Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
261. Toprengo (válaszként erre: 239. - Alexa77)
2009. máj. 27. 15:40
Így van.
260. K.né
2009. máj. 27. 12:15
Úgy látom népszerű a téma ;-)
2009. máj. 27. 12:14

Lindus!Nagyon sajnálom ami a gyermekeddel történik és egyet értek veled.Hihetelen hogy pénz kell ahhoz hogy ugy törődjenek valakivel ehogy ez elvárható lenne egyébként is.Dehát ilyen világban élünk.

Kivánom,hogy mindig tudd támogatni a gyermekedet és legyen sok erőd végigcsinálni mindent.Annál rosszabb nincs amikor egy szülő nézi a gyereke szenvedését főleg ha nincs pénze hogy olyan orvoshoz eljusson aki segiteni is tud nem csak igérgetni!

258. 78826dc958 (válaszként erre: 257. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 12:08

Én most hogy kórházban voltam nagyon aranyosak voltak velem a nővérkék.Mindig kérdzték van e valami fájdalomcsillapotóra szükségem a fejfájásom miatt,meg ilyesmi.De nem csak velem mindenkivel törődtek.Éjjel egy nővér volt mindannyiunkra és a friss műtétesek bizony adtak munkát neki mivel fájdalamaik voltak.

Szóval én csak azt akarom mondani,hogy én ugy fejeztem ki hálámat nekik,hogy adtam egy doboz bonbont meg egy csomag kávét.Szerinem tényleg örültek,hogy gondoltam rájuk és megköszöntem a munkájukat.

2009. máj. 27. 11:40

Eszembe jutott két különböző történet a munkám révén. Én is nővérként dolgozom...

Egyszer egy tehetős beteg fia kutyfuttában a nővérpultra dobott (szinte szó szerint) egy tízezrest nekem a "szolgálataimért". Hiába vittem utána, ment tovább, hogy ezt "nekem szánta", de se köszönöm, se puszi, se pá, szóval semmi szép szó, pár perc megállás, csak adta, ami szerinte "jár". Nagyon elcsodálkozott, amikor a következő alkalommal visszakapta a főnökömtől a pénzt lezárt borítékban és persze mellé a pár soros üzenetemet...

Aztán a másik történet... Idős betegünket naponta látogatta a fia. Próbálkozott pénzzel, de nem "jött" be neki, amit erőszakkal otthagyott a nővérszobában, vettünk az édesapjának rajta édességet. Aztán egy alkalommal vigyorogva jött és egy doboz fagylaltot hozott. Elmondta, hogy kihallgatta véletlenül, hogy nekem az a kedvencem, szeretné, ha elfogadnám. Azt elfogadtam :-D

Én, mint nővér, szívesebben nézek tükörbe, ha valaki nem egy borítékot dugdos a zsebembe, hanem szán rá pár percet, hogy azt mondja, "nővérke, köszönöm a munkáját, jó, hogy itt van".

256. 81f46d06d3 (válaszként erre: 255. - Anka71)
2009. máj. 27. 11:34
Nem titok, én pedig köszönöm, hogy kedves vagy!
255. Anka71 (válaszként erre: 252. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 11:25

Köszönöm, hogy megírtad.

A gyermeknek jobbulást kívánok, Nektek, szülőknek pedig kitartást és sok-sok erőt.

254. 81f46d06d3 (válaszként erre: 253. - OlíviaAnna)
2009. máj. 27. 11:25
Azzal nagyon egyetértek,hogy ha valaki úgy érzi, köszönettel tartozik, azt ki is mutathatja. Ez mindenkinek a saját megítélése szerint is alakulhat. Azt gondolom (én is az egészségügyben dolgozom), hogy a köszönetünket is meg kell tanulni kimutatni, nemcsak az elvárásainkat.
253. OlíviaAnna (válaszként erre: 239. - Alexa77)
2009. máj. 27. 11:19
A paraszolvenciáról beszélünk nem? A kukások, bolti eladók esetére ráhúzni az analógiát enyhén szólva sántít. Az előttem szólók beszámolóiból kiderül, hogy sajnos nem a gondos, lelkiismeretes dolgozók vannak többségben az egészségügyben. Én tele voltam aggodalommal, hogy tudok-e majd szoptatni, fájni fog-e, lesz-e elég tejem, kapok-e majd némi útmutatást stb., így ma is óriási hálát érzek az iránt a csecsemős nővér iránt, aki anno "bevezetett a szoptatás rejtelmeibe". Nekem örömet okozott, hogy ilyen formában kimutathattam a hálám. Igaz tisztában vagyok vele, hogy csak a dolgát végezte, "a hivatását, amelyre felesküdött, amiért fizetést kap". Mégis, ha az alulfizetettség, túlterheltség + az esetenként bunkó páciensekkel való küszködés ellenére valaki átlagon felül kedves és gondos, azt honorálni illik. Ez egy vélemény, nem vagyunk egyformák. Még valami: nehéz megítélni, hogy mi tartozik a rendes munkaköri feladatok közé és mi az ami már "többlet-szolgáltatás". Nem biztos, hogy egy nővérnek feladata a kismamákat gyakorlati tanácsokkal ellátni.
252. 81f46d06d3 (válaszként erre: 251. - Anka71)
2009. máj. 27. 10:56

Nincsen. Autoimmun beteg, pikkelysömörből kifejlődött fiatalkori reumája van. Két éve beteg, amúgy nem látszik rajta, csak ha sántít. Vándorol az izületi gyulladás a testében, most a bokái vannak soron, a térdéről húzódott. Mindig csapolgatni kell és szteroid injekciókat kap. Állítólag ez az aktív időszak eltarthat 8-9 évig is, de utána egy időre kihűlnek az izületek. Aztán majd kezdődik megint.

Egyébként nagyon elégedettek vagyunk a kezelőorvosával, de azért el kell ismerni, hogy a magyar egészségügyben minden a pénz körül forog. A férjem mondja, hogy mindenki nagyon profi, kedves, megértő, segítőkész, de még nem volt senki a két év alatt, aki abszolút visszautasította volna a borítékot. Azért ez kicsit lesújtó...

Még kicsi a kisebbik gyerkőc, úgyhogy a férjem hordja a nagyot a kezelésekre fel, sokat mesél, milyen a kórházban. Én egyszer voltam még utolsó idős terhesen, az első vizsgálaton, amire vittük fel Balázst, megláttam a váróban a gyerekeket, akik ugyanúgy sántítottak vagy rosszul mozogtak és elkapott a sírás. Mostanában már inkább úgy érzem, hogy a helyünkön vagyunk velük...

251. Anka71 (válaszként erre: 250. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 10:47
Jobbulást kívánok a gyermekednek. Azt megkérdezhetem, hogy van esély a teljes javulásra nála?
250. 81f46d06d3 (válaszként erre: 249. - Anka71)
2009. máj. 27. 10:44

Az a szomorú, hogy szerintem odáig fajultak a dolgok, hogy a teljes, maximális ellátást kapod meg pénzért, ha az nincsen, akkor minden immel-ámmal megy. Tudom, hogy a szülés nagy dolog, de képzeljétek el mindezt a gyerekeknél!

Mondjuk akinek nincsen plusz borítékra pénze, annak a gyereke tovább fog sántítani (a mi példánkkal élve)?

249. Anka71 (válaszként erre: 248. - 81f46d06d3)
2009. máj. 27. 10:41
Én sem, ez már olyan "elkurvulós" dolog.
248. 81f46d06d3 (válaszként erre: 246. - Anka71)
2009. máj. 27. 10:39
Mondjuk ez több, mint ciki az orvosra nézve. Sőt, kicsit lealacsonyította magát. Én sem fogadtam volna meg.
247. Anka71
2009. máj. 27. 10:37
Bocs, megfogadja-e őt, csak kimaradt egy "f".
246. Anka71
2009. máj. 27. 10:36

Volt egy érdekes történet, még a kórházban a szobatársnőm mesélte. A lényeg, hogy fiatal házasok voltak, albérletben laktak, semmi pénzük nem volt, így orvost sem fogadott. Behozta a mentő szülni, és az ügyeletes dokihoz került. Aki ott, a szülőszobán feltette a csajnak a kérdést, hogy megogadja-e őt. A csaj nem is értette, hisz ügyeletes doki. Mire a doki kifejtette, hogy csak azért kérdi, mert neki várhatóan a szülés közben fog lejárni a műszakja, és akkor át kell adnia az érkező kollegának. Mondta a csaj, hogy oké, akkor adja majd át őt.

Fura, mi?

De amúgy nem volt semmi komplikáció, egyik doki elkezdte, a másik befejezte, pénzébe meg nem került.

245. 81f46d06d3 (válaszként erre: 240. - Alexa77)
2009. máj. 27. 10:34

Sajnos ezzel egyet kell értenem, de nem a szülésemkor tanultam meg.

Van egy beteg fiam, reumás, Pestre horjuk kezeltetni kéthavonta és évente többször be kell feküdnie a kórházba. Egy adjunktusnő kezeli, akit a férjem megfogadott. Egy vizsgálat 20-30 eFt a borítékba, plusz bentfekvéskor a gyógytornásznak, a kezeléseket végzőknek az ajándék és a pénz. Tavaly nyáron kéthetes kúra (na jó, voltak egyszer délután a Vidámparkban) 250 eFt-ba került. Ebben benne foglaltatik, hogy a kezelésekre nem kell várni, odamegy az ajtó elé a gyerek, beszól és hívják; a gyógytornász csoportos terápián is az őmellette áll végig és igazítja, hogy maximálisan jól tornázzon; izületi csapoláskor pedig a férjem bent lehet a gyerekkel, aki a jobbik szteroid injekciót kapja és az adjunktusnő akkor is bemegy elbúcsúzni tőlük elbocsátáskor, ha nem dolgozik aznap. De mindez pénz, pénz, pénz... Nekünk az az első minden egyes hónapban, hogy legyen megtakarításunk, hogy bármi történik, legyen pénzünk a gyerek kezeltetésére. Sokszor félelemmel gondolok bele, mi lenne, ha egyszer nem lenne pénz? A férjem szerint ebbe ne is gondoljak bele, látta, hogy azoknak a gyermekeknek, akiknek a szülei nem tudnak borítékot adni, egész más az ellátásuk.

244. 81f46d06d3 (válaszként erre: 226. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 27. 10:26
Ez korrekt. Mondjuk ne szégyellje magát, de gondolkodjon felelősebben. Ha megfogadja, elvár tőle külön szolgáltatásokat, figyelmet, akkor igenis fizessen érte. Ha nincs plusz pénze, akkor ne számítson fogadott orvosra. Ez régen is így volt.
243. Anka71 (válaszként erre: 235. - Toprengo)
2009. máj. 27. 08:49

Nekem is ugyanilyen "szép" emlékeim vannak a szülés utáni pár napról.

A nővérek tőlem sem láttak egy vasat sem, a Rókusban szültem, de olyanok voltak, mint a lópokróc. Az én kicsikém besárgult, de még az is az én "bűnöm" volt. Kitörölném a kórházban töltött 8 napot az életemből, nagyjából a szülés utáni reggeltől a hazamenetelig.

Aki böszme és szemét, az tőlem sem kap pénzt.

242. agitamas (válaszként erre: 235. - Toprengo)
2009. máj. 27. 08:22
Nekem is maradt ilyen "kedves" emlék.Amikor besárgult a lányom,és nem tudott szopizni,fejnem kellett a tejet,és gyakran teáztatnom.Éjjel is egyik órában teázás,majd nemsokára fejés.Éjjel fél háromkor vittem a lefejt tejet melegítettni,alig álltam a lábamon és lelkileg is le voltam strapálva,mivel nem engedtek minket haza,és a kedves nővér csak a annyit szól-mert valami filmet nézett éppen a nővérszobában-"Na,mi kell anyuka?"
241. Alexa77
2009. máj. 27. 06:54
Még valami: nem azért beszélek így, mert én nem tudnék fizetni. Tudok. Csak forog a gyomrom.
240. Alexa77
2009. máj. 27. 06:53
Ja és a gesztus szerintem a csokor virág, az üveg bor vagy a doboz csokoládé. De a pénz nem! És igazságtalannak tartom, hogy amióta mindenki a markát tartja, a szegényebb ember nem részesülhet ugyanolyan ellátásban, mint aki tud borítékot adni. Pedig a doki a fizuját az ő tb-jükből is kapja!
239. Alexa77 (válaszként erre: 238. - OlíviaAnna)
2009. máj. 27. 06:49
Itt a gond, szerintem. "akkor is illőnek tartom a borítékot ha lelkiismeretes bánásmódban részesül valaki az egyébként nem fogadott orvostól" Ezt próbáltam már magyarázni: ilyen alapon adjunk a kisboltban az eladónak, mert mosolyogva szolgált ki, adjunk az óvónéninek, mert nem csak felügyelt a gyerekre hanem kedves is volt vele, adjunk a kukásnak, mert nem hagyta az út közepén a kukát.... könyörgöm, az orvos a dolgát végzi, a hivatását, amelyre felesküdött, amiért fizetést kap! Hangsúlyozom, nem a magánorvosról beszélek, mert az természetesen fizetős.
238. OlíviaAnna (válaszként erre: 226. - Badonyimariaeva)
2009. máj. 26. 22:31

Egyetértek. Az, hogy ad-e pénzt az ember az őt ellátó orvosnak, szíve joga. A fogadott orvos azonban más. A szituációt az iskolai tanár és a magántanár közti különbséggel lehetne érzékeltetni. Ha valaki felkér egy orvost, majd nem fizet, az pont olyan, mintha a magánóráról fizetés nélkül távozik. Azok az érvek, hogy az orvos amúgy is ezért kapja a fizetését, enyhe csúsztatások, ugyanis ha valaki orvost fogad, az azt jelenti, hogy a szabadnapján vagy a szabadságát megszakítva is be fog menni az orvosa.

Ha ez a rendelkezésre állás nem valósul meg (sajnos hallottam ilyenről) természetesen nem jár a boríték. Más esetben viszont arcátlanság a fogadott orvossal szemben, ha nem honorálják. Én egyébként akkor is illőnek tartom a borítékot ha lelkiismeretes bánásmódban részesül valaki az egyébként nem fogadott orvostól. Nem kell százezreket adni, a gesztus a lényeg.

237. Sena (válaszként erre: 232. - Agitamas)
2009. máj. 26. 21:58
Engem kellemes meglepetés ért amikor az ideges, túlterhelt nővérke visszaküldött a szobába elég morgósan, mert ő épp nem ért rá velem foglalkozni, de pár perc múlva megjelent az ajtóban és elnézést kért és meghallgatta mi a bajom. Tök aranyos volt hogy még ő mentegetőzött, pedig én megértettem elsőre is hogy fontosabb dolga van.
236. Sena (válaszként erre: 231. - Ében11)
2009. máj. 26. 21:51

Igen, ha valami gondja van az embernek akkor lehet normális emberi hangon kérni. De egy ismerősöm pl valamiért jól kiosztotta a nővérkét, olyan stílusban hogy "mit képzel! jöjjön már! csinálja már ezt meg azt! majd szólok a főnővérnek aztán megnézheti magát! stb" Ha valaki cselédként kezeli a nővéreket és az orvosokat akkor persze hogy nem lesznek utána kedvesek, sőt a következő 5 beteget is idegesen látják el. Persze ők már nem tehetnek semmiről és nem is értik miért bunkók a kórházi dolgozók.

Jó lenne ha mindenki egy kicsit türelmesebb és megértőbb lenne a másikkal.

235. Toprengo (válaszként erre: 232. - Agitamas)
2009. máj. 26. 21:49
Hát igen, szép emlékek szülés után a kórházból... Kb. 3 napos volt a babám, de még nem tudtam őt szoptatni, mert egész nap aludt, nem tudtam felébreszteni. Egy teljes nap kudarcai után késő este elkeseredve kértem segítséget a nővérkétől, aki nagyon bunkó volt velem, azt éreztette, hogy hülye vagyok, és a (3 napos!!) babámat erőszakkal nyomta a cicimhez, hogy egyen. Erre persze felébredt a picim, és keservesen sírni kezdett. Aztán még szövegelt egy ideig a nő nekem, de a babámat nem tudtam megszoptatni akkor sem. Végül fejtem, és később odaadták neki a tejemet. Fejés közben pedig zokogtam, hiszen nem tudtam megetetni a babámat, és még a nővér is leszúrt ezért. Ja, pénzt nem adtam neki...
234. Toprengo (válaszként erre: 228. - Leviatan)
2009. máj. 26. 21:41
Igazad van.
233. Toprengo (válaszként erre: 227. - Drnéni)
2009. máj. 26. 21:39
Ez valóban felháborító, de engem ugyanúgy felháborít, hogy a többi segítő szakmát is alulfizetik, miközben azok is nagy lélekjelenlétet és felkészültséget igényelnek, és szintén kiszívják az ember energiáját, ráadásul sokszor veszélyes helyzetekben kell helytállni. Legalábbis az én szakmámban.
232. agitamas (válaszként erre: 230. - Sena)
2009. máj. 26. 19:54

Igazad van a túlterhelést illetően.Amikor én szeptemberben a lányomat szültem ,nagyon sok kisbaba született.A nővérek dolga volt,hogy valahogy,-az persze senkit nem érdekelt hogy hogyan- 32 helyre legalább 45 kisbabát és anyukájukat helyezzék el.Nem tudták eldönteni a dokik sem ,hogy kit küldjenek haza,a még gyenge császáros anyukát a kisbabájával vagy a besárgulni készülő kisbabát anyukájával...Persze nagy felelősség.Eközben állandóan hívogatták őket a császáros őrzőből,hogy mikor tudnak átvenni beteget az újszülöttosztályra mivel már ott is teltház van.Volt olyan nap,hogy 32 császár volt.Mindenki túl volt terhelve,a feszültséget vágni lehetett.

Persze amikor a riadt első gyerekes anyukára,-mint én voltam -flegmáznak és morognak a nővérkék,akkor ez őt nem érdekli...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook