Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spontán vetélés után, amit műszeresen fejeztek be (missed ab.), mikor estetek teherbe újra? fórum

Spontán vetélés után, amit műszeresen fejeztek be (missed ab.), mikor estetek teherbe újra? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
685. kondygirl (válaszként erre: 684. - Danc)
2018. júl. 31. 14:56

Szia,


Én megvárnám a 6 hetet. Otthon zuhanyozz inkább le többször. Kitartás és őszinte részvétem!

684. Danc
2018. júl. 31. 11:09

Sziasztok,


Sajnos be kell csatlakoznom ebbe a fórumba :( kb 3 hete volt a befejező műtétem, 10 hetesen ment el a babuci :((


Az lenne a kérdésem, hogy nektek mit mondtak, mennyivel a műtét után lehet mondjuk strandra menni? Ilyen hőségben másra se vágyom, minthogy pancsolhassak, de nem tudom, merjek-e?!

683. Szandra1111 (válaszként erre: 680. - Zsanita76)
2015. dec. 3. 21:08
Szia! Ó szegénykém! Borzasztóan sajnálom, ami veled történt! Eleve amíg eljut valaki lombikra, az az út is nagyon nehéz, az egész procedúra őrületesen megterhelő és most a vetélés!! Mielőbbi megnyugvást kívánok nektek! Engedd meg, hogy küldjek egy ölelést így ismeretlenül is. Nekem 2 vetélésem volt, hát, kutya nehéz túlélni. Nekem A titok című film sokat segített, gyakran megnéztem. Fel a fejjel! A felhők mögött mindig süt a nap!
2015. dec. 3. 20:59

Nagyon sajnálom zsanita76:(


Én is voltam ilyen helyzetben januárban, és azota már erőt meritettem és túl tettem valamennyire magam.

A párommal ujból próbálkozunk, és ma reggel pozitivat teszteltem,nagyon örülök, de még val.bennem van a félsz.


Kivánom h te is minél előbb próbáld túl tenni magad. És ujult erővel belekezdeni.Puszi

681. Zsuzsimanó (válaszként erre: 680. - Zsanita76)
2015. dec. 3. 15:23
nagyon sajnálom :(
2015. dec. 3. 15:19
Borzasztó érzés amikor elmész uh.ra és közlk veled, hogy nincs szívhang. Az előző uh.on dobogott a picike szíve, most pedig nincs szívhang. Beleőrülök a fájdalomba! 39éves vagyok és lombikkal sikerült a 11hét boldogság!
2015. szept. 29. 01:03

Sziasztok! Mindenkinek a legjobbakat kívánom!

Jaj nagyon régen írtam már....el sem hiszem,hogy már 18 hónapos a fiam! :) A 3. babát tervezzük!

Nem tudom,hogy a régiek közül benéz még valaki? Csak gyorsan végigfutottam!

Padme gratulàlok a picikhez! :)

678. mociul
2015. aug. 8. 10:38
sziasztok!2 mised ab-on vagyok túl nagyon nehéz, ez most nekem mit érzek.tanácstalan vagyok nem értem miért történt. Milyen orvoshoz érdemes menni szoktak már ilyenkor kivizsgálást csinálni?
677. monita11 (válaszként erre: 667. - Nyuszibogár)
2015. jan. 31. 15:35

Szia!

Nagyon együtt érzek veled,én is csak pár napig tudtam örülni a párommal:(

Nálunk meg úgy volt, h jan. 16-án csináltam tesztet, és 18-án már rohannunk kellett a kórházba mert annyira véreztem,és az a legszebb h nem adtak rá semmit, hagyták h majd kiürül.:(

Fel a fejjel és remélem minél hamarabb babások leszünk.és elfelejtsük ezt az egészet!

2015. jan. 31. 15:17

Sziasztok!

nekem most január 18 -án volt egy spontán vetélésem:( 7 hetes voltam, a dokim szerint.

4mm -es petezsákot láttak még s vetélés után, és megakarták várni h kitisztuljak,közben meg a hcg-m duplájára nőtt, és figyeltek folyamatsan uh.

Amikor hazaengedtek a kórházból akkor kerestem egy magán dokit,mert én már éreztem h nem vagyok terhes, a cicim sem fájt stb. és barnáztam is elég szépen. Na a doki megállapitota h vetélés folyamata zajlik, ezért már január 29-én berendelt műtétre.

Hála istennek már túlvagyok rajta, majd csak 2 hét múlva konrtoll.

Volt valamelyikötők hasonló szituban? és szerintetek meddig kell várni a következő próbálkozásig? Ez is elég nehezen jött össze, 1 év próbálkozás után.

2015. jan. 27. 20:19

Köszönöm az együttérző szavakat. :-)

Az én vetélésem majd' 4 éve volt, azóta van egy 2,5 éves kisfiam, most vagyok hat hetes a kistesóval.

Fiammal is volt egy vérzés a 8. héten, arra kaptam utrogestant. Viszont tegnap megkértem a dokit hogy írja fel "megelőzésként".

2015. jan. 27. 15:30
Nekem a 11. heten volt a vetelesem. Es 4 honap mulva sikerult ujra. Most 6 honapos a kisfiam :) Nem kaptam/szedtem semmit. Mindenkinek sok szep babat kivanok
673. Szandra1111 (válaszként erre: 672. - Via22)
2015. jan. 27. 15:07
Igazából nem derült ki, mi okozta a vetéléseket. A két sikertelen terhesség után kiderült, trombofíliám van, amire a harmadik terhesség alatt gyógyszert szedtem. Lehet ez okozta a vetéléseket. Valamint a második vetélés után hiszteroszkópián is voltam, ahol összenövéseket találtak, majd azokat orvosolták is. Hormonjaim soha nem lettek nézve. Nálam sem tudni segített-e az Utrogestan, de a vége jó lett. :) Sok kitartást a terhesség hátralevő részéhez! Jó lesz minden, meglátod!!!
672. via22
2015. jan. 27. 14:43

Akkor gratulálok a kisfiadhoz!:)

Hormonjaiddal volt probléma? Vagy mi volt az oka a vetéléseidnek?

Én nem tudom, hogy a progeszteronpótló segített-e ennél a terhességemnél, mindenesetre bajt nem okozott.

Szülés után rögtön abbahagytad?

671. Szandra1111 (válaszként erre: 669. - Nikk_1982)
2015. jan. 27. 06:50

Szia!

Sajnálom, hogy veled is megtörtént!

Nekem 2 vetélésem volt, így 3. terhességnél 37. hétig szedtem 2x200 mg UtroUtrogestant. 1-et hüvelyben, 1-et szájon át.

Egyébként a 14. hétig véreztem, végig feküdnöm kellett, de sikerült, kisfiam már 5 hónapos. :-)

670. via22 (válaszként erre: 669. - Nikk_1982)
2015. jan. 26. 11:16

Szia!

Nekem tavaly márciusban volt missed ab-om, augusztusban ismét terhes lettem, 12. hétig napi 2x2 Duphastont szedtem, aztán folyamatosan csökkenteni kellett, végül abbahagyni.

Most vagyok 23 hetes és nagyon aktívan mozog már a babám:)

Nagyon sajnálom a misseb ab-odat!:(

Azóta sikerült teherbeesned?

2015. jan. 20. 16:15

Sziasztok!

Aki volt mar terhes a missed ab utan, kaptatok progeszteronpotlast a terhesseg legelejen?

668. Nikk_1982 (válaszként erre: 667. - Nyuszibogár)
2015. jan. 19. 13:18
Sajnalom! De ha mult heten mar 10 hetes volt, szilveszterkor jo eros csiknak kellett volna lennie. :-(
2015. jan. 19. 12:51

Sziasztok!

Mi terveztük a babát,össze is jött!Szilveszterezni voltunk oda családdal ott csináltam meg a tesztet.igaz halványan,de ottvolt az egyértelnű jele a picinek.Vártam pár hetet és kértem időpontod a Nőgyógyászhoz.Kedd este kicsit görcsöltem meg pici vérzésem vol,utánna néztem mondtak jót és rosszat.Ugydöntöttem kérek időpontot orvoshoz.15-én reggel 9-re kaptam időpontott. Elmentümk a Párommal a rendelésre elmondtam a dokinak,hogy van egy pozítiv tesztem és egy kis vérzésem.Elküldőtt kórházi tesztre,ott azt mondták 12 után lessz eredmény.Addig elintéztünk egy-két dolgot. Párom lent megvárt a rendelő elött Én addig felszaladtam az eredményért.Nemmertem megnézni,hogy mi az eredmény majd a Párommal megnéztük és elkeztdünk mosolyogni és kis sírás/Én/.Igen összejött a pici és mostmár egy kis család leszünk.Nagy izgalommal és boldogsággal megyek be a dokihoz Ő gratulál megbeszéljük a teendőket,felkeresni a védőnőt..... De még egy hüvelyi uh,hogy megtudjuk mennyi idős a pici és hogy egy vagy kettő.Átsétáltunk a kórházba boldogan tényleg kismama és kispapa ként.:) Várjuk az uh a dokit párom elszalad inni valóért,erre pont jön a doki.Ben elkezd visózsgálni kérdezget és azt mondja nemtalál semmi sem. :( Tovább vizsgál és egy szótse szól Én meg elkezdek pityeregni,befeezte a vizsgálatot és közli Velem,hogy Én innen egy tapottat sem mozdulok!Mert elment a baba de nem ürült ki teljesen és életveszélybe vagyok!Na Én már bőgtem rendesenközbe a doki töltötte a papírokat. Sírva megyek ki Páromnak mondom ahogy tudom,hogy mi a helyzet,de nemsikerül értelmesen elmondai.Estére bentfogtak reggel egy ujjabb hüvelyi uh.Felvoltam készülve/már amennyire lehet/ a nagyműtétre,a Professzor vizsgál nézi a dolgokat és megnyugtat nincs komoly baj csak egy 5 perces műtét lesz. Sajnos ez a pici csak 10 hetet volt Velünk,de ez volt a legszebb 10 hét!!

666. Szandra_86 (válaszként erre: 665. - Via22)
2014. okt. 9. 16:26

Hát nem tudom mi van,de mondjuk nálam minden másképp működik,ezen sem lepődnék meg. Mivel tele voltam cisztákkal a PCOS miatt és azok a ciszták ugyebár a betokosodott,ki nem szabadult tüszők,ezért gondolom hogy akkor még volt peteérésem. Az első terhességem is teljesen véletlenül derült ki és a dokim nem akarta elhinni,csak amikor megvizsgált. Azóta is azt mondja,hogy az egy nagyon véletlen szerencse volt.

Egyébként ezt nem is hallottam,amit írtál. Akkor még reménykedek.

Te meg ne idegeskedj!!!! Éld a mindennapjaidat és pozitívan nézz a jövőbe! Mindjárt itt lesz a kedd,majd meglátod!

665. via22 (válaszként erre: 664. - Szandra_86)
2014. okt. 9. 15:45

Na várjál, nekem a nőgyógyászom azt mondta, hogy egy nőnek évente kb 8-9 peteérése van. Lehet épp abban a hónapban vagy, amikor nincsen. Ezt nem mondta véletlenül el a dokid?? Én is azt hittem, hogy nincs peteérésem, mivel hormonvizsgálatom abban a hónapban csinálták és rögtön kijelentette a laboros, hogy nincs, így nem valószínű, hogy terhes leszek. Ezért volt a nagy meglepetés, amikor terhes lettem következő hónapban. Szóval én inkább több orvost is megkérdeztem, mielőtt mindenfélével meg akartak volna ijeszteni.

Mondjuk legalább megcsináltat a dokid minden vizsgálatot, vmi csak ki fog derülni, ha eddig nem sikerült sajnos a baba.

Én jól vagyok, tegnap előjött a rosszullét is, már alig vártam. Kedden megyek uh-ra, addig meg szétstresszelem magam. Nem bírom ezt a várakozó állást. Nem tudom, te hogy voltál vele, de én minden tünetemre figyelek, megijedek ha éppen nem görcsöl a hasam, jóformán akkor vagyok nyugodt, ha mindenem fáj. Na ez nem normális.

664. Szandra_86 (válaszként erre: 663. - Via22)
2014. okt. 9. 12:13

"Szerencsére" kitisztult rendesen a szervezetem,a méhnyálkahártyám jó,a petefészkeim még szépek,viszont nem volt egyetlen érő tüsző sem. Ugye most semmit nem szedek,injekciót sem kapok,viszont így ezek szerint nincs spontán peteérésem,ami hidegzuhanyként ért,mert úgy tudtam eddig azzal nincs gond. Most folyamatban vannak a vizsgálatok,genetikai,immunológiai laborok,meg levett egy baktérium és gomba tenyésztést. Meg kell ismételtetnem a vércukorterhelést is. Aztán az eredményektől függ,hogy mikor lehet újra nekiállni az újabb próbának.

És veled mi újság? Hogy érzed magad? Melyik nap mész jövőhéten az UH-ra?

663. via22 (válaszként erre: 662. - Szandra_86)
2014. okt. 9. 08:52
Mi volt a dokinál? Minden rendben volt?
662. Szandra_86 (válaszként erre: 661. - Via22)
2014. okt. 7. 16:42

Azt nem állíthatom,hogy egyáltalán nem foglalkoztat a téma,de fele annyira sem,mint pár hónappal ezelőtt. Igazság szerint mi próbálnánk a természetre bízni a dolgot,az orvosom az inkább,aki erőlteti,próbálja sürgetni a folyamatot. Éppen ezért nem tudom figyelmen kívül hagyni,amikor egyszer ezt,máskor azt kell szednem vagy injekciókat adnom.

PCO-s vagyok,megműtöttek a cisztáimra,rá 1,5 hónapra spontán terhes lettem,januárban volt a befejező műtétem. Azóta most sikerült másodszor az inszeminációkor,holnap megyek vissza a dokihoz,hogy megnézze,eltávozott-e magától a szervezetemből. :(

661. via22 (válaszként erre: 659. - Szandra_86)
2014. okt. 7. 14:56

Nem görcsölsz rá nagyon a babatervezésre?

Nálam az volt az érdekes, hogy rendszertelenül jött meg már vagy 10 éve, de nem foglalkoztam vele. Amikor elterveztük, hogy babát szeretnénk, nem jött össze fél évig, aztán elkezdtem fogamzásgátlót szedni, abbahagyása után rögtön terhes lettem. Persze el is ment a baba. Innentől kezdtem el kivizsglásokra járni, mert tudtam, hogy vmi nem ok a hormonjaimmal. Bár a műtétem óta (március), nem szedtem semmi gyógyszert, mégis terhes lettem, de most már tömnek a progeszteronnal. Én még mindig azt mondom, hogy bízzuk a természetre, de persze kis segítség nem árt:)

660. via22 (válaszként erre: 658. - Szandra_86)
2014. okt. 7. 14:50
Én már csak arra tudok gondolni, hogy jövő héten meghallom a magzatom szívhangját, párom is tuszkolja belém, hogy csak pozitívan gondolkodjak. Én próbálok...
659. Szandra_86 (válaszként erre: 657. - Via22)
2014. okt. 6. 20:01

Az elsőnél ráfogták a sárgatest elégtelenségre,de most másodszor nem tudom mi volt a baj,ez zavar nagyon.

Menstruációm csak az utóbbi hónapokban van magától,előtte mindig csak gyógyszeres segítséggel hozták meg a vérzést.

Aztán elkezdtek stimulálni,most van az első hónapom,hogy semmit nem szedek és nem kapok injekciókat,szeretném megnézni mi történik most.

658. Szandra_86 (válaszként erre: 657. - Via22)
2014. okt. 6. 19:54

Nagyon drukkolok nektek! Csak pozitívan! Minden rendben lesz!

Az első terhességemnél hetente néztek UH-val. Először petezsák,majd nagyobb és nagyobb petezsák,szikhólyag és a várva várt szívhang nem jött,aztán megállt a növekedésben. Műszeres befejezés volt. Most láttak egy petezsákot,de a béta hcg-m 0,6 lett,szóval már a legelején elhalt sajnos. A dokim azt mondta a menstruációkor kiürül,meg is jött végül. Holnap után megyek hozzá,remélem tényleg rendben vagyok.

657. via22 (válaszként erre: 656. - Szandra_86)
2014. okt. 6. 09:19

Ugyanúgy Duphastont szedek 2x2-t egy nap, most szombaton voltam ultrahangon, 3mm embriót láttak, szívhangot még nem, bár fogalmuk sincs, hogy 5-6 vagy hány hetes vagyok. Méretek szerint 5 körül. Februári terhességemnél csak petezsákot láttak, sem szikhólyag, embrió meg végképp nem volt, ezért volt missed ab-om. Ez a terhességem már most jobbnak és sikeresebbnek tűnik. Bízom benne, hogy az is marad. Pajzsmirigyem rendben van, vérszegény és magnéziumhiányos vagyok, dokim meg ugye ezt a progeszteronpótlót írta fel, hátha emiatt nem fejlődött múltkor. Nem tudom, hogy a gyógyszer segít-e most, mindenesetre szedem ezerrel:)

Neked magától ment el baba? Vagy műszeresen fejezték be? Mit mondtak, mi lehetett a baj?

Rendszeres a menzeszed?

Kitartást és sok sikert kívánok!

656. Szandra_86 (válaszként erre: 654. - Via22)
2014. okt. 4. 12:51

Szerintem mindenképpen jól teszed,ha nem hagyod annyiban a dolgot,és még ha a dokid nem is kéri,rendszeresen ellenőrizteted magad. Sajnos a legtöbb doki nem veszi komolyan és ráfogják arra,ha valami baj történik,hogy véletlen.

Nincs semmi betegséged? Pajzsmirigyed rendben van?

Nagyon gratulálok és szurkolok,hogy minden rendben legyen a babáddal!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook