Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯
49514. 004d73c8f0 (válaszként erre: 49505. - Bizakodó)
2020. aug. 9. 08:08

Szia Bizakodo! Szerintem ne dönts ilyen gyorsan. Megertem,hogy faj ha latod hogy epp neked nem irnak vissza... vagy olyat irnak. A regi lanyok mindig segitenek. Mindig jo tanacsot adnak. Bem vagyunk egyformak. Lehet a mütet ugymond egyforma,de megsem reagalunk egyforman.A gyogyulasi idö is mas. Testben lelekben is. Ezt is vegyük figyelembe. Masfel eve mütöttek. Es kb most erzem mar jol magam. Sok kis bosszanto dolog jött mütet utan

De tul lettem rajta. Egy valami.nem akar megszünni azota sem...a Halalfelelmem.. ujra es ujra tamad. Ird le nyugodtan mi bant. Mit erzel. Mert ugyis fognak.segiteni. Segiteni kell egymason. GYogyulast mindenkinek.🙏🙂

49513. Kajszi72 (válaszként erre: 49512. - Yallah2)
2020. aug. 8. 10:40
49467
49512. yallah2 (válaszként erre: 49511. - Bizakodó)
2020. aug. 7. 15:03
Kifejtenéd konkrétan mi az ami előjött?
49511. Bizakodó
2020. aug. 6. 11:47

Nagyon köszönöm a kedves szavakat és ismét láttam,hogy egy összetartó csapat van itt. Én nem akartam senkit elrémíszteni se félelmet kelteni vagy egyéb hanem leírtam a tapasztalatom és ezzel senkinek sem akartam rosszat, ha valaki mégis úgy érezte akkor elnézést kérek. Én úgy gondoltam nem csak a jót kell elmondani hanem a rosszat is ,mert senki sem tudja mi lesz Vele és nagyon jó lett volna ha Én is tudtam volna,mert akkor nem estem volna kétségbe.Ez a fájdalom nagyon érdekes dolog Nekem többen azt mondták ez fejben dől el,de ezt a mai napig nem értem,de lehet igazuk van.


Most is szenvedek és egy olyan dologgal ami lehet másnál is előjött bár nem találtam bejegyzést és nem tudom mi lehet ez, egy ötletet kaptam lent az az elzáródás,de az nem,mert azt megnézték.Azóta is fáj a hüvelynél és nem tudom mi lehet ez, ami érdekes a műtét után 6 héttel jött elő, sajnos az orvosok szabin vannak és már számolom a napokat,mert kedden tud csak megnézni.


Köszönök mindenkinek mindent és remélem a friss műtött Zsensina minél hamarabb jelentkezik és csak jó dolgokat tud írni.

49510. viva70
2020. aug. 5. 22:21
Szerintem is kár volt Bizakodónak beszólni. Ez egy nyilvános fórum, ahol a saját tapasztalatát írja le mindenki. Én még műtét előtt állok, személyes tapasztalatom nincs a témában, de olvasgatom rendszeresen a fórumot. Az a meglátásom, hogy a nagytöbbségnek viszonylag simán zajlik a műtét, meg az utána történő lábadozás is. De tény, hogy vannak olyanok is, akiknél komplikáció adódik. A pakliban ez is benne van sajnos. Nyilván, aki úgy jár csak azt tudja leírni, ami vele megtörtént. Ezt nem úgy kell felfogni, hogy elrettentés, csupán egy tapasztalat a sok közül.
49509. Kitty7016
2020. aug. 5. 21:22
Gondolom azert van ez a fórum;hogy tájekoztasson es őszinten,a fajdalomrol a kellemetlensegről,es mindenki qzt irja amin átment es sértő a beszolas amit Bizakodo kapott,mi az hogy "itt mindenkinek megvolt a baja es ne ilyezgessen,akkor hazudjon?azt a nőt 2 szer vagtak fel es ne meselje el,hog6 ez is megtörtenhet,akkor mi ertelne van a forumnak?aki osztotta az eszt az kellene bocsanatot kerjen.En szivesen olvasnam meg Bizakodó sorait;en sem vagyok egy pozitiv esett,nem panaszkodtam de ezek szerint jol tettem;en nem fogadtam el a mütet tenyet akkor es most sem 2 ev utan.nagyon nagyon fajt ebredes utan,nem tudom mi a kapcsolat a fajdalom es a nem elfogadas között.
49508. Klarissza71 (válaszként erre: 49505. - Bizakodó)
2020. aug. 5. 20:16
Bizakodó ne légy sértődött biztos,hogy nem akart senki megbántani ne hagyd itt a csoportot ,ebben a helyzetben amiben vagyunk műtöttek érzékenyebbek vagyunk akár egy szóra is összetartó csapat van itt és segítőkészek!!! De te tudod a döntés a tiéd! Mielőbbi gyógyulást neked!
49507. yallah2
2020. aug. 5. 19:17
Ugyan már csajok!!!
49506. Masni66 (válaszként erre: 49504. - Zsensina)
2020. aug. 5. 07:59

Kedves Zsensina!

Drukkolunk neked, ügyes legyél,ébredés után várunk a " sikeresen túlestünk rajta" csapatban.

Fájdalom és csillapítás ügyben volt kérdésed. Szeretnélek én is megnyugtatni: ahogy a többiek is írták, minden kórházban szépen adagolják nekünk a fájdalom csillapítókat. Én sajnos híresen rosszul viselem a fájdalmat, de nem volt gondom.

Nem mondom, hogy táncolni lett volna kedvem ébredés után, de nyugiban, csendesen elvoltam azzal, amit alapból adtak.

Estére azért kértem csak egy infúziós fájdcsill adagot, mert a szobatársak mondták, hogy érdemes, és inkább ne éjfélkor nyomkodjam a nővérhívót.

Ami nekem nagyon nem esett jól, az az alsó, középső bemetszésben elhelyezett cső kivétele volt. Extra gyorsan megvolt ugyan, de csak húzásra számítottam, ehelyett elsőre nyomott rajta egyet ( de nem mondta, hogy ez lesz, erre számítsak, miközben alig fél órája vették ki a katétert) és az több volt nekem, mint kellemetlen.

Pénteken műtöttek, 24 órásan vasárnap hazaadtak. Laparos részleges eltávolítás volt.

Fájdalom csillapítókat nem kellett itthon bevegyek,de igyekezni kellett megfelelő fekvő helyzeteket találni, úgy -szinte 24 órás ágynyugalomban jól tűrhető volt. Pár napig csak enni és pisilni keltem fel, ( mit keltem, spéci technikával, lassan tápászkodtam), majd igyekeztem minden felkeléskor egyre többet totyogni.

Ja a műtét utáni első felkelés nekem nagyon későn és nagyon nehezen sikerült.

9-kor már kitoltak a műtőből, de nővérkék nem jöttek felültetni. Csak a másnap reggel megérkező férjem kisérelt meg a felültetni, elsőre nem is sikerült. Pedig nem vagyok nagy súlyú és erős, sportos férjem van. Azért megoldotta és kísérettel ki is tudtam totyogni önállóan pisilni. Nagy élmény volt!

Gyógyulunk szépen mindannyian, alakuljon nálad is minden a legjobban!

49505. Bizakodó
2020. aug. 4. 07:40
Sziasztok!Köszönöm,hogy itt lehettem,de most ahogy látom nem jó ha írok és nem is fogok többet. Gyógyulást kívánok mindenkinek.
49504. Zsensina (válaszként erre: 49503. - Kajszi72)
2020. aug. 3. 21:53
Köszönöm szépen! Nem izgulok. Ma voltam covid teszten. ( hülyeségnek tartom az egészet) holnap felvételizek, és szerdán lesz a műtét. Majd jelentkezek friss műtöttként, hogy leírjam a tapasztalataimat.
49503. Kajszi72 (válaszként erre: 49488. - Zsensina)
2020. aug. 3. 12:44

Szia, én is régi vagyok.

Műtét után mindenki fájdalomcsillapítózva van. A további fájdalom sok mindentől függ: voltak- e összenövések, milyen az egyéni fájdalomküszöb, milyen a sebgyógyulás, a regeneráció üteme.

Nekem pl. nem fájt semmi, gyógyszert tán 3x ettem az egész gyógyulási szakaszban.

Egy biztos, ha várod a rettentő fájdalmat, ha elutasítod a műtét tényét, akkor fájni fog.

Fejben dől el sok minden, rengeteg múlik a hozzáállásunkon.

Most kevesebb beszédes friss műtött van, ha van időd, olvass vissza, akár egy- két évnyi hozzászólást is, így követheted az egész műtétesdi- gyógyulósdi alakulását.

Kalap kakit!🌻

49502. Zsensina (válaszként erre: 49501. - Ddöncike)
2020. aug. 2. 23:12
Nem húzott le Bizakodó, örültem őszinte válaszának, annak meg külön, hogy aránylag friss élményről számolt be. Ráadásul ő volt az egyetlen, aki reagált kérdésemre, úgy, hogy nincs semmi baj részemről. Pont elég, hogy komplikációja adódott, de arról is csak azért beszélt, mert rákérdeztem. Kérlek, ne bántsd. Jó egészséget, gyors felépülést kívánok neki!
49501. ddöncike (válaszként erre: 49499. - Bizakodó)
2020. aug. 2. 20:17

Kedves Bizakodó!

Régi,"motoros" vagyok itt, de Te kicsi lehúzod, megfélemlíted a Csajokat! Olvassd az előző oldalakat,(kB 20-25 oldal, vedd a fáradságot! ) Itt mindenkinek megvolt a saját gondja, baja! Nem kell a feszültség! Sok szerencsét! Millió pusza!

49500. Platthy77 (válaszként erre: 49492. - Bizakodó)
2020. aug. 2. 19:07
Én felhivtam őket pénteken. Szerdán mehetek hozzá.
49499. Bizakodó (válaszként erre: 49495. - Zsensina)
2020. júl. 31. 14:10
Kb 3. naptól már nem kértem vagy ha kellemetlen volt akkor adtak a nővérek és rám bízták beveszem-e
49498. Bizakodó (válaszként erre: 49494. - Zsensina)
2020. júl. 31. 14:10
Mert valahol szivárgott a vér és borzalmasan romlott a vérképem, naponta 2-szer vettek vért.
49497. Klarissza71 (válaszként erre: 49496. - Borsi64)
2020. júl. 30. 23:26

Igen akkor téged azért hívnak vissza rendszeresen!

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked és mindenkinek!!!

49496. Borsi64 (válaszként erre: 49466. - Klarissza71)
2020. júl. 30. 21:11
Lehet, hogy engem azért hívnak vissza mert még nem nyilvánítottak gyógyultnak. Cisztáim, bezáródott méhem ami tele volt vérrel és méhtestrákom volt.
49495. Zsensina (válaszként erre: 49489. - Bizakodó)
2020. júl. 30. 17:16
És a fájdalom mikor mérséklődött? Mikor hagyták el a fájdalomcsillapítást? Mostmár jól vagy?
49494. Zsensina (válaszként erre: 49489. - Bizakodó)
2020. júl. 30. 17:13
Köszönöm szépen. Viszont megijesztettél. Miért kellett újra felvágni a hasad?
49493. Zsensina (válaszként erre: 49490. - Platthy77)
2020. júl. 30. 17:12
Nekem a kezelő orvosom adta az altatóshoz az időpontot.
49492. Bizakodó (válaszként erre: 49490. - Platthy77)
2020. júl. 30. 14:20
Nekem az orvos asszisztense kérte oda az időpontot
49491. yallah2 (válaszként erre: 49490. - Platthy77)
2020. júl. 30. 13:03
Ha nem veszik fel, jobban jársz.
49490. Platthy77
2020. júl. 30. 10:56
Sziasztok! Nem ide vágó téma de te az altato orvosi konzilium miatt kellene hivnom a Sotet. A 459-1500/61608,de senki nem veszi fel. Tudtok mas számot? Vagy szerintetek menjek be a Klinikákra időpontért?
49489. Bizakodó (válaszként erre: 49485. - Zsensina)
2020. júl. 29. 21:47

Szia!


Én 6 hetes műtött vagyok és Én is itt szereztem be az infókat.Engem szerdán műtöttek , azután őrzőben aludtam majd másnap reggel mehettem vissza a szobába. Ha nem kellett volna újra felvágni akkor vasárnap mehettem volna haza, de így kedden engedtek haza, 2 nappal később,de azért is,mert vért kellett kapjak.Varrat egy része felszívódó volt amit ki kellett szedni az 10 nappal műtét után volt ha jól számolok.Ébredés után folyamatosan kaptam a fájdalomcsillapítót és fájni nem fájt csak az ágyból való felkeléskor, azt meg kell tanulni,hogyan kelj fel az ágyból.

Egy dolog amit Én tapasztaltam , a műtét után 2. napon nagyon kezdett csikarni a hasam, olyan volt mintha szélgörcsöm lett volna és szenvedtem az ágyban és már órák teltek el amikor a nővérnek el mentem mondani mire Ő mondta miért nem szóltam,mert van valami infúzió amit bekötöttek az segített,mert a műtét után az ember belső szervei, bélrendszer rendeződik vissza. Összesen 2 palack ment le és minden jó lett.Nem tudom ilyen másnál volt-e illetve másik kórházban így csinálják-e.

49488. Zsensina (válaszként erre: 49417. - Yzzi)
2020. júl. 29. 16:45
Szia Yzzi! Én is méheltávolítás előtt állok, hasonló tapasztalataim vannak. Még akkor is érzem a méhem, ha hasra fekszem, és képes ilyen nyomásfélére a miómám vérzéssel reagálni. Pedig 60 éves vagyok.. Szerencsére negatívak a leleteim, és a kezelőorvosom szerint egyértelmű, hogy a mioma produkciója. Kicsit izgulok a műtét miatt...
49487. Platthy77 (válaszként erre: 49484. - Kajszi72)
2020. júl. 29. 16:34
Van igen augusztus 13.
49486. Platthy77 (válaszként erre: 49483. - Kajszi72)
2020. júl. 29. 16:33
Daganat megelözés miatt veszik ki elsődlegesen. A menszeszem hol nincs hol meg ömlik. Meglátjuk, 2 hét es túlvagyok rajta.
49485. Zsensina
2020. júl. 29. 16:28
Sziasztok! Évek óta halasztgatott műtétemre a jövő héten fog sor kerülni mioma miatt a SOTE-n. Összefoglalva tudtok nekem utitanácsot adni, akinek még friss az élménye, milyen volt? Érdemes félni? :) Nagyon fáj ébredés után? Műtét után mikor engednek haza? Engem szerdai napon műtenek, hétvégére hazaengednek? Mikor kell visszajönni varrat szedésre? Hasfali műtét lesz.
❮❮ ... 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook