Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Lágyéksérv műtétek után terhesség kihordása fórum

Lágyéksérv műtétek után terhesség kihordása (beszélgetős fórum)


9. kristof2003 (válaszként erre: 8. - 55875e9863)
2012. okt. 11. 10:53

Éda! Igen megérte :) köszönöm szépen :)


Neked meg kitartást a fájdalomra, azért dokit kérdezz majd meg sűrűbben ha kell :)

8. 55875e9863 (válaszként erre: 6. - Kristof2003)
2012. okt. 9. 11:23

Szia! :)

Akkor mindenképpen megérte, hogy megcsináltattad, mert biztos jobban is érzed magad, és most babát vársz. :) Gratulálok neked. :)

Mondjuk érzem a szalagok feszülését is, de a sérv műtétet is. De 2 különböző területen jelentkezik és másabb fájdalom formájában...

7. zzmm (válaszként erre: 5. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 08:32

Nekem is fájt műtét után évekkel is. A doki azt mondta, hogy azért, mert megváltozott az izomzat helyzete, ahogy összeöltötték. Már nem olyan ruganyos, nem nyúlik úgy, jobban be van állva, merevebb, a mozgásra nem úgy reagál, de ez normális.

Nekem már sok-sok év eltelt a műtét óta és hidd el, egyre jobb lesz.

6. kristof2003 (válaszként erre: 5. - 55875e9863)
2012. okt. 9. 06:44

Szia Éda89!


Nekemm ugyan nem lágyéksérv, hanem köldöksérv műtétem volt tavaly nyáron !!! elég komoly, sok genny stb. Kivették a köldökömet is, aztán tavaly decemberben újabb műtét, mert kiújult (nyáron nem tudták betenni a hálót, mert annyira gáz volt belül a dolog) és egyben hasplasztika is volt a kötényhasam miatt. Februárban terhes lettem a 2. babámmal, akivel most a 36. hetet taposom és néha egy-egy viszketés vagy csipkelődést leszámítva semmi baj nincs a hegekkel. Hasplasztikát csak azért kértem, mert nem jött a tesó 9 évig, így úgy döntöttem, hogy akkor megcsináltatom. Lehet, hogy megérte ? Nekem mindenképpen :) Sok sikert Neked is, nem lesz semmi baj ! A 8. héten még nyúlnak a szalagok, lehet, hogy csak azt érzed, nem is a pár évvel ezelőtti műtétet.

2012. okt. 6. 15:47

Sziasztok! :)

Köszönöm a hozzászólásokat! Én valahogy még mindig félek, nehogy fájjon, mert így is van amikor beleszúr, vagy fáj valamiért.

Elég régen volt már pedig a műtét, de 2x 10 centis vágás lett belőle, mellette még mindig szokott fájni.

Remélem nem lesz vele gond, de ha mégis, a dokival beszélni fogok...:S

4. zzmm (válaszként erre: 1. - 55875e9863)
2012. okt. 5. 21:35

Nekem is volt sérvműtétem és néha fájt, ha megerőltettem. A doki azt mondta, hogy az izom miatt, ahogy összevarrták, húzódik, néha bekeményedik.


És nem csak sérvműtétem volt, hanem közvetlenül mellette vakbél műtét is.

Most babát várok, remélem nem lesz semmi baj.. :)

3. rekuczy (válaszként erre: 1. - 55875e9863)
2012. okt. 5. 21:06
Lehet nincs koze de nekem surgossegi csaszarom volt es 11 honapra ra lettem terhes es meg 13 napom van nem fajt mostonig es most is csak akkor ha tul sokat dolgozok valami eroltetot. Szerintem annyi ido eltelt nalad hogy neked sem lesz gond
2012. okt. 5. 20:59

Nekem 8évesen volt a műtétem és 25 évesen szültem...nem volt semmi gond.

Szerintem neked sem lesz semmi baj, mert a lányaimat is műtötték, aminek a hasizomzati regenerálódása 6 hét. Hidd el tuti, mert 1éven belül 4műtéten estek túl a csajok.

2012. okt. 5. 20:47

2007-ben kétoldali lágyéksérv műtétem volt.

Most babát várok, a 8. hétben vagyok most.

Kicsit aggódom, később a műtét helye fájni fog? Lesz-e baj vele, mert szokott fájni ha megerőltetem, de még akkor is ha túl sokat eszek, vagy ha tele van a hólyagom, és feszíti a környező szöveteket.

A terhesség alatti még nagyobb hasizom nyúlás miatt, lehetnek majd problémáim a sérv műtétem helyeivel?


Aki már volt ilyesmivel műtve, és utána babát kihordott, azok véleményét-tapasztalatait szívesen venném!

Köszönöm! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook