Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyit spórolunk a kijárási korlátozás alatt? fórum

Mennyit spórolunk a kijárási korlátozás alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
121. timycat (válaszként erre: 112. - Guruljka)
2020. ápr. 7. 18:45

Én abban a "szerencsés helyzetben" vagyok, hogy nem igazán figyeltem az árakat. Ami megtetszett fogtam azt megvettem. A kisboltban is annyi tűnik fel, hogy hát ennyi cuccért nem ennyit szoktam fizetni.


Ami a zöldséget illeti. Nálunk bezárt a piac ami agymenés, nagyon nagy placcunk van piacozni. Ha kitiltottak volna mindenkit aki nem élelmiszert árul akkor simán lehetett volna minden második sorban 2 placcnyi kihagyással 1-1 árus és a szabadlevegőn lévő tömeg csak nem olyan veszélyes, mint pl egy áruház zárt tere. Amik a parkolójukból ítélve dugig tele vannak.


Én most kajtatom a piacos embereimet, háznál vásárolok akit megtalálok. A termelők is meg vannak lőve, mert helyben a piacon nem tud árulni, így vagy rápusztul az áru vagy megy más városba ahol még van piac.


Van aki szervezett házhoz szállítást, állítólag piaci termelőktől összeszedte és úgy hordta házhoz. Állítólag. Én 3 hete rendeltem tőlük, nagyon drága volt az áru és még ócska is, mert nem én válogathattam ki, hogy mit veszek, ők meg FEFO elv alapján terítik az árut, nyilván a szottyosat pörgetik ki legelőször. Ja és az áraik, 950Ft volt a bánatos uborka kilója, a zöldségé 1700 de az jól nézett ki, az 1000 Forintos répának kb a fele 3 nap után a kukában végezte, a friss retek csomója 350 ft volt (ez 5 darab közepes retek), az újhagyma (5-6 vékonyka szál) 250.

Szóval többet nem veszem igénybe őket, ez az ár és minőség már nálam is kiverte a biztosítékot.


A hentes is emelt, a csontozott csirkemellet 1900ft/kgért árulja, a kötözött sonka kilója 2 hete 2500 forint volt.

Húsvét után megyek majd megint henteshez kíváncsi leszek, hogy Húsvét után, madárinfluenza közben hogy alakulnak az árak.

120. szőkelédi (válaszként erre: 118. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 18:32
Én nem támadlak...tudod itt vidéken a spórolás, kuporgatás azt jelenti ,hogy nem vesz mást ,csak ami éppen szükséges. Pl nem étteremben eszik ,hanem főz. Ez csak egy példa. Eszem ágában sincs senkit sértegetni,vagy kioktatni.
119. szőkelédi (válaszként erre: 110. - Bless the child)
2020. ápr. 7. 18:29
Akinek nem jut rá annak bizony spórolós. Ezzel nem arra céloztam ,hogy bárki igénytelen lenne ,aki nem jár körmöshöz fodrászhoz. Meg arra sem ,hogy aki jár az szórja a pénzét.
118. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 115. - Szőkelédi)
2020. ápr. 7. 18:28
Nincs bajom, nyugi 😉😉 csak fura, hogy elkezd nekem támadni olyan aki nem is ismer.
2020. ápr. 7. 18:27
Nem dohányzom (pedig bevallom szeretnék) nem iszom, nem érzem hogy felesleges dolgokra szórnam a pénzt. Műkörömöm is fél éve van, előtte nem volt.
116. vivo44 (válaszként erre: 115. - Szőkelédi)
2020. ápr. 7. 18:26
:-))))
115. szőkelédi (válaszként erre: 113. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 18:25
Hát de most mi a bajod ?🙄🤔 Csak furcsa ,hogy kuporgatsz , spórolsz de előtte mást írtál,kuporgatás teljesen mást jelent . Egyébként én sem vagyok lepukkant .
2020. ápr. 7. 18:23
Élelmiszer vásárlásnál például spórolós vagyok. Inkább elmegyek biciklivel több helyre, több napon, minthogy egy hiperben megvegyek mindent és otthagyjak 40ezret. Ilyen most 4 hete volt csak egyetlen egyszer, mikor az elvonulasra bevásároltunk egy rakás kaját. Még most is van belőle.
113. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 109. - Szőkelédi)
2020. ápr. 7. 18:16

Ja bocs, hogy nem hagyom magam lepukkanni. Húú de nagy bűn! Mindjárt megyek gyónni!


Nem szórom a pénzt. Bocs, de ezt én tudom jobban. De hogy elmegyek egy kozmetikaba megigazíttatni szemöldököm vagy elmegyek egy fodrászhoz ritkíttatni a hajam, hát bocsánat!

De már itt a nagy álszentségben mindjárt az is luxus, ha az ember lánya vesz magának egy-két ruhát turibol. Vagy neadjisten megiszom munka közben egy kis üveg kólát.

112. Guruljka (válaszként erre: 111. - Timycat)
2020. ápr. 7. 18:10

Nálunk más, mert a nagyáruházakba buszozni kellene. Be kellene spórolni a buszköltséget is, csak azután kezdődne a valódi spórolás.

Ahogy a fiam vásárolt tegnap, azt látom, az árak nem nőttek.

Az igaz, hogy nem vettünk zöldségfélét, annak az árát nem tudom.

111. timycat
2020. ápr. 7. 18:01

Élelmiszerre szerintem többet költünk, drágábban vásárolok. Kis boltba megyek heti 2szer maximum, ami drágább, de van minden (legutóbb már élesztő is volt) és 6kor nyit, amikor még majdhogynem csak én ténfergek benne.

Tescoban szerintem 1 éve nem voltam, Aldiban/Lidlben kb 1 hónapja nem. Ezekben a nagyáruházakban olcsóbb, mint a "Katinál a sarkon".

Szoval ez drágább.


Rengeteget spórolunk azzal, hogy nincs étterem, mozi, kávézó, utazás stbstb.

Én is alapvetően spórolós vagyok, szeretem ha félre tudok tenni, de én ezt most nem úgy élem meg, hogy de jó mennyi pénzem marad. Egyrészt szeretünk "ellófrálni" de másrészt ami nekem most csak elmaradt élmény az másnak a megélhetése. Ez utóbbi (is) engem nagyon elszomorít.

110. Bless the child (válaszként erre: 109. - Szőkelédi)
2020. ápr. 7. 17:59
Én is. Wellness, koncert, mozi, etterem, kozmi, szépségápolás, stb... Ez mióta a spórolós kategória?
2020. ápr. 7. 17:42

"Én spórolós vagyok, mindig kuporgatok, szóval velem ez épp nem jó példa."

Elvesztettem a fonalat 🙄🤔 ...

108. andi6020 (válaszként erre: 105. - Gabbbicica)
2020. ápr. 7. 17:41
Én örülnék ha nem tudnék ezeken spórolni. Ugyanúgy nem tehetek semmiről, mint ők.
2020. ápr. 7. 17:14
Dehogy!!!
2020. ápr. 7. 16:59
Szerinted Rochlitz néni vallásossága miatt van világjárvány? Inkább nem minősítelek
2020. ápr. 7. 16:57

Nézhetjük onnan, hogy juhuu, mennyit sporolunk.


Kozben meg azokban az iparágakban dolgozok, akiken most sporolunk (fodrasz, körmös, éttermes, wellness hotelben a tulajtol a takaritonoig mindenki stb) lassan kezdenek azon gondolkodni, hogy mit fognak enni es fokepp mibol...

104. andi6020 (válaszként erre: 100. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 16:01

Ne haragudj, nem írom le még egyszer, hogy miért vásárolok drágábban.

Kisváros egyébként.

103. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 97. - Andi6020)
2020. ápr. 7. 16:01
Nem hiszem, hogy az embereknek a megkeresett kis pénzét ki kéne csalni holmi láthatatlan valamire!!! Főleg most nem!!
102. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2020. ápr. 7. 15:49
Biztos örülni fognak 😁😁😁 na mi meg belustultunk, 9 előtt alig alig kelünk fel. De így szerencsére minden megvár. Vásárolni úgyis csak délután lehetne, de igazából az is ráér 3 naponta bőven.
2020. ápr. 7. 15:47

Ez goromba volt.

Te a gondtalan életedben hiszel, pedig bizonyos szemszögből az is badarság.

Nálam diagnosztizálták a makula degenerációt. Bárkinél előfordulhat. Akár nálad is. És nem tehetsz ellene semmit, csak megveheted csekély havi pár ezerért a szemvitaminokat, amelyek ESETLEG használhatnak.

Senkinek nem kívánom, hogy egy nap azzal szembesüljön, hogy előbb-utóbb nem fog tudni olvasni. (Autót vezetni sem.)

Akkor nem a melír hiányzik az ember hajából.

100. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 96. - Andi6020)
2020. ápr. 7. 15:47
Hol vasarolsz? Bp vagy vidék nagyváros esteleg kisváros? Egyenlőre nem látom az élelmiszerárak emelkedését. Jó én húsból csak csirkemellet veszek meg néha darált húst. Csmell múlt héten Aldiban volt 30% kedvezményes, vettem is 2 kilót. Itthon meg ment a fagyasztóba.
2020. ápr. 7. 15:29

Én sem úgy értettem, hogy felvágsz. Egyszerűen csak más az életed. Nem is érted, hogy van, akinek nincs pl. autója.

Szóval a mi életünkben egyelőre nem jelent spórolást a járvány. Az élelmiszereken nem spórolunk különösebben, mert eddig sem léptük túl a helyi bolt választékát. Főznöm nem kell mindennap, mert a fiam szerencsére még dolgozik, és olcsón étkezik bent. Kisebb gyerek sincs.

Könyvekre szívesen költenék többet, de sajnos most az tényleg nincs miből. Ezt az egyet írom a járvány számlájára, mert csökkent a bevételünk. Azt hittem, meg tudom rendelni a még hiányzó német könyveket Bécsből, kb. 20 ezer Ft értékben, de sajnos halasztanom kell.

98. andi6020 (válaszként erre: 95. - Michelle.r)
2020. ápr. 7. 15:27
Jujj, reggel tali. :D
2020. ápr. 7. 15:26
Ez mondjuk nem volt szép még úgy sem, hogy nem vagyok hívő.
96. andi6020 (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 15:25

Tulajdonképpen a zsebemben marad a műköröm, szoli, fodrász, konditerem ára, plusz azé a ruhaneműké, amit nem veszek meg, plusz a hétvégi programok ára, a heti étteremé, plusz a benzinpénz.

Nem adtam össze, de biztos sok. Ennyivel többet talán mégsem költök emelt árú élelmiszerre.

95. michelle.r (válaszként erre: 70. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 15:25
Francokat négy nap, elírtam. 🙄 Ez a negyedik hetem. De most eldöntöttem, hogy holnap reggel ötkor felébresztem a familit, és felmegyünk a Normafához sétálnunk egy-két órát. Remélem, nem jut eszébe ugyanez a remek gondolat még kétmillió embernek 😎
94. vivo44
2020. ápr. 7. 15:24
Ez már az undorító kategóriája amit művelsz!
93. globus
2020. ápr. 7. 15:20

Ez a fórum polgárpukkasztó szánalomhalom.

Keress magadnak karitatív munkát, ha ennyire unatkozol, más pénztárcájában turkálás helyett.

2020. ápr. 7. 14:36
Igen, nem tudok fodrászhoz menni, és a templomba sem. Így megmarad a perselypénz és a fodrásznak szánt összeg.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook