Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
291. leviatan (válaszként erre: 290. - Struki)
2009. máj. 29. 19:14
Nálad a pont :)
290. struki
2009. máj. 29. 18:43

Az illegális dolgokat én sem szeretem természetesen.

No de azért megnézném például azt a frissen sült házaspárt, aki pl leadózik a nászajándék után.

289. leviatan (válaszként erre: 287. - Struki)
2009. máj. 29. 17:48

Arra gondolok, hogy nem szeretem az illegalis dolgokat. Plane az ilyet, amivel le lehet bukni konnyen. Csak egy rosszakaro kell, maris a nyakadban a vagyonosodasi vizsgalat... Maris fizethetsz, ha nem tudod fenttartani pl. a kocsidat a hivatalos fizetesedbol...


A politikat hagyjuk! Nincs egyik oldalon sem olyan politikus, aki nem igy csinalja... vagy ha volt, eluldoztek...

288. struki (válaszként erre: 271. - Toprengo)
2009. máj. 29. 17:36
Nem is sajnálom őket, csak megértem, hogy ha valakihez behívják szép álmából felkeltve, vagy éppen karácsony éjszaka, és bemegy hozzá világra segíteni egy kisbabát, akkor elfogadja a borítékot.
287. struki (válaszként erre: 284. - Leviatan)
2009. máj. 29. 17:33

Hát jó pár céget ismerek, ahol megbecsülik a jó embereket. Pl az én cégemnél is, de tudnék sorolni jó párat.

Inkább a multikra mondanám, hogy nem becsülik meg.

De ez már tényleg más kérdés.

Az meg hogy neked idegesítő feketén pénzt kapni, hát ... szeretnék ilyen miatt idegeskedni.

Ha ettől függne, hogy több mindent meg tudok adni a családomnak, hát én biztos nem lennék miatt ideges.


A politikába valóban ne menjünk bele, csak az a baj, hogy miattuk nem kap senki tisztességes jutalmat, meg korrekt fizetést, mert nem győzi senki se fizetni. És tök mindegy, hogy leadózol, vagy sem, te azt a pénzt már úgysem látod, ugyanis megvan, kinek a zsebébe megy, és ő is szemrebbenés nélkül elteszik. És ők nem 50 ezreket tesznek el.

286. leviatan (válaszként erre: 275. - Da5a93d992)
2009. máj. 29. 17:19

Ezt probalom en is kivesezni...


Nem, nem adozik le a boritekban kapott penz utan... abbol van a kacsalabon forgo haz, papiron meg annyit sem keres, hogy egy kisebb lakast fent tudjon tartani. Azon csodalkozom, hogy nem felnek attol, hogy az adohatosag megnezegeti oket kozelebbrol? :)) Eddig szemethunytak folottuk, de ugy tudom mostmar nincs kegyelem az orvosok fele sem...

285. leviatan (válaszként erre: 281. - Kattyus)
2009. máj. 29. 17:17
Szerencsed volt... :)
284. leviatan (válaszként erre: 270. - Struki)
2009. máj. 29. 17:07

Nem, nincs annyi penzem, hogy adjak az orvosnak! Bar, ha lenne, sem adnek. Maximum maganrendelesre mennek. De SZTK rendeles kereteben nem adnek se igy, se ugy.


Pusztan arrol van szo, hogy feketen kapni penzt nekem idegesito...

Jutalom? Haha, hany cegrol tudsz, ahol jutalmat osztogatnak (allami es multin kivul)? Kis vallakozasokban orulj neki, hogy van munkad, jutalomrol ne is almodj! Helyette van a latastol-mikulasig munka, es legyel jokedvu, hisz dolgozhatsz...


Ja, Magyarorszagon nem mukodik. Mas orszagokban miert mukodik? Szerintem ne menjunk bele a politikaba! Nem a mostani rendszer hibaja...

Magyar szokas a halapenz elfogadasa, ha sokszor ennyi lenne a hivatalos penze is tartana a markat, mert akkor nem Spanyolorszagba vagyna, hanem Floridaba...


Nem veletlen nem orvosnak mentem... Aki meg orvosnak ment az tisztaba kellett, hogy legyen avval, mivel is jar, ezt vallalta, en mast vallaltam.

283. 9e7527505c (válaszként erre: 281. - Kattyus)
2009. máj. 29. 12:26
Ritka jellemes ember...le a kalappal...
282. Toprengo (válaszként erre: 281. - Kattyus)
2009. máj. 29. 11:52
szerencsés voltál ebben :-)
281. kattyus
2009. máj. 29. 11:48
Az én lányom születése után az orvos sértésnek tartotta a borítékot (nem nézte meg mennyi van benne) felháborodott, és nem vette el. Közölte, ez a munkája. És becsülettel végig velem volt a szülésnél. Még a homlokom is törölgette, mert 40 fok volt.
280. Toprengo (válaszként erre: 279. - OlíviaAnna)
2009. máj. 29. 11:43

Szia! A többiek kiakadnak, ha itt írunk egymásnak a babáinkról. :-) De hátha felüdülés lesz. Nem idegesítettél fel, ne haragudj, ha megbántottalak. Képes vagyok nyersen fogalmazni, de nem akarok ezzel senkit sem megbántani. (Vagyis néha igen, de nem most.)

Tényleg egy napon született a két lurkó? Nagyon szép a kislányod! És ahogy írod, nagyon ügyes is. Dani még nem tud ilyen sok mindent, de én büszke vagyok rá. Nagyon szeret ülni, ügyesen tartja is magát. Kúszik, még nem mászik, de már hintázik négykézláb. Nagyon ügyesen használja a kezeit. Szokott az én fiam is dobolni, ha zenét hall, és tetszik neki. Sürög-forog, integetni is szokott, meg pacsit, puszit adni. Golyót betesz és kivesz tálkából. Négy foga van, jön az ötödik és hatodik (alul 3, felül 1). Kíváncsi vagy még valamire? Most ennyi jutott eszembe.

2009. máj. 29. 11:10
Elnézést a sok rágódásért. Nem akartalak felidegesíteni. Megnéztem Töprengő az adatlapodat és meglepve fedeztem fel, hogy ugyanazon a napon születtek a gyermekeink! Ha nem tartod tolakodásnak, érdekelne, hogy a te Dánieled hogy tölti napjait? Miket szeret, miket csinál már? Olívia most fedezte fel a dobolást, eddig csak rágcsálta a dobverőit, de pár napja a "Bújj-bújj zöld ág" DVD-t aranyos "koporászással" kíséri. Nagyon aranyos, ahogy a számok közt ő is szünetet tart :-) A járókáját kapaszkodva körbejárja, néha ugrál is (főleg ha ki akar jönni), van két foga (alsó metszők), kedvence a karfiolos krumplipüré és a banános mangó. Szépen mászik, tud puszit adni, integetni még nem, felismeri saját magát fényképeken (ezt "hő-hő" felkiáltással jelzi), délelőtt és ebéd után alszik, a zenélő tehénkéjét egyedül felhúzza (zsinóros), kedvenc játéka a rugós hintája (door bouncer) nagy viháncolást csap, fáradhatatlanul ugrándozik benne. Írj ha időd engedi, üdv OlíviaAnna
2009. máj. 29. 11:08
A hálánkat szavakkal, gesztusokkal lehet legjobban kifejezni.
277. ében11 (válaszként erre: 276. - Szuzan)
2009. máj. 29. 11:07
az enyém se fogadta el,szinte rosszul esett neki amikor próbáltam adni...amúgy is egy hülye helyzet borítékolni, mindkét félnek...de láttam a rendelőjében apró dolgokat, fényképet, gyerekrajzokat kitéve...szóval mindeki ahogy tudta kifejezte neki hogy jól végezte a mnkáját...és szerintem az apró rajzoknak képeknek is ugyanúgy örült mintha valaki mégis otthagyta nála azt a vastag borítékot...van olyan orvos aki ezt így elfogadja, megérti és teszi a dolgát rendesen...a baj ott van ha minden betegtől ugyanakkora összegben előre meghatározza a hála mértékét.és itt most nem a magánrendelésről beszélek.
276. Szuzan (válaszként erre: 275. - Da5a93d992)
2009. máj. 29. 10:58
Ez bizony így van!Annak csak örűlhet ,ha mégis kapott borítékot,amit én sem nagyon helyeslek!Persze az eber hálás ,meg minden ,de tényleg ez a munája!Amiért bizony pénzt nem biztos hogy szabad lenne elfogadnia.
275. da5a93d992 (válaszként erre: 2. - K.né)
2009. máj. 29. 10:55
Igaza van a szülőknek, ez volt a dolga. Ha tudta volna az elején, hogy nem kap pluszban borítékot, vajon akkor nem segítette volna ugyanígy az anyukát és babáját?? Tehát csak azért tette, hogy a végén megkapja a 'jól megérdemelt' jutalmát? Ezen kellene elgondolkodni...Én sem kapok pluszban borítékokat, pedig ügyfelekkel dolgozom és kedves vagyok mindenkivel. Ez a dolgom! Vajon a borítékban kapott pénzek után melyik orvos adózik le???? :))
2009. máj. 29. 10:49
“Mutass nekem egy hálátlan, de mégis boldog embert.”
273. Toprengo (válaszként erre: 272. - OlíviaAnna)
2009. máj. 29. 10:47
Nem érezték szükségét ennek, lehet, nem volt pénzük sem. Mit kell ezen annyit rágódni? Aki ad, adjon, ha van felesleges pénze. Aki meg nem ad, megvan rá az oka, nem kell elítélni ezért. Ha azt az orvost, aki elfogad hálapénzt, nem ítéled el, ne tedd azzal sem, aki nem ad pénzt.
2009. máj. 29. 10:43
Érdekes, hogy sok hozzászóló azt vizsgálta a kérdés kapcsán, hogy milyen dolog, hogy elfogadják a borítékot, vajon leadóznák-e, hogy "nem elég azt mondani, hogy KÖSZÖNÖM", illetve, hogy "pénz kell ahhoz hogy úgy törődjenek valakivel ahogy ez elvárható lenne egyébként is", hogy "miért nem fizetik meg az orvosokat tisztességesen", stb. Szerintem az is része a témának, hogy akivel jót tesznek, az szükségét érezze, hogy ajándékkal (legyen az bonbon, ital vagy boríték formában) kimutassa a háláját. Nem a konvenciók és az esetleges előnyhöz jutás miatt, hanem belső késztetésből. Tudom, hogy a pénz személytelen, de meg lehet oldani úgy is, hogy mégse legyen "el anyagiasodott világ" stílusú a dolog. Én több alkalommal csináltam válogatás CD-t pénz mellé, vagy egy szép üdvözlőkártyát írtam hozzá, versidézettel. Ez az adakozás, ha úgy tetszik nem is az orvosnak (aki valószínűleg nem is szorul rá és inkább csak zavarba ejtőnek tartja - lásd: leviatan 269.), hanem saját magamnak okoz örömet. Így érzem lezártnak a történetet. A vitaindító kérdésfeltevésben számomra az az igazi kérdés, hogy azok a szülők, nem érezték szükségét ennek?
271. Toprengo (válaszként erre: 270. - Struki)
2009. máj. 29. 10:04
Senkit nem kényszerítenek rá, hogy orvosnak tanuljon, választhat másik szakmát is. Ha viszont ezt választja, nyilván vállalja annak minden nehézségével együtt. Ezért szerintem nem kell őket sajnálni!
270. struki (válaszként erre: 224. - Leviatan)
2009. máj. 29. 06:49

Mégis elmennek boltosnak ... csak őróluk nem érdemes foglalkozni fórumokon.


No és persze, azért erre nagyon kiváncsi lennék, hogy valóban így van-e:


"No és ha valaki kapna jutalmat a cégénél, és a főnök azt mondja, hogy figyelj, megkaphatod a számládra is, de akkor levonják belőle a járulékokat, vagy megkapod az egésszet a kezedbe, kiváncsi lennék melyiket választanátok"

Igen! Hisz igy hivatalos. Es kisse furanak erzem a kijelenteseket, hogy "lelkiismeretes orvos" stb. Ha lelkiismeretes lenne, szemrebbenes nelkul leadozna a halapenzt is. Tehat meg mindig nem ertem a magasztalast ilyen szinten..."



Ha így is van, te tartozol abba a csoportba, aki megengedhetné, hogy adjon pénzt az orvosnak, mert van annyi pénzed, hogy mindegy, mennyi jutalmat kapsz a munkádért.


Persze valóban ez lenne a normális dolog, de sajnos Magyarországon mindenki tudja, hogy ez nem így működik. Sajnos aki tisztességesen dolgozik, az nagyon nehezen tud megélni, vagy dolgozik éjjel nappal, és a családját nem látja.

Az államot kéne szidni, hogy ez a helyzet. Miért nem fizetik meg az orvosokat tisztességesen, és akkor nem kellene hálapénzt osztogatni, no és nem menne minden jó orvos külföldre "meggazdagodni".


Azért ha végigcsinálnád azt, amit egy orvos csinál, (beleértve a tanulást, mert neki azért le kellett doktorálni, no és folyamat tanulnia kell, konferenciákra járni, tanulmányokat írni, stb., no és bátran meg kell fognia a szikét, ha arra kerül a sor, és emberéletet kell mentenie, akár az én gyerekem életét)lehet te is eltennéd a hálapénzt adózás nélkül.


De mindt mondtam, én is elitélem azt az orvost, aki az sztk-s rendelésén elkéri a pénzt, no meg kijelenti mennyi lesz a szülés.

269. leviatan (válaszként erre: 268. - Toprengo)
2009. máj. 28. 16:56
(a penzt is elfogadom am azert, ha nagyon tukmaljak :D - de jobban szeretem, ha neve van a gyereknek: jutalom, premium, 13. havi... stb... a borravalo, es egyeb csuszopenzek sosem voltak a kedvenceim, mintha valamifele bunt kovetnek el avval, hogy elfogadom... (o_O) )
268. Toprengo (válaszként erre: 267. - Sena)
2009. máj. 27. 21:54
Én jobban örülök, ha megköszönik a munkámat, mintha pénzt, vagy mást adnak.
267. Sena
2009. máj. 27. 21:24
Én is szerettem volna egy gesztussal kifejezni a hálámat, amiért a fiamat a műtéte után nagyon kedvesen és figyelmesen kezelték. De eszembe se jutott hogy pénzt adjak. Az orvos kapott egy üveg bort és egy jobb fajta bonbont, a nővérek meg csomagban kávét, csokis perecet, ropit, mert láttam hogy ilyesmiket eszegettek a konyhában. És persze meg is köszöntük mindenkinek, látszott rajtuk hogy jól esett nekik.
266. Anka71
2009. máj. 27. 17:35

Unokatestvérem orvos, és amikor apámat kezelték a klinikán, akkor mondta, hogy nem kell a kezelőorvos kollegának pénzt adnunk, mert hallgatólagos megállapodás, hogy orvos a másik orvos hozzátartozójától nem fogad el pénzt. De, azt mondta azért a doki, hogy a nővéreknek azért adjunk, hogy "jobb kedvvel tegyék a dolgukat".

Hozzátenném, hogy apám maga járt ki zuhanyozni, vécézni, maga öltözött át.

Viszont majdnem eltették szegényt, pont egy nővér, egy banális figyelmetlenség miatt. Apám vénás antibiotikumot kapott négy óránként. Be is szúrták neki a reggeli adagot, csak éppen morfium volt. Elő volt készítve ugyanis két adag szuri: felszívva egy adag morfium, amit seggbe kapott egy rákos beteg. Apunak meg fel volt szívva egy adag antibiotikum, amit vénába szántak neki. Aztán kicserélték véletlenül. Hatalmas riadalom volt, összeszaladt az összes doki, nem sokon múlt, hogy apu megmaradt (a rákos beteg jobban járt, ő seggbe kapott egy antibiotikumot).

Szóval, ha orvos rokon mellet, protekciósan is ez megy, úgy, hogy a nővéreket tömtük pénzzel, akkor mi mást tehetne az ember a körültekintés teljes hiánya ellen???

Ha nincs az orvos rokon, és az orvost is pénzzel tömtük volna, akkor is megtörtént volna. Az egész eü-vel nagy a baj.

265. Alexa77 (válaszként erre: 264. - Toprengo)
2009. máj. 27. 16:18
Mert a mai elanyagiasodott világban már elfelejtettük a jelentését és a jelentőségét is. Tisztelet a kivételnek. És ez nagyon szomorú!
2009. máj. 27. 15:46
Miért nem elég azt mondani, hogy KÖSZÖNÖM???
263. Toprengo (válaszként erre: 253. - OlíviaAnna)
2009. máj. 27. 15:45
De igen, feladata tanácsokat adni, hiszen azért is van ott!
262. Toprengo (válaszként erre: 253. - OlíviaAnna)
2009. máj. 27. 15:44
Nem értek veled egyet.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook