Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis)
Ez nagyon megnyugtató és ebben bízom én is. Ahogy írtam, kettlebellezek, 8 kilóval akár letétel nélkül folyamatos másfél órát, intervallt 12-essel, erősíteni akár 20-assal vagy dupla 16-tal szoktam. Eddig.
De! Amitől félek, amit egy kolléganőmnek mondtak, méheltávolítás után, hogy más soha nem emelhet 10-15 kilónál többet, mert a méh kivétele után a hüvely könnyen megsüllyedhet, előreeshet.
Nekem nagyon fontos része az életemnek a sport, heti 4-szer a teremben voltam. Az persze belátható, hogy most hónapokig nem leszek, a soha többé ami aggaszt.
Egy szösszenet az emelésről:
Aki fizikai munkát végez, főleg ha nem egyoldalút vagy rendszeresen sportol, annak erősebb az izomzata, jobb az állóképessége. A regenerálódás is gyorsabb, mert a test hozzá van szokva az aktív- passzív metódushoz.
A nehéz mindenkinél mást jelent. Nem számok és kilók az útmutatók, hanem az arányok. Ha simán és rendszeresen mozgatsz 10-15 kilókat, akkor a harmadát simán bírni fogod már a 6. hét után. Ha 10 órán át talpon vagy és melózol, akár napi 10-20 km-t is mászkálsz egy munkanapon belül.
( kiszámoltuk a csajokkal egy átlag szobalányos napunkat, 22 km volt, ebből 1,5 az oda- vissza út a szállásra 😁... másik melóhelyen, kereskedelemben, ez 15 km volt naponta, csak a melóban ide-oda. ) Szóval önmagunk teherbírásához kell mérni a dolgokat, melóban, sportban egyaránt.
A 6. hét után mentem vissza melóba, hosszúhétvégés túrista áradatban. Kibírtam a 10 órát, de többször leültem pár perc pihire, nehezet, nekem nehezet nem cipeltem. Rohadtúl elfáradtam, de előtte hónapokig csak a semmi volt, betegség meg a házikarantén. Minden nappal tovább erősödtem. 6 hónappal a műtét után a melóban megcsináltam ugyanazt, mint előtte. Otthon a fahordást és társait óvatosan, de szintén kipipáltam, probléma nélkül.
Mindent és mindig megfontoltan, lassabban, kisebb súlyokra osztva.
Pl. az elején a teregetéskor, ki lehet azt a ruhát két részletben is vinni. 😁Bevásárláskor kisebb szatyrok és hátizsákba a neheze, ha cipekedni kell. Vagy 2x menni... Ezek az apró odafigyelések meghálálják magukat. A fokozatosság és a türelem, az ésszerű probálgatások, a rápihenés gyorsabbá teszik a felépülést. Sokkal. Szerintem.
Szia Anett. Ne parázz az osztrák kórháztól, abszolút betegközpontú és humánus, technikailag szuperek és a dokik se szarok. Ott nincs elvándorlás...
Nyári szezonra simán összeszeded magad. A szintes melóban egyedül a matrac emelés lehet gáz, mosodában a kosarak, ha nincs kocsi hozzájuk. A többi az állóképességen múlik, az pedig biztosan van. 😁Főnöknek el kell mondani, milyen korlátaid lesznek, biztosan segíteni fognak. 🌻
Igen 6 hétig kímélő életmód kevés ülés - állás minimális inkább semmi hajolgatás sok sok séta.
Most telik le nekem a hat hét csütörtökön.
Sajnos nagyon gyorsan fáradok ezért még két hétig itthon maradok
Ami hiányzik az nekem is a sport
A biciglizés konkrétan
Ma volt a kontroll vizsgálat, de elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor lehet?
Próbálkoztam pár napja, de sajnos csak megtologattam az udvaron 😥😥
Kedves Muffin
Lassan másfél éve, hogy műtötték. Hasi műtét volt, ment a méh, méhszáj, jobb petefészek, mindkét Pete vezető. Csak a bal petefészek maradt.
Ami a sexet illeti, most már teljesen rendben van.
Első alkalom borzalmas csalódás volt. De be kell vallanom, féltem is nagyon. Első pár hónap csak síkosítóval ment a dolog, aztán ahogy múlt az idő, gyógyultak a sebek, és a fejemben is helyreálltak a dolgok, egyre jobb lett. Most már síkosító sem kell, sőt, bizton állítható, hogy sokkal jobbak és élvezetesebbek lettek az együttlétek mint a műtét előtt voltak!
Türelem! 🙂
Szia. Ha érzékeny is a hasad, ami normális két szabás- varrás után, az a jó, ha alapos a kontroll. Manuális vizsgálat és UH- k szoktak lenni, meg jól kikérdeznek.
Ne ódzkodj a vizsgálattól, leginkább a Te érdeked, hogy tisztázza, most már minden oké- e odabent. Kalap kakit!🌻
Belső vérzés alakult ki vékony volt a méhfal ...
Meg szerintem a 9 db. mióma is
Kisebb nagyobb .. a két legnagyobb 9 - 9 centis volt
Szia.. Te jó ég, szegénykém :( Mit rontottak el, hogy mégiscsak kikellett venni a méhed?
Én most voltam a kontrollon, hasamat nyomkodta, közben belső vizsgálat. Ezután hüvelyi uh. Abszolut nem fájt, még csak kellemetlen sem volt!
Üdv. mindenkinek! 45 éves vagyok január 21 én volt laparoszkópos mióma eltávolításom.9 db. miómat távolítottak el. Sajnos a műtét nem sikerült aznap délután újra operáltak és hasi méheltavolítás következett :(
Méhnyak petefészek bent maradtak.
Azt szeretném kérdezni hogy a kontroll vizsgálat ( kedden fogok menni ) milyen vizsgálatból áll?
Nagyon érzékeny a hasam :(
Egy nap megkaptam a laparoszkópos és a hasi műtétet is :( 😥
Mindent lenulláz általában. Pár nap max. A sok nap a vastag méhnyálkahártya miatt volt.
Ha voltak premenstruációs tüneteid, azok is ugyanúgy megmaradnak még. Cicifeszkó, zabálhatnák, stb.
A méh és a méhnyak szövete között nincs éles határvonal, finom átmenet van, ezért is maradnak sejtecskék, akik reagálnak a ciklus hormonális parancsaira. Gondolj arra, hogy ez egy újabb bizonyítéka annak, hogy jól működnek a dolgok benned és erős vagy.🌻
Biztos, hogy a műtét a ciklus 0-ik napja? A méhemtől függetlenül nem az számít, hol tartok hormonálisan? Vagy maga a műtét mindent lenulláz? Bocsánat, ha butaságot kérdezek, de nem igazán értem, ilyenkor mi hogy működik.
Nagyon örülnék, ha ez "csak" a menzesz lenne és nem valami bajt jelez. Bár nem erre számítottam, azt hittem a műtéttel minden vérzés megszűnik! A dátumot felírom mindenképp!
És mit várhatok, meddig tarthat? Remélem nem 10-13 napig, mint műtét előtt..
Biztos, hogy nem klimax. A petrfészkek még hosszú évekig termelik a hormonokat és a zsírszövetben is van dögivel ösztrogén.
Tavasz van, idióta időjárás.
A korai őszülésnek többféle oka lehet. De szerintem eddig nem figyeltél rá van- e és mennyi, mert hosszú hajnál nem annyira szembetűnő az ősz hajszál. Aztán a csut rövid haj, főleg, ha sötétebbre festett, igen érdekes hatású, amikor nőni kezd a festetlen rész. Látványosabb a kontraszt, mint hosszú hajnál, és a nem ősz is ősznek hat, pedig csak világosbarna.
További ajánlott fórumok:
- Élet a méheltávolítás után
- Szerintetek érdemes őszintének lenni az ismerkedés időszakában? Megosztanátok a tapasztalataitokat?
- Akiknek a kisfiát műteni kellett, mert nem szállt le a heregolyója, megosztanák velem a tapasztalatait?
- Nem minősülök hátrányos helyzetűnek, csak mert 20 éve elvégeztem egy szakmunkásképzőt?
- Fogyás pajzsmirigy alulműködéssel, kinek sikerült már? Megosztanád tapasztalataidat?
- Milyen magzatvizsgálatokat ajánlott elvégeztetni 38 évesen belekalkulálva a vetélési kockázatot is?