Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nektek volt segítségetek, mikor hazamentetek a kórházból a babátokkal (párodon kívül), egyáltalán érezted, hogy kell segítség? fórum

Nektek volt segítségetek, mikor hazamentetek a kórházból a babátokkal (párodon kívül), egyáltalán érezted, hogy kell segítség? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. aug. 5. 11:13
Nekem nem segített senki, kérdezte anyukám, kell-e, anyósom is ide akart utazni pár napra, itt volt a férjem, mondjuk ő 3 műszakos, de az első napokban kivette az 5 nap apaságit, mégis csak első babó.
2010. okt. 15. 12:03
nekem senki nem segített sem az elsőnél, sem a másodiknál. mi mindent megoldottunk.
64. globus
2010. okt. 15. 11:50
Nem segített senki. Viszont annál több volt a gyereknézőbe látogató, meg a belekotty. Rendesebbje előre jelezte érkezését, legalább lehetett rá felkészülni. A többiek jöttek, amikor jöttek :) Kb. fél év után fogynak el az utolsó kíváncsiskodók, később már mi látogattuk őket. :)
2010. okt. 15. 11:47
NEkem sem volt, pedig 20 évesen szültem, senki nem tudott eljönni, de megoldottam. Az anyai ösztönök :)
2009. okt. 30. 10:36
Nem volt es szuksegem se volt ra.
61. Dorottya84 (válaszként erre: 60. - Mandula71)
2009. okt. 30. 10:16
Van igazság abban amit írtál én is így gondolom még csak annyival egészíteném ki hogy azért az ember kissé "veszengve" érzi magát ha a prárján vagy a gyereken kívűl van ott még valaki.........meg ha nem úgy mosogat nem úgy teregeti ki a ruhákat szólni meg ciki........én nem kértem segítséget és nem is voltam rászorúlva,nekem így volt könnyebb........de mindenki más és más
60. Mandula71 (válaszként erre: 59. - Gummy)
2009. okt. 29. 22:17

Ugyan nem engem kérdeztél, de azért reagálnék.

Az én szüleim 60 km-re, az anyósom 230 km-re lakik tőlünk. A fiam születésekor anyósom itt volt velünk. A második babánknál, köszönöm, de kihagyom ezt a lehetőséget.

Valószínűleg könnyebb lenne, ha közel lakna, napi 1-2 órát itt lenne, segítene, az rendben van. De hogy 1-2-3 hétig napi 24 órát töltsek vele, azt nem szeretném.

Az anyukámékkal teljesen jó a viszonyunk, de ő(ke)t sem szeretném itt látni napi 24 órán keresztül.


Nem feltétlenül féltékenység kérdése, vagy hogy nem akarom, hogy a gyerekeim a nagyszülőt is szeressék. Egész egyszerűen nem mindenki bírja elviselni, hogy éjjel-nappal mellette legyen még valaki. Én sem. Arról nem is beszélve, hogy bár biztos nem lesz könnyű a két kicsivel, szerintem nagyobb nehézséget okozna, ha mondjuk anyós itt lenne egy hónapig és csak utána maradnánk egyedül. Hogy lehetne megmagyarázni a 2 éves fiamnak, hogy az elmúlt hónapban a nagymama csak vele foglalkozott, leste minden kívánságát, most pedig egyedül vagyunk és én nem tudok vele annyit foglalkozni? Akkor már inkább az első perctől kezdve legyen egy kicsit nehezebb, de szereintem hamarabb meg is szokja, hogy osztozni kell a figyelmünkön.

59. Gummy (válaszként erre: 55. - Yulcsy)
2009. okt. 27. 16:57

Nem tudom, hogy milyen kapcsolatban vagy a szüleiddel, de gondolt el, ha neked lesz unokád, és nem mehetnél a gyerekedhez segíteni, milyen érzés lehet?


Szerintem egy normális családban segít mindenki mindenkinek, ettől család egy család.

Eleintem teljesen utáltam amikor jött az anyósom. De mindig kedves, segít, bármit odaad. Rájöttem hogy nem lehetek annyira köcsög, féltékeny mert minek. Had jöjjön, ha akar, had szeressék a gyerekeim. Nekem is nagyon rosszul esne ha az én gyerekem, vagy a párja nem szívesen látna.

2009. okt. 27. 15:57
Császárosan szültem, anyósom igérte, hogy 1 hétre odaköltözik és segít. Ebböl csak annyi valósult meg, hogy amikor kiengedtek a korházból rengeteg kajával várt haza, ami nagyon jól esett. Eljött az este és közölte, hogy megyen mert nincs a biciklijén lámpa. Ott maradtam a rengeteg mosatlannal. Két napig nem is láttam. A férjem segített amit tudott, bár főzni nem tud. Mikor ketten maradtunk babyval kicsit sok lett. Volt egy kis sírás, de rájöttem, hogy nem tehetem meg, magamalá zuhanyjak. A kislányomon kívül nem érdekelt a házimunka. 3 hét után szépen összerázodtunk, és minden meg volt csinálva. Bármikor lerakom a fakanalat vagy a porszívot, ha igényli, hogy babusgassam, vagy játszunk. De lassan 1 évesen már sokmindent eggyütt is tudunk csinálni.
2009. okt. 22. 14:37

Az első héten igazándiból csak ketten voltunk párommal,anyós este jött át a fürdetésre.Nehezen indultak be a dolgaink.Mivel pici lányom nem nagyon akart szopizni,minidg csak az egyik mellemet fogadta el,így fejtem,etettem,fejtem etettem...Elég nehéz lett volna segítség nélkül.Mert amíg én fejtem,apa foglalkozott a bébivel,alig aludtam,éjjel is kellett fejnem,nehogy begyulladjon a másik mellem.Főzés,meg házi munka szóba sem jöhetett volna,ha nem segít az anyósom,aki alig 2 percre lakik tőlünk.Főleg ugye a pihenés,nagyon gyenge állapotban jöttem ki a kórházból.Aztán mikor apa a 2.héten visszament dolgozni,akkor anyukám jött el két hétre.Végül is,akkor tájt kezdett valamelyest rendeződni a helyzet itthon.

Vannak nők,akiknek segítség kell,vannak,akiknek nem.Egyiket sem ítélem el,még akkor sem,ha nem csak 1-2 hétig kéri a családja segítségét.Nálunk ráadásul van egy kiskutya is,akit vinni kell sétálni,napi 3-4 alkalommal legalább,ha csak 5 percre viszem le a ház elé,hogy elintézze a dolgát.Sikerül ezt is megoldanom,mióta egyedül vagyok itthon a bébivel.Sajnos a párom folyamatos munkarendben dolgozik,így néha nehezebb tervezni,hogy mi-hogy legyen,de már ezt is megoldom.És nem úszik a lakás.Azért a párom is segít,ha kell,pl. mosogat.Kevés dolog van,amit nem csinál meg itthon,de nem is várom el tőle,ha akar segít,ha nem akkor nem.De azt nem tűröm el,hogy kritizáljon,hogy pl.miért nem mosogattam el,mire hazajött.Bár ez még szerencsére nem fordult elő.Sikerült mosnom,vasalnom,stb.Néha csak a vasalás marad el,de ha egy órát figyel a bébire,akkor ez sem téma.Szerencsére ez is ritka...

56. 372f7e7275 (válaszként erre: 55. - Yulcsy)
2008. nov. 13. 13:59
úgy hogy simán maguktol nem jöttek:)
55. Yulcsy
2008. nov. 13. 13:58
Nálunk a család 350 km-re lakik.Ha babánk lesz(még nincs) nem igazán szeretném ha ránk költöznének hetekre.Ezt majd még be kell adagolni nekik.Remélem mindenki megérti majd.....Van itt olyan köztetek, akiknek távol laknak a szülei?Hogyan oldottátok meg?
2008. nov. 5. 18:52
Rengeteg segítségem volt. És még a ami napig is van. Anyósom, anyukám...
2008. nov. 5. 18:03
Mi mind a két gyereknél a férjemmel ketten oldottuk meg a dolgot.Az első gyerek 31 éve, a második 12 éve született.Szabadságot nem vett ki,de a házimunkát megcsinálta mikor hazajött.Kaját az első 3 hétben hozattuk,úgy,hogy a férjem a munkából hazafele bement az ebédért.A gyerekek körül segíteni nem tudott,meg nem is mert.Azt mondta,hogy fél megfogni,mert még eltörik valamilye.Nem volt szükség sem anyósra, sem édesanyára.
2008. nov. 5. 17:10
az az igazság,hogy nekem az anyukám amugyis elég hanyag, /pl a konyhaszekrénybe szerintem 10éve tuti nem rakott rendet /de még az se jutott eszébe hogy megkináljon egyszer is ebéddel.ha lejön hozzánk babázni,akkor is csak ugy benéz :),sose kérdezte meg,mit segithet..ja és kb 5kilométerre laknak,ugyhogy nem nagy a távolság.anyós legalább meghivott már ebédre :)
2008. nov. 5. 17:09

Látom megoszlanak a hozzászólások!

Én is teljesen egyedűl csináltam mindent szerintem nem szabad elhagyni magát az embernek mert utána annál rosszabb lesz .Ha már eltellik 1-2 hónap és akkor kapunk észbe hogy szalad a háztartás meg kéne valamit főzni is és akkor még a picurka...lehet hogy hülyén látom a dolgokat.Mi 6 napig voltunk korházba(kicsi súlyú baba,komplikált császár...)de még egy napja sem voltam itthon de már sóskafőzeléket főztem,3.nap takarítottam,mert úgy voltam vele hogy helyettem a későbbiekben sem csinálja meg senki, akkor meg erőt veszek magamon....szerintem csak elhatározás kérdése(kivéve ha ikrekről van szó mert az necces de szerintem azt is meglehet tudni oldani)Párom volt hogy 1-2 alkalommal "főzött"mirelit fasírtot meg hasábburgonyát de mikor már 3x ettem belőle 3 nap akkor már herótom volt.Ő megmaradt apukának babusgatja a lánykánk dédelgeti,én ilyenkor magammal foglalkozom napközbe meg a kicsi,van hogy elvan egyedűl(nappal semmit nem alszik Dorka-baba)de ha igényli a társaságom akkor kiviszem a konyhába és ha lát engem akkor elvan nincs semmi baja,ha porszivózok akkor sincs semmi gáz mert igen is szokja meg a hangokat zajokat...de ezzel sincs semmi baj.Én így csinálom 2 hónapja és eddig működik!

2008. nov. 5. 17:09
Nekem Anyukám segített,bár dolgozott még,de munka után mindent megtett nekünk.Köszönet érte!
49. 372f7e7275 (válaszként erre: 46. - Drnéni)
2008. nov. 5. 16:52
irigyellek:))
48. Mandula71 (válaszként erre: 46. - Drnéni)
2008. nov. 5. 15:11

:)))

Nálunk mindig is a párom főzött, így ez nem volt probléma. Anyósom itt volt, amikor hazajöttünk a kórházból, de szerencsére még azon a héten haza is utazott. A házimunka nekem sem volt gond, amit nem tudtam megcsinálni, azt mecsinálta a párom. Fontosabb volt, hogy én a babával foglalkozzak, meg hogy pihenjek akár napközben is. (Ja, császárral szültem, és a műtét után bevizesedtek a lábaim. A műtéti seb nem fájt, azzal nem is volt gondom, de a lábaimról 3 kg víz ment le. Addig viszont szenvedtem vele.)

2008. nov. 5. 15:05
Nem volt segítségem. Szerintem jobb is volt, mert a férjemmel megoldottunk ketten mindent és nagyon jó volt.
2008. nov. 5. 14:59
Olyan fircsa, amit sokan írtok, hogy kezdettől egyedül csináltátok a házimunkát! Bennem valahogy fel se merült egy darabig, hogy azzal is foglalkozni kéne. Amit házimunkát anyósom meghagyott, azt a férjem szó nélkül megcsinálta, és nekem csak babáznom volt szabad. Pedig amúgy nem egy házitündér (igaz, én se).
2008. nov. 5. 13:06
Nem volt segítségem egyedül voltam itthon. De nekem nem is kellett. Jó volt hogy ketten voltunk. Este apa megjött és még jobb volt!!!!
2008. nov. 5. 11:32
Első gyerekemnél senki nem volt,még a párom sem volt itthon.Nagyon nehéz szülésem volt és kimerült voltam.Az otthoni egy hét alatt szülés utáni depresszióba estem,ami az állandó sírásba mutatkozott meg.A védőnőnk sem állt mellettem,de túl éltem.Második gyereknél mindent másképp csináltam,össze se lehet hasonlítani a két dolgot.
43. madul
2008. nov. 5. 11:29

Nekem a Párom segített nagyon sokat. Császárral szültem, elég fájdalmasan gyógyulgattam. Utólag kiderült, a bőrömet egy kis részen hozzávarták az izomhoz. Anyósom 2 hétig főzött és küldte az ebédet nekünk. Anyu csak látogatóba jött, azt mondta, vigyáz ő a kicsire míg a dolgomat végzem.

Nem kértem belőle:-)

2008. nov. 5. 09:50
Senki sem volt az első hét után...a férjem külföldön tanult, az anyukám dolgozott...voltam magam, a majré, és a kitartásom..ez több, mint 20 éve történt, a keverőtárcsás mosógép és a textilpelenka korában úgy, hogy anyatejért rohantam minden nap:))
2008. nov. 5. 07:29

Igazán nem volt egyik gyereknél sem...én nem a baba körüli munkában vártam volnasegitséget,az első fürdéstöl kezdve én csináltam,át sem engedtem volna ezeket a dolgokat:))

Igy utólag több év távlatábol bevallom piszik jó lett volna ha valaki segit néha a házimunkában hogy mondjuk le tudjak pihenni míg a baba is pihen ami nagyon rtka volt.vagy ha nem is alszik,de lepihenni kicsit csak babázni úgy hogy közben nem jár a fejemben hogy szanaszét a ház,tele mostalannal,kaja nincs de még be sincs hozzá vásárolva,mosni kellene,ami akkor nekem nem autómata volt szóval babával napos program,stb.....


így utólag átmenetileg kaját kellett volna hordatnom legalább,legközelebb ennyit biztosan megtennék ha mást nem is tudok....hosszú távon kimeritő sok éve éjjel nappal csak a gyerekekkel,de utólag igenis úgy érzem,kellett volna a segiség,lehet jobban érezném magam testileg is ha nem terhelem magam túl azonnal az első pillanattol.....

2008. nov. 5. 07:20
A párom volt itthon egy hétig mindkét babánál, ő segített, anyukám feljött egyszer kivasalt, aztán ennyi, de ment minden, pedig a második babát császárral szültem. A párom sokat segített! Az jó ha egy férfi is tud főzni!!!
2008. nov. 5. 00:16
nem,senki nem volt.A szüleim nem itt élnek,és a páromé sem...teljesen egyedül csináltam mindent,a párom akkor segitett amikor hazajött, esetleg éjszaka.
2008. nov. 4. 21:36

Nekem három gyerekem van.Az elsőnél amikor hazamentünk meglepett az egész család minket.Mire odakerült a sor,hogy fürdesek akkorára mindenki elment.Mondanom se kel nem volt fürdetés.Onnantól kezdve mindent én csináltam egyedül.Csak egy kis önbizalom és megy minden mint a mesébe.Persze a férjem mindenben segített.

A harmadiknál már a nagyok is sokat segítettek.

2008. nov. 4. 15:59
Nem volt szükségem rá. :) De mondjuk Apukámnak nagyobb türelme volt büfögtetni, evés után.Nem is fájt soha a pocija.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook