Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyit spórolunk a kijárási korlátozás alatt? fórum

Mennyit spórolunk a kijárási korlátozás alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
61. vivo44 (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 23:55

Lehet boldogabb vagyok csilicsáré szolgáltatások nélkül, mint azok akik tízezreket szórnak butaságokra. De eme fórum nem az én életemről szól.

Ruhát online tudnék bármikor rendelni, ahogyan más is.

Mozi? Olyan filmeket is meg tudok nézni, amiket még a mozik nem is vetítenek.

Színház? Számtalan színházi előadás megy most is online formában.

Koncert? Megszámlálhatatlan koncertet meg lehet nézni jelenleg is.

Pedikűr-manikűr? Van készletem, felszerelésem, így megoldottam eddig is.

Úszni nem tudok, így nem is hiányzik.

Valójában te az ide-oda mászkálós dolgokról beszélsz, s nem a spórolásról.

Hát igen! Most sok olyan dologról kell lemondani, ami a mindennapi életünk rutinjává vált. Ezt nevezik sokan annak, hogy az igényekből leadni....Inkább tavalyi ruhában, de nem betegen, inkább benőtt körömmel, de egészségesen, inkább családi körben az Aladdin, mint sem moziban, de nem az intenzíven lélegeztetőgépen.

2020. ápr. 6. 23:44
Nem veszem észre,hogy kevesebbet tudunk költeni.Igaz sohasem éltünk "nagylábon".Csak álltatás,hogy kevesebbet,de éppen úgy meg kell venni az alap dolgokat,rezsi is ugyan az,viszont ami most nincs annak helyébe lépett más...a muszáj.
59. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 58. - Vivo44)
2020. ápr. 6. 23:44

Most erre mit mondjak. Nem irigyellek. Azért azok a szolgáltatások, amik most sajnos lehúzták a rolót, azok nem luxust kínáltak. Így gondolom. Vagyis a hétköznapokban jóval több dolgokra tudtunk "elszórni" a pénzt mint most.

Ruhákat sem szoktál venni? Mozi? Színház? Koncert? Pedikűr? Manikűr? Uszoda?

58. vivo44 (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 23:39

Nem, nem költöttem olyanra, amire most ne tudnék.

De mint mondottam, mindenkinek más a fontossági sorrend és az értékrend.

Nem vagyunk egyformák. De látom szerencsére nem vagyok ezzel egydül.....

57. szőkelédi (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 23:08
Nem azon múlik 😁
56. Guruljka (válaszként erre: 51. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 22:56

Könyvekre költöttem, most megint kevesebbet tudok. Ezt nem vonom meg magamtól, de sorsjegyet, lottót nem veszek. Látom néha, mi pénzeket elköltenek rá hetente.

A hajam magam vágom, mert rájöttem, ha fodrász vágja, azzal sem jobb.

Viszont ahogy olvasom, igazolódik a feltételezésem. Aki eddig úgymond gondtalanul élt, az most kicsit szerénykedik. nekünk eleve szerényebbeknek meg nem nagyon tűnik fel a dolgog gazdasági oldala. Ezután is megoldjuk mindazt, amit eddig: haj- és körömvágás, tisztálkodás, otthoni étkezés.

Hozzátéve, hogy falun nincs is hova programot csinálni. (Tudor, nem kötelező itt lakni, de elköltözni sincs miből, plusz a fiam ragaszkodik a faluhoz.) A városban lesznek majd a nyáron programok, de általában nem tudunk részt venni, mert busszal nehézkes a hazajutás.

55. _Berry_ (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 22:40
Nyilván függ attól, hogy ki hol vásárol. Mi rossmann, dm-ben is szoktunk, ill. webshopokban, ott bizony már tapasztalom az emelést, amit több tétel vásárlása esetén már érez az ember.
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 53. - Szőkelédi)
2020. ápr. 6. 22:37
Ha a 40 az új 20, akkor igen, fiatal csaj vagyok 😋😋😋
2020. ápr. 6. 22:33
Nem baj az ha úgy élsz ahogy szeretnél,ha megteheted,gondolom fiatalok vagytok most kell élni . Jelen esetben ugye nem lehet . Amit most nem költesz el ,jó lesz egy utazásra pl . Csak már ott tartanánk.
2020. ápr. 6. 22:31

Én nagyon sokat. És ezt abból veszem észre, hogy a számlámon lényegesen több marad. Ugyanott vásárolok, ahol eddig, kb. kétszer annyit, mert többet vagyunk otthon.


Négy laptop megy, de elég keveset fogyasztanak. Kevesebbet megy a mosógép, a mosogatógép viszont talán kétszer annyit.


Csak az egyik autót használjuk, azt is alig, a benzin ára a béka shegge alatt, parkolódíjat honaptól egyáltalán nem kell fizetni.


4 fitneszbérlet ára megmarad, nekem hathetente 15.000 a fodrász, nincs mozi, színház, hangverseny - kb. 40-50.000 el nem költött pénz.


Nem kóricálunk hétvégente étteremben, ilyen-olyan programokon, szóval összességében sokkal kevesebb a kiadás.


Mondjuk, ha sokáig így marad, a telefonomat és a laptopomat lenullázom, naponta kétszer kell tölteni 😎

51. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Vivo44)
2020. ápr. 6. 22:30
Ez is lehet. Miért, te semmire sem költöttél havonta rendszeresen, amire most nem is tudsz? Ne mondd. Mindekinek van vmi hülyesége amit nem von meg magától. Én például szoktam hetente venni 3-4 sorsjegyet. Na azt most nem veszek. Nem is járok postán.
50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 44. - Vivo44)
2020. ápr. 6. 22:27
Én sem szórom a pénzt,de velem se fognak 2x fordulni az út végén. És most vagyok abban az életkorban, hogy nem akarok sem begubózni, sem megvonni magamtól amit szeretnék. Nyilván ahogy engedik az anyagiak.
49. vivo44 (válaszként erre: 47. - Guruljka)
2020. ápr. 6. 22:19
Így van, vagy a semmiből már:-((
48. szőkelédi (válaszként erre: 45. - Szőkelédi)
2020. ápr. 6. 22:18
Mármint vásárolni jár egyedül. Lidi és teso ,ugyanis itt vidéken 80%-al többe kerül nagyon sok termék. Egyszerűen sajnálom rá a pénzt. Tehát semmit sem vettem észre különösebben.
47. Guruljka (válaszként erre: 46. - Vivo44)
2020. ápr. 6. 22:18
Tegyük hozzá, hogy csökkenő jövedelmek mellett.
46. vivo44 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 22:15

Így nézve pláne butaság. Van aki eddig havonta költött utazásokra, most nem teszi. Van aki hetente elköltött étteremben több 10ezret, most nem teszi.

S van aki csak egyszerűen él és többet költ, mint azelőtt.

Az egyik akarat kérédése, a másik pedig a korlátozásé.

45. szőkelédi (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 22:15

Az általad említett dolgokra eddig sem költöttem,mindig spórolós voltam . Legalább 20 éve van hajnyíró gépem ,ezzel sokat lehet spórolni az igaz . Itt 1300 a férfi fodrász. Hetente jártunk eddig is ,most csak a férjem jár egyedül .

Életemben nem voltam körmösnél, kozmetikusnál ,vénségemre meg már minek? 🤭

44. vivo44 (válaszként erre: 40. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 22:14

Nem egyről beszélünk. Mindegy is.

Én a te olvasatod szerint 32 éve sprórolok, vírus sem kellett hozzá:-)))

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 38. - Vivo44)
2020. ápr. 6. 22:13
Nem az élet elengedhetetlen dolgai,de akkor is kiadások. Én ezekből vettem észre, hogy nagyon keveset költöttünk.
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 39. - Érdekes73)
2020. ápr. 6. 22:11
Magyarország, Bp aglomerácio.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Channa*)
2020. ápr. 6. 22:09
Ja tényleg a mosás. Nálunk most kevesebb, mert 1x mosok egy héten, nem többször mint átlagosan. Itthon ülünk maciban😁😁
40. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Vivo44)
2020. ápr. 6. 22:07
Közüzemi számlákkal nem számolok oly nagy többletet, mert fűtés így is úgy is van, 2 tévé és 1 laptop megy. Ez picit több, de nem több mint egy átlag hétvégén. Internet mindig ugyanannyi, közös költség nem változott. Gázt nem használok jóval többet, de amúgy az is átalány (kb 2500 havonta)
39. Érdekes73 (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 22:06
Melyik országban élsz ?
38. vivo44 (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 22:06

Köszönöm!

Kinek mit jelent a mindennapi élet nélkülözhetetlen dolgai:-)))

37. Channa* (válaszként erre: 28. - Kristo_f)
2020. ápr. 6. 22:02

Miért lenne több?

A fűtést nem szoktuk tekergetni, azaz mindig tartunk egy bizonyos hőfokot. Fürdés ugyan annyi. Nem növekedett az itthoni létszám. A mosogatás is ugyan annyi. Naponta 1x indítom el a mosogatógépet.

A mosás kevesebb, mert most csak a mackó nadrágokkal telik meg a szennyestartó.

A villanyt sem használunk többet. A 3 TV, 3 laptop ugyan annyit megy, mint eddig.

Mitől kellene emelkednie?

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Vivo44)
2020. ápr. 6. 22:02

Ahogy írtam pl szépségápolás: Nekem műköröm 3 hetente 5ezer. Gyerek és férj hajvágás 2 havonta 7ezer. Kozmetika nekem havonta 2ezer.

Éttermek heti 15-20 ezer. Mozi havonta 1x. Munka közben kimegyek kóla, nasi, ebéd (1000 Ft) Szembejön új ruci, vagy ok nő a gyerek, neki is új cuccok. Amit most marhára megspórolni, mert mackóban van egesznap. Lehet kire kijutunkbebbok atugrik egy méretet amit nem kellett megvenni neki. (Nagyon vékony szóval ha jön a jóidő meg a 3 évvel ezelőtti rövidgatya is jó rá)

2020. ápr. 6. 21:53
Inkáb többet költök. Egyszerre megpróbálok megvenni mindent nem megyek most akciók után kisboltba a mosószer és húzás haza . Nincs tekergés..
34. vivo44 (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 6. 21:51

Figyelemmel olvasnám mik azok a dolgok amik a mindennapi élet nélkülözhetetlen részét képezve most nem számítanak kiadásnak. Hm?

Talán a mozi, egy cukrászda, vagy mire gondolsz?

Itthon tanulunk, számtalan digitális eszköz (több áram), Folyton kézmosás (több meleg víz, több áram, több víz)

Azon élelmiszerek amiket egy hónapra nagybevásárlásnál meg lehetett venni 60ezerért, az most összességében 95ezer.

Szóval várom a válaszodat tisztelettel.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Érdekes73)
2020. ápr. 6. 21:50
Nem vettem észre, hogy drágábbak lennének az élelmiszerek. A*di, Li*l, Tes"o ugyanúgy akcióz. Én mondjuk ezekben vásárolok meg néha euro family.
32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2020. ápr. 6. 21:48
Mi nem eszünk annyi húst. Zöldséget meg pláne nem. Édességből viszont mi is többet tankolunk 😁😁😁 nálam inkább a "szárazáru" van bespájzolva, mint tészta, konzerv, liszt, olaj, cukor..
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook