Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhszájzáró műtét és terhesség fórum

Méhszájzáró műtét és terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méhszájzáró műtét és terhesség

1 2 3 4
2015. márc. 29. 10:18
Sziasztok!az en tortenetem par hozzaszolassal alabb van.Mi nem gondolkoztunk tul sokat,igy mar 18 hetes kismama vagyok ismet:-).Nekem is 2 hete tettek fel Timmermann dokieknal.Tokeletesen zart a mehnyak,semmi fertozes,2 hetente kell ellenorzesre jarni es hetente kapom a Proluton depo injekciot mehlazitokent.Nagyon jo cucc,meg feszulest sem erzek nemhogy gorcsot.Kicsit kellemetlen volt a felhelyezes de a 21 hetes veteles sokkal borzasztobb mint kicsit fajdalmas beavatkozason tulesni.Amugy csajunk lesz,az elozo baba kisfiu lett volna.Biztos vagyok benne,hogy vigyaz rank fentrol es intezi a hanyag orvos sorsat aki az elveszteseert felelos.
46. szepa74 (válaszként erre: 45. - Vikibaba33)
2015. márc. 24. 08:25

Szia!


elég későn rakták fel neked,nekem a doki azt mondta 16.héten foglya felrakni,mondjuk én habitus vetélő vagyok.érzzel valami nyomást ott lent?

Hol rakták fel neked?

Én lombikozom majd most biztosra kiderül csütörtökön a uh-on ,hogy mennyíre sikerült ,hcg szerint sikerült.


Nekem is minden reményem a pesszáriumban van.Jó hallani mindig pozitív eseteket.

45. Vikibaba33 (válaszként erre: 44. - Urszika)
2015. márc. 23. 22:02

Szia!


Nekem ma tette fel a dokim. 22 hetes vagyok, ez a második terhességem. a kislányom 3 éve 27.-ik héten született méhszáj elégtelenség miatt. Szerencsére minden rendben van vele, senki meg nem mondja, hogy olyan korán született.

Most még szép zárt a méhszájam, inkább csak megelőzés képen került fel. Nekem annyit mondott a dokim, hogy "mellékhatásként" vizes folyást okoz, de nekem Utrogestant is kell használnom, szóval egyre megy. :)

2015. febr. 27. 19:45
Sziasztok. Erdeklodni szeretnek, hogy van-e koztetek jelenleg, akinek van fenn arabin pesszarium? Nekem van, cserelhetnenk tapasztalatot.
43. édua80 (válaszként erre: 42. - Novdan44)
2014. nov. 14. 13:26

szia!


írtam privát üzenetben neked

2014. nov. 13. 21:28
Sziasztok!erdeklodni szeretnek,hogy van-e olyan koztetek,aki a regi elevittol penzert szivesen megvalna?a plus-os nem jo mert nem szedhetek jodot.elore is koszi!
41. novdan44 (válaszként erre: 40. - Szepa74)
2014. nov. 4. 20:20
Szia!nagyon sajnalom,borzaszto lehet...mar van idopontom hozza,nagyon varom mar.ezt az eletnek karpotolnia kell mindannyiunknak,akik ezt ateltek..tuleltek.udv,Rita
40. szepa74 (válaszként erre: 38. - Novdan44)
2014. nov. 4. 17:28

Szia!

Sajnálom együtt érzek veled,én egy 21.hetes kislányt vesztettem el tavaly,és még rajta kívül 19-26 hetest..Szülés után amikor itt a forumozok segítettek én felkerestem személyesen Timmermann dokit,nagyon jó fej ,türelmes.Elmagyarázta,hogy legalább 6 hónapot várjak,hiába rendes szülés volt,mert a szöveteknek vissza kell rendeződni.Mindent megbeszéltünk és én is a pesszárium mellett fogok dönteni,ha végre eljön a kis csoda.nagyon sok helyen nödokiknál ,forumokon kérdeztem és írtak is hasonló tragédián átment lányok,már terhesség alatt nem nagyon varrnak,van akinek elötte volt varás mielött terhes lett.De valamiért ez a pesszárium nekem is szimpatikusabnak tünt.Nem tudom hol laksz,de menj el az új intézetbe hozzá és biztos tud segíteni.


üdv

39. csillagp (válaszként erre: 38. - Novdan44)
2014. nov. 3. 13:58
Szia, írtam Neked privátban!
2014. nov. 3. 12:16

Sziasztok!azert regisztraltam ide mert szeretnek tapasztalatokat megtudni az arabin pesszariumrol.sajnos oktober 28-an vesztettem el egy 21 hetes terhesseget mert a heges mehszaj nem tartotta meg a kisfiamat,igy meginditottak borzalmas korulmenyek kozott,3 ember kellett a burokrepeszteshez mert egynek nem sikerult...ez a doki,aki hagyta hogy ilyen mehszajjal dolgozhassak es semmilyen kockazatra vagy barmilyen eshetosegre egyszer sem hivta fel a figyelmemet,kozolte hogy abortumkent gondoljak erre,ne agyermekemkent..szakmailag biztos igy hangzik,de 1 hettel elotte a

kis ujjait nyujtogatta es a szajat nyitogatta az uh-on.borzalmasan kimeritett ez az egesz,de segiteni mar nem tudunk rajta..itt olvastam Timmerman dokirol aki nem varr mint az en dokim szeretne majd januarban ami utan legelobb is csak marciusban lehet szo terhessegrol..ezzel a nem invaziv eljarassal abban remenykedunk h akar decemberben is lehet mar szo egy ujabb kis eletrol.szoval a pesszarium hatekonysagaval kapcsolatban szeretnem kerni a tapasztalatokat.elore is koszonom!

37. szepa74 (válaszként erre: 36. - Dida 28)
2014. febr. 2. 20:19
sajna én egy dokit találtam pesten de ö jelenleg csak magánba dolgozik és egy fizetős meddösségin.A lányok ajánlották itt a forumon és már személyesen is beszéltem vele nagyon normális .Ő Timmermann Gábor menj fel az oldalára nekem a legközelebbinél arabin pesszárium lesz méhszájzárásra.De volt aki javasolta a terhesség elötti méhszájvarrást valami kicsipés dologgal de nekem a pesszárium emberibnek tünik egyenlöre.
2014. febr. 2. 14:04

Sziasztok,szeretném a tanácsotokat kérni.Egy kicsit hasonló az én történetem is mint a tiétek,ha valaki át esett hasonlón mint én kérlek benneteket válaszoljatok,és ne kíméljetek,az őszinteségre van most szükségem nem félre beszélésre.Én is tehetek a dolgok állásáról,de egyszerűen nem volt erőm elvettetni a kis babát,aki után két éve vágytunk.Jelenleg 20 hetes terhes vagyok,P3-as citológia és Hpv 16,32 lelettel.A Szent Imre kórházba küldtek be,eddig úgy van,hogy két féle műtétre lenne szükségem,az egyik conisatiot lenne ami azt jelenti méh szájból el távolítanának egy darabot,a másik meg egy méhszáj zárás lenne,nehogy koraszülés legyen.Mivel nem rég költöztünk ide nem ismerem az orvosokat,aki meg állapította a terhességet abban nem bízok.Tudna nekem valaki ajánlani,megbízható orvost aki a Szent Imre kórházban is dolgozik?Segítségeteket előre is köszönöm.

.

35. csillagp (válaszként erre: 33. - Édua80)
2014. jan. 24. 20:48
Most már csak az kell, hogy az orvosom is támogassa, ha egyáltalán szükségesnek tartja, mert ez még nem dőlt el, egyelőre még konzultálnak, minden esetre mondani fogom neki.
2014. jan. 24. 10:49

Ma a meddősségi centrumba megemlitette egy idős doki,hogy miért nem terhesség előtt varrnak?


pont úgy ahogy javasoltátok egy páran,de azt hiszem elöszőr meg próbálom a pesszáriumot,bizom benne.


Köszi lányok a segítséget.

33. édua80 (válaszként erre: 32. - Csillagp)
2014. jan. 23. 13:24
Azt hiszem, nincs mit rajta gondolkodni, mert fájdalommentes, de életet ment. Hajrá!
32. csillagp (válaszként erre: 31. - Brizo)
2014. jan. 22. 18:38
10 hetes vagyok, jó, hogy mondod, ezek szerint sokat nem gondolkodhatok rajta.
31. brizo (válaszként erre: 30. - Csillagp)
2014. jan. 20. 15:19
Hány hetes vagy már, méhszájad hogy áll? Nekem a dokim 3 hét alatt tudta beszerezni megrendeléstől ezt a gyűrűt, csak azért írom, hogy nem 1-2 nap a megr.idő.
30. csillagp (válaszként erre: 28. - Brizo)
2014. jan. 20. 14:34
Szia, igen, én is megtaláltam ezt az oldalt, köszönöm szépen, és azt is, hogy leírtad a tapasztalataidat. Pénteken megyek védőnőhöz, őt is kértem, hogy kérdezzen körbe a többi védőnőtől, hogy nekik volt-e ilyen kismamájuk. Próbálok mindennek utánajárni, és mindent megtenni, hogy ne ismétlődjön meg, ami az első terhességemnél, és nagyon remélem, hogy csak a 37. hét után a szülésnél fogok már kórházba kerülni, az én kisfiam még nagyon kicsi.
29. édua80 (válaszként erre: 27. - Brizo)
2014. jan. 19. 09:05

Hát le a kalappal előtted, hogy így be merted vállalni a kistesót! Az első terhességem egészen a koraszülésig problémamentes volt, a másodikkal már a 8. héten bevéreztem, és a 20. héttől nyílt ki folyamatosan a méhszáj. A 26. héttől meg már folyamatosan keményedtem én is, meg görcsöltem. A 30. héttől voltam infúzión, még most is látszanak a nyomai több, mint egy évvel később, akkor már nagyon fogyott a türelmem, de kibírtam. Igaz, 36 hétre szültem, nem bírta kivárni a drágám a 37 hetet, mert akkor vették volna le.

Felháborító, hogy ilyen kevesen ismerik, illene legalább a fiataloknak utánajárni. Én szinte minden nap hálát mondok a dokimnak ezért. Örülök, hogy nektek is sikerült.

28. brizo (válaszként erre: 26. - Csillagp)
2014. jan. 18. 19:48
csillagp: koraszulesmegelozes.hu-n megtalálhatsz minden infót a gyűrűről.
27. brizo
2014. jan. 18. 19:46

Nekem is arabin pesszárium van fent 16.terhességi hét óta, most 31+3. napos vagyok, a múltheti méhszájvizsgálat eredménye is még mindig c3000, pedig 3 hónapja szinte folyamatosan keményedek, görcsölök, szigorúan pihenek megemelt ágyvéggel, magz.ipari mennyiségben, konyak, toko-olaj és proluton depot heti szuri.

Előző terhességemnél 2010-ben nekem is összevarrták a méhszájamat a 20.héten, mert más lehetőség már nem volt annyira kinyíltam és lerövidült a cervix. Szinte végig bent feküdtem akkor a klinikán. 37.hétig mg infúziókon éltem hétről hétre a görcsölések miatt. Aztán végül is túlhordtam 4 nappal:-)

Most még csak 2x1 hetet feküdtem bent a db-i klinikán infúziókat kapva, itthon kordában tartom a pocimat az előbb márt leírt szerekkel, meg hát itthon van a 3 és fél éves lánykánk, akinek szüksége van rám.

Szóval én nagyon ajánlom ezt az újfajta gyűrűt mindenkinek, már szepa74-nek leírtam privibe, a tapasztalataimat.

Az biztos, hogy kell egy hozzáértő dokit is választani, ami nem egyszerű, mert kevesen ismerik még.

2014. jan. 14. 20:47
Ja, és Szepa74 milyen új módszert kaptál ma?
2014. jan. 14. 20:46
Jaj, Lányok, annyira köszönöm, hogy írtatok! Mi Pesten lakunk, és egyébként én nagyon meg vagyok elégedve a nőgyógyászommal, alapos és lelkiismeretes, két hét múlva megyek hozzá legközelebb, azt mondta, addigra kikéri az öreg rókák véleményét is a kórházban. Utánaolvasok még ennek az Arabin cuccnak és rákérdezek nála. Annyira bizonytalan vagyok. Bár nálunk végül jól alakultak a dolgok, még így is, hogy 26. héten történt a szülés, de a mai napig nem tudtam magam én sem túltenni azon, amit átéltünk, ráadásul nekünk is nagyon nehezen jött össze. Szepa74, megkérdezhetem, hogy Neked mi a történeted, és hogy Nálad végül akkor varrás volt, vagy sem? Nálad lehet tudni, hogy mitől nyílt a méhszáj?
24. édua80 (válaszként erre: 23. - Szepa74)
2014. jan. 14. 20:35
Engem akkor nem kellett befektetni, amikor feltették, csak szólt az orvosom, hogy most menjek, és feltette. Aztán jöhettem haza. Nem volt kellemes, de túlélhető volt. Akkor én már 26 hetes voltam, talán azért,de előbb ő sem tudta beszerezni, de volt belőle minta a főorvosnál. 30 hetesen aztán bekerültem végleg, de a pesszárium biztosan tartotta magát. És ez nem károsítja a méhszájat. Úgyhogy elvileg magánban is fel tudja tenni. Szerintem az én dokim Pesten is fel tudja tenni, de nem tudom.
2014. jan. 14. 12:14
timmermann dokit ajánloták a forumon nekem a dokik pesten csak sajna ö már nem dolgozik a sotén c sak a Róbert magánklinikán és ezért ,a felhelyezést ésa heti ellenőrzést tudja végig vinni.esetleg van kolléganője aki és egy kollegája aki a Boglárkertész utcában dolgozik és ő álltaluk be tud fektetni a sotéra.
22. szepa74 (válaszként erre: 20. - Édua80)
2014. jan. 14. 12:12
igen én is nagyon sok dokit kérdeztem,hogy mit ajánlanak varrás helyett mert már nagyon nem csinálják,de az arabin módszerről senki nem hallott,pedig volt köztük sote professzor,és tanár is.
2014. jan. 13. 21:07
Ja, és én Győrben lakom
20. édua80 (válaszként erre: 18. - Csillagp)
2014. jan. 13. 21:06

Sziasztok!


Rövid leszek, de nem bírtam ki, hogy ne írjak. Nekem Arabin-féle pesszáriumom volt, ahogy Szepa írja.

Ugyanezt a poklot megjártam két éve, 23 hetes szüléssel. Mi is évekig próbálkoztunk, mire sikerült, gondolhatod. Akkor úgytűnt, nem méhszájelégtelenség az ok,de mikor hosszas kezelés után újra terhes lettem, 19 hetesen ismét kinyílt a méhszáj, akkor még csak egy ujjnyira. Az orvosm, azt mondta, nem varrhatnak, mert szét fog repedni, olyan erősen nyílik, úgy látszik, ilyen alkat vagyok. Beszerzett Ausztriából egy bizonyos Dr. Arabin-féle pesszáriumot, amit nem támogat a tb, de "csak" 22 ezer Ft volt. Nekem megérte. Ez egy gyűrű, amit ráhúznak a méhszájra, és 37 hetesen veszik csak le. A 30. héttől végig bent voltam, mert szivárgott a gyűrűn keresztül a vizem, iszonyúan görcsöltem fél óránként, mert a baba folyamatosan meg akart születni, de infúzióval, és a gyűrűvel bent tartották. A kórházban a többi orvos azt sem tudta, mi fán terem ez a cucc, pedig elérhető mindenkinek. 36 hetesen végül beindult a szülés, egy héttel hamarabb levette a pesszáriumot, és gyakorlatilag azonnal kinyíltam 4 ujjnyira, és két óra alatt egészséges babát szültem. Tehát ha nem teszi fel akkor, akkor huszonpár hetesen újra szülhettem volna. Szülés után is kérdezgették a dokik, hogy hol a pesszárium, mert még nem láttak ilyet.

Tehát, ha nem ez az én dokim, akkor ma nekem nincs gyerekem. Főleg hogy előtte két doki is azt mondta, hogy nem lehet gyerekem.

Most lesz az első manóm évfordulója, minden reggel esezmben van a kis arca, még mindig nem tudom elkönyvelni a dolgot, azt hiszem, nem is fogom tudni soha.

Csak azért írtam, hogy tudd, van ilyen lehetőség, a Google-ban találsz róla egy angol nyelvű honlapot, de szívesen megadom az orvosm elérhetőségét, ha még számít.

Sok szerencsét és jó egészséget!

19. szepa74 (válaszként erre: 18. - Csillagp)
2014. jan. 13. 20:07
szia én nekem írtak lányok prívíben,jó dolgokról pl.arabin pesszáriumot ajánloták,de már ma is küldtek egy új modszert.Te merre laksz,mert egyik pesten másik Miskolcon van úgy tudom?
2014. jan. 13. 15:12
Sziasztok, olvassa még valaki ezeket a bejegyzéseket? Remélem, igen. Nálam az első terhességnél megcsinálták a méhszájzáró műtétet, de koraszülés lett a vége. Most ismét babát várunk, és nem tudom, merjem-e bevállalni ismét a műtétet. Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni innen-onnan, kivel mi történt, hogy történt, hogy segítségemre legyen a döntésben.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook