Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


2007. febr. 27. 15:59
Ilyen aloe verás termék nincs rá?
2007. febr. 27. 15:20
Én is herpeszes vagyok, örököltem anyutól. :o( Normál esetben serdülőkor óta egyre ritkult a dolog, de amióta babát várok megint egyre sűrűbben jön elő. Szerencsére nekem csak a számon szokott lenni, és ott sem vándorol, mint hugicámnak, de azt az egy-két napot nagyon utálom, míg el nem múlik. Sajnos nekem sem jöttek be a lentebb említett készítmények, teljesen esetleges, hogy mikor múlik el seb nélkül és mikor durran be igazán. Régebben kaptam egy gyógyszertárban kikevert kenőcsöt, az egész jó volt, de a nevét sajna nem tudom.
29. spatifillum (válaszként erre: 28. - Paltimea)
2007. febr. 27. 15:09
Én is Telvirant használtam, de szívesen olvasnék többféle megoldásról.
2007. febr. 27. 11:47

Sziasztok!


Ha valaki tud megoldást a herpesz ellen, legyen szíves írja le nekem! Se Telviran, se zovirax, se vectavir, se semmi nem használ.


Van valami tabletta? Olvastam homeopátiás golyókról is. Mik ezek? Bármennyit ráköltenék, csak teljen el legalább egy hónap, hogy ne legyenek hólyagok az arcomon, számon, stb.


Köszi!

2007. febr. 23. 09:19

Sziasztok!

Nekem a Telviran gyógyszer segít nagyon. Ha érzem, hogy lesz, beveszem és nem jön ki a herpesz. Vényre kapható.

26. spatifillum (válaszként erre: 25. - Natu)
2007. jan. 25. 16:58

Natu, én sokáig Lassari pasztával kísérleteztem, de nagyon szárított. A gyógyszertárban ajánlották azt a krémet, amitől azért kevésbé "terjedt ki".

Nem szárít és ez nagyon fontos szerintem, mert akkor még nagyobb lesz a seb.

Igazad van, állítólag a krémet tablettával kell kombináltan szedni, mielőtt előjön a herpesz.

25. natu
2007. jan. 22. 09:18

Sziasztok! Most találtam rá erre az oldalra, végső kétségbeesésemben!


Ugyanis reggel szinte az egész ajkamon előjött a herpesz!


Kezeltem már korábban mindenféle kenőccsel, de ahogy látom hiába, csak szaporodik és szaporodik!

Most találtam egy kapszulát! Effelől érdeklődöm, bár a nevét nem bizti, hogy ideírhatom, hátha valamelyikőtök használta már!!!

2007. jan. 19. 13:23
Nekem a túlhajszolt időszakaimban is sokszor kijött, de a menstruációs ciklusomnak is szerves részévé vált. Mielőtt megjön, mindig kijön ega herpeszem.
2007. jan. 17. 22:40
Én is ugy tudom hogy akkor jőn ki a herpesz,amikor legyengűl az immunrendszer.Nagyon jo rá az ősszezuzott fokhagyma leve,persze akkor kell bekenni amikor érzed hogy jőn ki.
22. Pepcsi
2007. jan. 14. 18:32

Jött egy herpesz a számon, pénteken volt egy hete. De most úgy vettem észre, hogy egy másik is jön ki!

Mitől lehet ez?

2006. okt. 30. 11:21

Nekem 19 évesen jött ki először a herpeszm, de nem ám akárhol.

Az orromon.

Eleinte az orrom hegyén, hát mondhatom gyönyörű voltam, majd szép lassan "bevándorolt" az orrom belsejébe, é smost már minden menstruáció előtt kijön egy vagykettő, az orromban.

Igaz, hogy nem látszik, de baromira kellemetlen, mert sokszor egyáltalán nem kapok tőle levegőt, és nem tudom kifújni az orrom. És nagyon lassan múlik el, és kezelni sem nagyon tudom, mert nem nagyon férek hozzá.

Egyébként nekem a szemkrémet is ajánlotta a patikus, már akinek van otthon maradék esetleg, állítólag olyan, mint a herpeszre gyártott krémek.

2006. aug. 29. 15:24

Nekem szinte minden második nap uj herpes jött ki - vagy az arcomon,vagy a számon.Homeopátiás golyókat szedtem,rendszeresen,és amikor nem volt herpesem,akkor is hetente egyszer 5 golyot bevettem.Azota több honap is herpes-mentes!

Sok sikert!

19. moncus
2006. aug. 25. 10:04

Mondok egy tuti tippet, egy kicsit gusztustalannak tűnik, de tuti beválik. :-)

Amint érzed a herpesz kialakulását, kend be fülzsírral!

Senki nem tud róla és 100%, hogy elmúlik tőle.

Nálunk a családban amióta az eszemet tudom ezt használjuk.

2006. aug. 25. 10:00
Tudomásom szerint a herpesz vírus minden emberben benne van. Pl egy legyengült immunrendszer, a stressz könnyen előhozza. Én a jeget ajánlom a kezelésre.
17. Icus
2006. aug. 24. 13:29
Én a Zovirax-ra esküszöm. Évek óta ezt használom, és nagyon bevált. Sőt egyre ritkábban jön elő.
16. Icus (válaszként erre: 20. - Juniperus)
2006. aug. 24. 13:27
Guszta!!!!!
15. Droma
2006. aug. 24. 13:02

Megelőzésre az hogy ne kapd el.Mert ha egyszer elkapod,akkor az ott lesz a szervezetedben,és mikor legyengülsz akkor kijön.


Nekem szerencsére még nem volt,de a családból már mindenkinek igen,és ők Zovirax-ot használnak.Nekik bevált:)

14. Icus
2006. aug. 24. 13:00

kinél alakul ki a herpesz az szerintem adottság is. Nekem se a szüleimnek, se a férjemnek (már 20éve vagyunk házasok, se a gyerekeimnek soha nem volt herpesze.

Én rengetegett szenvedtem régebben tőle, és soha senki nem kapta el a családban tőllem.

Nekem attól is előjőn, ha pl. télen nagyon átfázok,

13. mikormarta (válaszként erre: 9. - Juniperus)
2006. aug. 24. 12:23
Komolyan? Vagy csak viccelsz.
2006. aug. 20. 18:20

Úgy gondolod, hogy ha megfertőződtem volna, annak az elmúlt két napban már tünetei lennének? Őszintén remélem, hogy igazad lesz, és tényleg megúszom egy pocsék hétvégével....

Köszönöm kedves válaszaidat, nagyon sokat segítettél! Nem volt kihez forduljak, és tényleg nagyon megijedtem és elkeseredtem....

Ha a jövő héten sem lesz semmi, talán sikerül megnyugodnom, bár a fiúba vetett bizalmam nemigazán tudom helyreállítani...:(

2006. aug. 20. 10:47

Igen, igen, tudom, ennél nagyobb bajok is lehetnek, de nekem eddig nem volt ilyen gondom, és nagyon lehangol a tudat, hogy eztán esetleg ennek árnyékában kell élnem, és mindez egy kis kaland miatt....

Egyébként a szája belső szélén volt, nem láttam elsőre, csak később mondta, hogy előző nap előjött. Elszomorít az is, hogy nem figyelt erre, hogy nem figyelmeztetett...

2006. aug. 20. 09:41

és ha a vírus belémjutott, de még nem mutat tüneteket, van valami esély arra, hogy immunerősítőkkel megakadályozzam, hogy ne tudjon megmaradni? Vagy csak a látható tüneteket tudom így késleltetni?

Köszönök minden választ!

Egy kicsit kétségbe estem....

2006. aug. 19. 19:41
Segítsetek!!! Ha egy herpeszes emberrel csókolóztam, tuti, hogy megfertőzött?!:(
2006. jún. 4. 22:14
Én is a fogkrémre esküszöm, de időben észre kell venni a bizsergést.Egy orvos barátnőm mesélte, hogy a régi Szovjetunióban fülzsírt használnak erre a problémára. Jót nevettünk rajta, én nem próbáltam, lehet hogy csak vicc. Ő komolyan mondta, hogy látta.
2006. ápr. 16. 11:17
Herpeszre jó az ezüst ún. "kollodális formája - az ezüstkolloid -, külsőleg; megelőzésére pedig belsőleg! Ugyanis az ezüstkolloid egy természetes antibiotikum, amely baktérium- és vírusölő.
2006. ápr. 8. 19:36

A kérdés az volt, hogyan lehet megelőzni a herpeszt!?

Ne igyál más poharából, mindig tiszta pohárból! A legtöbb véndéglátóhelyen épp hogy csak kilöttyintik a poharat, az nem elég! És soha ne egyél azzal a kanállal/villával amit másvalaki vett a szájába, akiről tudod, hogy szokott herpesze lenni. Na meg a csókólózás is ilyenkor elkerülendő, ill. tilos, mert akkor tuti hogy elkapod te is, ha érzékeny vagy rá!

Mivel a herpesz egy vírus!!!

És ha már csak egyszer is volt herpeszed, akármikor előjöhett, mert folyamatosan pang a szervezetben, "stimulációra"(idegen pohár stb. amit már említettem)előjöhet!

2006. febr. 17. 16:37
gyümimosó.
2006. jan. 30. 12:28

Kezelésre kiváló a mentolos fogkrém! Most éppen én is ezt használom. Zovirax-ot használtam, de már nem olyan jó, mint régen.

Megelőzés? Szerintem nem lehet kivédeni. Nekem már akkor kijön, ha valamilyen étel nem esik jól.

2006. jan. 27. 10:47
Nekem is gyakran volt herpeszem, és szerintem nagyon jó rá a Sunbreeze balzsam. Ez egy elég erős mentaillatú balzsam, élelmiszertisztaságú, imádom. Amikor ki van repedezve a szám, kiszárad, gyorsan bekenem, hűsíti, és gyógyítja. Az illata hasonlít a vietnámi balzsamhoz, de állítom, hogy ez sokkal jobb. Van benne gyógynövénykivonat.
2. Hoxa
2005. nov. 30. 19:12
Ajakherpesz esetén szerintem a lényeg, hogy amint érzel valami kis leheletnyi bizsergést, rögtön kezelni kell. Mindig van itthon kenőcs és azonnal kenni kezdem. Még sokszor így sem lehet kivédeni, hogy "szárba szökkenjen" :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook