Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


111. scorpiolady (válaszként erre: 109. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 12:28
pl. fel tudtad volna hívni az orvosi ügyeletet, vagy ahogy a párom amikor én lázas voltam elment az ügyeletes patikába és kért olyan lázcsillapítót amit szedhettem. Vagy fel lehet hívni a védőnőt azért van hogy válaszoljon a kérdéseinkre ez az ő dolga nem a dokiké.
110. scorpiolady (válaszként erre: 109. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 12:26
nem te tojsz ránk, hanem a dokik...
109. d3bb59819c (válaszként erre: 103. - Scorpiolady)
2009. máj. 21. 12:23

Terhesgondozásra az Sztk-ba járok, mivel az kötelező, és semmivel nem kapok különbb bánásmódot, mint mások. Habár nekem a dokim nem rendel az Sztk-ban, mindig más doki van, és teljesen normálisak.


Sőt, mikor magánrendelésre megyek, két órát szoktam várni, mire bejutok!!


Nem tojok azokra, akik nem tudnak adni pénzt a dokinak, bocs, hogy én megengedhetem magamnak, hogy havi 2400 ft-ot odaadjak neki, ugyanis ennyit szokott kérni, ezért elnézéseteket kérem!

Szerintem nem az olyanok miatt min tén néznek egyes dokik más szemmel, hanem a rágalmak miatt! Hiszen nem egy olyan eset említődött fel itt sem, hogy tudtam volna adni, de nem adtam!!!


Amikor 13 hetesen majdnem 40 fokos lázam volt, kit tudtam volna felhívni, ha nem az orvosomat, hogy mit tegyünk akkor??

108. 81f46d06d3 (válaszként erre: 106. - Tücsimücsi)
2009. máj. 21. 12:23
Ezzel is egyetértek. Nekem miatta lett pozitív élmény a szülés. Nagyon nagy bizalmam volt benne.
107. 81f46d06d3 (válaszként erre: 101. - Tücsimücsi)
2009. máj. 21. 12:22
Ezzel egyetértek. Velem egy időben szült egy másik kis hölgy, rengeteget szenvedett. Elmondta, hogy a kitolási szakasznál úgy érezte, szétszakad, majd megőrült a fájdalomtól. Én nem éreztem fájdalmat, kaptam érzéstelenítőt, ahogy a kitolásra került a sor. Ettől annyira magamnál voltam, hogy tudatosan nyomtam és gátmetszés nélkül, pozitív élményekkel szültem meg a három és fél kilós fiamat.
106. tücsimücsi (válaszként erre: 105. - 81f46d06d3)
2009. máj. 21. 12:22
Az ilyen orvosokból sajnos nagyon kevés van.
105. 81f46d06d3 (válaszként erre: 97. - Tücsimücsi)
2009. máj. 21. 12:20
Én munkaidőben szültem a fogadott orvosomnál. Tulajdonképpen nálunk nem lehet hivatalosan orvost fogadni, mert ha nincsen műszakban, akkor nem is mehet be szülést levezetni a kismama külön kérésére sem. Nekem szerencsém volt. 4 hetes terhesen fogadtam az orvosomat, magánrendelésén. Mindig kiemelten kezelt, soronkívül hívott a vizsgálatokra, végtelen türelemmel és jóindulattal segített nekem a 9 hónap alatt mindenben. Volt, hogy ügyeletet teljesített, amikor hívtam, hogy görcsölök, ő azonnal fogadott vizsgálatra, minden kérdésemre válaszolt, kedves volt. Én egész egyszerűen nem tudtam neki soha fizetni, annak ellenére, hogy egyértelműen megmondtam, hogy megfogadtam, ő ezt tudomásul vette, de a borítékot mindig kellő határozottsággal utasította vissza. Egész egyszerűen azért, mert én is egészségügyi dolgozó vagyok. A férjem a feleségének adta a pénzt és az ajándékot, aki egy patikát vezet a környékünkön. Neki mondtuk el, hogy a doktor nem fogad el semmit, de mi nagyon szeretnénk neki megköszönni ezen a módon is mindazt, amit értem tett.
104. scorpiolady (válaszként erre: 100. - Agitamas)
2009. máj. 21. 12:18
akkor ne válassz olyan melót ahol ez előfordulhat. Ők tudják mit vállalnak.
103. scorpiolady (válaszként erre: 96. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 12:16

Azért fáj hogy a te szóhasználatoddal éljek, mert az olyanok miatt mint te tojnak a dokik(tisztelet a kivételnek) az olyan emberekre akik nem tudnak adni mert nincs miből és "csak" a terhesgondozóba tudnak eljárni.

Azzal nincs semmi baj, ha valaki legális magánrendelőbe jár, ahol megvan a tarifa és azért kap különleges ellátást. Esetleg még azt is el tudom képzelni, hogy ott legálisan meg van állapítva mennyit kap a doki hogy veled legyen a szülésnél, olyan rendelőkre gondolok itt, amilyenek itt Győrben is vannak, több szakrendelés is van egy épületben, gondolom itt a vizsgálati díjat a cég kapja a dokik meg fizut a cégtől.

De attól rosszul tudok lenni, ha sztk-s rendelésen öten bemennek előttem mert a doki magánpaciensei és még volt olyan aki ki is kérte magának amikor szólt neki egy kismama hogy nem ő jön, hogy ő ám magánbeteg és őt soron kívül fogadja a doktor úr, hogy nem sül le a képéről a bőr az ilyennek. Persze a dokinak van illegális magánrendelése is, de oda nem tudott elmenni(ő mondta) mert akkor éppen nyaralt xy helyen........

102. Fiatal nő (válaszként erre: 101. - Tücsimücsi)
2009. máj. 21. 12:16
Egyetértek.
101. tücsimücsi (válaszként erre: 99. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 12:14

Még mindig nem érted? Akkor elárulom Neked: manapság egyre többen vannak akik nem tudják anyagilag megengedni maguknak, hogy pénzt adjanak pl. a szülésért. Namármost tudjuk minden a pénzről szól. Évekre nyúlik vissza ez az egész, a dokik el lettek rendesen kapatva és már lassan az számít "fekete báránynak" (ha lehet ilyen csúnyán fogalmazni) aki nem ad, mert nincs miből!!! Számtalan olyan esetről tudok, hogy az anyuka nem részesült kellő ellátásbn, bánásmódban emiatt. Szóval megy a diszkrimináció, akinem nincs dokija órákig szenvedhet, pedig mibe telne az orvosnak bekötni neki egy kis oxitocint? De nem kap, nem könnyíti meg a dolgát, mert az anyának nincs pénze, hogy megfizessen bárkit is.

Régen azért nem volt ilyen, mindenki egyenlő volt.


Ami pedig a topiccímet illeti, végül is ha már megfogadtak egy dokit illik neki adni valamit...

100. agitamas (válaszként erre: 87. - Struki)
2009. máj. 21. 12:04
Én is pont ezt mondom.Akármennyire van esetleg túlórapénz érte,ahogy itt irták,de nekem lehet,hogy néha nem tudnának annyit fizetni amennyiért éjjel visszajönnék a munkahelyemre,és ott teljes mértékben a toppon legyek.
99. d3bb59819c (válaszként erre: 97. - Tücsimücsi)
2009. máj. 21. 12:01

Igen, ez így van. De belekötöttek itt abba is, hogy az orvosoknak van magánrendelésük. Akkor miért baj, ha ott pénzt kérnek?


Így van az ügyeletes orvos köteles levezetni a szülést, de ha én jobban érzem magam, hogy olyan orvos lesz velem, aki a terhesség elejétől tudja mi van velem, milyen családi gondjaim vannak, mindent tud az állapotomról, és nekem, a páromnak, a családtagoknak ez megnyugtató, miért fáj másoknak, ha fizet érte valaki?

2009. máj. 21. 12:00
Az orvosnak ez a munkája, ezért kapja a fizetését. Ennyi.
97. tücsimücsi (válaszként erre: 96. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 11:57
Az más, magánórát nem köteles adni senki, de egy orvos munkaidőben KÖTELES levezetni az aktuális szülést, mert ezért kapja a fizetését.
96. d3bb59819c (válaszként erre: 95. - Alexa77)
2009. máj. 21. 11:47

Ha valaki ad az orvosnak, miért fáj az másoknak?


Miért nem támadjátok a tanárokat, akik a magánóráért pénzt kérnek?

95. Alexa77 (válaszként erre: 94. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 11:46
Nagyon nem akarsz érteni... Mindegy.
94. d3bb59819c (válaszként erre: 93. - Alexa77)
2009. máj. 21. 11:42

Ha az utcaseprő nem takarít rendesen, attól még élek. Ha a pék nem süt kenyeret hajnali 2-kor, attól még élek. Ha a tanár nem tanít lelkiismeretesen, attól még élek. Sőt, az én tanáraim, és a mai napig ez a tapasztalat, hű, ők mennyit dolgoznak, és nincsenek megfizetve. Na ja, persze, akkor miért kell sok gyereknek külön tanárhoz járni? Vagy minden gyerek hülye lenne? Ezt kétlem!


Én már csak azt nem értem, ha valaki ad az orvosnak, miért fáj az másoknak?

93. Alexa77 (válaszként erre: 83. - D3bb59819c)
2009. máj. 21. 11:38

Ezzel kicsit kiforgattad a dolgot szerintem. Nem abból a szempontból lehet összehasonlítani, ahogyan te most itt fogalmaztál. De szerintem minden embert, aki a maga területén jól elvégzi a munkáját, egyformán kell értékelni. Az orvosok sem istenek és a munkásemberek nélkül hiába is lennének azok... Ha az utcaseprő nem tartja rendben az utcát, elnyel minket a szemét. Ha a pék éjjel 2-kor már nem süti a kenyeret, másnap nem tudsz frisset venni a boltban. Ha a tanár nem tanítja lelkiismeretesen, szívét-lelkét beleadva a gyerekedet, akkor a gyerekedből nem lesz pl. orvos, ügyvéd, vagy akár egy jól kereső, sikeres szakmunkás.

Nekem nagyon nem tetszik, amikor egyes embereket felmagasztalunk, másokat pedig lekicsinyítünk mellettük, akik a maguk területén pontosan annyit érhetnek, mint mondjuk az orvos. Hiába lenne tele a világ orvosokkal, ugye, mert éhen halnánk, ha nem lenne, aki felneveli, levágja, feldolgozza az állatot, aki szánt-vet, földeken, fóliákban görnyed, hogy megtermelje a gabonát, zöldséget. Kell a postás, a villamosvezető, a pék, a tanár, az adószakértő, a tűzoltó.... Tényleg, vajon hány tűzoltó kapott már százezret borítékban, mert megmentett valakit - akár a saját élete kockáztatásával- az égő házból? Pedig ott nagyobb veszélyben van az illető, mint a szülőszobán...

2009. máj. 21. 10:16

Ha már fogadott orvost, akkor fizessen!!

Pláne, ha mindennel elégedett volt.

Pofátlanság.

91. struki (válaszként erre: 89. - Cepheus)
2009. máj. 21. 10:05
teljesen egyetértek veled
90. K.né (válaszként erre: 87. - Struki)
2009. máj. 21. 10:02

"Emberi életek függnek tőlük, a mi kicsi életünk is, akire 9 hónapot vártunk nagy szeretettel, akiért ugye mindent megtennénk, hogy biztonságban tudhassunk."

Ezt tőled idéztem. És ezzel sajnos sokan vissza is élnek!

2009. máj. 21. 09:48
Szerintem teljesen természetes, hogy az ember ha orvost fogad, fizet neki. Aki nagyon ellene van a paraszolvenciának az pedig szül az ügyeletesnél, és legfeljebb nem ad semmit. Bár ha úgy jönne ki a lépés, hogy ügyeletesnél szülnék, aki lelkiismeretesen foglalkozna velem, annak is adnék.
88. d3bb59819c (válaszként erre: 87. - Struki)
2009. máj. 21. 09:46

Csatlakozok hozzád, nekem is jó tapasztalatom van, azzal kapcsolatban, akihez járok.

Szerencsére!

87. struki (válaszként erre: 82. - Leviatan)
2009. máj. 21. 09:41

Erre azt mondom, hogy ezért kell megválogatni az orvost, akinek szívesen fizet az ember esetleg egy szülésért. Az, hogy az ember bemegy hozzá a rendelőbe, és pénzt kér az orvos (bár ilyenről még nem hallottam), azt én is elítélem természetesen (bár mondom, én ilyenről még nem hallottam).

Vannak rendes lelkiismeretes orvosok.

Ismerek olyan lányt, aki végig bejárt az orvos rendelésére, nem fizetett, bement az orvos a szülésre, és akkor sem fizetett, és persze maximálisan elláta ezek után is, és nem tartotta a markát.

A másik dolog, hogy le a kalappal elöttük.

Emberi életek függnek tőlük, a mi kicsi életünk is, akire 9 hónapot vártunk nagy szeretettel, akiért ugye mindent megtennénk, hogy biztonságban tudhassunk.

És az orvosok azok az emberek, akik nem hibázhatnak a munkájukban. És a nap 24 órájában szinte készenlétben állnak, mert bármikor csöröghet a telefon.

Én lehet nem értékelném annyira, hogy éjjel 2-kor bemenjek a munkahelyemre mondjuk megcsinálni 10 bevallást, mert épp felhívnak az ügyfeleim, hogy most azonnal gyere, és csináld meg. Ha meg megtenném, valószínű én is tartanám a markam, hogy éjjel 2-től maximális aggyal teljesítsek.


Én, amikor szültem, az orvosom azon a napon tartotta rendelését 8-tók 2-ig a kórházba, és ki volt neki írva még 3 műtétje aznapra. Az én szülésem miatt az egyik műtét késöbbre került, és a magánrendelése 2 helyett 4-kor ért véget. És este fél 7-kor még mindig ott volt, mert akkor fejezte be a műtétjét, és utánna még följött hozzám, sőt másnap reggel fél 9-kor ismét ott volt nálam.

És amikor mentem vissza a magánrendelésére a 6 hetes kontrollra, nem fogadott el pénzt, mondván, ez a grátisz.

Természetesn adtam neki pénzt a szülésért, mert a lelkét kitette értem, és végig maximálisan számíthattam rá a sok hülye kérdésem ellenére is.


De természetesen azt az orvost, aki kiköti, hogy na ennyi lesz ... és kérem a pénzt, hát biztos kiosztanám, és elküldeném a fenébe.


De lehet csak nekem van ilyen jó tapasztalatom a nőgyógyászokkal kapcsolatban?

86. d3bb59819c (válaszként erre: 85. - Struki)
2009. máj. 21. 09:20
Ezt én is érdeksnek találom, ugyanis történt egy haláleset a családban, és nem tudtunk elmenni a magánrendelésre. A párom felhívta az orvost, hogy vessen már ránk egy pillantást, minden rendben van-e, a doki közölte, hogy most csak a kórházban tud fogadni, következő nap, menjünk. Mikor végzett a vizsgálattal, mondtam neki, hogy megyünk majd 5 nap múlva a magánrendelésére is, ő azt válaszolta, hogy ne menjünk, neki ez a vizsgálat most elég volt. Természetesen ettől mentünk. Majd mondtam még, hogy hoztunk valamit doktorúrnak, erre megsimogatta a vállamat, mosolygott egyet, és mondta, hogy vigyázzon magára. Rengetegen voltak bent, még 2 doki (persze úgy mondtam, hogy ők ne hallják) , még két kismama is bent volt, másokat is vizsgáltak velem egy időben, és el nem tudom képzelni, hogy valaki olyan kellemetlen helyzetbe hozza a dokiját, hogy ott dugdos neki pénzt (mi nem pénzt vitünk) és a dokit sem tudom elképzelni, hogy ott, annyi ember előtt elfogadjon bármit. Főleg, hogy kórházi rendelésen mindig van asszisztensnő!
85. struki
2009. máj. 21. 09:15

Érdekesnek találom, hogy a rendes rendelésen elfogad pénzt. Én pécsi vagyok, nálunk nem fogadnak el pénzt a rendes rendelőben. Sőt, kellemetlenül érzik magukat, ha valaki pénzt akar adni.

Az én orvosom a terhesség utolsó hónapjában azt mondta, hogy mivel hetente kell már mennem a vizsgálatokra, menjek hozzá nyugodtan a korházba, és nem kell fizetnem.

84. K.né (válaszként erre: 81. - Struki)
2009. máj. 21. 08:37
Itt a hangsúly azon volt, hogy nem magánrendelésen nézte meg a kismamát, nem szabadidejében, nem saját eszközökkel, hanem kórházi rendelés alatt, a különbség csak annyi volt, hogy nem kellett sokat várakozni. De ha magánrendelőről van szó, tökéletesen egyet értek veled!
83. d3bb59819c (válaszként erre: 80. - Alexa77)
2009. máj. 21. 08:30
Ha összelehet számodra hasonlítani az utcaseprőt az orvossal, akkor te menj utcaseprőhöz szülni, és majd orvoshoz megyek! ;)
82. leviatan (válaszként erre: 81. - Struki)
2009. máj. 21. 08:05

"Ha valaki fogad orvsot, akkor teljesen nyílvánvaló, hogy fizet, ugyanis az orvos munkaidején kívül látja el a magánrendelésén, és akár munkaidején kívül megy be hozzá szülni. Ha valakit megkér a főnöke, hogy menjen be éjszaka túlórázni, azt a munkaerőt is kifizetik plusszba.

"


Igen, tulorat kifizetik (marahol)... es a munkaltato fizeti ki, nem a kuncsaft... tehat az orvos is megkapja a tulora penzt, mert allami cegnel dolgozik. Miert kene a kismamanak elore megszabott osszeget fizetni egy allamilag fizetett orvosi ellatasert?

Nyilvan azert fogad orvost mert eppen eleg egy orvosnak terpeszteni, nem kell, hogy a fel korhaz belessen a laba koze. Masreszt ha nem fogad orvost lehet ha komplikacio lep fel akkor az ugyeletes orvos talan nem lesz kepben.

De a szulesz- nogyogyasz orvosoknak ez a dolguk, sot az osszes orvos az emberi elet vedelmere, megmentesere eskudott onkent es dalolva! Akkor nekem ezek utan ne tartsa a markat, hogy ennyibe fog kerulni a mutet... elore... bele sem merek gondolni, hogy mi van ha mereszelem nem kifizetni?!?!?! Tan ottmaradok a mutoasztalon??


A maganrendeles teljesen mas, azert fizetsz... azert maganrendeles. Az hogy orvost fogadsz az is mas teszta.


A problemank itt tobbnyire az, hogy alig talalkozni olyan orvossal, aki nem kozli elore mibe fog kerulni a szules avagy a mutet. Igy nehez olyat talalni, aki nem ilyen...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook