Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
781. esőcsepp (válaszként erre: 779. - Bc8bec3b9b)
2011. aug. 24. 10:27
Nem tudom, hogy ettől e, de alig elmúlt az egyik, jött a másik. :-( Aztán abba hagytam a csudába. Jelenleg nem szedek semmit, mikor babás voltam alig kétszer jött ki. Mióta megszületett a kisfiam, azóta meg egyszer sem. Szerintem a boldogságtól annyira helyén van minden, hogy semmi esélye ennek a dögnek kijönni. :-)
2011. aug. 23. 17:00
és a telviranról tapasztalat valakinek?
779. bc8bec3b9b (válaszként erre: 778. - Esőcsepp)
2011. aug. 23. 14:27
Nem jött ritkábban elő?
778. esőcsepp (válaszként erre: 774. - Redhead13)
2011. aug. 23. 10:55
Jó pár kúrát beszedtem, de nem használt sosem. :-((
777. bc8bec3b9b (válaszként erre: 776. - Redhead13)
2011. aug. 23. 07:15
Talán, később jön ki,ha beszedsz egy kúrányit,én most megint az orromon levővel szenvedek,fokhagymázom:-)))
2011. aug. 22. 22:55

hát én zovirax/foghagyma + epavirt használok:)

általában a gyogyulási időm 5 nap szokott lenni, reméltem hogy ez kicsit rásegít:)

775. bc8bec3b9b (válaszként erre: 774. - Redhead13)
2011. aug. 22. 19:06
Még nem próbáltam,ahhoz,hogy belsőleg eredményt érjünk el idő kell,egy hét alatt tuti,hogy nem múlik el tőle.
2011. aug. 22. 17:05
sziasztok! próbálta már valaki az EPAVIR kapszulát?:) tapasztalat?
773. maci77
2011. aug. 18. 21:41
Szemkörnyéki herpesz kezelésére mit ajánlotok?
2011. aug. 17. 23:04
Az én régi tuti módszerem:amikor jön a bizsergető érzés, amit semmivel nem lehet összetéveszteni, jól megrágom a szám szélét az alsó, vagy felső fogsorommal, utána egy ferdén elvágott fokhagyma gerezddel jól bekenem. Nem mondom, hogy kellemes, de hatásos!!!
771. bc8bec3b9b (válaszként erre: 769. - Survivor3)
2011. aug. 17. 12:55
Ragályos!:-DDDD
2011. aug. 17. 07:02
Nekem is hatásos volt annak idején:)
2011. aug. 17. 07:01
gyógycsók
768. nila (válaszként erre: 767. - Bc8bec3b9b)
2011. aug. 17. 06:55

Szia !

Hát nekem vagy 5-6 napig tartott a gyógyulás , de tuti nem ártottam a foghagymával,mert elvileg vírusölő hatása van.

767. bc8bec3b9b (válaszként erre: 764. - Nila)
2011. aug. 11. 13:01
Légy szíves számolj be róla,sajnos nekem az orromon jön ki...,nagyon gyalázatos,bár citromlével kenegetem...-,mint halottnak a csók:-)
766. vicaevi
2011. aug. 11. 12:14
sziasztok, én nagyon sokáig szenvedtem a herpesszel, de már több mint 8 hónapja nem jelentkezett. Nálam a megoldás a Lizin-C kapszula volt. Az elején elkezdtem szedni, hogy kicsit ellenállóbb legyen a szervezetem, később pedig csak akkor, amikor úgy éreztem, hogy ki fog jönni, vagy ki is jött... Ha ezt szedtem közben, akkor sokkal kisebb volt és gyorsabb a gyógyulás is. Mindig van a szekrényeben, és néha úgy érzem, hogy ki fog jönni, csak bekapok egy párat és nem is jelenik meg egy a csúnyaság. Szóval: Lizin-C kapszula! (gyógyszertárban lehet kapni...)
765. globus
2011. aug. 2. 22:46

Tapasztalatom szerint kezelésben az a leghasznosabb, ha steril tűvel kiszúrom a hólyagokat - nem maszatolom szét!-, a bőrt alapig ledörzsölöm alkohollal, míg nem vérzik. Baromian fáj, de innen csak a sebgyógyulási idő számít, semmilyen herpeszérzet nem marad.

Megelőzésre nincs tippem.

764. nila
2011. aug. 2. 21:26
Nekem tavaly szeptembertől minden hónapban ki jött , decemberben szinte alig múlt el az egyik jött a másik egészen márciusig.Annyira utálom :( Rengeteg vitamint eszek próbáltam mindent ,de sajna semmi nem vált be.Most olvastam egy fórumban itt a hoxán ,hogy a foghagyma leve jó rá,egy az egybe futás a konyhába :) kicsit égette , remélem használ valamit .
2011. júl. 28. 21:40

Sziasztok!

Régebben nekem is többször volt.Egyszer fogorvosnál voltam, amikor kezdett kijönni.. A doki azt mondta, hogy neki az egyetemen egy öreg prof azt mondta, hogy amikor érezzük, hogy kezd kijönni akkor meg kell dörzsölni egy kis sóval..Vagy ki sem jön, vagy csak nagyon kicsi lesz.. Többször próbáltam..Nekem jó lett és nem utolsó sorban olcsó:))

762. SzKriszta90 (válaszként erre: 763. - Cselfes)
2011. júl. 28. 19:42

Na, kijött tegnapelőtt... :S Fenivir krémmel kezdtem el kenni (az volt itthon), mikor észrevettem, h jön ki, és vettem be Epavir kapszulát (napi 2* 2-t). Régebben szedtem Epavirt, nem igazán használt, de barátnőm győzködésére újra megpróbáltam, és a Fenivirrel együtt elég hatásosnak bizonyult. Kb délre jött ki, másnap reggelre szép volt (varas, de igazából, mintha ott sem lenne. Nem fáj, nem gátol az evésben..stb :) ) Ma reggelre meg már fele akkora a seb, mint tegnap volt. Szerintem holnapra (legkésőbb holnaputánra) el is múlik. Úgyhogy most nem vettem Herstatot, mert ez így nagyon jó kombinációnak bizonyult. :)

Viszont írd le légyszi a tapasztalataidat, mert érdekelne. Sajnos nem mindig válik be ugyanaz a módszer nálam (eddig az Epavir sem hatott, most meg igen..), gondolom sok mindentől függ ezeknek a szereknek a hatékonysága. Előbb-utóbb ki fogom próbálni a Herstatot is!

761. globus (válaszként erre: 760. - Globus)
2011. júl. 4. 08:04
Összes létező gyógyszertári krémet kipróbáltam. Eredmény siralmas... kár rá költeni.
760. globus
2011. júl. 4. 08:02
Sajna ezt én is utálom: még teljesen le sem száradt az előző, már kezd virulni a következő. 2-3 heti rendszerességgel megjelenik. Tapasztalatom szerint legjobb ezt tövestül elsikálni, tömény alkohollal ledörzsölni, és normál gyógyulású sebbé változtatni. Ha hagyom, hogy a benne lévő folyadék háborítatlanul szívódjon fel, száradjon be, kb. egy hónapnyi időt vesz igénybe. Szoktam rá tenni jégkockát is (népgyógyászati módszer),még eddig nem ért semmit.
2011. júl. 3. 22:22

sziasztok!

tanácsot szeretnék kérni, hátha már más is járt ilyen cipőben. Kb. másfél hete volt herpeszem, kenegettem t.lviran-al, el is múlt, már csak egy kicsi seb van a helyén. Igazából az a bajom, hogy a szájkontúromnál kifehérítette az ajkam, pedig oda nem is kentem...már egy éve is volt ilyen, de most durvább...(persze, nem annyira feltűnő, de én látom, meg más is, ha megmutatom.Valakivel fordult már elő hasonló? előre is köszi a választ!

758. Anyagi
2011. jún. 11. 21:54

A kisfiamnak is óriási herpeszei tudnak lenni, nem csak a száján, de még az orrában is. A bőrgyógyász tanácsára ősszel egy Bronchovaxom kúrát tartottunk és azóta nem volt rajta egy sem. :)))

Ősszel újra megejtjük a dolgot!

2011. jún. 10. 11:54

sziasztok.


eladó egy alig használt Herpotherm mindössze 7000 ftért, eredeti ára 14 ezer volt.

hatásos kis cucc, nőveremé volt, de kb 3 éve külföldön él és nem kell neki.

[link]


itt van kép róla.

privátot írjatok ha érdekel!

Üdv

2011. jún. 10. 10:44

Sziasztok! Én se hallottam erről a herpesz készülékről még, de most rákerestem és tényleg létezik: [link] Kíváncsi lennék, hogy tényleg hatásos-e.


Én is rendszeresen, kb 8-9 éves korom óta küzdök a herpesszel, most 21 vagyok. Amíg a Cypromix nevű fogamzásgátlót szedtem (kb 2 évig) addig nem volt herpeszem, de váltottam egy gyengébb gyógyszerre, és azóta megint kiújulgat; nem annyira mint régen, mert akkor volt olyan, hogy elmúlt az egyik már jött is a másik. Havonta legalább 1, de inkább 2 herpesz díszelgett a számon. Most is kijött, vizsga időszak, menstruáció, gyenge immunrendszer ezek mind segítik a herpeszt a kialakulásban. Szerencsére most nem túl nagy a hólyag/seb, de iszonyatosan fáj. Én is próbáltam már mindenféle kenőcsöt, krémet, gyógyszert, de ami nekem bevált az az Egiferon és a külsőleges-belsőleges C-vitamin. Én úgy csináltam kívülről, hogy bekentem a hólyagot Egiferonnal és arra vittem fel a C-vitamin port. Így beleragadt, nem esett le a por. De az a legrosszabb, hogy ilyenkor nekem nem csak az a része fáj a számnak, ahol van a herpesz, hanem az egész szám, és körülötte nagyon ki van száradva a bőröm. Most olvastam ezt a Herstat kenőcsöt, szerintem ezt is kipróbálom. Amúgy megelőzésre az aloe vera lipset tudom javasolni. Nekem nagyon sokat segít, amióta ezzel kenegetem naponta többször is, nehezebben jön ki a herpesz, és ha ki is jön, nem olyan brutális, mint anno, amikor még nem használtam. Nekem is többször volt olyan, hogy 8-10 herpesz volt körbe a számon.. Hát az utcára nem mertem kimenni olyan csúnya volt az egész... Úgyhogy ami nekem bevált: Aloe Vera Lips, Egiferon, C-vitamin külsőleg, belsőleg. Ja és van a Clarasept fertőtlenítős folyékony szappan. Minden reggel és este azzal mosom meg az arcom, azóta kevesebb a pattanásom is, és lehet, hogy annak is köszönhető, hogy ritkábban van a herpesz.

755. af4dd29390 (válaszként erre: 753. - Lolita_88)
2011. máj. 10. 21:29
Ezen én is nagyon meglepődtem.
754. af4dd29390 (válaszként erre: 751. - Pinkyke)
2011. máj. 10. 21:28
És biztos hogy az borította meg?
753. lolita_88 (válaszként erre: 734. - 41fdab80c1)
2011. máj. 10. 10:51
Rágjam meg???anélkül is úgy fáj,hogy majd megpusztulok...:S
752. lolita_88 (válaszként erre: 751. - Pinkyke)
2011. máj. 10. 10:38
Az a baj,hogy csak magát az üveget kaptam meg,nem volt hozzá doboz,és arra meg nincs ráírva,hogy hogyan kell hasznélni...:(
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook