Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Merckformin XR - aki ilyet szed/ett, mennyi idő után estetek teherbe? fórum

Merckformin XR - aki ilyet szed/ett, mennyi idő után estetek teherbe? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1011. sztaren (válaszként erre: 1009. - Mmona)
2014. febr. 3. 12:22
Bocsi, most látom, hogy nem is nekem írtál :)
1010. sztaren (válaszként erre: 1009. - Mmona)
2014. jan. 28. 19:12
Köszi, úgy legyen. :)
1009. mmona (válaszként erre: 1007. - Ada26)
2014. jan. 27. 22:43
Szia, nekem is hasonló a sztorim. Nekem a második babám előtt derült ki az inzulinrezisztencia. 1x500mg os gyógyszert szedtem három hónapig és a harmadik hónapban clostit is szedtem , és úgy lettem a negyedikben terhes. Én is edzettem , fogytam, nagyon jól éreztem magam. A praktika amit a doki ajánlott az volt hogy már a 10. naptól kezdve szexelni kellett egy hétig, reggel este. Nem volt gáz, néha nehéz volt megoldani , de végül is eredményes volt. És kétnaponta járta a closti miatt is ultrahangra. Izgi volt, nem olyan rágörcsölős. Remélem összegjön nektek is. Amúgy az első gyerek előtt engem is műtöttek,nekem mindkét petevezetőm el volt záródva, meg endom is volt, férjem szedte a fer14et, szóval fel a fejjel!!! Lesz baba !!! :))
1008. sztaren (válaszként erre: 7. - Molyka)
2014. jan. 27. 21:49
Szia! Engem is érdekelne a diéta, bár látom 2010-es bejegyzés, de azért hátha olvasod :)
1007. ada26
2013. dec. 13. 10:53
sziasztok!örülök hogy rátaláltam erre a forumra mert eléggé elkeseredett vagyok..az én történetem a következő: 26 éves agyok és másfél éve szeretnénk babát..februárban mutöttek mert volt egy myomam a méhfalamon majdnem kipakoltak olyan rossz helyen volt és egyben volt méhtukrozésem és petevezetek átjárhatoságim a méhem szép viszont a petevezetekeim nagyon nehezen voltak atjarhatok.Mütét utan 3 honappal már elkezdtunk probalkozni de semmi igy tovabb lééptunk a dokimmal mert a kontrollon PCOra gyanakodott igy endokrinologzushoz kuldott ,aki hormonvizsgalattal kezdte, a hormonjaim rendben voltak viszont az izulinom az egekben volt ezek voltak az eredmények:glucose 4,8 60 perces glucose 5.4 120 perces glucose 4.1 inzulin: 21.5 60 perces inzulin 124.6 inzulin 120 perces 116.7 ezert kaptam a mercfomint amibol eleinte felet majd egy szemet most 2 szemet szedek mellette a 180g szenhidrat dieta és edzes ha eltudok jutni munka melett.1 honapja szedem 74 kilo voltam amikor elkezdtem a 170 cmhez és már 64 kilonal tartok szoval elég sok lement szemmel láthatoan ..párom is elment kivzsizsgalni magat vele sincs kulonosebb gond annyi hogy a sperma szama 15 helyett 7 de megnyugtatott a doki hogy valaki siman csinal babat 2vel is de kapott o is egy fer14 nevu taplalék kiegeszitot..alapjaraton a ciklusaim 28-33 naposak és minidg megerzem a peteerest mert altalaban görcsökkel szuro fajdalommal jar illetve ahőmet is vezetem honapok ota ott szepen kivehető..mégis elvagyok keseredve tegnap megjott 23.napra ..es ez megy honaprol honapra..lehet rágörcsölök de annyira vagyunk rá szerintetek mennyi idő amig ez a gyogyszer hat ?az igaz hogy segiti a beagyaodást is??a dokimmal most abban maradtunk ha áprilisig nem leszek babas megyek inszeminaciora...van még ötletetek vagy praktikatok esetleg azoknak akik a gyogyszer hatasara teherbe estek?nagyon köszönöm előre is :(
1006. youlcsi (válaszként erre: 1005. - CsillagTM)
2013. dec. 11. 07:29
köszi :) közben már rájöttem én is :D csak valahogy ez a hosszú felszívódási idő bezavart... mindegy, beszedem, aztán majd utána úőgyis megint simát szedek...
1005. CsillagTM (válaszként erre: 1004. - Youlcsi)
2013. dec. 10. 15:21
ugyanúgy 2*1-et.
1004. youlcsi
2013. dec. 9. 13:20

na, itt is kérdem, ez a nekivaló fórum:

2x1000 metet szedek, de most 1000es xr-t kaptam. ebből mennyit szdejek? 1-et vagy 2-t?

1003. Szorsisz (válaszként erre: 1001. - N0r33ka)
2013. nov. 20. 15:43

Szia!

Leírom az én esetemet, hogy reményt adjak.

Van már egy babám, ami elsőre összejött. a másodikra vártunk 2 évet mikor a János Korházban Konc doktorhoz fordultam. Kiderült PCO és IR.-em van.(Ekkor volt 3 éves a fiam) 2013 áprilisától szedem a Merckformin XR 750mg napi 2 tablettát. 11 kilót fogytam, ami a szülés előtti súlyomnál 5 kgal kevesebb végeredmányt eredményezte. Nem fogyóztam, a csokievést visszafogtam, ill korpás, teljes kiörlésű kenyeret ettem, semmi extra. a fogyásom teljes mértékben a gyógyszernek tudom. jelenleg 171 cm és 57 kg. Ismerőseim szerint már túl vékony. Úgy tűnik megállt most már nem fogyok tovább. az 1-2 hónapban reggelente én is szédültem és a vérnyomásom nagyon alacsony volt (97/70). az orvosom a gyors súlyvesztésre fogta. Már nem szédülök, a vérnyomásom sem annyira alacsony májustól inszeminációim voltak 4 db és 1 sikertelen lombik . Most novemberben jár le a 3 hónap az újabb lombik próbálkozáshoz, de úgy tűnik nem kell menni mert pozitív lett a tesztem.spontán teherbe estem 1 hét múlva megismétlem a tesztet remélem tényleg terhes vagyok. Bár PCO-t állapítottak meg ennek ellenére nekem még sosem volt vérzés kimaradásom mindig megjött 28-35 napra.

Azt javaslom mindenkinek válasszon magának orvost, valamelyik meddőségi klinikán bízzon benne és türelem. Nem szabad más baját magadra vetíteni, csak a pozítív példákat. Nálam, nálatoknál sokkal nagyobb bajjal lévő nőnek is összehozták a gyereket. a kérdés az hogy mikorra. de türelem, és a pozitív lelki hozzáállás segít. Nemigen olvasok a neten eseteket, inkább személyesen beszélgetek a többi lánnyal a meddőségin. Most azért fordultam a nethez, hogy terhesség esetén meddig kell szedni a merckformint. Úgy emlékszem anno a Konc 7 hetet említett, de amíg nem 100% a terhességem nem akarom zavarni a telefonommal.

A meddőségin mindig sokat kell várni és kicsit embertelen, mert mintha futószalagon lennél, de az orvos nem emlékezhet mindenki esetére, sajnos nagyon sokan vagyunk így olykor az orvos is elhagyja a kötelező kedvességet, illemet. Én ezeket fel sem veszem, örülök hogy próbálnak segíteni. Még mindig olcsóbb mintha mindent nekem kellene fizetni. kb 500000 FT-ot elköltöttünk már de a végeredmény számít. TÜRELEM és JÓ ORVOS

Itt vidéken mindenféle vizsgálat nélkül felírta a nőgyógyászm a clostil tablettát 2x is... hiba volt. már akkor IR-es lehettem. 1 év próba után nem a helyi nőgyógyászhoz kellett volna mennem, hanem a János Korházba!!

1002. Szorsisz
2013. nov. 20. 15:42

Sziasztok!

Leírom az én esetemet, hogy reményt adjak.

Van már egy babám, ami elsőre összejött. a másodikra vártunk 2 évet mikor a János Korházban Konc doktorhoz fordultam. Kiderült PCO és IR.-em van.(Ekkor volt 3 éves a fiam) 2013 áprilisától szedem a Merckformin XR 750mg napi 2 tablettát. 11 kilót fogytam, ami a szülés előtti súlyomnál 5 kgal kevesebb végeredmányt eredményezte. Nem fogyóztam, a csokievést visszafogtam, ill korpás, teljes kiörlésű kenyeret ettem, semmi extra. a fogyásom teljes mértékben a gyógyszernek tudom. jelenleg 171 cm és 57 kg. Ismerőseim szerint már túl vékony. Úgy tűnik megállt most már nem fogyok tovább. az 1-2 hónapban reggelente én is szédültem és a vérnyomásom nagyon alacsony volt (97/70). az orvosom a gyors súlyvesztésre fogta. Már nem szédülök, a vérnyomásom sem annyira alacsony májustól inszeminációim voltak 4 db és 1 sikertelen lombik . Most novemberben jár le a 3 hónap az újabb lombik próbálkozáshoz, de úgy tűnik nem kell menni mert pozitív lett a tesztem.spontán teherbe estem 1 hét múlva megismétlem a tesztet remélem tényleg terhes vagyok. Bár PCO-t állapítottak meg ennek ellenére nekem még sosem volt vérzés kimaradásom mindig megjött 28-35 napra.

Azt javaslom mindenkinek válasszon magának orvost, valamelyik meddőségi klinikán bízzon benne és türelem. Nem szabad más baját magadra vetíteni, csak a pozítív példákat. Nálam, nálatoknál sokkal nagyobb bajjal lévő nőnek is összehozták a gyereket. a kérdés az hogy mikorra. de türelem, és a pozitív lelki hozzáállás segít. Nemigen olvasok a neten eseteket, inkább személyesen beszélgetek a többi lánnyal a meddőségin. Most azért fordultam a nethez, hogy terhesség esetén meddig kell szedni a merckformint. Úgy emlékszem anno a Konc 7 hetet említett, de amíg nem 100% a terhességem nem akarom zavarni a telefonommal.

A meddőségin mindig sokat kell várni és kicsit embertelen, mert mintha futószalagon lennél, de az orvos nem emlékezhet mindenki esetére, sajnos nagyon sokan vagyunk így olykor az orvos is elhagyja a kötelező kedvességet, illemet. Én ezeket fel sem veszem, örülök hogy próbálnak segíteni. Még mindig olcsóbb mintha mindent nekem kellene fizetni. kb 500000 FT-ot elköltöttünk már de a végeredmény számít. TÜRELEM és JÓ ORVOS

Itt vidéken mindenféle vizsgálat nélkül felírta a nőgyógyászm a clostil tablettát 2x is... hiba volt. már akkor IR-es lehettem. 1 év próba után nem a helyi nőgyógyászhoz kellett volna mennem, hanem a János Korházba!!

1001. n0r33ka
2013. okt. 25. 15:27
Sziasztok! Én is szeretném megosztani Veletek a problémám, hátha tudok egy kis reményt tölteni belém. :) Szóval 27 éves vagyok, ezév júniusában házasodtunk össze a férjemmel. Márciusban hagytam abba a fogamzásgátlót, mert lagzi után rögtön neki szerettünk volna látni a gyerek-projectnek. Júniusig még nem is tulajdonítottam nagy jelentőséget annak, hogy még mindig nem jött meg, aztán esküvő után felkerestem a nőgyógyászom, aki azt mondta, semmi probléma, bízzuk a természetre, szedjek barátcserje kivonatot. Elkezdtem a mastodynon cseppeket, olyan pattanásos lettem tőle, mint életemben soha, emellett elkezdtem talpmasszőrhöz járni. Semmi eredmény nem volt. Júliusban norcolut hatására megjött, majd utána szeptemberig megint csend, amikoris volt valami, ami olyan volt, mintha, de mégse az igazi, örültem is, mert mégiscsak magától történt valami. Időközben ismerősök, rokonok unszolására kerestem egy másik nőgyógyászt, hiszen nővérem bizonyítottan PCOS. Csinált hüvelyi ultrahangot, endokrinológus vérképet, stb, stb, mire kiderült, hogy PCOS, IR és pajzsmirigy alulműködés. Pajzsmirigyre Letrox 50mg tablettát kaptam, reggelente kell belőle egy fél, a többi bajomra pedig Merckformin XR 500mg, a végső cél az 1500mg lett volna, amit 2 napja el is értem, minden különösebb mellékhatás nélkül, de időközben elkezdtem a paleo diétát is, így tegnap arra eszméltem, hogy ebéd után szédülök, duplán látok, stb. Felhívtam az endokrinológusomat, aki azt mondta, álljak vissza a napi 1000mg-ra, mert nem elég a szénhidrát és így nem fog menni. Szóval inkább kevesebb gyógyszer, mint több szénhidrát. A legnagyobb bajom, hogy nagyon el vagyok keseredve, mert nagyon várjuk már a babát és fogalamam sincs, hogy hány hónapot kell még csalódnom. :( Most újra norcolutot szedek, majd clostit, 12. napon pedig UH, ha kell, akkor injekció. Remélem, lesz valami hatása, bár ezek után remélni sem merem, hogy elsőre összejön a dolog. :( Köszönöm, hogy elolvastátok és elnézést, ha kicsit hosszúra sikerült.
1000. tamcs1987 (válaszként erre: 999. - Berni34)
2013. júl. 19. 11:34
Berni, csatlakozhatnál te is a klubhoz :)
999. Berni34
2013. júl. 19. 11:22
Sziasztk! kb. 10 évvel ezelőtt diagnosztizálta nálam a nőgyógyászom a PCO-t, habár ezt a véreredményeim nem támasztották teljesen alá. Most rászántam magam, hogy elkezdjem szedni a Merckformin xr 500 mg-os tbl-t mivel évek óta nem esem teherbe. És mindemellett még pajzsmirigy alulműködésem is van. Nekem igazán nem okoz sokszor hasmenést a gyógyszer, de sokat szédülök, reggelre mindig nagyon leviszi a cukromat. sokszor van tőle hangulatingadozásom, és azt vettem észre, hogy valahogy felerősítette a pánikrohamaimat. (mert sajnos pánikbetegséggel is küszködök). Érdemes szedni ezt a gyógyszert, tényleg van esély arra, hogy az ember teherbe essen? Egyébként nekem nem a nőgyógyász írta fel, hanem az endocrinológus aki kezeli a pajzsmirigyem.
998. tamcs1987 (válaszként erre: 997. - C5897672d5)
2013. júl. 19. 08:41
Ágica gyere be te is a klubba és átbeszéljük a tapasztaltakat! :)
2013. júl. 18. 18:43
sziasztok! én április óta szedem a merckformin xr-t eddig az 500-ast szedtem most a 750est szedem. endokrinológus írta fel. eddig 10 hónapig nem volt mestruációm ahogy elkezdtem szedni már lett de 12 napig tartott májusban aztán júniusban megjött 23 napra és 18 napig tartott aztán elmúlt pár napig majd június végén és július elején nagyon kevés volt meg most július 8tól meg a mai napig megvan a mensi igaz nem nagyon de meg van:S másnak is volt ilyen tapasztalata és ennyire rendszertelenül az első pár hónapban mikor elkezte szedni a gyógyszert?
2013. júl. 16. 12:44

[link]


Ide kell jelentkezni és beengedlek!

995. vica1111 (válaszként erre: 994. - Tamcs1987)
2013. júl. 16. 12:38
Új vagyok , segítenél hogy azt hogy, hol kell?
994. tamcs1987 (válaszként erre: 993. - Vica1111)
2013. júl. 16. 12:15
Szia! Még én is újnak számítok, két hete szedem a gyógyszert! Ha gondolod gyere be a klubba amit nyitottam, és cserélhetünk tapasztalatot :)
2013. júl. 16. 11:10
Szeretném a segítségeteket kérni a következőkben. 2007-ben műtöttek meg pajzsmirigy alulműködéssel, azóta Letroxot szedek. 32 éves vok, Pcos-em nincs, mensturációm normális minden hónapban van, súlyom szintén normálisnak mondható. Viszont szőrnökedést tapasztalok mellen, állon, nyakon, lábon. Voltam Endokrinológusnál aki először a mellékvesére írt fel olyan gyógyszert ami hat a hormonokra de semmi változást nem tapasztaltam, majd 3 hete Merckformin xr 750 -et a hasnyálmirigyhormokat megcélozva. Viszont a szőrnödekés még mindig nem szűnik , semmilyen jelét nem látom. Kérném a segítségeket amennyiben volt hasonló jellegű problémátok, mert már kétségbe vagyok esve hogy életem végéig így maradok? Köszönöm előre is.
2013. júl. 5. 10:20
Nyitottam egy klubot, aki szeretne kérem jelentkezzen! osszuk meg tapasztalatainkat!
2013. júl. 5. 09:55
Sziasztok! Jár még erre valaki? Most kezdtem el szedni a merckformin xr 500as tabit! Iszonyú hosszú ciklusaim vannak, babát szeretnénk! Jelentkezzetek :)
990. CsillagTM (válaszként erre: 989. - Kiscsibe kicsibe)
2013. febr. 9. 20:46
akkor kérdezz az IR-es fórumban.
2013. febr. 7. 15:31
igen, amennyire tudom, de még kezdő vagyok benne... :)
988. CsillagTM (válaszként erre: 987. - Kiscsibe kicsibe)
2013. febr. 7. 14:54
ugye a diétát tartod mellette???
2013. febr. 7. 13:32

Segítséget szeretnék kérni! Felírták a merckformin 850mg-os tabit, amitő nagyon ment a hasam, hányingerem volt, és szédültem. Azt mondta a doki, hogy akkor sedjem az XR-t. AZt tegnap kezdtem el, de ugyanolyan szarul vagyok, mint a másikkal. Olyan szinten szédülök, hogy elesek. Mi a francot lehet ezzel csinálni? Létezik IR-re más gyógyszer is, vagy csak ez a kettő?


Köszi

2012. okt. 3. 14:09
Ez változni fog. Hullámokban jelentkezik a dolog általában, hol egy lovat is meg tudnál enni,hol semmit. Az ismerőseimnek meg nekem is az a tapasztalata,h a peteérést és a menzit azt az étvágyadban is érzed.
985. vild75
2012. okt. 3. 13:03

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék! Ha valakinek van fölösleges/megmaradt Merckforminja, szívesen átvenném!

Előre is Köszönöm!

984. Candeee
2012. okt. 3. 12:04
Köszönöm szépen a válaszokat,ezek szerint akkor jó ha szedem a gyógyszert. Nincs semmi mellékhatása, viszont egyáltalán nem vagyok tőle éhes...nem bírok 5X enni,meg időm sincs,de majd próbálkozok!szép napot mindenkinek!:)
2012. okt. 1. 14:16
Ez tény,h egy csomó mindentől megóv és ad egy fajat támaszt az inzulinháztartásodnak ami ha egyszer felborult már soha nem fog huzamosabb ideig a normál tartományba visszaállni.
982. Sugibugi85 (válaszként erre: 981. - Titamilla86)
2012. okt. 1. 12:15

Szia!

Sajnos nem mondott semmit a gyógyszerről...amikor kérdeztem h meddig kell szednem azt válaszolta h ha jót akarok életem végéig mert egy csomó mindentől megóv...de voltak akik elhagyták és újra rosszul lettek...ezért vette el a kedvemet a gyógyszertől sajnos.....de majd ha nemsokára kontrollt csináltatok meglátjuk h javultam e gyogyó nélkül vagy nem

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook