Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A csökkenő számokra miért a korlátozások oldása a válasz? fórum

A csökkenő számokra miért a korlátozások oldása a válasz? (beszélgetős fórum)


19. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 14:09

Megfogadtam, hogy anonim által nyitott témához nem szólok hozzá, mert általában komolytalanok.

A fórumot nyitók általában szórakoznak, kamuznak, és egyszerűen eltűnnek. Aztán már egész másról szól a fórum, na de mindegy. Most megint nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá...


Ez tipikusan az a téma, ami megosztja az embereket.

Egyszerűen képtelenség olyan rendelkezést hozni, ami mindenkinek megfelel. Ami százezreknek jó, több százezer emberből ellenérzést vált ki. Vagy fordítva.

Tudomásul kell venni, hogy a gazdaság nem állhat le teljesen, mert az senkinek sem lenne jó. Ezért nem zártak be az óvodák,(csak kivételes esetekben, amikor covid megbetegedés fordult elő) ezért folyt tovább az általános iskolákban az alsó tagozatban a tanítás. Most, a téli szünet után is az a terv, hogy normál módon folytatódjon a tanítás. Ha az óvodák, iskolák bezárnak, sok szülő elveszíti a munkáját, mert nem tudja kire bízni a gyerekét. A szülők zöme nem tud home office munkát végezni.

A tanítók, tanárok még nem vesztenék el a munkájukat, hiszen folyna az online oktatás. De az óvónők, dajkák milyen alapon maradnának otthon akár hónapokig? Rövid ideig el lehet mismásolni a dolgot, hogy nagytakarítás, fertőtlenítés, miegymás. De hosszú távon ez nem működhet. Nem is lenne igazságos.


Amivel az átlagember segíteni tud, az egyértelműen a szabályok betartása. Ha valaki erre nem képes, az felháborító.


Lehet bírálni a kormányt, a döntéseket. Lehet. Csak éppen nincs értelme. Olyan ember nem született még, aki olyan intézkedést, döntést hoz, ami mindenkinek megfelel.

18. globus (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 13:12

Miért ülünk autóba, hiszen bármikor meghalhatunk, baleset érhet.

Ha okosak vagyunk, teszünk ellene: óvatosan vezetünk, betartjuk a szabályokat. Vagy megyünk, mint a mérgezett egér, lesz, ami lesz. Beteljesítjük sorsunkat. Így van jól?

17. Fisica (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 13:08
Akkor tegyél róla, hogy jó helyen legyél.
2020. dec. 28. 13:07

"Örülj neki, hogy te nem jártál úgy."


nem tudom hogy jól jártam-e ezzel. ha hiszünk a (nagy kamu) keresztény túlvilágképben akkor mi vagyunk rossz helyen, és aki elment az van jó helyen... vagy tán nem így van?

15. Fisica (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 13:04
Más meg belehalt... Örülj neki, hogy te nem jártál úgy.
14. globus (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2020. dec. 28. 12:48
Ez a nézők egyik felének véleménye. Másik fele azért hőzöng, miért vannak korlátozások, mikor ő utazni akar, kávéházba, étterembe, moziba járni, plázázni. Mindenki emlékszik a korlátozások kezdetére, mekkora hepaj volt.
13. 184481d874 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 12:47
Ismeretlenül is örülök annak ha valak iazt mondja ,hogy az enyhe tüneteket produkált a szervezete,de én ismertem olyan édesanyát aki először enyhébben kezdte és sajnos súlyosabb lett az állapota.Szörnyű, szép családja siratja ...
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2020. dec. 28. 12:44

"nem kellene a korlátozásokat feloldani,ez mindenki érdeke lenne"


így van! Vagy a másik opció Brazília hogy ne legyen egyáltalán semmiféle korlátozás mindenki élje az életét betegedjen meg (ha egyáltalán megbetegszik) és teljesedjen be a sorsa.


Én átestem rajta igazolt C-s voltam (május) és volt egy enyhe fejfájásom 1-2 napig.

Ez volt a "nagy" vírus.

11. andi6020 (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2020. dec. 28. 12:27
Elhullámozhatunk itt 4000 ig. Többen fognak éhen halni, mint a covidban elpatkolni.
2020. dec. 28. 12:24
Több orvos január végére és februárra várja a harmadik hullámot,nem kellene a korlátozásokat feloldani,ez mindenki érdeke lenne.
9. Alessandro (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 11:42
Ez pontosan olyan, mint a foci, ehhez mindenki ért. Sőt jobban értenek hozzá, mint azok, akik a fociból élnek. Mindenki (veled együtt) jobban ért ehhez is, mint az egyes országok válságkezelő operatív törzsei. Tudod, könnyű utólag okostojásnak lenni. Remélem ez meg neked evidens.
8. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 11:26

Normális, egy a világra picikét nyitott emberben ilyen buta kérdés fel sem merül! Vagy te név nélkül, ha nő vagy és főzni szeretnél levest, csak akkor főzöl, ha az utolsó cseppig elfogyott az előtte 2 nappal főzött étel?

Kenyeret csak akkor veszel újat, ha az előző (legyen az száraz akár), de elfogyott?

Talán azért az enyhítés, amikor a számok csökkennek, hogy legyen vízed a háztartásban, hogy legyen áramod, hogy legyen neted, hogy tudj írni sötét kérdéseket és még talán azért, hogy az ország gazdasága döcögve is de működjön, hogy kapj üzemanyagot az autóba, hogy a közösségi közlekedés menjen, stb....nem túl bonyolult, de ajánlom írj egy nyílt levelet a BM-nek, hogy minden áljon le, mert csökkennek a számok. Akkor azért lehet nyitni új fórumot, hogy be vagy zárva a 4 fal közzé:D:D

7. semleges (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 10:42
Egy év. Egy világjárványnál nem rossz idő. A vakcinától várják sokan a megoldást.
6. unom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 10:29
Egyensúlyozni próbálnak, hogy a járványt se engedjék szabadjára, de a gazdaság is túlélje.
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2020. dec. 28. 10:26

"Itt a vakcina."


Ja. és mit mondott erről Szlávik? A tömeges oltás úgy húsvéttól indulhat (akkor indul!!) és a valódi tömeges oltottsági szintet 21 év végére, 22 elejére érjük el.


Hát az még odébb van!

Így ez az "itt a vakcina" nem igazán jelent semmit még jó ideig.

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 10:20

Itt a vakcina.

De nem tarthat sem a korlátozás örökké, sem a vírus.

3. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 10:17
Szerintem a kontaktok számában látják a vírusterjedés legnagyobb okát és kockázatát,de ezzel megfojtják a gazdaságot,a vállalkozásokat,sokat már így is kivéreztettek.
2. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. dec. 28. 10:10
Nincs értelme, nem tudom miért csinálják. Butaság.
2020. dec. 28. 10:01

A csökkenő számokra miért a korlátozások oldása a válasz? Mikor az újra emelkedést hoz majd?



Azt magyarázza el nekem valaki mi értelme ennek a húzd meg ereszd meg baromságnak amit járványügyben művelnek. Sok a fertőzött sok a halott, erre szigorítanak korlátoznak. Majd elkezdenek csökkenni a számok.

Erre tapsolnak és elkezdenek oldani enyhíteni. Pl az iskolák nyitását már most bejelentették (dec 11-én) mi alapján elképzelni nem tudom. Honnan tudják dec 11-én mi lesz a helyzet majd jan 11-én a nyitáskor elképzelni nem tudom.


De ennek az értelme mi ? korlátozunk csökkennek a számok, erre nyitunk ... és mi lesz ebből? Újra emelkedő számok. Evidens. És abból mi lesz? Újabb zárás. Evidens.


Ezt az utat járta járja be Ausztria, Csehország, Szlovénia, Izrael, Németország stb.

Enyhítettek erre újra egekben a számok, megint szigorítani kell.


Ennek a húzd meg ereszd meg játéknak mi az értelme ha úgyis tudjuk mi lesz belőle?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook