Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2010. nov. 17. 09:07
Vérehulló fecskefű, teafa olaj, citromfű jégkockává fagyasztva
690. 7cdf5b0d96 (válaszként erre: 683. - Sankyka)
2010. nov. 17. 09:01
Gyógyszertárban a Telvirant mondták.Nekem a herpesz tapasz vált be a legjobban,főleg úgy,hogy még nem sebesedett ki a szám teljesen (még csak viszketett),amikor elkezdtem használni.Nagyon jó,hogy lefedi,mert íg ha véletlenül hozzáérsz a szádhoz,akkor se kened bele utána a herpeszt a szemedbe,stb,plusz tényleg olyan,mintha láthatatlan lenne,nálam a varasodást is teljesen megakadályozta.A krém meg olyan,mintha a reggeli tejföl ott maradt voltam a száj szélén.
2010. nov. 17. 09:00
alkohol és herpesztapasz, és 3-4 nap múlva már el múlt
688. Panni58
2010. nov. 17. 09:00
Zovirax ajakherpesz krém + Epavir kapszula.
2010. nov. 17. 08:57
Richtofit herpeszgél
2010. nov. 17. 08:55

Nekem anno doki írt fel Telviran gyógyszert, ha már éreztem, hogy bizsereg és viszket a szám, elkezdtem szedni, és mindig visszahúzódott.

Ha már kinnjött és nem a szád sarkában van, akkor a herpesztapasz tényleg csodákat tesz.

A krémek nekem nem váltak be, mindig jobban kihozta a hólyagokat.

Fogkrém éjszakára, és reggelre legalább már leszárad (bár ez elég drasztikus).

685. bobci (válaszként erre: 684. - Sankyka)
2010. nov. 17. 08:54
Nappali tapasz,a fiamnak nem is lett csúnya és hamar elmúlt/1.100.-ft körül van/
684. Sankyka
2010. nov. 17. 08:50

Ami nagyon gyorsan eltünteti,és bevált hatásos.

Nem szeretném ha sokáig diszelegne a számon:(

683. Sankyka
2010. nov. 17. 08:49
Mi szerintetek a legjobb herpesz elleni krém?
682. fray
2010. nov. 16. 23:20
na, voltam egy harmadik orvosnál (sima körzeti) és másfél méterről rávágta, hogy ami nekem van, az nem herpesz... már csak egy nagy piros folt volt a szám alatt, mert éppen leszáradt, de nagy kiterjedésű volt, a szám jobb fele alatt kb 2 centis folt (amikor durva volt, akkor nagyon sok kicsi hólyagocska volt és be volt dagadva, ráadásul folyton volt, hetente kiújult, alig hogy begyógyult, július óta). adott rá szteroidos krémet, meg sebekre, gyulladásokra, fekélyekre gélt. szóval ekcéma volt, nem herpesz, pedig 2 orvos is már herpeszre kezelt vele...
681. pviki
2010. nov. 16. 13:34

Volt egy időszak amikor egy évben minden hónapban volt herpeszem, ahogy elmúlt az egyik jött a másik.


Nekem egy orvos mondta, hogy a herpesz akkor jön ki ha a szervezet le van gyengülve. (A férjem soha nem kapta el tőlem, ez is alátámasztja ezt az állítást.) Megelőzésre vitaminok és méregtelenítés a legjobb. Nem kell mindig mindenért gyógyszerhez nyúlni. Ez az én véleményem.

680. maszatt
2010. nov. 16. 11:55

Jó ideje nem volt herpeszem,de sajnos most kijött :(

Teafaolaj párti vagyok,tehát azzal kenem ahogy kijött, de nem kicsi....

First-et is kenek rá felváltva a teafaolajjal.

Türelmesnek kell lenni nem szabad össze-vissza mindent használni.

679. fray (válaszként erre: 655. - Ibolya-jazmin)
2010. okt. 17. 18:39

Szia!


te egyből bőrgyógyászhoz mentél a bajoddal? mert én voltam bőrgyógyásznál, telviran 200-as 5 napig,(ja meg kuruzslóhoz küldés mikroalga immunerősítőért 9000 ft/hó, amiből nem kértem) aztán semmi változás, voltam ismerős dokinál kórházban, vérvétel vizeletminta, semmi rendellenes, telviran 400as 9 napig nekem és a páromnak is. semmi változás. egyik se volt hajlandó megvizsgálni, szerintem én rontottam el, hogy herpesszel mentem oda, és nem úgy, hogy itt egy rohadás a szám szélén, kb 3 centis, vizsgálják ki. és most azt szeretném, ha valaki tényleg megvizsgálná, talán te írtad, hogy valami mintát vettek, arra lennék kíváncsi, hogy ezt a bőrgyógyász rögtön megcsinálja, ha hozzá megyek, vagy mondjuk háziorvos küld el valahova? időt szeretnék már nyerni, mert július óta foszlik a szám és marhára unom. két telviran kúra, lizin c, telviran kenőcs, teafaolajos kamillás aloe verás praktika, multivitaminok, grapefruitmagkivonat-kúra után semmi változás, szerintem ez nem is herpesz...

remélem még látogatod az oldalt, de ha valaki más is tud segíteni azt megköszönném

678. bijap92 (válaszként erre: 656. - Pitypang1)
2010. okt. 9. 10:51
nekem szintén teafaolajtól 3x akkorák lettek a kis gennygombócok:S és már 2 is van belőle:S
2010. szept. 26. 17:08
Én aloe verás krémet használok.
2010. szept. 26. 17:02
Nekem folyamatosan van herpeszem.többnyire akkor,h meg vagyok fázva,és fújom az orromat.de a mostani a legbrutálisabb.most 4 herpesz jött ki rajtam,kettő a számon,egymás fölött,kettő meg az orromon.de valami elképesztően fájdalmas.próbáltam már mindent,zovirax,telviran,herpesil,kikevert gyógyszerből két fajtát,az egyik levendulás,a másik lidocainos volt.kentem mézzel,fogkrémmel,parfümmel,pálinkával,kamillával.de nekem semmi nem használ.valaki esetleg valamilyen ötlet?előre is köszi.
675. Anyagi (válaszként erre: 65. - Mochee)
2010. szept. 12. 19:47

Szia!

Rendeződött már a "herpeszed"?

Azért írtam idéző jelben, mert a fórumban leírt tünetek inkább valami allergiára utalnak!

Ha ennyi ideig nem sikerül házilag megoldani a problémát, mindenképpen javasolt elmenni a bőrgyógyászhoz - szerintem!

üdv : Anyagi

674. pgiz
2010. szept. 7. 17:23

Lányom még pici baba volt,(35 éve) amikor herpesz herpesz hátán nőtt a számon.

A bőrgyógyásznak mondtam, hogy most nem engedhetem meg magamnak ezt a csúfságot, MORGALIN tablettát írt rá.

Úgy kiirtotta az addig sűrűn előforduló herpeszemet, hogy legközelebb csak 30 év múlva talált meg, sokkal enyhébb formában.Évi 1-2 alkalommal, ha viszket az ajkam, egy bio-s cég gyógynövényes szájvízével párszor bekenem , ha hólyag akart lenni, akkor sem lesz.

A terméket nem merem ideírni,mert lehet, hogy reklám.

2010. aug. 30. 19:14

Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni, hogy meddig fertőz a herpesz? Már sebes, de még nem esett le. 28 hetes kismama vagyok. Válaszotokat előre is köszönöm!

672. fray
2010. aug. 30. 16:02
én is telviran 200ast kaptam, 5 napig kell szedni napi 5 bogyót, meg felírt ung ad vulnera kenőcsöt, amit a gyógyszertárban kevertek ki. valamint ajánlott immunerősítőt, természetes cucc, mikroalga, de utánanéztem, 9000 ft egy havi adag, és ezt gondolom hosszútávon kéne szedni... holnap elmegyek a helyre, amit ajánlott, megérdeklődöm, mi is ez és tényleg ennyibe kerül-e, mert ha igen, akkor felejtős...
2010. aug. 29. 20:06
Én telviran 200 at szedtem kúraszerűen, azóta sokkal ritkábban jön ki kb évente max 3x amúgy volt h havonta kijött. Amúgy van ebböl a gyócciból erősebb is ha valakinek brutálisabb a dolog.
670. fray
2010. aug. 29. 19:25
hát marad az orvos mert már az orcámon is sikerült kijönnie :(
669. fray
2010. aug. 27. 22:29

sziasztok!

én is sajnos úgy vagyok vele, hogy életemben nem volt herpeszem, most azonban vagy másfél hónapja hetente kijön, amint begyógyul újra, ugyanott, az alsó ajkam szélén és alatta.nem fáj, nem is igazán sebesedik, csak leszárad, mert idpben elkapom vagy nem tudom. minden itthoni módszert kipróbáltam fogkrém, ecet, paradicsom, jég, teafaolaj, vettem rá gélt, működik is nagyjából, mert pár nap alatt begyógyul, de újra kijön. elkezdtem multivitamint szedni meg grapfruitmag kivonatot inni, mert ugye elvileg a gyenge immunrendszer kedvez neki.

ha elmegyek orvoshoz tud valami okosabbat, vagy teletöm antibiotikummal meg egyéb gyógyszerekkel, amik ideig óráig hatnak, aztán megint semmi? hasonló tapasztalat valakinek?

2010. aug. 20. 11:39

Sziasztok!

20 éves vagyok és még életembe nem volt herpeszem sehol. A barátommal nyaralni voltunk most és másnapra a nemiszervemen jött ki a herpesz, elvileg ez nemi uton terjed, de csak egymással vagyunk már évek óta.

Nem kívánom senkinek ezt az érzést, pisilni nem lehet,menni, ülni járni meg végképp. Elmentem nőgyógyihoz. Teljesen elhült. Mondta, hogy két hét kell mire ez meggyógyul.:S:(

Akinek ilyen betegsége van, az ha nem akar szenvedni ugy pisiljen , hogy közbe hideg vizet enged a herpeszes helyre. Telvirannal kell kenni, ha lehet tényleg 4 óránként, és ajánlom még a love moon anionos betétet. Én ezeket betartottam és két hét lerövidült 3napra!

remélem tudtam segíteni azoknak akik ebbe a cipőbe estek!:)

667. Orsova
2010. jún. 15. 22:50

Sziasztok!


A herpeszes témában eléggé tapasztalatlan vagyok, soha életemben nem volt herpeszem (persze tudom, hogy attól még bennem lehet a vírus..)

Az utóbbi héten 2szer is voltam strandon.. Persze betartok minden higiéniai szabályt, vigyázok meg minden, még sosem kaptam el semmit.

Másnap viszont mikor szexeltünk a barátommal, (volt orális szex is) rögtön utána barátomnak kijött a szája felett egy herpesz! Neki már többször kijött a száján herpesz, évente kb. 2-szer fordult elő..


De most ezt tőlem kapta el, miattam jött ki neki, vagy mi történt?? Mi lehet most velem? Sose volt semmi ilyen bajom.. Mit tegyek / mit tegyünk?

A tanácsokat, és a segítséget előre is nagyon köszi!!! :(

2010. jún. 6. 13:11
Én természetes módot javalnék. Só szappan! Max. 3 nap és elmúlik!
665. little
2010. jún. 6. 13:05

szia.

én mióta az eszemet tudom, állandóan herpesz jön ki az arcomon. már sok mindent próbáltam belsőleg is. de ez a homeós bogyó bevált:

RHUS TOXICODENDRON 15 ch

1 adag = 5 golyó

alkalmazása napi 2-4-szer 1 adag


Nekem is legalább 3 hét mire elmúlik és ettől 1,5 hét.

664. baloghany (válaszként erre: 662. - Bared)
2010. jún. 6. 12:58
Á igen, már látom itt is ecet :))
663. baloghany (válaszként erre: 660. - 3ca3e86e44)
2010. jún. 6. 12:55
Fültisztítót ecetbe, majd azt nyomom rá. Nekem be szokott jönni, jobban mint bármelyik krém.
662. bared
2010. jún. 6. 12:47

hepavir,telviran,hevizos, zovirax,virolax,herpesin


otthon: ecet, teafaolaj /lehetőleg tiszta származék, pl nat.rland/

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook