Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
901. eva7171 (válaszként erre: 900. - Sour)
2013. máj. 29. 21:23

Szia!

Először megnéztem hogy nő vagy nehogy férfinak írjam azt,hogy a nehezebb napok előtt is kijöhet.Egy vírus fertőzőzés is lehet ami legyengíti az immunrendszert,de nem is tudsz róla.Nálam influenza nyomait már mutatta ki a természetgyógyász(biorezonancia,nagyon jó gépezet)segítségével amiről fogalmam se volt,mert nem vettem észre,de az immunredszer ilyenkor gyengül,ezért mindenképpen őt erősítsd.A mindennapi vitaminok és c-vitamin fogyasztásáról már regényeket írtam.Nézdd meg ezeket és szívesen írok még neked.Sok dolgot lehet szedni,csak a gyógyszerekkel ne köss barátságot.

900. sour (válaszként erre: 899. - Eva7171)
2013. máj. 29. 19:38
Jó de, hogyan, mire figyeljek? És mitől jöhetett ki? Nem ettem napok óta szinte semmit, Nem ittam senki után, se az enyémből nem ivott, evett senki. Max stressz azt mondta doki, el sem tudom képzelni miért támadt meg?!
899. eva7171
2013. máj. 29. 19:24
Azért túl lehet élni,de foglalkozzál a belső szervezeteddel is,mert ő miatta van.
898. sour (válaszként erre: 897. - Eva7171)
2013. máj. 29. 19:21
Köszi. Nagyon rosszkor jött :( legalább várt volna pár napot...remélem többet nem jön ki, annyi mindent olvastam róla, teljesen összezavarodtam...
897. eva7171 (válaszként erre: 896. - Sour)
2013. máj. 29. 19:11

Sajnos ha már egyszer kijött visszatérő vendég lehet.Betegségek, legyengült immunrenszer,gyomor megterhelése stb.kihozhatja.

Régebben szinte minden hónapban kijött,de amióta sok c-vitamint és a többi dolgokat szedem nagyon ritkán.De legalább már a második napon leszáradt.

Most ajánlották rá a citromolajat majd beszerzek egy üveggel.Van egy hasonló fórum nézzél oda is be.

896. sour
2013. máj. 29. 18:55
Nekem is kijött a herpesz, még sosem volt. Tegnap ütötte fel a fejét estére. Nem tudtam miaz és lementem orvoshoz. Adott kenőcsöt, amit készítenek és azt mondta péntekre az altatásos műtétemig rendbe jövök, ha kenem szépen. Hát nem lenne szép, ha csővel a torkomban, ott szédelegne egy herpesz, fúj! Mi a fenétől lett, el sem tudom képzelni, de nagyon szomorú vagyok. Gondoltam veszek tapaszt, hogy jobban gyógyuljon. Csak nem tudom, jó lenne e, vagy rontanék rajta? Ki mit mond erre? pls...
895. Cipy
2013. febr. 21. 16:54

Már évek óta küzdök a herpesszel. Legutóbb már heti rendszerességgel előjött, tehát alig múlt el az egyik, már ki is jött a másik. Sajnos hajlamos vagyok ilyenekre. Ha már kijött a dudor, akkor eddig Richtofitet használtam, de sajnos már sehol sem lehet kapni... :o( Így váltottam a Herpesilre, ami mondjuk elég büdös, de használ, illetve citromfűtea-kúra, valamint napi egy gerezd fokhagyma.

Egy megelőzésre kitűnő szerrel pedig nemrég ismerkedtem meg... ez alatt a folyamatos herpeszkorszak alatt: Lizin-C

Nekem csodásan letakarította a napi két szem. :o)

894. 9f98008a3b (válaszként erre: 893. - Dilean)
2013. febr. 14. 20:48
Na ezt még nem hallottam...
893. Dilean (válaszként erre: 889. - Vazsika24)
2013. febr. 14. 20:47
Mélyhűtőből vegyél elő valamilyen mirelit cuccot, és enyhén nyomd vele 10-15 percig - a kezedre, hogy ne fázzon, húzz edényfogó kesztyűt.
2013. febr. 14. 20:43

Hatalmas adag C-vitamin 4 óránként.

Mézzel is kenheted!

2013. febr. 14. 20:42
méz
2013. febr. 14. 20:41
fogkrémet kenj rá gyorsan
2013. febr. 14. 20:41
Tudnátok mondani herpeszre valami gyors és hatásos házi praktikát, gyógyszertár hiányában? :) Köszönöm előre is!
888. Leány12 (válaszként erre: 880. - Henrybalint)
2012. dec. 31. 14:07

Megkérdezhetem, hogy gluténmentesen mit étkezel? Gondolok elsőkörben a kenyér helyettesítőjére.. :) Nekem is a kettes típus van, nem egyszerű..

Köszi a válaszod!

2012. dec. 11. 08:13
Az MSN krém gyorsan segít.
886. Vhoney
2012. dec. 10. 21:01
Üdv Mindenki! Én huszon éve, középiskolában kezdtem herpeszes pályafutásom, de akkora volt, a számon alul-felül, meg az orvosok sem tudtak mit kezdeni vele. Aztán valaki azt mondta kenjem be fokhagymával! Gondoltam nincs mit veszteni es bejött!!!! Ha van itthon zoviraxom azzal kezdem az első napot, de tovább nem merem, mert lehamlik tőle az egész szám! Aztán jön a fokhagyma, megtisztítok egy gerezdet levagom a veget es bekenem vele a herpeszt, es ezt csinalom egész nap,mindig vágok belőle, hogy frissen jöjjön ki belőle a leve. Egy -két nap es vége a herpesznek! Azóta nem is probalkozok semmi új dologgal, ez annyira bevált ! Remelem bejön másnak is ;)!!
885. gubaa
2012. nov. 7. 14:31

Gyerekkorom óta szenvedek az ajakherpesztöl. Mindent kipróbáltam már. Mindent! Semmi sem segített.

Amikor legutóbb kijött, és persze a legrosszabb idöpontban... iszonyúan bedühödtem, és elkezdtem a neten keresgélni, utánaolvasni. Találtam valakit, aki a következö neki bevállt "receptet" ajánlotta:


1. amikor érzed, hogy ki fog jönni, zsiborog, viszket, éget, el kezd duzzadni, a legfontosabb a a fertötlenítés. Kend be azt a helyet alkohollal. Többször egymás után.

Én apu 54 fokos házi pálinkáját használom :) az sem baj, ha még erösebb, söt.

A hólyagokat tilos kipukkasztani!!


2. a második fázis: a támadás. 3 dologgal: méz, fogkrém és teafaolaj. Ezt péppé elkevertem, és felkentem a hólyagocskákra. Többször megismételtem, éjjelre kicsit vastagabban. Bár olyan is volt, hogy éjjelre nem kentem be, hanem azzal az átlátszó herpesztapasszal ragasztottam le.


3. az utókezelés, illetve a gyógyulás felgyorsítása: semmi más nem kell hozzá, csak teafilter. Kamillát szoktam használni, a kakukkfü is nagyon jó, forró vízzel nyakonöntöm, és a filtert úgy melegen (olyan meleg legyen, amilyen csak lehet) hozzányomom ahhoz a helyhez, ahol a herpesz van. Kb 5 másodpercig tartom rajta, aztán megismétlem megint. Sokan írták az aloe-t. Nagyon jó rá, bekenem ha van otthon, ha nincs, a teafilter is megteszi.

Harmadik napra már nem is látszik.


De ami nagyon fontos: táplálkozás! A herpesz a savas közeget szereti, ezért kerülni kell azokat az élelmiszereket, amelyek savasítnak. És a többi, mozgás, friss levegö, no cigi és alkohol bla bla.


Remélem tudtam másnak is segíteni. Ha már nagyon kétségbeesett vagy, és kipróbálod, talán neked is bejön ez a "terápia". Garancia nincs rá, de egy próbát megér!

884. vicaevi (válaszként erre: 883. - Jak27)
2012. szept. 21. 14:57

Sziasztok! Nálam is ki szokott jönni a herpesz, sok mindent kipróbáltam én is, sokszor használok tapaszt, szoktam Lizin-c kapszulát szedni, meg teafaolajos ecsetelőt bevetni.

Jak27 írtad a homeopátiás megoldást, ott mit kell szedni? Illetve próbálta már valaki a Herpifix-et? (elektromos kis ceruza szerű készülék, a bőr ph-ját változtatja...)

Erre lennék kíváncsi,mert azért ez elég drága dolog... Illetve a Zapper-es készülék használata is érdekelne, hogy valakinek segített-e? Köszönöm...

883. jak27
2012. szept. 7. 21:36
Nekem a homeopátia segített.
882. Drop
2012. szept. 7. 15:41
Sziasztok! Olvastam henrybalint hozzászólását és magamra ismertem. Azt kell, hogy mondjam, henrybalint-nak igaza van. Én herpeszes vagyok/voltam. Szinte havonta, vagy sűrűbben is kijött nekem. Emellett szonyat nagyok, olyan volt a szám mintha szilikonnal lenne megtöltve. Aztán tavaly ősztől szedtem már multivitaminokat,jelentősen csökkent a herpeszeim száma. Most februártól meg diétázom és sportolok. És februárban volt utoljára herpeszem. Köszönhetően a sportnak és a glutén mennyiség visszaszorításának, ha nem is tűnt el teljesen az életemből a glutén, de minimális mennyiséget még eszek, De herpeszem nincs. Eddig nem is tudtam, hogy ettől van herpeszem, de most már azt hiszem meg van az okozó.
2012. aug. 15. 13:53
ui. gluténérzékenységed akkor is lehet, ha nem tudsz róla illetve akkor is, ha ez ki nem mutatható, sajnos. Próbáld inkább ki.
2012. aug. 15. 13:49
Sziasztok, én is herpeszes voltam, ráadásul nemi tájékon, ami azt hiszem az egyik legkeservesebb. Én egy picit távolabbról nézném az embert és a problémát, ha van idődök. :)Nincsenek titkok és nem kellenek a hókuszpókuszok mindneféle embertől igen távol eső anyagokkal illetve népi módszerekkel. Én azt vallom nem leszárítani kell, hanem megakadályozni azt is, hogy egyáltalán előjöjjön. Idejét nem tudom megmondani mikor jött ki utoljára, úgy hogy előtte szinte havonta kétszer vagy többször. Hogy mi a titok? Az nincs. Maximum csak annyi, hogy alap felállásba kell, hogy az embernek legyen kondinciója. Sport azért,hogy ne érhessen hirtelen nagy fizikai stressz, ami ronthatja herpesz előbukkanásának esélyét. Az alap kondinció magával hoz sok mindent például várhatóan egy egészségesebb táplálkozást vitamin dús, lédus, friss zöldségekkel, gyümölcsökkel, húsokkal. Ettől erősebb lesz nagy valószinűséggel immunrendszerünk. Nem valószínű inkább biztos. Aztán a sport magával hozza még a gyulladás csökkentő hatás mechanizmusát, ami minden gyulladás eredetű problémának jó, ahogyan a herpesznek is, ugyanis igen sok köze van a szervezet szintű gyulladásokhoz, nem véletlenül jön elő akkor amikor. Csökkenteni kell a test gyulladás szintjét, ezt pedig a sport után csak a táplálkozással tudjuk megtenni és nem pedig gyógyszerekkel. A leggyulladáskeltőbb anyagok a glutén, a lektin és az omega 6. Abban pillantban, ahogy a glutén elhagyjátok, szinte mindenkinél megtörténik ez a csoda, név szerint a herpesz nem jön ki többé. Egy próbát asszem megér. :)) Fontos, hogy sok omega 3-at egyetek még mert az a 6-al ellentétben gyulladás csökkentő (lazacolaj)és egyetek sok D vitamint (vagy napozzatok). Igérem, hogy megoldódik ez nyűgötök, ahogyan nekem is. Ja és én az elején még ettem külön cink kapszulát is, de ezt már csak elvétve. Tehát gluténmentesség ez a titka. Vigyázz nem csak a gabonafélékben van benne, hanem gyógyszerekbe is rakják ragasztóanyagnak és sok mindenbe. Tuti recept sok sikert, de leginkább kitartást.
879. celines (válaszként erre: 863. - Talentum)
2012. júl. 29. 19:48

Milyen kàrt okoz az ezustkolloid? Kik mondjàk? Mièrt mondhatjàk? Netàn èrdekukben àllhat "nekik", hogy a gyogyszeripar èlènk sikere (ami nemcsak, hogy nem vesz figyelembe tobb ezerèves tanitasokat, - làsd kinai medicina -, sot tesz az àltala okozott kàrokra is) alàbbhagyjon a felhasznàlok korèben, kello tàjèkozottsàg birtokàban?


Az ezust ès a germànium az a kèt àsvànyianyag, ami kozvetlenul kèpes bejutni a nyirok rendszerbe, igy segitve a lymphocytak (fehèrfèrtestek) harcàt a korokozokkal szemben. Ellenben az antibiotikummal (èlo szervezet elleni anyag) az ezust nem oli meg a sajàt baktèriumainkat! Azonban a virus ellen hatàsos, ahogy NEM az antibiotikum!


Fèmèrzèkenyek, ovatosan vele! (kulonben meg tessèk kideriteni, mitol van az a fèmèrzèkenysèg! Az allergia autoimmun "betegsèg", vagyis a lèlekgyogyàszathoz tartozik -nem feltètlen pszichologia-, mert a gyokere nem fizikai eredetu, csak oda is kihat, mutatva, valami van. Fizikailag az E immunglobulin tulzott èrzèkenysègèrol van szo allergia esetèben, aki azèrt felelos, hogy a szervezetre kàros anyagokat felismerje... sat.)


"Az ezüst kolloid áthatolva az egysejtű élőlények sejtfalán (baktériumok, gombák, vírusok, paraziták) gátolja azokat a tiol-enzimeket, amelyek a kórokozók anyagcseréjében részt vesznek, és azok pusztulását okozza. A vírusok fehérjeburkának szerkezetét károsítja és szaporodásra képtelenné teszi őket.

A vastagbélben lévő bélflórát nem károsítja, mivel legkésőbb a vékonybélben felszívódik."

Forràs: [link]

2012. júl. 18. 22:18

[link]


Nekem ez segített csak nehezen lehet beszerezni, akárhova megyek és mondom h nekem mi kell csak néznek rám hülyén!

2012. júl. 18. 19:53
Nekem nagyon sokáig nem volt,aztán most kétszer egymás után is kettő-kettő egyszerre.Elkezdtem ecettel kenni,gyorsan leszáradt.A 3. napon már semmi sem látszott.Neten olvastam ezt én is,és nekem tökéletesen bejött.Előtte vagy egy hétig mindig szenvedtem.
2012. júl. 18. 19:47
Aloe Vera. Nekem tegnap előtt reggelre kijött egy a számon, és vmiért bekattant, hogy azt olvastam az aloe vera jó rá. Van itthon oriflame aloe refreshing eye gélem,tudom hogy szemre kéne de kipróbáltam, és most már semmi bajom. Nekem ált. ien 9-12 napig szokott gyúgyulni. És most 2 nap. Ajánlom nektek is =)
2012. jún. 26. 10:29
Teafaolaj!!!A legjobb :)
874. nila
2012. jún. 2. 18:11

Figyeljétek mit találtam a neten , jónak tűnik :-))


Sziasztok, Éva vagyok, és sajnos én is a herpeszesek táborába tartozom, sokmindent kipróbáltam már eredménytelenül, de most harmadik alkalom amikor egyvalami segített! Nekem általában a havim megjövetele előtt egy-két nappal kezd égni a szám, már ekkor kibontok egy szemicilin kapszulát, de lehet más gyulladáscsökkentő is porrá törve, teszek hozzá egy csepp vizet hogy jó pépes legyen, és éjszakára a számra kenem. Ezzel már harmadszorra sikerült megelőznöm a herpeszt, még a hólyagok se jöttek ki, elmúlt az égés is. Remélem tudtam segíteni, írjátok meg ha használ nektek is. Üdv: Éva


az oldalon ahol ezt találtam szintén dicsérik a jegelést amit Talentum is ajánlott.

873. Talentum (válaszként erre: 872. - Nila)
2012. jún. 1. 10:15

persze, hogy rossz a kedved, kinek van kedve ilyen kicsipkézett szájjal emberek közé menni?

Én totál ideges voltam mindig. És sosem értettem és fogadtam el, hogy nekem ilyen gyenge lenne az immunrendszerem. abban láttam mindig ellentmondást, hogy anyám azt mondta nekem egyfolytában, hogy én egészségesen étkezem...aha persze. nyomták belém kenyeret, meg tejterméket, meg krumpli stb., hüvelyes ételeket, hogy nőjjek, pedig ezek elhagyásával és több vitamin szedéssel, már ki sem jön. nagyon ritkán.

Megelőzésre a táplákozásom a válaszom.

872. nila (válaszként erre: 871. - Talentum)
2012. máj. 31. 19:24

én azt még nem is figyeltem , talán kisit kedvetlen vagyok , nem szép látvány a 2 herpeszke a számon és egész nap emberekkel dolgozom , beszélek , figyelnek rám .. jaj ,de kínos .


és mosolyogjak úgy mintha ott sem lennének :D

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook