Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyit spórolunk a kijárási korlátozás alatt? fórum

Mennyit spórolunk a kijárási korlátozás alatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2020. ápr. 7. 14:12
(...egy alkalmat se tudtam menni...)
90. Idhikai (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 14:11

... én értem, ugyanígy vagyok. Mondjuk én megvettem a következő bérletet (Efit, 35E Ft), és egy alkalmas se tudtam enni, mert bezártak, de a bérleteket befagyasztották, ha nyitnak kezdem (újra). :)

Kislány nem jár iskolába, nem veszek hetente új ruhát, cipő se kell, csak játszós ruhákban van. Esetében könyvre többet költök.

Nincsenek gyors kaják, egy kis ezt-azt itt-ott bekapok, főzök szinte naponta. Nincs mozi, színház, gyerekprogramok. Félre is tehetnék, ha a nagyobbik gyermekem nem lett volna hirtelen munka nélkül (vendéglátásban dolgozik). Nem volt félretett pénte, mert induló vállalkozásba tolták bele, amit keresett. Így most két családot etetek, ill. két lakásnak fizetem a rezsijét. Most is épp 0-ra futok ki.

... és szerencsésnek érzem magam, mert nekem még van munkám.

89. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 83. - Sziszi69)
2020. ápr. 7. 14:06

Még mindig állítom, hogy nem felvágni akarok, egyszerűen a mindennapi életem velejáróit írtam le.

Például az autó használat. Gyereket mindennap el kell vinni iskolába és haza is kell hozni. Plusz bemenni a munkahelyemre. Ez mind benzin pénz. Ami most nincs.


És valóban többet költök élelmiszerre, de annak előtte meg ettem a napi 1000-1200 ft-os menüt. Gyerek még be volt fizetve az iskolai menzára, plusz csomagoltam is uzsit neki. Férj is napközben evett ezt-azt ahol épp volt.


És még sorolhatnám a nem luxuscikkekket.

88. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 82. - Globus)
2020. ápr. 7. 13:58
Én spórolós vagyok, mindig kuporgatok, szóval velem ez épp nem jó példa.
87. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 81. - NomNom)
2020. ápr. 7. 13:55
Igen én is ilyen dolgokra gondoltam. Pl én március elején akartam venni fitness bérletet. Na most megsporoltam. Fodrászhoz gyakran én se járok, magam festek, de 2 havonta azért egy igazítás/ritkítás nem árt. Férjem meg a fiam haját vágja fodrász.
2020. ápr. 7. 13:51
Óóó igen♥️ezt már meg sem mertem említeni. Csajokkal havonta elmenni egy kicsit dumcsizni/kávézni/suütizni. Ez is kimarad
2020. ápr. 7. 13:27

Annak az árát tudjuk megspórolni, amit az üzlet- szolgáltatás bezárások miatt nem tudunk megvásárolni.

- egyes tartós fogyasztási cikkek, mozijegy, szombaton nem kaptam kedvenC szinű körömlakkomat,éppen a vészhelyzet előtt akartam lecserélni közel 30 éves edénykészleteme stb , macskának egy csomő injekciót beadatni, ezeknek az ára megmaradt, de szerintem ez nem spórolás, hanem dühitő, pech, -



FI-nak : mi is szeretjük a fagyit, de miért nem jó a jégkrém helyette ?

84. Sziszi69 (válaszként erre: 79. - Babyapocakban)
2020. ápr. 7. 13:21

Hidd el,hogy nem savanyú a szölő.

Én nem magamra,hanem általában az emberi élethelyzetekre próbáltam rávilágítani.

83. Sziszi69 (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 13:16

Nem kötekedni akartam,de szerintem Te is átgondolhatnád,hogy az emberek nagy többségének nem az általad felsorolt tevékenységek teszik ki a mindennapjaikat. Sajnos sokan a minimálszint alatt élnek.

Azzal sincs baj,ha neked így jó,de ne kérdőjelezd meg,ha másoknak ez nem természetes.

82. globus (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 13:02

Szerintem havi 100 ezret kevesen tudnak elbulizgatni, szórakozni, magukra költeni.

Abból a szemszögből viszont érdekes a felvetésed, hogy békeidőben emberek megélnek akár 90 ezerből (egy másik fórum témája), és nem tudnak megélni több százból sem... Csak mondok egy példát, végy két embert, ugyanazon munkahelyről, ugyanannyi jövedelemmel és nézd meg őket pár év múlva, jelentős eltérés van anyagi helyzetek között. Különbözően bánunk a pénzzel, sokaknak fontos az "egyszer élünk" fíling, mások inkább nyomorognak, de akkor is gyűjtenek, talán kettő között lenne igazi az élet - olló nyitottsága jövedelem összegétől függően.

81. NomNom (válaszként erre: 80. - Babyapocakban)
2020. ápr. 7. 12:21

Én is azt gondolom, hogy ezen sokat spórolunk most. Máskor főzni sem volt minden nap időm és akkor menzán ettünk a munkahelyen. Az sem vészesen drága, de csak összeadódik. Néha beugrik az ember a boltba egy csokiért, a munkatársakkal kimegyünk valahová enni, hétvégén barátokkal beülünk valahova...

A tanfolyam is elmaradt amire beíratkoztam - nem sajnálnám rá a pénzt, csak mint tényt mondom, hogy így az a pénz is megmaradt.

Fodrászra félévente egyszer költök úgyhogy az nem releváns, de pont májusban mentem volna.

2020. ápr. 7. 12:15
Én egy csomót spóroltam a kávézáson. Most skypeon isszuk a kávét a csajokkal, nem ilyen-olyan beülős helyeken.
2020. ápr. 7. 12:12
Ne foglalkozz ezzel, sokaknak savanyú a szőlő.
78. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 77. - Sziszi69)
2020. ápr. 7. 12:03

Hőzöngésre éppen nem gondoltam mikor nyitottam a fórumot. Azt hittem elmenni egy cukrászdába vagy kimenni egy állatkertbe esetleg elmenni egy moziba vagy levagatni a hajunkat, nem olyan húú de nagy szám.

Kicsit úgy érzem inkább kötekedés, amit sokan itt leírnak,mint a valóság. Tisztelet a kivételnek!

77. Sziszi69 (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 11:19

Az a baj,hogy amikről írsz az sok embernél nem a mindennapi élet része. Van akinek igénye nincs rá,van akinek pénze nincs rá,van aki feleslegesnek érzi ezeket a dolgokat. Nem vagyunk egyformák. Ilyen szempontból én egyszerű vagyok,mert fontosabb dolgok töltik ki az életemet. Nincs azzal baj,ha Te így élsz,de nekem ez már a hőzöngés kategóriája. Bocs.

Kérdésedre válaszolva a mindennapokban nem tudtam még most sem spórolni.

76. supin
2020. ápr. 7. 10:53
Nem sokat.
2020. ápr. 7. 10:47

Eddig sem költöttem fodrászra és kozmetikusra.

Nincs műszempillám és műkörmöm.


Nem azért mert sóher vagyok,pusztán csak lusta és sajnálom az időt ezekre a tevékenységekre.

Van itthon elég profi cuccaim amivel kezelem az arcom.

Hajam ,(long bob )a végét vágom és néha olyan frufrut kreálok ,hogy öröm nézni😉


Viszont a vásárlásnál nem tudok spórolni ,mert egyedül megyek boltba ,heti egy alkalommal és örülök ,hogy betudom a kosarába dobálni a cuccokat.

Békeidőben pl.az akciós gr..ninit zsugor számmal vettem .Most örülök ,hogy ami fel van írva megveszem.

Lehetőség szerint a legkevesebb időt töltök a boltba.

Pedig itt( Kaufland) heti leárazások vannak mindig.


Ami hiányzik a vár látogatások és a trödelmarkt.

Imádom.

74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 65. - Vivo44)
2020. ápr. 7. 10:39

Én a mindennapi életre gondoltam. Mindennapi életem része, hogy veszek ezt-azt. Gondolom nemcsak élelmiszert vesznek az emberek.

Rezsit eleve nem számolom, az minden hónapban van.

De belegondolva alaphangon 100ezer Ft marad a zsebemben kb. Mert a gyerekekkel is mennénk olyan programra ami fizetős (pl: állatkert, játszóház, vasúttörténeti park). Ez most nincs. Ezek egy családra leszámítva nem olcsó dolgok.

De tuti hogy vettem volna már a gyereknek új cipőt. Mert a régi már kicsi lenne. Most nem kell, mert a suliból hazahozott tornacipő pont megfelel a kertben.

Ja és épp ágykeretet akartam venni mielőtt beütött a krach, na azt most hanyagoljuk, mert használat akartam, azt most nem kozkaztatom.

73. globus (válaszként erre: 72. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 10:35
Aki csámborog, az nem hoxázik 🙂
72. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 69. - Michelle.r)
2020. ápr. 7. 10:32
Egyetértek. Én csak ismerősöktől hallom, hogy mennyi ember csamborog. Én ülök a popómon, néha egy városszéli séta a családdal (épp egy kiserdő mellett lakunk) ennyi. Listával megyek bevásárolni, 1 óra alatt elintézem a dolgom, pedig ebből 20 percet a kocsiban töltök.
71. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2020. ápr. 7. 10:29
Sajnálatos
70. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2020. ápr. 7. 10:29
4 nap. Jó neked. Én pontosan 22 napja vagyok otthon. Bevásárlást intézem, máshová nem megyek.
69. michelle.r (válaszként erre: 65. - Vivo44)
2020. ápr. 7. 09:25

Egyetértek. De a hülyéket nem lehet saját maguktól megmenteni. Hétvégén tele volt a Dunapart, a sajtó szerint. Néhány barkácsáruház, pláza parkolójában állítólag egy mogyorót nem lehetett elejteni. Velencén a rendőrök sem tudták a terepet megtisztítani. Nem értem, miért nem képesek az emberek a valagukon maradni.


Én már elrendeltem volna a teljes kijárási tilalmat. És q.vra büntetném azokat, akik alapos indok nélkül utcán vannak. Hétfőn 10.000, kedden 30, vasárnap 70. Ebből talán értenének a hullajelöltek.

68. Guruljka (válaszként erre: 65. - Vivo44)
2020. ápr. 7. 05:31

"ne kerüljön senki, azaz sem te, sem senki lélegeztetőgépre, csak azért, mert elment mondjuk hajat festetni, mert az a megszokott."


Ez a pontos fogalmazás. Ez a lényeg valóban.

67. Guruljka (válaszként erre: 66. - Guruljka)
2020. ápr. 7. 02:54

Szóval nem azért, mintha mindez luxus lenne, csak a legtöbb embernek eszébe sem jut. Nem szokott rá. Nem mozgott olyan körökben, hogy látta volna, mert pl. nem sertepertélt az anyja körül a kozmetikai szalonban, mittudomén.

Én olvasni láttam az anyámat, az biztos. És idősebb korában, a tyúkszemével elment pedikűröshöz, mesélte.

A kis vékony szálú haját mindig maga fésülte kontyba. Nem látta volna értelmét, hogy fodrászhoz menjen vele. Pedig két diplomája volt, a marxistát nem számítva, és nyugdíjasan sem nélkülözött.

66. Guruljka (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 02:40

Ruhákat sem szoktál venni? Mozi? Színház? Koncert? Pedikűr? Manikűr? Uszoda?


Aranyos.

Rendes ruhásbolt nincs is a közelemben, de legalább így csak a Bonprix katalógustól fáj a szívem néha.

A többi felsorolt tényező közül csak a mozi és az uszoda az, amit önként hagyok ki, habár elég messzire kellene mennem a legközelebbi moziig. Pl. még életemben sem voltam multimédiás moziban, pontosan emlékszem, hogy a régi kis moziban violunk utoljára a családdal, amikor a ma 30 éves fiam még kisbaba volt, ezért váltottuk egymást, ugyanazt a filmet két csapatra bontva néztük meg a férjemmel és a nagylányaimmal.

Pedikűrt, manikűrt még eddig mindig én intéztem magamnak.

Úszni meg nem akartam megtanulni.


Tévedés ne essék: rengetegen élnek ugyanígy, és nem csak ugyanebben a faluban. Szóval nem panasz, csak ismertetés.

65. vivo44 (válaszként erre: 64. - Michelle.r)
2020. ápr. 7. 01:21

Úgy jön ide, hogy az én véleményem szerint fontosabb az hogy ne kerüljön senki, azaz sem te, sem senki lélegeztetőgépre, csak azért, mert elment mondjuk hajat festetni, mert az a megszokott. (természetesen nem rád, nem a fórumindítóra értve, mert te otthon megoldod)

Ha úgy vesszük "Mennyit spórolunk...." Mondhatnánk, hogy 40 milliót megspóroltam, mert zárva van az autókereskedés és nem tudtam megvenni egy Ferrarit.

Azt gondoltam, hogy a fórum a mindennapi élet-szükségleteire kérdez rá a kijárási korlátozás alatt és nem a hobby, vagy kitalált dolgokra.

Én 3 hete a házban vagyok és ha azzal nem fertőzök meg csak két embert, nem veszem el valaki nagymamáját, még 3 hétig bent maradok.

Számomra ez fontosabb, mint a szabadon választott dolgok hiánya. Ami természetesen ahogyan neked is, nekem is hiányzik, de attól, hogy ezek nincsenek, nem lesz sem kevesebb, sem több pénzem (fórum).

Mindenkinek eltérő véleménye lehet és van.

Jó éjszakát neked is.

64. michelle.r (válaszként erre: 61. - Vivo44)
2020. ápr. 7. 01:13

Anélkül, hogy kötekednék - tényleg szeretnélek megérteni - hogy kapcsolódok a ruhavásárlás a lélegeztetőgéhez?


Kényszerűségből persze hogy megnézem a darabokat online most, de hidd el, nem ugyanaz az élmény. A koncertet már nem is említem.


Ami a számomra nagyon ijesztő - jobban, mint a Rossmannban vett, majdnem eltalált színű hajfestékkel saját kezemmel festett hajam 😎 az, hogy oda a szabadság. A szabadon választott dolgok hiánya. Az, hogy nem mehetek le a Dunapartra sétálni, nem mehetek el fagyizni. Szeretem a lakásunkat, de már egyáltalán nem élvezem, hogy a negyedik napja az egész életemet ott élem.

63. michelle.r (válaszként erre: 59. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 7. 01:01
Abból a beszélgetésből, ahol a partnernél érvként előkerül az értékrend, ritkán jössz ki jól 🙃😎🙃
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 61. - Vivo44)
2020. ápr. 7. 00:45

Szerinted én nem azért küzdök, hogy mihamarabb jobb legyen???

Te miről beszélsz? Megint a negativitas. Itt a jó dolgokról akartam írni, nem sirankozni. Nem ugyanaz egy koncert online. Nem ugyanaz a mozi sem a fotelből. Sőt az nem utazás, ha megnézek néhány képet meg a térképet egy adott városról.

Mindent meg lehet oldani a fotelből is. Csak az nem ugyanaz.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook