Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


171. Alexa77 (válaszként erre: 170. - Cepheus)
2009. máj. 23. 07:45
Lehet, hogy a sztorit már hallottad, lehet, hogy sokan mesélték, de ettől függetlenül kicsit naiv a hozzáállásod. Addig, amíg össze nem futsz te is egy ilyennel.
170. Cepheus (válaszként erre: 158. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 23. 07:28

Ez urban legend legalább ötféleképpen mesélték már, persze mind úgy, hogy látta, vagy ismerőse látta. xDDD

Hergelni a népet persze jó sztori, de azért gondolkodjunk már, ha elvárják is a dokik a borítékot, édesanyja, mindnek van/volt...

169. Alexa77 (válaszként erre: 167. - Gligi)
2009. máj. 23. 06:23

Ilyen alapon egyébként jobban járnánk, ha nem fizetnénk tb-t. Ha azt a pénzt, amit vonnak a fizuból erre a célra, azt mindig eltennénk, volna miből orvost fizetni!

Mindenesetre sajnálatos, hogy idáig jutott a magyar egészségügy. De azok rontották el, akik anno elkezdték ezt az egész borítékozósdit. Most már nagyon nehéz lenne visszacsinálni.

168. Alexa77 (válaszként erre: 166. - 9933e6cc1b)
2009. máj. 23. 06:20
Ügyes kérdés, jó megfogalmazás! :-)
167. Gligi
2009. máj. 23. 06:06

Helló lányok!

Mi is fizettünk a dokinak, mert kerek-perec megmondta, hogy mennyit kér a szülés után!

Nem ez a normális, sőt szerintem abszurd!

De mit tudsz csinálni, ha szeretnél még gyereket szülni ugyanannál az orvosnál? Hozzá akarsz kontrollra is visszajárni és egyéb vizsgálatra még jó pár évig?

Láttam, hogy teljesen másképp bánnak azokkal akiknek nem volt fizetős orvosuk, pedig szerintem ez szörnyű dolog, hisz az egészségügyi biztosítást vonják a jövedelmünkből, de a látottak alapján az csak arra elég, hogy kapj egy ágyat és a kórterem ajtóból megkérdezzék, hogy szükséged van e valamire. Bosszantó!

2009. máj. 22. 23:21
Én máshogy tenném fel a kérdést: Mi a véleményetek arról a lelkiismeretes orvosról,aki azért végzi a munkáját mert számít a borítékra.Valóban lelkiismeretes akkor?
2009. máj. 22. 22:53

Sziasztok4

Én sem fizettem se a dokinak se a szülésznőnek se!Jól tettem,mert nem is érdemelték volna meg!

164. Sena
2009. máj. 22. 22:20
Én nem állnék neki orvost keresni az utolsó hónapban. Ha valamiért nem vállal az akihez addig jártam, akkor is meg fog születni a gyerek. Az ügyeletes orvos is elláthatja normálisan az embert, sőt! Ő legalább a munkaidejében végzi a munkáját és nincs rá oka hogy morogjon magában amiért bent kell lennie. És nálunk is úgy van hogy akinél szült az anyuka az intézi az esetleges utókezeléseket mielőtt hazaengedik és megírja a zárójelentést. A 6 hetes kontrollra meg már ahhoz megy az ember akihez szeretne.
163. scorpiolady (válaszként erre: 157. - Anaterra)
2009. máj. 22. 18:51
Nálunk a kórházban az a szokás ha nincs fogadott dokija valakinek, akkor az a doki szedi ki a varratot stb. akinél szült, nekem sem volt fogadott dokim ráadásul császározni kellett, de a doki tök rendes volt, elkésett a cső kiszedéséről és elnézést kért, meg mivel ez elég kellemetlen dolog el kezdett viccelődni hogy ne arra figyeljek, és varratszedésnél is biztatóan mosolygott meg kérdezte ugye nem is volt vészes és nem tartotta a markát igaz nem is kapott semmit.
162. anaterra (válaszként erre: 158. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 22. 18:37
:(
2009. máj. 22. 15:45
Én sajnos fizettem szülés után a dokinak 30000 Ft-ot, mert még mennem kellett hozzá utána, és sajnos tartottam tőle, hogy nem fog ellátni rendesen. Ehhez képest majdnem elkésett a fiam születéséről.
2009. máj. 22. 15:44

Sziasztok!

A címben feltett kérdésre a válaszom: Jól tették!

159. Alexa77 (válaszként erre: 158. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 22. 15:29
Az ilyentől venném el ott helyben és azonnal a diplomáját.
2009. máj. 22. 15:21
Sztori: ( nem nőgyógyász) Egy kórházban voltam látogatni valakit belgyógyászati osztályon. És a szobába bejött egy orvos egy idős nénihez. A néni ( gondolom szegény volt ), 2000Ft-ot akart a doki kezébe nyomni. A doki ezt látván azt mondta: " Köszönöm, már megreggeliztem." Na erre varrjál gombot!
2009. máj. 22. 14:54
Az a baj, hogy az eü dolgozók egymásra sincsenek tekintettel. Mikor a harmadik gyerekemet szültem Pesten, a már megszűntetett Szabolcs utcai kórházban, egy ápolónő volt a szobatársam. Ő egy pesti kórházban dolgozott, belgyógyászati osztályon ápolónőként. A szülésem után 3 napig egy szobában voltunk és sokat beszélgettünk. Ő mesélte, hogy abban a kórházban szeretett volna szülni, ahol dolgozott. Oda is járt vizsgálatokra. Persze a pénzt tőle ugyanúgy elfogadták. Mikor 37 hetes terhes volt, közölte vele a dokija hogy vagy 60e vagy 90e Ft lesz a szülés. Sajnos a pontos összegre már nem emlékszem. Ő pedig lévén hogy ápolónő volt, nem pedig orvos és kb. annyi is volt a fizetése, megmondta, hogy nem tud annyit fizetni. Így mehetett ahova akart. Szabolcs utcában talált egy dokit, aki hajlandó volt bevállalni őt. Nagy szó, mert 37 hetesen fogadott orvost találni szinte lehetetlen. De hogyan? Ő egy nappal előttem szült. A kórházi ott tartózkodása alatt, egyszer meg nem nézte őt külön a doki. Ha éppen ügyeletes volt, muszályból ránézett, de különösképpen nem foglalkozott vele, végig kimért és rideg volt vele. Azt meg kell hagyni, a szülésnél szakmailag ott volt. Ez azért fontos szempont. Az én dokim, igaz váci, mégis minden nap bejött és sokat beszélgettünk. Mikor jött a varratszedés ideje. Jött neki az utolsó nagy pofon. Hiszen ő belül is és kívül is szakadt, ezért igencsak voltak benne varratok. Várta, hogy legyen varratszedés és akkor fizeti ki a dokit. Igaz a kórteremben mondta neki, hogy sajnos nem tud sok pénzt adni (konkétan 15e Ft tudott adni). A doki nem szedte ki neki a varratokat de a kórteremben a pénzt elfogadta. Máig nem tudom, hogy bírta szegény lány elviselni otthon a varratokat. Hisz mikor elvágják, akkor megszűnik az a borzasztó szúrós érzés.
156. Alexa77 (válaszként erre: 152. - 9e7527505c)
2009. máj. 22. 14:34
Az én párom (amúgy egészségügyi szakember, az USA-ban diplomázott és dolgozott is ott sokáig) attól jobban félt, hogy a kórházban bajunk lesz. :-))
155. Alexa77 (válaszként erre: 150. - Agitamas)
2009. máj. 22. 14:32
Nagyon durva, sajnálom őket. Az első boldog perc, amikor megtudod, hogy babát vársz... és akkor jönnek ezzel.:-(
154. Alexa77 (válaszként erre: 144. - Sena)
2009. máj. 22. 14:29
Bizony, nézték is folyamatosan!:-)
153. Alexa77 (válaszként erre: 143. - Tücsimücsi)
2009. máj. 22. 14:28
A kórház tőlünk még gyalog is 5 perc...:-)
152. 9e7527505c (válaszként erre: 142. - Alexa77)
2009. máj. 22. 14:21
Nagyon irigyellek, én is szerettem volna itthon szülni, de a párom rettegett h bajunk lesz.
151. 9e7527505c (válaszként erre: 146. - Sena)
2009. máj. 22. 14:19

19 éves voltam és tapasztalatlan.Anyósom orvosa volt, ő nyomta a kezembe mindig az 1000 ft-ot.

Mai fejjel már nem tenném és nem is tettem.

150. agitamas (válaszként erre: 140. - Alexa77)
2009. máj. 22. 14:12
Nem maradtak.Azért kicsit szédelegve jöttek ki a megdöbbenéstől a dokitól.Első gyerekes kismamának jó kezdés,mi?....
149. struki
2009. máj. 22. 14:04
145 hozzászólásom (bocsánat, javítanám) nem vizsgálni, hanem vérezni
148. Sena (válaszként erre: 146. - Sena)
2009. máj. 22. 13:58
Ja, azt kihagytam hogy én magándokihoz járok, ahol kifizetem neki a 4ezret, de ha valamiért épp a kórházban vizsgál meg a munkaidejében akkor nem fizetek. Nem adtam, nem is kérte soha.
147. struki (válaszként erre: 129. - K.né)
2009. máj. 22. 13:57

Nem rosszból írom, de ha ilyen van, egyértelmű, hogy másik orvost kell keresni.

Én megtehetem, ogy fizetek, és fizettem is, de ha nekem azt mondja az orvososm, hogy ennyi meg annyi lesz a szülés, ott hagytam volna a fenébe.

No meg mielött az ember elmegy szülni, jó ha keres magának becsültes orvost, akiben megbízik. Mert nagyon sok múlik a bizalmon. Legalábbis egy szülésnél.

146. Sena (válaszként erre: 136. - 9e7527505c)
2009. máj. 22. 13:56
Miért adtál sztk rendelésen pénzt minden alkalommal? Nekem eszembe sem jutna.
145. struki (válaszként erre: 111. - Scorpiolady)
2009. máj. 22. 13:54
igen, csak ha felhívod a védőnőt, hogy tegnap voltál az orvosodnál vizsgálaton, ma elkezdtél viszgálni, mit csinálj, valószínű azt mondja, hogy hívd fel az orvosod
144. Sena (válaszként erre: 143. - Tücsimücsi)
2009. máj. 22. 13:54

Szerintem otthon szülésnél is tudnak szívhangot nézni és észreveszik ha valami nem stimmel. Nem tudom, csak gondolom. Alexa a szakértő. :)

Ilyen ellátásért én is szívesen fizetnék 40 ezret. Vagy ha a kórházba az éjszaka közepén, munkaidején kívül én hívatom be a dokit, akkor is adnék valamit. De az nagyon bunkó dolog amikor előre közlik hogy ennyi egy szülés és kész, főleg ha azt nézzük hogy az orvos egy normál szülésnél nem csinál sok mindent.

143. tücsimücsi (válaszként erre: 142. - Alexa77)
2009. máj. 22. 13:10

Otthon szültél?? Ezt nevezem, jó bátor vagy. Én nem mertem volna esetleg ha a szomszéd szobában egy műtő van felszerelve.:))

Ezt ne vedd magadra, de mi van ha a magzatvíz elfolyt és mondjuk zöldes színű, az anyuka meg nem tágul? Nem érnek be időben a kórházban és valami baja lesz a babának?

142. Alexa77
2009. máj. 22. 13:06
Megmondom őszintén, én itthon szültem. Csodálatps volt az egész. A pénzügyi része pedig: Ha tudsz, akkor fizess be 40ezer Ft-ot az alapítványnak, ha nem tudsz, az alapítvány állja a költségeidet. Senki nem részesül semmiféle hátrányban azért, mert szegényebb! Ezért a pénzért kapsz egy egyhetes szülésfelkészítőt, ahol minden kérdésedre válaszolnak, mindent elmondanak a várandóssággal és szüléssel kapcsolatban. Megtanítják, hogyan kell majd a baba köldökét ápolni, szoptatási tanácsadó tanít a szopi rejtelmeire. Gyermekorvos, védőnő, szülészorvos, bábák, dúlák lesik minden kérdésedet. Pszichológus tart beszélgetős csoportot, stb. Van egy kötelező vizsgálat és beszélgetés a 37. héten, de ha kérdésed van, állnak rendelkezésedre és ha szeretnél, akárhányszor is mehetsz vizsgálatra. A szülés várható ideje körül napi telefonkapcsolat van. Amikor itt az idő, azonnal jönnek legalább ketten a szülésedhez. Hozzám éjjel 3/4 1-kor indultak, akkor szóltunk. Másnap délben lett meg a lányom, addig fáradhatatlanul masszíroztak, borogattak, támogattak, itattak stb. Megszületett a baba, rendbe tettek, kikísértek pisilni, lemosdattak, rendet raktak és kitakarítottak a lakásban, áthúzták az ágyneműt, sem a páromnak, sem az anyukámnak nem engedték, hogy segítsen, mondván ők most örüljenek, az a dolguk.Délután 4 körül mentek el, amikor már minden rendben volt, a baba többször rendesen szopizott, én tudtam wc-zni, enni-inni. Akárhogy nézzük ez bizony több, mint 15 óra non-stop szolgálat volt részükről és semmit nen voltak hajlandók elfogadni. Talán egy szendvicset, meg egy-két kávét. Amit az alapítványnak fizettünk, azt nem ők kapták, gondolom, fizetést kapnak ők is, mint minden dolgozó ember. Ha ehhez hasonlítjuk, amit egy doki csinál egy szülésnél, aki szintén fizetést kap érte, plusz a hálapénzek.... Akkor miért is adunk a dokinak? Mert bement a munkahelyére és csinálta a dolgát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook