Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
2009. máj. 19. 16:37

errol le kellene szokni a magyar nepnek,mert az orvosok is teszik a dolgukat,ahogy mas ember is,megsem tomik tele zsebeinket plusz penzzel.

Pofatlansagnak tartom,hogy az orvosok elvarjak a halapenzt es kivetelt tesznek a betegek kozul.OK arra eskudtek fel,hogy gyogyitsanak...kapnak eleg fizetest....

20. K.né (válaszként erre: 12. - G_eszter)
2009. máj. 19. 16:36
Egy kicsit én is úgy gondolom megérdemelt volna valamit. De nem feltétlenül borítékra gondoltam, hanem esetleg ajándékcsomag, vagy ajándékutalvány, hamár hálapénzt nem akartak. De a pénzelésnek határozottan ellene vagyok.
2009. máj. 19. 16:36

Szia K.né!


Ha valaki felfogad egy orvost, hogy az végigkísérje és gondozza a terhességet, akkor a kezdeti megegyezéskor általában az ezért járó össszeget is megbeszélik. Ha ezután mégsem fizetik ki a dokit, az nem tehet semmit, nem perelhet, hisz a paraszolvencia számára eltitkolt jövedelem. Ám ha az orvos lelkisimerets volt, és mindent megtetta születendő babáért és anyukájáért, akkor szerintem illendő átadni neki az a megbeszélt összeget. Ez már mindenkinek a lelkiismeretére van bízva, ahogy az is, hogy egy szülész-nőgyógyásznak mennyi pénzt van pofája elkérni mindezért.Egy állami kórházban ma átlagosan nettó 120-at visznek haza a közalkalmazotti státuszban dolgozó orvosok, ezért sokan évekig járták az orvosi egyetemet, majd dolgoztak rezidensként aprópénzért. Egy megoldás lenne csak mindenre, ha az orvosokat kellően megbecsülné az állam, és megfeleően honorálnák azt, hogy emberéleteket mentenek meg. Amíg ez nem történik meg, addig marad a hálapénz.

Eredeti kérdésedre visszatérve, én -amennyiben elégedett lennék a választott orvossal, és anyagilag is megtehetném- nem szegném meg a szóbeli szerződést, és odaadnám neki a pénzt.


ÜDV: Asia

18. Martian (válaszként erre: 15. - G_eszter)
2009. máj. 19. 16:35
ebben igazad van a múltkor a fülészeten megköszöntem az orvosnak a vizsgálatot, és az ellátást, és meglepetten mondta, hogy szívesen
17. Missygirl.e (válaszként erre: 15. - G_eszter)
2009. máj. 19. 16:34
Lehet többet jelent, csak úgy vannak vele,hogy azzal nem mennek semmire..... Tisztelet a kivételnek!!!
2009. máj. 19. 16:34

Sziasztok!

A lényeg szerintem a fogadott szón van, ha nem akarsz pénzt adni, akkor ne fogadj orvost!

Az én fogadott orvosom például a 9 hónap alatt nem fogadott el semmit, ezért természetesnek vettem,hogy a végén adok neki, főleg mert a szabadsága alatt jött be.

15. g_eszter (válaszként erre: 13. - K.né)
2009. máj. 19. 16:33
Neha egy koszonom szepen sokkal tobbet tud jelenteni, mint a penz, nem?
14. g_eszter (válaszként erre: 8. - Missygirl.e)
2009. máj. 19. 16:32
ez a baj. Sajnos el lettek rontva az orvosok a csomo halapenztol, s mostmar maskepp nem is nagyon hajlandoak dolgozni.
13. K.né
2009. máj. 19. 16:32

Csak azért kérdeztem meg, mer ez a pár az ismeretségi körömben sok negativ kritikát kapott.

ÉN sem kaptam soha hálapénzt, se tyúkot, se tojást, se virágot köszönetképpen a munkámért. :-D

12. g_eszter (válaszként erre: 5. - K.né)
2009. máj. 19. 16:30
az ilyen meg pofatlansag. Sokszor jartam ugy, hogy mar 1,5 oraja alltam az orvos rendeloje elott, s mindig voltak "kulonleges" betegek, akikkel leallt fel orakat beszelgetni, akik persze kuncsaftjai voltak, mert vettek az orvossagokat, amikkel o foglalkozott.
2009. máj. 19. 16:29

végre egy kérdés amit már rég meg kellene vitatni


nem vagyok érintett a dologban, de az a véleményem, hogy a szülők generálják ezt a "szülés után kötelező hálapénz" dolgot, és ami ma már bevett dolog már szinte része a szülésnek, de nagyon nem értek vele egyet


de fenntartom, hogy lehet, hogy tévedek

10. K.né (válaszként erre: 4. - 9ea67a7a1c)
2009. máj. 19. 16:29
Csak őszintén. Az én véleményem, hogy ezért kap fizetést. De emberségesebb bármelyik kollégájánál, ezért szoktak neki hálálkodni.
2009. máj. 19. 16:29

Nekünk 50e volt a szülés szemrebbenés nélkül zsebrevágta.

Ha ehhez még hozzá adom az alkalmankénti 5ezret....

8. Missygirl.e (válaszként erre: 3. - G_eszter)
2009. máj. 19. 16:29
Igen, ez így lenne helyén való! De hol van már sajnos olyan manapság, hogy lelkiismeretes orvos?
2009. máj. 19. 16:29

annak az utcasepronek, aki elottetek szepen feltakarit mindent, annak se ad senki penzt. Mindenki csak a munkajat vegzi, amiert megfizetik.

Ha az orvosokat meg masokat se penzelnenek ennyire az emberek, talan jobban csinalnak a munkajukat, s nem hallanank annyi orvosi hibarol...

2009. máj. 19. 16:28

Ez a feladata ez a munkája. Csak el lettek rontva azzal, hogy mindenki hálálkodni akar, és mostmár elvárják.

Szerintem semmi kivetni való nincs abban, hogyha valaki nem ad pénzt pluszban a dokinak!

2009. máj. 19. 16:28
A kötelező vizsgálatokon "különleges" bánásmódot kapott, akárhányadik volt a sorban, elsőnek behívta.
2009. máj. 19. 16:27
Mit vársz mi legyen a véleményünk?
2009. máj. 19. 16:26
a lelkiismeretes orvos azert ment orvosnak, h segitsen masokon, nem azert h a zsebet tomjek. hallottam mar olyan orvosrol, akinek mikor oda akartak adni a penzt, egyszeruen nem vette el, s megmondta, h nem ezert csinalta.
2009. máj. 19. 16:26
A terhességet végigkísérte és a szülést elejétől a végéig segítette, majd az anyukát és a babát is gondjaiba vette a kórházi napokon.
2009. máj. 19. 16:24
Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, hanem szóban köszönték meg és hazamentek
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook