Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Merckformin XR - aki ilyet szed/ett, mennyi idő után estetek teherbe? fórum

Merckformin XR - aki ilyet szed/ett, mennyi idő után estetek teherbe? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2012. szept. 28. 12:51

Candee, ez a cukor eredmény nem túl jó, az éhomid jó,de a 120 percesed jelez valami eltérést az inzulinban. A 120 percesnek 1-1,5-el magasabbnak kell lennie az éhominál,hiszen közte van 75g glukoz,ami az egyik leggyorsabb felszívodó szénhidrát, az,h neked alacsonyabb a terhelt cukor értéked azt jelzi,h valószínűleg magasabb inzulinválasz érkezett.


Sugi, a gyógyszert nem kell életed végéig szedni, ha jól reagálsz a kezelésre idővel le lehet róla állni, ha az inzulin eredményed jó és diétával-sporttal is tud tartani abban az esetben felesleges a májat terhelni a met-tel. Csak pozitívat tudok neked mesélni,de a met egyikben sem játszik közre, az segítség a szervezetnek, és ha kell segítség akkor szedd,ha nem akkor elhagyható. Az XR 500-as egyébként gyakorlatilag az egyik legkisebb és legkíméletesebb dózis ami csak adható. A doki nem mondta el,hogy hogyan hat a met?

2012. szept. 28. 10:46

Sziasztok?

Nekem kb 1 hónapja írt fel a doki merckformin XR 500 as tablettát a doktornő pcos re. De egyenlőre még nem kezdtem el szedni ,mert nekem azt mondta a doki h életem végéig kell majd szednem és azért 27 évesen nem szertnék a gyógyszerek rabjává válni.Enyhe ir em van 56 kg vagyok és 160 cm.

A diétát kb 4 hónapja tartom azóta még nem volt kontroll vizsgálatom majd októberbe szeretnék menni.Mozgok is heti 2 szer bár az utóbbi időben azt kicsit elhanagoltam.A kontrolltól függően ha nincs javulás lekezdem szedni a gyógyszert csak tele vagyok félelemmel...a hajhullásra milyen hatása van mert olvastem h valakinek rontott a helyzeten.

Van valakinek pozitív hatásról valami infója?bocsi de annyira félek a gyógyszerektől.....

979. Candeee
2012. szept. 28. 09:28

Megtaláltam azt a papírt amin ez van, éhomi:4,90

30perc: 7,10 60perc: 6,60 120perc: 4,90.

2012. szept. 27. 22:53
Attól függ a cukor hogyan reagálja le a dolgot. És hogy milyen az arány az éhomi inzulinhoz képest. De a terhelt valóban nem megy fel nagyon, viszont ha pl az éhomi is ennyi akkor már nem enyhe Ir.
977. Almafa8 (válaszként erre: 975. - Candeee)
2012. szept. 27. 19:42
Szerintem ez nem vészes! Bár kellenének azok az adatok is amiket Tita írt! Az én terhelt inzum kicsit magasabb mint a Tiéd, de arra is azt mondták az MM-ben, hogy gyenge IR. Akár diétával és mozgással is helyreállítható, de én is szedek 500 mg Mercformin XR-t.
2012. szept. 27. 13:19
Hát azok alapján amit leírtál ki tudja. Éhomi inzulinod mennyi volt? Cukrod mennyi volt.
975. Candeee
2012. szept. 27. 12:36
sziasztok. nekem az endokrinológus írt fel merckformin xr 750mg-osat. Azt mondta nem vagyok pcos,viszont a fogamzásgátlók tönkretették a hormonháztartásom, elküldött még egy csomó vizsgálatra(vérvétel,Mr, pajzsmirigy uh,hasi uh, szemészet).Az inzulin 30percre 23.9 mIU/l 60percre 32,5 120percre 24,4. Szerintetek inzulinrezisztenciám van, vagy miért kaptam ezt a gyógyszert?Válaszokat előre is köszi:)
2012. szept. 4. 14:29
Gárfild rosszul eszel és lement a cukrod, a met önmagában csak ront, kell hozzá a speciális diéta is mert az az ami igazából javít a helyzeten.
973. 17f9a9b1c4 (válaszként erre: 972. - Gárfild 0985)
2012. szept. 4. 09:09
Én nem az xr-t szedem, de Mercformint, már pár hónapja, de remegés, megszédülés, nálam is van, de sok pozitív dolog is tapasztalható, pl: pattanás a hátamról teljesen eltünt.
2012. szept. 4. 07:28

Sziasztok én 3 napja szedem a Merckformin xr 750 mg , este 1 szem . De én másnap olyan rosszul lettem tölle . szédülés remegés izadás , ez másal is elöfördult ? Abba kéne hagynom, vagy ez normális ?

Elöre is köszönöm :)

2012. szept. 2. 17:44

Nekem nem az inzulinom volt magas, hanem a cukrom lement a 0 ás alá.

6 hónap met diéta és rengeteg! Mozgás után terhes lettem.

Én szerintem ha valakinek használ, annak ennyi idő alatt ha mindent megtesz az ügyért kell, h sikerüljön a terhesség. Ha nem akkor bizyon el kell bondolkodni, h valóban a gondot kezelik- e? De ez csak az én véleményem. Mindenkinek itt is sok sikert és kitartást kívánok ( nekünk amúgy a 3. Lombikunk volt).

2012. aug. 30. 15:05
csak a mercktől azért nem várható csoda, mozgás és diéta nélkül...
2012. aug. 30. 12:14
A feltett kérdésre a válaszom: 5 év után sem!!!
968. sz30
2012. aug. 30. 11:56
elfelejtettem, hogy a Merckformin lejárati ideje 2014. 07., bontatlan csomagolás. A Competact is új (MM-be járok, és ott írta fel nekem B.doktornő)
967. sz30
2012. aug. 30. 11:55

Sziasztok Lányok!

Pco-ra szedtem eddig metformint, és most teherbeestem.:) Ezért eladnám a megmaradt gyógyszereket, ezek maradtak:


3 doboz MERCKFORMIN XR Retard 750 mg 60 db

Competact 15mg/850mg tablettám is maradt 28 db.

Ha vkit érdekel, ide írjatok: brusselex@yahoo.de


köszi, és sok sikert mindenkinek

966. majap (válaszként erre: 965. - 4efe49c604)
2012. márc. 20. 14:44

Szia Esmeralda!

Nagyon jó ilyeneket olvasni. Én 3 napja kezdtem el szedni a Merckformin XR 500-ast. Egyelőre nem viselt meg nagyon, bár folyamatosan enyhe hányingert érzek, de azért tűrhető.

Azt megkérdezhetem, hogy mennyi idő után jött meg először? Illetve te szoktad mérni a hődet?

2012. márc. 11. 17:26
A Merckformin XR szedése egyéntől és diétától függően hoz poz. terhességi tesztet. Én ismerek olyat aki évekig próbálkozott, majd kiderült, hogy PCOS-es és 3 hó mulva pedig már örülhetett, mert ott volt a pocaklakó. Azóta már eltelt 2 év és van egy gyönyörű gyermeke, de ez csak egy a sok közül akikről lehetne mesélni. Volt olyan akinek 6-7 hó után sikerült, ezt pontosan kiszámítani nem lehet.
964. *Murmi*
2011. jún. 10. 15:19
bizony jó jel ez is, szépen lassan minden helyre fog állni :)
963. CsillagTM (válaszként erre: 962. - *Murmi*)
2011. jún. 8. 21:19
neeem, mondom, sztem ez még csak előjel (bár aztán volt még vérzés egy kicsi), de már ez is jó.
962. *Murmi*
2011. jún. 8. 20:07
Na szuper, akkor biztosan máris kezd hatni :) mondom én, van akinek nagyon hamar rendezi a dolgokat! reméljük Nálad is így lesz :)
2011. jún. 8. 10:34
tegnap 1-2 cseppet, ma kicsit több vért láttam ma, amikor WC-n voltam...ezek szt hat a cucc, és valami mozgolódni kezdett bent...persze tudom, h sok idő kell majd, de az első jel nagyon feldobott!
960. CsillagTM (válaszként erre: 959. - *Murmi*)
2011. jún. 7. 22:27

oks!


egyébként mióta baromi ritkán eszek krumplit, azt tapasztalom, h ha mégis, akkor nem bírja a hasam...ma is az volt a köretem ebédkor, és még mindig vacak a hasam :(

959. *Murmi* (válaszként erre: 958. - CsillagTM)
2011. jún. 7. 17:30
persze h hat attól, nem mindenkinek reagál rá egyformán a szervezete, örülni kell ha nincs ez a kellemetlen mellékhatás :) de egyébként még jelentkezhet, ki kell majd tapasztalni milyen ételeket nem célszerű enni mellette
958. CsillagTM (válaszként erre: 957. - *Murmi*)
2011. jún. 7. 12:28

okés!:)


de gondolom, ugyanúgy hat, attól még, h nem megy a hasam! (buta a kérdés, de a biztonság kedvéért megkérdem)

957. *Murmi* (válaszként erre: 956. - CsillagTM)
2011. jún. 6. 19:58
ha nem volt hasmenésed akkor lehet hogy nem is lesz (nekem sem volt) de sztem így jó lesz ahogy leírtad, majd ha túl leszel ezeken a nagy eseményeken, akkor szépen szeded rendesen! :)
956. CsillagTM (válaszként erre: 955. - *Murmi*)
2011. jún. 6. 18:41

eddig (3-at vettem be) nem volt hasmenés. (remélem, ez nem azt jelenti, h nem hat...)


akkor ha nem para, h kihagyom, akkor kettőt ki fogok: a legénylánybúcsúkor és az esküvőn...előbbin nem csak 1-2 sört fogok inni, utóbbin meg nem kockáztatok :D

955. *Murmi* (válaszként erre: 954. - CsillagTM)
2011. jún. 6. 16:53

ja értem

hát ha csak 1-2 pohárkával iszol és nem töményet, attól sztem nyugodtan beveheted...

bár ha a hasmenés gyakori mellékhatás akkor inkább hagyd ki, az esküvőt már csak nem kellene h elrontsa egy hasmenés...

954. CsillagTM (válaszként erre: 953. - *Murmi*)
2011. jún. 6. 13:04

estit? én csak este szedek...egyelőre napi felet, aztán 1 hét után napi egyet.


csökkenti a hatását, ha 1-1 napra nem veszem be? v mellékhatás lesz akkor? az alkoholfogyasztás (1-2 sör, 1-2 pohár bor) nem para, ugye?

953. *Murmi* (válaszként erre: 952. - CsillagTM)
2011. jún. 6. 10:12

én nem szüneteltetném a helyedben, esetleg az estit ne vedd be akkor amikor alkoholt tervezel inni.

Nekem is volt ilyen pár alkalommal hogy buli volt, de csak az estit nem vettem be

mondjuk nekem a hasmenés nem volt jellemző tünet, csak akkor amikor már extra nagy dózist kaptam, de akkor is inkább hánytam tőle...

2011. jún. 6. 09:39

nem tudjátok, lehet szüneteltetni 1-2 napra a gyógyszert? (2 alkalommal szeretném, legénylánybúcsúnk napjára, mert nem tudom, az alkohollal együtt milyen hatása lesz+nem akarom, h ott menjen a hasam; valamint az esküvőm napján)


amúgy eddig 3*felet vettem be, és eddig semmi mellékhatás. na jó, néha fájdogál a hasam, de ennyi. ez most jó, v rossz?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook