Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt Merckformin szedése?Tapasztalatok, vélemények? fórum

Terhesség alatt Merckformin szedése?Tapasztalatok, vélemények? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
80. mumminka1 (válaszként erre: 78. - Monesz07)
2015. márc. 10. 20:30
Szia! Nekem is pcos-m van,én azt olvastam mindenhol, hogy nem csak addig kell szedni gyógyszert míg teherbe nem esel, hanem ezt a betegséget komolyabban kell venni, bár nem tudom szedsz e most valamit. Mivel inzulinrezisztenciával jár, és az a legrosszabb mert se nem kell inzulin, se nem diagnosztizált cukorbetegség, szóval diéta plusz metformin alapú gyógyszer. Nekem az idegbetegség úgyanúgy van, ha nem szedem a merckformin xr gyógyszert, nem vagyok gyógyszerpárti, de a gyógynövények most nem hatottak a diétával, csak ez. ha ezt szedem, sajnos csak felet bírok, mert különben hasmenés és hányinger jön, akkor olyan nyugodt vagyok egész nap, mint egy jógi. Remélem már megoldódott a problémád, ha nem, akkor meg tudtam valamit segíteni. Amúgy az inzulinrezisztenciáról érdemes olvasgatni. Az idegbetegség meg a cukoringadozástól van, gondolom reggelente és esténként votl súlyosabb nálad is.
79. Olrak
2015. febr. 19. 16:10
Én a helyedben váltanék orvost. Nekem van egy barátnőm, aki nem bírta a fogamzásgátlót szedni, kb. 5 félét kipróbált az orvosával, mert egyik sem volt jó. Voltak pszichés gondjai tőle és pontosan nem tudom még mi, de annyira megkeserítette a hétköznapjait, hogy feladta a próbálkozást és nem szed semmit azóta. A nőgyógyász biztosan tud segíteni, hogy legyen mensid. A többihez nem tudok hozzászólni. sok sikert!
2015. febr. 19. 15:25
Sziasztok.PCO-m van.Clostilbergitet és Norcolutot szedtem sokáig,hogy teherbe tudjak esni.Sikerült az legutolsó előtti pillanatban.Kisfiam 2,5 éves.Az a problémám hogy a PCO miatt rendszertelen a ciklusom,de a fogamzás gátló amit kaptam Lindinette nem jó,nem érzem jól magam tőle.Szem káprázás,migrén, hányinger és dürohamok keserítik az életem.Orvosom szerint nem ez a gyógyszer csinálja,viszont csak akkor észlelem a tüneteket ha szedem.Voltam már psziho dokinál is azt mondta pszihésen jól vagyok,masszőrnél is voltam szerinte sem lehetségesek gerinctől stb ezek a tünetek.Kérdésem az volna .Mit lehet még szedni ami nem sárkányosít el ebben az esetben.Ha dokihoz fordulok elutasít ,hogy ez nem a gyógyszer csinálja.Akkor mitévő legyek?Gyerkőcöt nem szeretnénk, de ha nem szedek semmit nincs menzim,ha szedek nem vagyok jó tőlük.A PCO miatt nem is valószinű,hogy spontán teherbe essek de az semmehet így tovább idegileg kikészülök és már a család is tőlem.
77. Olrak
2015. febr. 19. 14:08
Sziasztok! Én este szedek Merckformin XR 500-asat. Teherbeesésem előtt is szedtem, akkor semmi bajom nem volt tőle. Most viszont akárhogy szedem, 2 órára rá hányingerem van. Már három hete így vagyok, eddig kétszer kihánytam. Próbálok úgy kajálni (roppi, pirítós), hogy szívja fel a sok gyomorsavat, amit csinál, de nem mindig sikerül . Esténként legalább egy órát kell sétálnom a friss levegőn. Ha bennem marad, éjszaka kettő felé is még émelygek tőle. A dokim azt mondta, jó lenne, ha tudnám szedni a 12. hétig, ami még egy hónap. Valakinek valami jó ötlet esetleg? Volt már más is ilyen cipőben?
2015. jan. 29. 06:18
Nem fogytal tole semmit?
2015. jan. 29. 06:13

A terhessegem alatt ugy hagytam abba...orvos javaslatara, hogy a 3X500mg eloszor 2x500 lett, reggel es delben. Aztan csak 1x500. Mindez egy hetre leosztva.


De amikor nem voltam terhes, sajnos siman volt olyan, hogy elfogyott, figyelmetlen voltam es nem volt itthon masik doboz. Akar egy het is eltelt, mire ujra szedtem. Az abbahagyassal soha nem volt gondom, de az ujra szedessel mindig tartottam a fokozatossagot.

De legjobb, ha az orvosra hallgatsz!:)

2015. jan. 22. 18:46
sziasztok. valaki írjon már még annyit nekem,hogy az endokrinológus azt mondta csak úgy ne hadjam abba a merckformint hanem menjek majd vissza hozzá. arra lennék kíváncsi ha nem megyek vissza hozzá és abbahagyom akkor ilyenkor mivan? lesz valami mellékhatás vagy ilyesmi? előre is köszönöm
2015. jan. 6. 16:41
a nőgyógyászom azt mondja nem lát nállam semmi bajt és kb 1év után javasolta,hogy menjek el endokrinológushoz ő elküldött vérvételre ott sem volt semmi gond és akkor írta fel a gyógyszert elvileg fogyás miatt,elkezdtem szedni de nem gondolom,hogy feltétlen ezen múlik a dolog. ha lefogyok pl 10-20 kilót akkor tuti össze jön a baba :-S ja és még előtte tavaj márciustól szedtem az inofolicot ami havi 13ezer 7hónapig szedtem de sajnos így sem lettem kismama :(
2015. jan. 6. 07:27
Légy türelmes, én 7 hónapig szedtem, mire terhes lettem.
71. Zebra25 (válaszként erre: 70. - CsnéV.V)
2015. jan. 5. 21:14
Akkor mire szeded ezt a gyógyszert?
2015. jan. 5. 19:54

szia!bocsi de mi az a Ir és pcos?

diétával úgy vagyok,hogy van amiről lemondtam de sajna olyan a munkám,hogy össze vissza dolgozom éjszakába,délelőttbe és délutánba is így nem tudom tartani.

69. Zebra25 (válaszként erre: 68. - CsnéV.V)
2015. jan. 5. 19:50
Diétázol mellette? Le kell félszemenként építeni a gyógyszert, de ha pcos-d van és IR vagy, akkor érdemes szedni.
2015. jan. 5. 19:25
sziasztok. nemsokára elfogy a mercforminom. 4hónapja szedem én semmi változást nem vettem észre. A doktor azt mondta majd menjek vissza hozzá mert nem lehet csak úgy abbahagyni. Erről ki mit tud? nem nagyon akarnék vissza menni hozzá. már 2éve próbálkozunk babával de csak a pénz szorjuk az orvosoknak :-(
67. pollypudli (válaszként erre: 65. - Zsbb:))
2014. okt. 13. 12:32

Kezdetben 3 körül volt, most mikor terhes lettem 47,5. A ciklusom 21. napján jártam mindig vérvételre.(A 47,5 értéknél elvileg már 3 hetes terhes voltam, ugye az utolsó menstruáció első napjától számolva). Az az előtti eredményem februári, akkor 37 volt a progeszteronom.

1 hete nem szedem a Mercformint, a 12. terhességi héttől, nem érzek semmit, és nem is híztam. Az orvosom azt mondta, hogy a diétát sem kell olyan komolyan venni. (Nyilván nem eszem cukros kajákat, de sokkal több gyümölcsöt eszem, mint előtte lehetett.)

66. shongu
2014. okt. 2. 17:09

Sziasztok!

Nyár elején derült ki, hogy izulinrezisztens vagyok. Júliustól szedem a merckformin xr750-et. Napi 2x délben, étkezéskor. 58 kg voltam amikor elkezdtem és 52 vagyok most. Diétázok is mellette, de olyan ésszerü módon. Próbálok 160g szénhidrátot tartani, néha nem sikerül :) de a lényeg, hogy a napokban pozitívat teszteltem.Össze-vissza még mindig van hasmenésem,de pont nem érdekel, mert ha tényleg odafigyel az ember összejöhet a baba :)Most épp azt javasolta az endokrinológus,hogy szedjem a terhesség végéig csökkentett adagban, napi 2 helyett napi másfelet.Mi 2011 óta próbálkoztunk a babával. A doki szerint a kezeletlen ir-eseknél meg cukrosoknál lesznek 4 kg-os babák. Szóval én hiszek ebben a cuccban és azt hiszem szedem végig.Ha valakinek van ebben tapasztalata írjon!!! :)

65. zsbb:) (válaszként erre: 64. - Pollypudli)
2014. okt. 1. 17:35
mennyit javult a progeszteronod?
2014. okt. 1. 10:33
Sziasztok! Nálam 2009-ben diagnosztizáltak inzulinrezisztenciát, és azóta szedem a merckformint. Mindemellett a progeszteron szintem is alacsony volt, és mondta az orvosom, hogy arra is jónak kell lennie a mercforminnak. Most 11 hetes terhes vagyok (nem terveztük a babát, védekezés mellett jött össze), és a 12. hét végéig kell szednem a Mercformint.
63. BK1020 (válaszként erre: 61. - CsnéV.V)
2014. szept. 14. 10:31
Szia! Voltál cukor- és inzulinterheléses vérvételen? Anélkül csak fogyásra én sem szedném. Fogyni lehet tőle, (én a 48 kilómról 45re fogytam 168cm magasságomhoz)de csak azért, mert brutál hányingerem volt 3 hétig. A helyedben felkeresnék egy másik endokrinológust vagy rákérdeznék ennél, hogy miért a Merckformint írta fel... Ha viszont szedni kezded, kell egy kis kitartás, de hozzá lehet szokni!
62. Ayrana (válaszként erre: 61. - CsnéV.V)
2014. szept. 10. 09:02
Nálam annyira nem volt durva rosszullét,de egyrészt fokozatosan építesd fel, szóval ha nagyobb mg-os, akkor felezd el,vagy ha napi több kell,akkor egyszerre csak egyet vegyél be. Ha nem tartod a diétát biztos,hogy rosszul leszel. Viszont fogyásra felírni szerintem felelőtlenség volt a dokitól, mert nem fogyasztótabletta. A cukrom nekem is jó egyébként,de nekem inzulirezisztenciám van és arra is ezt írják fel. A helyedben én utánajárné,hogy nem rontja-e el a cukrod,vagy az inzulinod,ha alapból jó, mert ha máshol utánanézel azok is rosszul lesznek,akiknek túl nagy az adag. Szóval ha neked nem is kellene, akkor lehet,hogy nem ez a legszerencsésebb gyógyszer. De persze erről nem te tehetsz, meg ez csak az én véleményem.
2014. szept. 1. 20:55
sziasztok.nekem ma kell beszednem az első merckformint,de nagyon félek mert mindenki írja a rosszullétet tölle :( Mi van akkor ha elkezden szedni és nem bírom?magamtól abba lehet hagyni? én nem vagyok cukros csak fogyás miatt írta fel az endokrinológus. Ugye nem muszáj mindig 1 időben beszedni? Köszönöm a mielőbbi válaszokat
60. BK1020
2014. aug. 25. 21:26
Köszönöm, hogy drukkolsz. :) Nálam még nem javultak a pattanások, pedig jó lenne legalább ezektől megszabadulni. Terhességről már lassan álmodni se merek, de bízom a csodákban. :)
59. Kolibri (válaszként erre: 58. - BK1020)
2014. aug. 24. 16:17

Ha jol emlekszem, jobb allapotu lett az arcborom mar a gyogyszer szedesetol, viszont amikor teherbe estem, az elso hetekben tiszta ragya voltam. De csak olyan normalis ragyakkal, nem a gobosokkel voltam tele...aztan elmultak. A masodik szules utan...nem tudom, mennyivel, akkor jott ujra a hajhullas, gobos pattanasok, es 1-1igencsak szembetuno szorszal . Ekkor kezdtem ujra szedni, napi 2x 500.

En is 44kg voltam, amikor vegre babas lettem (164cm), mar azt hittem, azert sem sikerul, mert csonti vagyok.

Drukkolok neked!

58. BK1020
2014. aug. 24. 11:37
Jó ilyen tapasztalatokat is hallani. Elhízva én sem vagyok, 48 kilóról 45-re fogytam le a Merckformintól. Szóval inkább kórosan sovány jelző illene rám. Göbös pattanásokkal viszont én is küzdök. Nálad ez a pattanásosság a Merckformintól szűnt meg vagy a terhesség alatt? (Ha már teherbe nem sikerül esnem, legalább legyek szebb... :D )
57. Kolibri (válaszként erre: 55. - BK1020)
2014. aug. 23. 14:30

Vegul spontan estem teherbe. En 3x 500-ast szedtem. A nogyogyaszom csak hormonokat nezett, meg huvelyi UH-t. A petefeszkeim tele voltak cisztakkal, a hajam hullott es gobos pattanasaim is voltak. Elhizva sosem voltam. Ezekbol kaptam ezt a diagnozist. Az orvos azerint a hormonszintek egyertelmuen mutattak.

Masfel evea volt a kisfiam, amikor masodszorra terhes lettem, akkor meg szopizott is. Akkor Metformin nelkul sikerult teherbe esnem.

56. Ayrana
2014. aug. 20. 09:31
Úgy látszik nekem szerencsém volt én elkezdtem napi 1x 500mg-os Merckfominnal, az első 2 nap rosszul voltam,de akkor még nem néztem utána és csak a gyógyszert kezdtem el a diétát nem. Utána már diétáztam és azóta semmi bajom nem volt vele végig. Azt hiszem a 4-5nap emeltük napi 2-re az adagot.
55. BK1020
2014. aug. 19. 17:39
Köszönöm a választ! Azóta már sokkal jobban vagyok, bizonyos ételekre gondolni sem bírok, de nagy részük már újra ehető számomra. :) Megkérdezhetem, hogy nálad is PCO, ill. IR volt, amiért szedned kellett? Spontán estél teherbe? Vagy stimulálással?
54. Kolibri (válaszként erre: 51. - BK1020)
2014. aug. 10. 20:58

Szia, nalam oszinten szolva 7 honapig, amig terhes nem lettem. Sokat fogytam tole, de vegul elertem a celom es terhes lettem. Onnantol kezdve javult az etvagyam, en a 16.-17. hetig szedtem.

Aztan ujra kezdtem es most teljesen mas, eszre sem veszem, hogy szedem. Nincs semmi kellemetlen mellekhatasa.

Minden jot kivanok neked, remelem hamarosan jobban toleralod majd a gyogyszert.

53. BK1020 (válaszként erre: 52. - Zebra25)
2014. aug. 10. 16:21
Szia! Köszönöm a választ! Napi 1x1-et írt fel az orvosom, de ezt is még felezve szedem reggel és este. Reménykedem akkor, hogy hamarosan visszatér az étvágyam és elmúlik a hányingerem.
52. Zebra25 (válaszként erre: 51. - BK1020)
2014. aug. 10. 14:53
Pár hétig van a rosszullét. Nem emeled hirtelen az adagot?
51. BK1020
2014. aug. 10. 11:45
Sziasztok! Nem tudom, jár-e még vki itt, de gondoltam, én is csatlakozom a tapasztalatok megosztásához. Nálam is PCO, endometriózis, magas inzulinszint. Merckformint szedek, szenvedek a hányingertől (így a diétát sem igen tudom tartani, mert enni sem bírok). 2 sikertelen Clostylbegyt kúrán vagyok túl, nem sikerül teherbe esni. Nálatok meddig tartottak a Merckformin mellékhatások?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook