnézett a szobában,biztatott mert pár nap után sirdogáltam olyan sárga volt a lurkóm hogy nem jöhettünk haza,varratszedést is ő csinálta pedig aki az ügyeletesnél szül annak többnyire az osztályos orvos teszi ezt ott...hozzám bedugta a fejét hogy "ha ráér ugorjon be a vizsgálóba kikapjuk azt a kis cérnát":)


Szóval a második gyereknél megfogadtam "saját dokimnak" azért is mert problémáim voltak és nagyon jó volt egy biztos tudat akit hivhatok bármikor hisz mondta hogy "természetesen éjjel is"....szülés után adtam neki egy kisebb összeget,nem sokat,amennyit akkor tudtam és ép elfogadta de nem tartotta a zsebét....



Ahogy mai napig látom,ő megtette volna amugy ugyanazt pénz nélkül is,fantasztikus doki csak sajna erre más is rájött és sok lett a betege....viszont ha fontos még mindig azonnal fogad,ha nem akkor jó soká van időpont hozzá:(

121. Alexa77 (válaszként erre: 120. - K.né)
2009. máj. 21. 13:20
Teljesen egyetértek.
120. K.né (válaszként erre: 115. - Agitamas)
2009. máj. 21. 12:56

"Nekem megnyugtató volt, hogy olyan dokinál szülök aki a 9 hónap alatt végigkísérte a terhességemet, és nem bízom a véletlenre, hogy milyen dokival futok össze ügyeletben. . . ."

Hát éppen ez az! Ha nem a pénz körül forogna minden, akkor nem lenne "miféle orvos", hiszen minden orvosnak kellő odafigyeléssel kellene dolgoznia. És a többség csak azután lesz kedves és figyelmes, miután borítékot lát. TISZTELET A KIVÉTELNEK!

Igaz nem nőgyógyász volt, de anyámat szívpanaszokkal vitte be a mentő, és bevitték egy kórterembe, ahol nem volt más beteg, rázárták az ajtót, és egy óra múlva ment megnézni a doki. Addig la se szarták. Akármi lehetett volna. Adtam a dokinak borítékot, a kórházi 5 nap alatt naponta 4szer megnézte anyut. Addig meg semmi!

2009. máj. 21. 12:50

Én 2x szültem. Különböző dokinál. Az első " normál " SZTK-s orvos volt, a másodikat ajánlották, így kerültem hozzá. Elmondanám, hogy mindekttő a saját maga idejéhez időzítette a szülésemet. Magyarul mindkettőt indították. Pedig egyébként mindkettő kapott pénzt a vizsgálatok alkalmával is, és a szülés után is. Mégis....az elsőre azt mondanám, jobban jártam volna, ha egy istállóban szülök egyedül. Úgyhogy pénz ide vagy oda.......itt a példa, hogy sok esetben nem ér semmit. Én megbántam hogy adtam neki, mert kidobott pénz volt az ablakon. A másiknál természetes volt hogy adok, hoszen Én fogadtam Őt magam mellé, mert ajánlották. De beindította a szülést, mert Ő akkor volt ügyeletes, nehogy már szabadidejében be kelljen jönnie?!

És megjegyzem: Hogy attól szálltak el úgy maguktól a nőgyógyászok, mert sokan úgy állank hozzájuk, hogy félnek hogy nem olyan ellátásban lesz részük, ha nem adnak. És a baj itt kezdődik!!!! Én láttam, hogy az ügyeletes orvos, aki olyan kismamának vezette le a szülést akinek nem volt pénze fogadott orvosra hogy bánt szegény kismamával. Undorító volt! Miből gondolják a nőgyógyászok, hogy nem kutya kötelességük ellátni normálisan a beteget, ha nem adnak pénzt???

118. d3bb59819c (válaszként erre: 117. - Scorpiolady)
2009. máj. 21. 12:45

Nálunk is úgy volt eleinte, hogy majd az Sztk-ba fogok járni, mert akinél voltam először, 6000-et kért uh-ért. :( Ezt sajnos én sem tudnám megfizetni.

Utána szerencsére hallottunk róla, és nagyon bevált. Ez miatt védem én őt, amúgy ahol lakok, az itteni orvosokról is nagyon sok rosszat hallottam. Én ez miatt is ajánlom, hogy ha valaki talál megfelelő orvost, akire bármikor bármiben számíthat, és meg tudja fizetni, tegye.

117. scorpiolady (válaszként erre: 113. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 12:40
te szerencsés vagy hogy csak 2400ft-ot kell alkalmanként fizetni, errefelé ilyen dokit nem találsz!
116. d3bb59819c (válaszként erre: 114. - Tücsimücsi)
2009. máj. 21. 12:33

Mivel nagyon nem voltam jól, és nem örültem volna, ha kórházba kerülök, mivel nem adhatnak ők se mást, mint amit itthon be tudok szedni, ezért mondta a doki, hogy ne menjünk be az ügyeletre, és hívjuk, akár éjjel is, ha nem megy lentebb a lázam!


Ki mondta, hogy nem fogadtak volna az ügyeleten?? :) Ilyenről szó sem volt! :)))

2009. máj. 21. 12:31
Nekem megnyugtató volt,hogy olyan dokinál szülök aki a 9 hónap alatt végigkísérte a terhességemet,és nem bízom a véletlenre,hogy milyen dokival futok össze ügyeletben....
114. tücsimücsi (válaszként erre: 109. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 12:31

Amikor 13 hetesen majdnem 40 fokos lázam volt, kit tudtam volna felhívni, ha nem az orvosomat, hogy mit tegyünk akkor??


becarás....ha valakinek nincs dokija szerinted azt nem fogadják az ügyeleten? A nőgyógyászati ügyeleten is van orvos (sőt minden ügyeleten) és telefonon is szoktak tanácsot adni, ha valaki nem tud bemenni.


Egyébként miféle rágalmakról beszélsz? Ha bemegy egy nő szülni akinek nincs orvosa, szerinted azzal kezdi az ügyeletes dokinak, hogy :"Borz úr csessze meg a létráját?"

113. d3bb59819c (válaszként erre: 111. - Scorpiolady)
2009. máj. 21. 12:31
De ha nekem többet jelent, és nyugtatóbb volt az orvosom szava, mivel legyen ez az ő dolga szerintem havi kurva 2400 ft-ért, mert az bizony milyen sok!!! A gyógyszertárba pedig jó tapasztalataink vannak, olvassa el a tájékoztatót, ottvannak a polcon a termékek, kérdezze meg az orvostól, hogy mit szedhet ilyenkor!
112. agitamas (válaszként erre: 104. - Scorpiolady)
2009. máj. 21. 12:29
nem is választottam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook