Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Méhszájzáró műtét és terhesség fórum

Méhszájzáró műtét és terhesség (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Méhszájzáró műtét és terhesség

1 2 3 4
77. icus84 (válaszként erre: 76. - Novdan44)
2015. okt. 22. 09:41

Köszönöm, hogy válaszoltál! Gratulálok a hercegnőhöz;) 40 hétre született az csodálatos!

Neked mikor került fel a gyűrű ès milyen értékekkel? Feküdtél vele?

Milyen jo, hogy nem hallgattatok T. dokira, bár biztos tudja mit beszél (de mondjàk azt is, hogy a szervezet tudja mikor áll készen és ha sikerül az azért van).

76. novdan44 (válaszként erre: 74. - Icus84)
2015. okt. 17. 17:08
Nekem is azt mondtak hogy ne ijedjek meg,de neha lehet vizszeru is es lokes szeruen is johet.ne aggodj,normalis.havonta hasznalni kell a terheskupot.meg akkor is,ha semmi tunet nincs.ugyanis nem engedheted meg magadnak hogy barmi fertozes legyen.az ilyenkor elofordulo sok folyas miatt pedig megeshet.
2015. okt. 17. 17:04
Sziasztok!csak egy arabinos siker storyt szeretnek megosztani veletek.tavaly oktober 28-an orvosi hanyagsagbol es mehszaj gyengeseg miatt en is elvesztettem a 21 hetes fiamat...mi nem hallgattunk Timmermann dokira...ami a mi dontesunk volt,hiaba mondta a 3 honap varakozast...karacsonyra megkaptuk a legszebb ajandekot.poziriv lett a teszt.40.hetre megszuletett az en csaj szerelmem,itt szunyal rajtam :-).semmi problema nem volt,az arabin tartott mint a beton.Panczel Zitanal szultem,aki az en vedo angyalom :-).mindig mindent mondott,nagyon alapos volt,nem mellesleg egy tunderi vigyor bomba:-).a geniumban nagyon ertenek a koraszules megelozeshez,mindenkinek csak ajanlani tudom!!!
74. icus84
2015. szept. 30. 10:10
Akinek volt Arabin pedszàriuma volt félelmetesen sok és sűrű folyása??? Azt mondta a doktor, hogy lehet több a folyás, de ez rémisztő...
73. icus84
2015. szept. 23. 12:43

Köszönöm, hogy megosztottad velem te hogyan csinálod.

Én is sokat pihenek, de a doki nekem nem mondta azt, hogy feküdjek. Persze ez nem jelenti, hogy ne figyeljek oda inkább, nem akarom hogy esetleg ezen muljon valami.

Nálatok mostmár biztos minden rendben lesz!

2015. szept. 22. 10:55
Gyengének gyenge vagyok.de majd a dokival megbeszélem ha lehet a 35.héttől kicsit többet mozogjak.mert szülés utàn nehezebb lesz a felépülés.
71. icus84 (válaszként erre: 70. - Szepa74)
2015. szept. 22. 09:13
Ez igen, ez a tudatosság! Mert én is voltam igy a kórházban, másfél hétig - mondjuk még tisztálkodni sem kelhettem fel- teljesen legyengyültem, támogatni kellett mikor felkeltem. De te a 16. héttől vagy igy - erre mondhatjuk, hogy nincs olyan amit meg ne tennél a babáért!
70. szepa74 (válaszként erre: 69. - Icus84)
2015. szept. 21. 21:52
Szerencsére a védönöt és a vévételeket is itthon el tudom intézni.hàzhoz jönnek.két hetente visznek dokihoz,de volt,hogy hetente.igen kb a 16. héttől emelt àgyvég van.most egy hete raktuk kicsit lejebb mert a csípöm màr nem nagyon birja.fekve eszem iszom.magyarân csak tiszkâlkodni ès szüksègletek miatt kellek fel.
69. icus84
2015. szept. 21. 12:12
Az biztos, hogy ez a világon a legfontosabb most! Nekem ugyan fenn van már de mindenképp oda szeretnék figyelni. És azota csak dokihoz mentél és sehol sem voltál? Tudom az előzmények miatt nem nagy áldozat, de azért le a kalappal előtted!
68. icus84
2015. szept. 21. 12:02
ok, teljesen igazad van! Neked meg van emelve az ágyvége?
67. szepa74 (válaszként erre: 66. - Icus84)
2015. szept. 21. 11:00
Én az elején eldöntöttem a szigorú fekvèst.szerencsérre van ki segitsen.inkàbb bevàllaltam a fekvést mint még egy tragédiàt àtélni.kenetett és vizelet vizsgàlatott is minden hónapban nézünk nehogy valami baci még bajt okozon.de a doki is szokta mondani a cèl érdekében tovâbbi àgynyugalom javasolt.
66. icus84
2015. szept. 21. 05:56
Neked a doki mondta a fekvést? Mert én ugy kérdeztem rá - az előzményekből tanulva- hogy pihenés? errre annyit mondott "igen".
65. icus84
2015. szept. 21. 05:50
Szia! 3 koraszülés?! Probára tesz téged is az élet, sajnálom. Nekem most a 21. héten 22mm- re rövidült, azt mondta Timmermann doktor, hogy 25 mm- től tartják nem elfogadhatónak. Egyből felrakta, adott mellé kupot, és mondta h utrot is kell de nekem van sok Prolutex szurim azt mondta az jo heti 1 legyen. Te most 31 hetes kismami vagy, az nagyon jo! Még 5 hét és célegyenes!
2015. szept. 20. 13:44
22-23 óràt fekszek.31 hkm.
2015. szept. 20. 13:42

Szia.én csak màsok tapasztalatàból hallottam,hogy ha nem raktàk volna fel nekik a gyűrűt màr baj lett volna.Én eddig megusztam de lehet jövöhéten felrakjàk pedig 3 koraszülésem is volt.:(

Azt tudom,hogy a lombik tàrsamnak 25 hetesen 1,5cm hosszú méhszàjnàl fel rakta Vlesko.Most szigorú fekvéssel otthon van de màr én is ö is voltunk korhàzban tűdöérlelöt kapni.Én prolutex injekciot kapok hetente és 22-23 fekszek szigoruan.magnéziumot napi3x2 szedek.én szemèly szerint nagyon sajnàlom,hogy nem hallottam hamarabb a gyürüről.

62. icus84
2015. szept. 20. 12:00
Sziasztok! Nem tudom jártok-e még erre, de remélem! Meg szeretném osztani veletek a törtènetem: elözmény 5 év meddőségi kezelés (pco) , 2 tervezett együttlét, 4 inszem, 4 lombik. Egy inszem volt sikeres 2012- ben, de elhalt a picink és műszeres befejezés volt. Mult évben ugy döntöttünk tartsunk szünetet, mert elèggé belefáradtunk. Elkezdtem inni az inofolikot, de más egyebet nem tettünk...és bumm nem jött meg. Igazi csodaként éltük meg!!! A 19. hétig...akkor kinyílt a mèhszáj, probálták visszatartani, de elveszítettük. Gyászoltam, mégis azt gondoltam ujra èrezni akarom ezt. 3 honap telt el és hihetetlen, de jelentkezett a gólya. Sokat olvastam és igy találtam a pesszáriumra, igy kerültem Timmermann dokiékhoz. Most 21. héten megrövidt a mèhnyak, azonnal feltette a pesszáriumot. Nagyon bízom benne mégis be vagyok tojva. Eddig jokat hallottam erről, ha valakinek van mèg tapasztalat vagy jótanácsa szìvesen fogadom.
2015. jún. 23. 08:33
Köszi lànyok.Jó olvasni titeket,végül is ha idöben felkerül nem lehet gond.:)
2015. jún. 22. 13:37

Ja és nekem azt mondta Pánczél Zita, hogy egészen addig fent marad, amíg be nem indul a szülés, vagyis rendszeresek nem lesznek a fájások. Kb. 3 max. 4 ujjnyi tágulást bír a gyűrű, utána "lerepül" a méhszájról, szóval érdemes még előtte levenni.

Okozhat folyást, mondjuk nekem Utrogestant kell használnom, úgyhogy nehéz megállapítani, hogy épp mitől van. Néhány hetente csinálunk egy néhány napos terheskúp kúrát, hogy biztos rendben legyen minden.

59. Vikibaba33 (válaszként erre: 52. - Szepa74)
2015. jún. 22. 13:33

Szia!

Nekem 48 mm volt a méhnyak hossza, mikor feltette. Mi azt beszéltük meg, hogy néhány héttel azelőtt teszi fel, mint ahogy az előző terhességemnél kinyílt a méhszáj, ezért került rá sor a 22.-ik héten. Nekem nem kellett feküdnöm előtte, és utána sem, ill. a 32.-ik héten kezdtem megint nyílni, de megállt 1 ujjnyinál. Most napközben, ha nincs itthon a lányom, vagy alszik, akkor igyekszem pihenni/feküdni, idáig úgy tűnik, működik.

58. Vikibaba33 (válaszként erre: 46. - Szepa74)
2015. jún. 22. 13:28

Szia!

Bocsi, csak most vettem észre, hogy jött hozzászólás a fórumba.

Nekem elég volt a 22.-ik héten feltenni, utána is sokáig zárt voltam. A 32.-ik heti kontrollon viszont már 1 ujjnyira nyitva voltam, meg egy kicsit a vérnyomásom is feljebb ment, úgyhogy beküldött a dokim a Klinikára. Kaptam tüdőérlelőket, meg gyógyszert a vérnyomásra.

Bónuszként a hónapok óta fejvégű leányzóm visszafordult medencevégűre.

Most 35+4 hetes vagyok, a gyűrű szépen tart, továbbra is 1 ujjnyira vagyok nyitva. Igyekszem sokat pihenni, már amennyit a 3 évesem enged. Szerencsére keményedések, görcsök nincsenek. Továbbra is medencevégű, úgyhogy július 17.-én programcsászár,hacsak nem indul meg hamarabb. A cél a betöltött 37.-ik hét, utána már bármikor jöhet. :)

57. csillagp (válaszként erre: 56. - Szepa74)
2015. jún. 22. 12:55
Írok privit!
56. szepa74 (válaszként erre: 55. - Csillagp)
2015. jún. 22. 11:17

Okozott valamilyen folyást,vagy irritációt?melyik héten vették le?

Én is reménykedem,hogy ha fent lesz végre sikerül végig kihordani a babát.Mert most is mindent megteszek

Emelt àgyvéggel fekszem napi 23 óràt.Nem tudom mi utàn felrakjàk kell e ennyit feküdni?

55. csillagp (válaszként erre: 54. - Szepa74)
2015. jún. 21. 19:51
Nincs mit! Azt nem írtam, hogy végig tartott :)
54. szepa74 (válaszként erre: 53. - Csillagp)
2015. jún. 20. 17:57
Köszi a választ
53. csillagp (válaszként erre: 52. - Szepa74)
2015. jún. 19. 21:02
Szia, 2,2 cm körül volt, uh-on már látszott, hogy kezd nyílni a belső méhszáj.
2015. jún. 19. 10:28

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni akinek a arabin gyűrűt fel raktàk,mennyí volt a méhszàj hossza?17. Hétben vagyok 5,2 cm volt a cervix.azt mondta a doki még ràér .

Sajnos màr volt 3 koraszülésem ezért izgulok nehogy késő legyen.

51. novdan44 (válaszként erre: 50. - Szepa74)
2015. márc. 31. 14:06
Nincs mit!Panczel Zitahoz veletlenul kerultem.Timmermann kollegaja,o is nala rendel.Az orvos mondja meg amugy,hogy mennyit kell fekudni.Az injekciot pedig melyen,izomba kell adni,leginkabb fenekbe.
2015. márc. 30. 08:38

köszi a segítséget.8-án megyek Timmerman dokihoz,remélem minden rendben lesz.Pánczél Zitátt te választottad vagy ö ajánlotta?Akkor a Sotén fogsz szülni nála?

Hová adják be az ínjekciót,mert most a lombik alatt hasba simán beadtam magamnak?Kell gondolom sokkat feküdni,esetleg megdöntött ágyon?Én sajna habitus vetélő vagyok ezért is van bennem némi para.

2015. márc. 29. 17:48
Nem lesz semmi baj!!!Ha nyugodt maradsz es pozitivan allsz hozza akkor hamarabb telnek majd a hetek.Bar a mult sajnos nem faj kevesbe es mindig hianyozni fognak nekunk az Angyalkak.az injekciot a pharmaexpressztol rendeld meg,kell recept.Haziorvos beadja es amikor mesz ellenorzesre,ott is beadjak.kb 5000 ft kornyeken van,ugyanez a pharmafutartol 7500....heti egy kell,egy dobozban 3 db van.En Panczel Zitahoz jarok,nagyon alapos,elorelato,fiatal es mindent mond es magyaraz.Ugy erzem,hogy amit nyujt,azt hivjak terhesgondozasnak.Eleg nagy a kontraszt az elozo hentes orvoshoz kepest...
48. szepa74 (válaszként erre: 47. - Novdan44)
2015. márc. 29. 11:48
de jó .Én is ebben bizom,hogy végre jó kezekbe kerülök.Meg kérdezhetem mennyíbe kerül az ínjekció,és saját magadnak kell beadni?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook