Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? fórum

Mi a véleményetek azokról a szülőkről, akik a fogadott lelkiismeretes orvosnak nem adtak borítékot, csak szóban köszönték meg és hazamentek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
231. ében11 (válaszként erre: 230. - Sena)
2009. máj. 26. 19:20

igazad van, sokszor elég ha látszik hogy türelmes a beteg és próbálja megtalálni a hangot a dokival meg a nővérkével.

Én is voltam úgy hogy túl sokat várattak, de a párom finoman szólt a dokinak hogy szeretnénk bekerülni mert otthon vár a 2hós baba és a szoptatás, először türelmetlen volt a doki(nem értette rögtön hová sietünk) de utánna megértő volt és behívott.A védőnőm mondta, mikor gyerekorvost választottam hogy a doktornőt akkor ajánlja nekem, ha

elfogadom ő az orvos és jobban tudja...

230. Sena
2009. máj. 26. 19:06

Hát igen, abban is van valami hogy a boltos vagy a banki ügyintéző is lehet bunkó, mégsem fizetünk nekik azért hogy kedvesebbek legyenek és jobban figyeljenek ránk. Gyanítom hogy az egészségügyi személyzet bunkóságának is megvan az oka. Talán a fizetésük kevés (bár ezzel nincsenek egyedül), talán sok a bunkó beteg, talán túl sokat dolgoznak mert nincsenek elegen. Én szerencsére azt tapasztaltam hogy az ügyeletes is rendesen ellátott, a nővérek is kedvesek voltak, bár hozzáteszem én is az voltam velük. Nem ugráltattam senkit, nem szóltam be flegmán ha valami nem tetszett stb. De vannak olyan betegek aki ezt teszik, aztán elvárják a tökéletes kedves, udvarias ellátást.

Ezt most ne vegye magára senki, nem általánosítani akartam, csak megjegyzem hogy ilyen is van!

229. ében11
2009. máj. 26. 15:54

Elég bonyolult ez az egész,én sztk-ba jártam az úgymond "fogadott" orvosomhoz, de semmi előnyöm nem volt kivártam a sorom, nem vártam el hogy előrébb vegyen stb.a munkaidéjébe vizsgált.

Igen bejött szüléshez,nem is kért pénzt sőt minden alkalommal kikérte ezt magának-annyit plussz kismamát vállalt amit ő úgy érzett a sima rendelésén is el tud látni be tud menni hozzájuk-szóval nem erőltett magára mindenkit.

Jobb lenne, ha ilyen esetben lenne egy összeg amit a kórház kér el, pl. mint a páromnak ki kellett fizetni a műtősruhát.

Az összeggel meg megintcsak bajok vannak, mert ki dönti el ki döntheti el mennyit kell adni,orvos a beteg?És abből van az hogy egy alkalom 7000, egy szülés 90.000, akkor is ha minden a kórházban és ügyeletben történt, még ha nagyon hálás is vagyok és rendben is megy minden, de ez tetemes összeg-lehet ha a kórház kérné el kicsit mérséklődne ez az összeg(barátnőim félmilliókat

hagytak így a dokiknál aki végül be se jött.)

228. leviatan (válaszként erre: 223. - Drnéni)
2009. máj. 26. 15:44

Nem akartam anyagiakat szobahozni, nekem anno (3 eve es ahogy hallom ex kollegaktol ez a mai napig nem lett tobb) 5e Ft jart azert, ha behivtak es lenyomtan 10-16 orat ugralva a szamitogep es a levilagitogep kozott. Es nagyon gyakran tobb millios munkarol volt szo, ahol nem lehetett hibazni, mert akkor ugrott a penz...


Megsem sajnalt senki, hisz ez volt a dolgom, kotelessegem... stb.

Megsem kaptam boritekot, meg koszonomot sem, hogy bementem szabadidomben. Jutalmat sem, semmit sem, ez volt a feladatom. Ezt tudtam, amikor alairtam a szerzodest a ceggel.


Nem tartom jo otletnek a halapenz torvenyesiteset. Ne kelljen mar fizetni halapenzt az emberi ellatasert! Mert ha nem adod, akkor nem foglalkoznak veled olyan szinten, ahogy elvarhato lenne. Nem egy dologra emlekszem, amikor nem tudtam adni penzt az orvosnak, es ugy beszeltek velem, mint a kutyaval, holott alapja nem volt, csak eppen a velemenyet kellett kozolnie velem, amire nem vagyok kivancsi egy orvos eseteben.

Vagy mikor apam volt korhazban magatehetetlenul. Keptelen volt egyedul enni, ragni meg vegkep. Termeszetesen akkoriban iskola, stb. igy anyam fizetesebol eltunk, es termeszetesen senkinek nem tudtunk adni egy fillert sem.

Erre mit latok, odadobva a kis asztalara egy vastag szelet kenyer 10 deka parizsivel a tetejen egyben. Kicsit felkaptam a vizet, hogy egy magatehetetlen embert lesz@rnak, ha nincs penze mindenkinek a zsebebe dugni valamit csakhogy megkapja azt az ellatast, amit JAR.

Volt, hogy nem tudtunk bemenni egesz nap hozza, mikor este sikerult eljutni odaig, hogy meglatogassuk, akkor a reggel odadobott felvagott es kenyer megszaradva ugyanugy ott volt az asztalon. Nehezen, de kiszedtuk belole, hogy egesz nap nem evett semmit, nem ivott semmit, mert felkelni nem tudott az agybol, elnyulni nem tudott az asztalaig...

Ez az elegseges ellatas???? Szerintem messzemenoleg nem az.

Termeszetesen megvaltozott a helyzet, amikor minden apolonak es orvosnak dugtunk penzt a zsebebe, es hirtelen ugrasszeru javulasnak indult az allapota. (kenytelenek voltunk hitelt felvenni akkoriban...)

Kicsit elgondolkodtato... talan meghal, ha nem adunk mindenkinek penzt? Ha nem adsz penzt, akkor se enni, se inni nem fogsz, mert keptelen vagy egyedul ellatni magad?

A helyzet ugyanez volt, amikor anyam kerult korhazba, bar ott elsore tudtam adni mindenkinek penzt, hogy megmentsek... Eleg szomoru es felhaborito, hogy nem jar mindenkinek az ELEGSEGES szolgaltatas SEM, ha nem ad penzt!

227. drnéni (válaszként erre: 225. - Toprengo)
2009. máj. 26. 15:10

Ez két teljesen különböző dolog. Én aztán tisztában vagyok a kiégési szindróma jelenségével (nem csak orvosoknál), mindazonáltal a segítő személy (akár orvos, szocmunkás, tanár, stb.) bunkóságára se nem keresek, se nem találok mentséget.


Ettől függetlenül felháborítónak tartom, hogy egy olyan munkával, ami az egyik lagnagyobb felkészültséget és koncentrációt igényli, és a legtöbbet veszi ki az emberből (ha rendesen csinálja), azonkívül igen súlyos jogi, szakmai és morális felelősséget követel; ne lehessen annyit keresni, amennyiből legalább a tisztes szegénység szintjén meg lehessen élni. Ennek egy oka van: a politika belekalkulálja az orvosi fizetésbe a hálapénzt, miközben álszent módon küzdelmet hirdetnek ellen!

2009. máj. 26. 14:50

A kérdésre válaszolva,elég szomorú dolog,aki ilyet csinál!

Ha nincs pénze,akkor ne fogadjon orvost,szüljön annál,aki az ügyeletes!

Ja,és szégyellje magát!

225. Toprengo (válaszként erre: 223. - Drnéni)
2009. máj. 26. 14:49
Miért csak az orvosoknak rohadt nehéz a munkájuk? Ha már itt tartunk, a szociális munka is piszok nehéz, és még meg sem becsülik. De említhetnék más nehéz munkát, ahol szintén nem kapnak zsebbe pénzt az ott dolgozók. Még csak az kéne, hogy törvényessé tegyék a hálapénzt! Így is nehéz megélni. Nekem nem kell mindig rendelkezésre álló orvos, de azt talán elvárhatom, hogy ne kiabáljon velem a rendelésen, nem?
224. leviatan (válaszként erre: 220. - Struki)
2009. máj. 26. 14:41

Mivel is foglalkozom? Eppen, mikor mivel. Amit emlegettem, az eppen a nyomdaiparban volt. Ott nem igazan van unnepnap, hetvege, vagy szabadon felhasznalhato szabadido, mert barmikor beugorhat egy olyan munka, ami teljes embert kivan es akar ejjel is be kell menni megcsinalni. Pl. ilyen a napilapszerkesztes is.

Abban igazad van, hogy nem fugg tolem elet, de sok millio Ft sokszor forgott kockan.


Ne mosolyogjon, ne legyen kedves a penzert! Tegye ezt anelkul, hogy tudna levezeti a szulest, es tuti vaskos boritek kerul a zsebebe!

Sajnos nekem jo tapasztalatom orvossal... kettovel volt egesz eletemben es mindketto magan rendelesen volt. SZTK rendelesen meg eletemben nem talalkoztam normalis orvossal...


"No és ha valaki kapna jutalmat a cégénél, és a főnök azt mondja, hogy figyelj, megkaphatod a számládra is, de akkor levonják belőle a járulékokat, vagy megkapod az egésszet a kezedbe, kiváncsi lennék melyiket választanátok"

Igen! Hisz igy hivatalos. Es kisse furanak erzem a kijelenteseket, hogy "lelkiismeretes orvos" stb. Ha lelkiismeretes lenne, szemrebbenes nelkul leadozna a halapenzt is. Tehat meg mindig nem ertem a magasztalast ilyen szinten...


Nem hiszem, hogy az orvos tulora penze kevesebb lenne, mint egy grafikuse...

De ezt vallalta, lehet nem olyan asz orvos, hogy maganklinikan dolgozzon... ez van...


A boltosokrol meg annyit, ne menjen boltosnak az, aki nem tud szar helyzetben is mosolyogni...

223. drnéni (válaszként erre: 213. - Leviatan)
2009. máj. 26. 14:39

Nem tudja kifizetteni, mert tilos, nem is írhatja alá a zárójelentést, hacsak nem ő volt az ügyeletes. Én orvos vagyok, igaz, nem szülész-nőgyógyász, de hogy legyen némi fogalmad az ügyeleti díjakról: nekem egy 16 órás ügyeletemért (ami általában 16 óra munkát jelent), bruttó 8900 Ft-ot fizet a kórház (nettó 5000 körül, óránként nettó 310 Ft). Te lapátolnál havat ennyiért? Vagy osztanál szórólapot? Jó, lehet, hogy egy szülész-nőgyógyász valamivel többet kap, de nem nagyságrendekkel. A munkája viszont nagyságrendekkel nehezebb, mint az enyém. Nem azt mondom, hogy a helyükben elvárnám a borítékot, hanem inkább azt, hogy megérdemlik. Amelyik nem érdemli meg, azt nem is kell felfogadni. És azt is elvárhatják, hogy amikor nem ügyeletesek, akkor ne rángassák ki őket az ágyból csak azért, mert valakinek derogál az ügyeletesnél szülni.


Sokkal tisztább helyzet lenne, ha ezt a rendszert törvényesítenék. Aki mindig rendelkezésre álló orvost akar, igenis fizessen meg pluszban egy megszabott összeget, az orvos meg nyugodtan tegye el a pénzt és adózzon belőle, nem kellene az ágyszomszédokat faggatni tarifákról, meg zsebbe tömködni a borítékot. Akinek meg nem telik a plusz szolgáltatásra, vagy nem akar rá kiadni, igenis elégedjen meg azzal, amit a Társadalombiztosító fedez a számára (ami kis hazánkban ugyan nem sok, de azért elégséges. Csak kényelmetlen.)

222. ében11 (válaszként erre: 220. - Struki)
2009. máj. 26. 14:36

Igen kapnak a dokik túlórapénzt ha bemennek ügyeleti időben,ezért az én dokim és szülésznőm is mondta hogy meg van szabva hány ilyen esethez mehetnek be.

Az enyémek az én pénzem nélkül is bejöttek éjfélkor.

A szülés kicsit más, mint a könyvelés stb.

És még az egyéb kórházi beavatkozásoktól is különbözik.Elsősorban azért mert egy természetes dolog és nem betegség.

ezért ragaszodtam hozzá én is hogy a választott doktornő legyen bent, mert nem csak a szaktudása kellett de az emberi hozzáállása is.Ez meg már akkor kiderült, hogy jó, mikor soha egyszer sem emlegette ez nekem mennyibe fog kerülni.Csak ő tudná rá a választ, hogy miért nem kért pénzt.És arra is hogy más meg miért kéri el akkor is ha nem magánrendelőben történik a terhesgondozás stb. hanem a kórházban.Én nem vártam el a dokinőmtől extra figyelmet, stb. megértettem hogy sok dolga van stb. csak a szükséges vizsgálatokkal zavartam, és a szülésnél is úgy beszéltük meg hogy természetesen vezesse le-így szinte végig egyedül voltam persze ez szerencse is hogy a terhességem és a szülésem is könnyű volt.

Mindenért akkor sem szimpatikus dolog pénzt kérni, én is dolgoztam a melóhelyen önszorgalomból illetve apró dolgokat elintézek csak úgy-ezek hozzák az új vevőt vendéget kuncsaftot.

Így vagyok a dokinőmmel is, ha komolyabb bajom lenne szívesebben mennék hozzá akkár a magánrendelésére is(és ott fizetnék),egy olyan orvoshoz aki az SZTK-ba kórházba pénzt kér, hát ahhoz nem szívesen...és nem a szaktudás hiánya miatt...

221. Toprengo (válaszként erre: 218. - Sena)
2009. máj. 26. 14:22
Akkor nálatok "olcsó"... Szegeden már nincs 7000 alatti
220. struki
2009. máj. 26. 13:59

AZ ORVOSOK IS EMBEREK!

Megkérdezhetem hogy Leviatan mivel foglalkozik?

Én pl könyvelek. Csak az emberek pénzével foglalkozom. Nem az életük függ tőlem. Bár anyagi helyzetük annál inkább.

Hát tudjátok, ha éjjel nappal csörög a telefonom, amikor bevallás időszak van, ha a cégek nem képesek hozni időben a számlákat, és az utolsó napokra marad több ezer számla amit fel kell dolgoznom. No és ha még éjjel is hivogatnak, és be kell mennem a céghez (ilyen természetesen még nem volt), hát én is elég ideges tudok lenni, és lehet néha keményen be is szólok.


No és persze megértem azt az orvost is, aki már 24 órája dolgozik, mint állat, és ne tévedjen, mert életek függnek tőle, legyen kedves, mosolyogjon, csak azt mondja, amit mi hallani akarunk, mert ha nem azt modnja, akkor már mindenki a plafonon van.

És persze ne kelljen rá várni, gyors legyen, de hallgason is meg, szóval szerintem azért nekünk is vannak elvárásaink.

Biztos, hoy vannak anyagias orvosok, nem kétlem. Én is tudok egy kettőt. No de könyörgöm, azért ne itéljük már el ennyire az orvosokat.


No és ha valaki kapna jutalmat a cégénél, és a főnök azt mondja, hogy figyelj, megkaphatod a számládra is, de akkor levonják belőle a járulékokat, vagy megkapod az egésszet a kezedbe, kiváncsi lennék melyiket választanátok.


"Hidd el kifizetette azt, hogy bement hozzad. . . es nem csak veled, hanem a korhazzal is, tuloraban. Ettol forog a gyomrom igazan. . ."

Tudod mennyi ez a túlóra díj? Hát lehet, te ezért nem kelnél fel azért, hogy bemenj a munkahelyedre.


Mindenki keresse meg, és találja meg azt az orvost, aki készségesen rendelkezésére áll. Ha pedig nem fogad valaki orvost, mert nincs pénze, anak sajnos tudomásul kell venni, hogy sorban kell álnia, mint ahogy én is sorba állok az apehnél, a boltban, a banakban, stb. És lehet órákat kell várni, mert egy orvosnak sajnos egy napra rengeteg sok munka jut.

És ne várja el az orvostól, hogy emlékezni fog rá a több száz emberből, és ismerni fogja minden gondját, baját, és végtelenül kedves legyen. Hiszen sok banki alkalmazott, és boltos is egy hárpia.

Vannak jók, és vannak rosszak, mint mindenhol.

mindenkinek saját joga eldönteni, kit választ.

219. Sena (válaszként erre: 213. - Leviatan)
2009. máj. 26. 13:55

"aki nem engedhet meg maganak tomott boritekot (vagy gyakran semmilyet se), azoknak ne is legyen fogadott orvosa?"

Szerintem az is járhat terhesgondozásra egy orvoshoz végig, de mondjuk ne hívassa be azt az orvost munkaidején kívül éjjel 2-kor. Ügyeletesnél is meg lehet szülni, utána meg mehet az ember ugyanúgy a régi dokijához kontrollra. Legalábbis én úgy tervezem hogy ha épp ott lesz a dokim a kórházba amikor szülni megyek, akkor szólok neki, ha nem lesz bent akkor nem. Illetve az időponttól is függ, mert délután még lehet hogy behívnám, de éjjel biztos nem, mert fizetni nem szeretnék.

218. Sena (válaszként erre: 216. - Toprengo)
2009. máj. 26. 13:48
Az én orvosomnál (Székesfehérvár) csak 4ezer. De ez helyfüggő is, gondolom pesten 4ezerért nem találnék orvost.
2009. máj. 26. 09:08
Teljesen egyetértek Ancsikával és Leviatan-nal. Elszomorít és felháborít, hová süllyednek az emberek.
216. Toprengo (válaszként erre: 214. - Töttike)
2009. máj. 26. 09:06
Már minimum 7000 Ft a magánrendelés tarifája.
215. K.né (válaszként erre: 213. - Leviatan)
2009. máj. 26. 08:46
Szívemből szóltál
2009. máj. 26. 00:06

Szerintem ha valaki magánrendelésre jár fogadott orvoshoz, akkor nem muszály a szülés után még "borítékot" is adni. Mert ugye minden alkalommal, amikor elmegy a magánrendelésre otthagyja a terhesgondozásra a pénzt (3-5000 Ft!) Amit ha összeadunk a terhesség végén nem kevés pénz!

Persze kérdés, ha ugyanannál az orvosnál második babát is szeretnénk szülni, nem biztos hogy annyira lelkiismeretesen fog majd velünk foglalkozni...! Ezt is érdemes szem előtt tartani!

Azt olvastam egyszer, hogy annyit "illik" adni szüléskor, amennyit egy alkalommal otthagy az ember a terhesgondozáskor, annak a tízszeresét! (Pl.: 4000x10)

Végszóra annyit mondanék, aki nem teheti meg, hogy tízezreket perkáljon, ne legyen lelkiismeret furdalása és nyugodt szívvel és boldogan sétáljon ki a kórházból újszülött babájával a karjában!

213. leviatan (válaszként erre: 211. - Anka71)
2009. máj. 25. 23:45

"nem jár minden alanyi jogon" evvel egyet is ertek ---> ilyen forman>: ilyen alapon nem jar az orvosnak sem plusz penz.

Hidd el kifizetette azt, hogy bement hozzad... es nem csak veled, hanem a korhazzal is, tuloraban. Ettol forog a gyomrom igazan...


Az orvos arra eskudott, hogy ellatja a betegeket. Szamomra az evidens, hogy egy szulesz - nogyogyasz orvos, a vizsgalatok kényessége miatt is, teljes mellbedobassal orvos, ha kell ejjel, ha kell unnepnap, ha kell akkor akarmikor, hiszen orvos, es felelos a betegeiert. Ezert kap FIZETEST...


Az orvosi ellatas Magyarorszagon mindenkinek jar. Ha nem felel meg az SZTK, es fizetni akarsz az orvosi ellatasert, akkor mehetsz magan orvoshoz, ahol van tarifa stb. De egy ingyenes ellatasert nem lennek hajlando plusz penzt adni, foleg nem, ha elore megmondta az orvos mennyiert lenne velem marha kedves... pfff.

Engem felhaborit, hogy csak azok reszesulhetnek NORMALIS ellatasban, akiknek van penzuk, de ugy latom kevesen vagyunk evvel a nezettel.


Ezek szerint teljesen normalisnak tartod, hogy aki nem engedhet meg maganak tomott boritekot (vagy gyakran semmilyet se), azoknak ne is legyen fogadott orvosa? Nekik milyen alapon nem jar a normalis orvosi ellatas? Vagy egyaltalan milyen alapon jar penzert jobb ellatas az INGYENES ellatas kereteben?

212. Sena
2009. máj. 25. 21:44
Olyat hallottatok már hogy valaki borravalót is ad a magánrendelésen? Mondjuk 4ezer helyett otthagyja az 5-öst. Ekkora hülyeséget! Az még oké hogy adok a pincérnek ha rendes volt, vagy a fodrásztól nem kérem el a visszajáró százast stb, na de hogy orvosnál magánrendelésen?! Vagy ez csak szerintem hülye szokás?
211. Anka71 (válaszként erre: 210. - Leviatan)
2009. máj. 25. 21:29

Nem kaptam számlát, de ez akkor is egy alku volt: ő adta a szabadidejét (amiben éppen akármi mást is csinálhatott volna, mint hogy engem születszt, mert hangsúlyozom, otthonról jött be hozzám), én pedig adtam a pénzt.

Tudomásul kell venni, hogy nem jár minden alanyi jogon.

210. leviatan (válaszként erre: 209. - Anka71)
2009. máj. 25. 20:05
Es kedves Anka, szamlat is kaptal a penzrol, amit adtal, ami "jar"?
209. Anka71 (válaszként erre: 199. - Struki)
2009. máj. 25. 19:56

Én is ezt mondtam. Ez egy alku, adok-kapok.

Hozzám is bevágtázott a dokim ítéletidőben éjszaka közepén a szomszéd kisvárosból Bp-re, ezért volt a fogadott dokim, és ezért pénz jár.Ez a nagy valóság.

2009. máj. 25. 19:27

A véleményem csupán az a kérdéssel kapcsolatban, hogy egyáltalán nem fontos a nőgyógyásznak, sőt semilyen orvosnak a műtét előtt vagy után borítékot adni!!!

Ezek az emberek megkapják a fizetésüket, hiszen dolgoznak. Sőt, mi adjuk a TB járulékunkból a fizetésüket. Csak sajnos az orvos, de mondhatnám, hogy az egészségügyi társadalom nagy része rémesen elszemtelenedett. Mondom ezt úgy, hogy én is egészségügyi dolgozó vagyok! És itt hozzá teszem, hogy nem az a baj, ha a beteg ad az orvosnak, vagy a nővérnek egy doboz bonbont, vagy egy kg. zöldséget. Az az igen nagy probléma, ha tartják a zsebüket. Egyes helyeken pl. a nővérek kikötik, hogy a fürdetés 500 ft. Persze ez nem általános, de már hallottam ilyenről. Ami viszont elég gyakori jelenség, hogy a doki megmondja, hogy mennyit kér. A szegény ember meg fizet!(SAJNOS)

207. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 204. - Cepheus)
2009. máj. 25. 11:11
Semmi baj.
206. Toprengo (válaszként erre: 205. - Struki)
2009. máj. 25. 08:39

Jó reggelt!

Jó azt olvasni, hogy neked ilyen pozitív tapasztalataid voltak a terhességed során. Rám ez nem volt jellemző. Épp Szegeden élek, és itt valóban sok negatív dolgot hallottam és tapasztaltam én is. De, mint írtam, találkozom rendes orvosokkal is, de nőgyógyásszal még nem jártam sikerrel.

205. struki (válaszként erre: 201. - Toprengo)
2009. máj. 25. 07:50

Biztos hogy van igazság, amiket írtok. csak én itt annyira negativitást látok mindenkinél. Nekem annyira kellemes élmény maradt az egész terhesség, a korházba járás, az uh-k. Én alig vártam, hogy menjek az orvosomhoz. Vártam az uh-kat, mert tudtam, hogy rendesek lesznek, el fognak mondani mindent. Pedig ugye az uh-kat nem az én orvosom csinálta. A szülésnél annyira megnyugtató volt a jelenléte. És persze tök szerény volt, őneki esze ágában sem lett volna kérni pénzt. (az egy dolog, hogy természetesen kapott)

Nekem ez olyan fura, amit itt sokan írnak. Akikkel én kapcsolatban voltam, egyikről sem felételeznék ilyent.

De szegeden már hallottam én is olyan orvosról, aki közli a magánrendelős páciensével, hogy mennyi lesz a szülés. Hát ... majd kap, amennyit tud adni a páciens.


Persze nekem is már volt nagyon rossz tapasztalatom orvossal, meg is mondtam neki a magamét (igaz nem nőgyógyász volt, hanem sebész).

204. Cepheus (válaszként erre: 178. - 73cdbfbb2c)
2009. máj. 24. 23:48
OK, ha megbántottalak, bocsánat, ne haragudj.
2009. máj. 24. 22:34
Jó éjt mindenkinek!
2009. máj. 24. 22:34
Bocs, ha bárkit idegesítek, de engem nagyon felháborít ez a viselkedés és kialakult szokás, mivel nekem is rettentő nehéz munkám volt szülés előtt, mégis igyekeztem becsülettel ellátni, és senkitől nem vártam el érte sem pénzt sem ajándékot. Hiszen a munkámat végeztem.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook