Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


91. Linn
2007. júl. 20. 21:00
Nekem ritkán van herpeszem, évente kb. 1-2-szer. A Zovirax nekem nagyon bejött naponta 2-3-szor bekenem és másnapra eltűnik.
90. pálma
2007. júl. 18. 22:31

Sziasztok!

Voltam dokinál és rákérdeztem erre az injekciora, azt modta, hogy tudja mirol beszélek (a nevét nem mondta meg) de nem ajánlja mert nagyon durva a szervezetre nézve. Amugy most kaptam uj gyogyszert, ha kiprobáltam, beszámolok. Azon kívul pedig elkezdtem immunerosítot szedni (VirAgo) ami még nemtom, hogy jo-e, de akkor kezdtem amikor kint volt a herpeszem (genitális) és sokkal hamarabb gyogyultam, mint elotte.Nemtom vkinek van e a VirAgoval tapasztalata, de ha igen, ossza meg velem, legyen szíves!koszike!

89. df407f1c2a (válaszként erre: 83. - Annu)
2007. júl. 17. 17:18
RICHTOFIT HERPESZKENŐCS,PLUSZ IMMUNRENDSZER ERŐSÍTŐ.A KETTŐ KOMBINÁCIÓJA SZERINTEM NAGYON HATÁSOS,DE AZ TÉNY ,HOGY ÁLLANDÓAN ELÖ FOG JÖNNI,HA CSAK KINEM TALÁLNAK VALAMI CSODASZERT
2007. júl. 17. 17:15
JA MINDENT PRÓBÁLTAM MÁR DE A PISIT NEM!!!!!!TÉNYLEG JÓ????
87. df407f1c2a (válaszként erre: 85. - Velheim)
2007. júl. 17. 17:14
HELLÓ!ÉN SZINTÉN ÉVEK ÓTA SZENVEDEK A HERPESZVÍRUSTÓL.RENGETEG MINDENT KIPRÓBÁLTAM,DE ENNEK ELLENÉRE,MA IS 2 JÓLMEGTERMETT HERPESSZEL A SZÁMON ÍROM EZEKET A SOROKAT.NEKEM AMI EDDIG BEVÁLT AZ A RICHTOFIT HERPESZKENŐCS,ÓLCSÓ ÉS TÉNYLEG NAGYON JÓ!AZONKÍVÜL IMMUNRENDSZER ERŐSÍTŐT KELLENE SZEDNEM(isoprinosine),a kettő együtt TÉNYLEG NAGYON JÓ!MOST AZ IMMUNERŐSÍTŐ ELMARADT AZÉRT HATALMASODOTT EL RAJTAM ,EZ A FÁJDALMAS SZ.RSÁG!!
2007. júl. 12. 11:06
Az én legnagyobb problémám a herpesz amire már úgy gondolok, mint az életem legroszabb dolgára. Szinte 2 hetente jön ki a szájamon és nagyon csúnya, rengeteget költöttem már gyógyszerekre, de egyre csak rosszabb. Hallottam egy magyarországi innyekcióról aminek nem tudom a nevét, állitólag 2 évenként kell beadatni és nem jön ki tőle a herpesz. Szeretném, hogy ha valaki választ adna ennek az innyekciónak a nevére, már 3 éve szenvedek ebben a betegségben:(
2007. júl. 10. 13:57
valamelyik színes szennylapban olvastam, hogy ha naponta bekenjük a szánkat mézzel, hamarabb elmúlik a már ki"nőtt" herpesz.
2007. júl. 10. 13:17

Sziasztok!

Most talatam ra az oldalra es rettenten orulok neki! Segitseget szeretnek kerni!!! Az utobbi ket hetben mar a masodik herpesz jelent meg a szam sarkaban, nem is az ajkaimon es rettentoen csunya! Idegileg kikeszitett, nagyon stresszes allapotba kerultem, tenyleg, mar sirtam is! Eleg nagyra sikeredett es nem tudom mit kezdjek vele:((... Az elobb olvastam a jodtinkturarol es ki is probaltam mert szerencsere van itthon, de mar 15 perce rajta van es meg egy kicsit csip!!! En meg a pisit is kiprobalnam! A baratom elott mar szegyellem, nem is merek vele talalkozni!!! Kerlek mondjatok nekem valami biztatot!!!

83. annu
2007. júl. 9. 08:48

Sziasztok!

segítséget szeretnék kérni herpesz ügyben,évek óta küzdök vele de az utóbbi időben egyre többször megjelenik az ajkaimon és az orromban,havonta kétszer háromszor.Már gyógynövényes készítménytől kezdve gyógyszeres kezelésig mindent kipróbáltam de eredménytelen.Ajánlanátok valamit?köszi

82. pálma
2007. júl. 7. 11:56

sziasztok!

én pár hónapja kaptam meg a vírust, de még arrol sincs elképzelésem, hogy honnan. Sajnos nemi herpeszem van, ami talán fájdalmasabb lehet a szájon lévonél, bár olyanom még nem volt. Az orvos nekem is telvirant illetve herpesint írt fel de nem szeretném teletomni magam minedenféle gyogyszerrel foleg, hogy annyira nem is érzem hatásosnak(asszem ezzel nem vok egyedul) Szoval sokan dicsértétek az ezustkolloidot, uh ma veszek is, de ha esetleg nemi herpesszel kapcsolatban van valami tapasztalatok azt orulnék ha megírnátok mert sajna minden honapban szerencsém van a sebekhez.

2007. júl. 4. 10:53
Már nagyon sok mindent kipróbáltam a herpeszre, de igazán látványosan egyik sem segített. Most viszont rábukkantam egy ERPASTICK nevű mini-roll-ra, ami speciális gyógynövények kombinációját tartalmazza. Ezeknek a gyógynövényeknek sebgyógyító, gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő és fájdalomcsillapító hatása van. Szuper volt! Azonnal hatott, hűsített! A herpesz jóval rövidebb idő alatt elmúlt, mint a többi szerrel és ráadásul természetes hatóanyagokkal. A kiszerelése nagyon elegáns,bármelyik női vagy férfi táskában jól mutat, mindig kéznél van. Nekem bevált, próbáld ki te is. Én gyógyszertárban vettem.
2007. jún. 27. 13:23
Láttam a gyógyszertárban egy plakátot: herpesz-tapasz. Erről hallottatok valamit? Esetleg valaki, aki kipróbálta már?
2007. jún. 27. 12:09

Szerencsére nekem már évek óta nem jelentkezett (lekpogom!!), mert ha kijön, akkor mindig pont a szám sarkában jelenik meg és nagyon nehezem gyógyul be, mivel folyton irritálva van.. :(

Zoviraxot használok és pár nap után a sebet körömvirág krémmel kenegetem, az nagyon sokat segit!

78. velheim (válaszként erre: 75. - Tinda)
2007. jún. 27. 11:24

a sós kukoricának inkább össze kellett volna húznia a sebet, nem? pl. ha valaki elvágja az ujját késsel, akkor arra sót szórva elmúlik vérzés, összehúzódik vágás.

Nekem a múlthét végén jött ki 2 herpesz a számon, meg még valami hasonló a szám alján. Feltételezhetően a meleg is közrejátszott. Kentem Z. nevű kenőccsel, meg felirattam egy herpeszvírus-ölő gyógyszert és ölöm ki magamból a maradékot is :)

77. emagdi (válaszként erre: 75. - Tinda)
2007. jún. 27. 09:13

ezt úgy érted, hogy bekened pisivel a szádat? :-O


na, mindenesetre feltétlenül számolj be az eredményről, szeirntem sokan kíváncsiak vagyunk!:)

76. tinda
2007. jún. 27. 09:11
Az ajakírek nem duzzasztják meg a hólyagocskákat még nagyobbra?
75. tinda (válaszként erre: 59. - Kalthelios)
2007. jún. 27. 09:08

Most pillanatnyilag herpeszem van 2 napja, és megőrülök tőle. Annyira örülök ennek a pisilős dolognak, hogy rögtön megyek és ki is próbálom. Már hallottam róla, hogy van ilyen, de eddig nem foglalkoztam vele, mert nem volt ilyen "komolyabb" seb rajtam. Beszélni is alig tudok, a számon van. És nekem nem a gyenge immunrendszerem miatt jött ki, hanem biztosra veszem,hogy a 2 perc alatt elfogyasztott túlsózott popcorn marta ki a szám csücskén lévő pici kis vágást. Meg ami még érdekes nálam, hogy ha érzem hogy ki akar jönni, és jólesne a szőlózsír a számnak, akkor sem szabad azzal bekenni, mert kb 3-szor akkora fejlődik ki tőle, mint normális esetben. Már egyszer megjártam így.

Egy a lényeg: megyek és kipróbálom a csodaszert.

74. emagdi
2007. jún. 25. 21:05

a megelőzésre a legjobb módszer az erős immunrendszer, meg hogy próbálod elkerülni a vírust.


a kezeléséről nem tudok nyilatkozni, szerencsére nekem még sosem volt:)) (lásd első pont)

2007. jún. 25. 20:07

Én úgy vélem, h a jódtinktúra a legjobb, mert hatásos és az, hogy csíp pl fél percig, mikor fölkenjük (de csak ha sebes), az igazán kibírható a cél érdekében. Legyezgetni szoktam és akkor nem olyan gáz :)

És ami tényleg nagyon lényeges minden herpesz elleni kencénél, hogy amikor érezzük, hogy ki akar jönni, egyből kezelni kell és akkor nem lesz gondunk vele :)Akkor ki se jön, vagy csak egy nagyon picike.

Egyébként tud valaki általános immunrendszer erősítőt? Gondolom, ha valami ilyesmit használnánk, akkor nem is jönne ki csak nagyon ritkán. Ki kéne valamit próbálni, csak ne vitamin legyen, mert attól is kijön nekem...

2007. jún. 21. 13:54
Én sajnos gyerek korom óta küzdök a herpesszel. A legdrágább módszertől a leghatékonyabbik mindent kiróbáltam de megszüntetni nem tudtam. Most ott tartok ha időben észreveszem hogy alakulóban van Amodent fogkrémmel kenem be. Nem tünik el egyből de gyorsabb a lefolyása.
2007. jún. 21. 10:01
nekem a Zovirax vált be, egyszer leégett az ajkam külföldön és ott nagy kiszerelésben kaptam...
2007. jún. 21. 09:38
Én vettem a gyógynővény boltban egy 1200 Ft-osAloe lips ajakrúzst, azzal párnaponta egyszer-kétszer bekenem a számat. Azóta egyetlenegyherpeszem sem volt, pedig előtte igen sűrűn. Ajánlom mindenkinek.
2007. jún. 17. 12:15

Nézzük, Skóciában mit ajánlott az orvos a szemherpeszem kezelésére:

felírt nekem egy gyógyszert, Ranbaxy Aciclovir tablets bp 800mg, amit hét napig naponta ötször kell beszedni, plusz felírt egy szemkenőcsöt, ez a Zovirax eye ointment aciclovir 4,5g, amit szintén egy hétig naponta ötször kell alkalmazni a szem belsejében.

Mindkét termék Zovirax, szerintem mind kapható Mo-on is. Akinek szemherpesze van, ezt is tudom ajánlani (na és persze az előbbieket, amiket tegnap írtam).

Akinek szemherpesze van, fontos a kezelés, ne hagyjuk, h magától műljon el a betegség (ugyanis magától is elműlik a herpesz kb ugyanannyi idő alatt, mint kezelve, ha nem piszkáljuk, lehet h 1-2 nappal esetleg tovább tart...), mert könnyen meg is lehet tőle vakulni - olvastam tegnap egy orvosi lapon...

Remélem h segítenek a tanácsaim, mivel nekem ezek beváltak, most is már nagyon szép a szemem :)

Amit tudni érdemes még a herpesz vírusról: együtt járhat vele torok és mandulagyulladás, láz, főleg akkor, ha valaki először kapja meg ezt a szép kis vírusos betegséget...

68. rr00 (válaszként erre: 65. - Mochee)
2007. jún. 16. 19:52
szia tudom hogy nemismerlek meg nemszabad reklámozni de ez csak egy tipp nagyon rossz lehet ha nem múlik el probáltad a zoviraxot:) persze ha hallottál róla valami rossz mellékhatást vagy ijesmi akkor nehogy kipróbáld csak úgy mondom:)
67. rr00
2007. jún. 16. 19:46

nekem csak akkor jön ki amikor lázas vagyok v. utána pl. most is sajnos kijött nekem mindíg a számon v. az orromon jön ki.

zoviraxot v. zovirakszot szoktam használni (nemtudom hogy írják) ami eggyáltalán nem csíp talán egy picit ha valaki kivakarja és úgy keni be de nekem mindíg használ

2007. jún. 16. 16:49

Sziasztok! Nekem már kiskorom óta előjön a herpesz, de nagyon ritkán jön ki a számon, inkább a szememen jön ki. Elég csúnya és ha nem jó kezelést választok, akkor csak nő és nő. És a legszebb, hogy mindemellett kötőhártya gyulladás is előjön a szememen, szóval a szemfehérjém szép vörös lesz. Kicsi koromban nem tudták az orvosok, h mi lehet ez a szememen, próbálgattak rá mindenféle kenőcsöt az orvosok és már szétterjedt a fél arcomra... amikor egy öreg nyugdíjazott orvos meglátott és azt mondta, h csak be kell kenni jódtinktúrával. Ez persze nagyon csípett, üvöltöttem, mivel az egész arcom csupa sebes volt, viszont elmúlasztotta. Ezentúl ha kijött, bekentük és néhány napon belül elmúlt. Persze ha éreztem, h ki fog jönni, akkor is bekentem és akkor már ki sem jött. :) Viszont elég csúnya látvány, ha ezt használjuk és csíp és figyelni kell, h a szemembe be ne kerüljön, ezért estére kenem be vele jó erősen, majd reggelre elpárolog róla. Próbáljátok ki, patikában kapható, bár nem tudom h mennyibe kerülhet, mert nekem még kb 1 éves koromban lett véve egy üveggel és még megvan mindig a negyede, pedig már 23 éves vagyok. Szóval jó sokáig kitart. Fülpiszkálóval szoktam belenyúlni, az fölszív valamennyit és azzal kenem be.

A másik ellenszer, amit kb 2 éve kezdtem használni, az a Richtofit herpesz gél, szintén nagyon jó élményeim vannak vele és ezt nappal is lehet használni, mivel átlátszó, viszont a kupakja nagyo rosszul van megcsinálva, ha kicsit erősebben rátekerem, akkor a vége letörik és sajna elkezd kiszáradni... Eddig be tudtam szerezni a DM-ben, most viszont már sehol, mivel külföldön élek, internetes rendeléssel pedig futárszolgálat hozná ki irdatlan magas árért és forinttal kéne fizetni, amim nincs... Találtam egy oldalt, ahol fizethetnék bankkártyával, viszont onnan kb 20.000 Ft lenne a kiszállítás... Szóval ezek után a jódot fogom használni, mivel ahhoz bárhol hozzá lehet férni.

Nekem a fogkrém sose vált be és ha más herpesz elleni krémmel próbálkoztam, azoktól csak tovább fejlődött...

Remélem h tudtam segíteni a kezeléssel kapcsolatban.

Akinek egyszer már előjött a herpesze, annak mindig is elő fog jönni, akárhogy is vigyázunk, nem a jól elmosott pohár a lényeg, hanem a szervezetünk ellenállóképessége. Viszont vitaminozni se érdemes, elkezdtem a Centrum tablettát szedni középiskolás koromban és akkoriban szinte havonta kijött rajtam. Inkább gyümölcsöket együnk és ha érezzük h ki akar jönni, azonnal kezeljük!

65. mochee
2007. jún. 12. 18:24

nahát, én már mindent használtam, de nem múlik el az égő, bizsergő érzés. viszont NEM fejlődik ki hólyag meg ilyesmi, csak csúnyán bepirosodik a szám széle és nagyon szarul néz ki. ÁLLANDÓAN kennem kell valamivel, naponta többször is, már HÓNAPOK ÓTA NEM HAGYJA ABBA A BIZSERGÉST, nem múlt el nap nélküle. ez még herpeszesek körében sem normális szerintem hogy egy kis időre sem múlik el. nekem nem "elő szokott jönni" hanem van. nonstop. hónapok óta, téltől már.

különben az az érdekes helyzet hogy valamikor szinte semennyire se látszik, de mégis érzem, evés után meg bepirosodik mint az állat, pedig csak tiszta evőeszközöket használok. akkor bekenem foreveres ajakápolóval vagy vectavirral, vagy canesten kenőccsel és sokkal jobb lesz, de nem múlik el egész egyszerűen.

2007. jún. 8. 12:14

Nekem a fiamnak mindig kijön, ha belázasodik. Van egy gyógyszertári kenőcs, fehér színű, ha azzal rögtön bekenjük, nem jönnek ki a hólyagok. (Naturland termék, az van ráírva, hogy "Pasta zinci oxydati salicylata". Cink-oxid-szalicilát?)


Ez már három éve így van, de én eddig sosem kaptam el tőle, pedig puszilgatom szegénykét, mikor beteg (meg persze akkor is, amikor jól van :-) Hát most először (tegnapelőtt) érzem ám, hogy dagad meg pirosodik meg viszket a szám... Fogtam gyorsan a fiam kenőcsét, eddig nem is jött ki a hólyag, sőt mintha kezdene lohadni a duzzanat. Viszont napközben elég ostobán nézek ki vele, ha elmegyek itthonról ("vigyázz, ott maradt a fogkrém a szád szélén!"), úgyhogy kipróbáltam a Herbalife cég egyik kenőcsét, a Radiant C gélt, ami már sokszor segített elmulasztani a csúnya sebeinket. Hát ez egy csodás érzés. Annyira puha, hűsít és nyugtat, csak ajánlani tudom. C vitamin van benne, azt tudom, de azt nem, hogy mi egyébtől hámosít - de tényleg jó a kis sebekre, horzsolásokra, vágásokra.

2007. jún. 7. 20:17
És azt hiszem, a vizelettel kapcsolatban is igazat kell hogy adjak :-)
2007. jún. 7. 20:16

Én most már odajutottam, hogy lassan hetente jön ki a herpeszem. És igaz,hogy ha akkor kenem, amikor még csak bizsergető érzés van a szám környékén, akkor elmúlik. De ha mondjukeste jön ki és reggel veszem észre, akkor már nem tudom megelőzni. Most is ez történt. Szerencsére végre találtam egy jó megoldást rá: zovirax krém kb. félóránként erősen bekenve, bedörzsölve (még éjszaka is felkeltem kétóránként), plusz vettem egy aloe verás ajakbalzsamot (1200 Ft). A kettő együtt minden hólyag nélkül elmulasztotta a herpeszem. kész csoda. szóval szerintem a lényeg a gyakori kenegetés. ha 4óránként használom, ahogy ráírták, szart sem ér!!

jahh és az ezüstkolloid valóban jó lehet, mert csak jót hallottam róla. szóval csak a herpeszeseknek üzenem, hogy van megoldás, csak keresni kell !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook