Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
50678. zozó51 (válaszként erre: 50677. - Kriszti1981)
2022. febr. 7. 20:32
Köszönöm
50677. Kriszti1981 (válaszként erre: 50673. - Zozó51)
2022. febr. 7. 19:26

Szia!


Engem 4 éve műtöttek ugyanilyen problémával. Műtét alkalmával 2 katétert kaptam .Egy volt a rendes katéter másik pedig a hasamon vezették ki.A rendes katétert kivették a műtét után kb 5 nappal.a másik addig maradt amíg nem tudtam magamtól pisilni.Ami a hasamból jött ki az le volt zárva,és akkor engedtem ott ki a pisit amikor nem tudtam annyit pisilni hogy kiürüljön a hólyagom. Kb műtét után 5 héttel vetetem ki,addigra ment annyira a pisilés. A mai napig nem érzem hogy pisilni kell.Időre megyek.Nekem a műtét után nem volt semmi bajom ha a kemot nem kaptam volna akkor mentem volna vissza dolgozni 8 hét után.Csak biztatni tudlak hogy kitartás és pihenjél sokat a műtét után.

50676. yallah2
2022. febr. 7. 07:35
Bocs! Az alábbi írást Rella 67 nek akartam írni,nem Kajszinak. 😁
50675. yallah2 (válaszként erre: 50670. - Kajszi72)
2022. febr. 6. 23:04

Rá lehetne fogni a plusz 10 kg ra. Magam is hasonlóval küzdök, az elmúlt 2 évben felszedtem 5 kg-t. Pedig büszke voltam, hogy műtét után nem híztam évekig egy dekát sem. Erre most ez. A lábaim is fájnak, és a hasam, meg a derekam szintén. De ráfogom a nővéri munkára. Lehet, hogy fogynom kéne, de úgy érzem nincs erőm diétázgatni. (úgyse menne) Sportolni meg .... már sajnos a Hastánc sem működik.....

De ezeregy oka lehet.

50674. yallah2 (válaszként erre: 50673. - Zozó51)
2022. febr. 6. 22:59
Szerintem az lesz, hogy a hólyagkatétert tovább fogják bent hagyni, mint egy nap.
50673. zozó51
2022. febr. 6. 21:35
Sziasztok.Radikális méh eltávolításom lesz rosszindulatú daganat végett.Megy minden,hasi vágással nyirok csomókat is távolítanak el.Állami kórházban műtenek mert sajnos nem engedhetem meg magánban.Eléggé megvagyok ijedve mert a kórházról sem a legjobb tapasztalatokat hallom,de nem tudok mit tenni.Sajnos vannak krónikus betegségeim,de ami igazán aggaszt egy vesével élek mert azt is eltávolították már.A megmaradt vesém sem tökéletesen műkődik.Sokat olvasom a fórumot,és többször olvasom ezeknél a műtéteknél a vizelés nehézségekkel sokan szenvednek,ezért is félek nehogy baj legyen.Nem is vagyok már túl fiatal 57 éves.Nagyon félek a műtéttől,és az utánna levő lábadozásról hogy birom viselni.Nagyon örülnék ha valaki aki ehhez hasonló cipőben járt megosztaná velem.A műtétem három hét múlva lesz.
50672. 9bc3400066
2022. febr. 6. 20:32
Dotika, köszönöm!
50671. Dotika (válaszként erre: 50669. - 9bc3400066)
2022. febr. 6. 19:15
Szia! Minden ujjadról le kell szedni,sima körömlakk sem maradhat.
50670. Kajszi72 (válaszként erre: 50668. - Rella67)
2022. febr. 6. 18:35

Szia, nem írtad, milyen vizsgálatokat csináltak, de talán ha elmész egy magánrendelésre egy jó nődokihoz, ahol nem 50 éves UH készülékek vannak, az tisztába tenné a dolgokat.

Gyakori, hogy a korral meglazul odabent minden, akár a hasizom is, ez okozhat ilyen érzést.

50669. 9bc3400066
2022. febr. 6. 15:02
Sziasztok! Áprilisban lesz a méheltávolító műtétem. Nagyon sok hasznos infót olvastam itt ezzel kapcsolatban. Szinte mindenről írtatok, a zseléről/ géllakkról viszont nem találtam infót. Le kell szedni műtét előtt? Ha igen, minden ujjunkról vagy csak egyről? Sima körömlakk lehet rajta? 💅🏼
50668. Rella67
2022. febr. 6. 12:13
Sziasztok! Szeretnék tanácsot, ötletet kérni, hátha vki tudja mit tehetnék . 28 éve vették ki a méhemet a petefészkeket. 3 sugárkezelést kaptam. Mindig fájogatott" az alhasam, de az utóbbi időben nagyon sokat fáj. Hiztam 10 kg-t, állómunkát végzek. Estére kb úgy érzem leszakad a hasam alja. Nőgyógyászaton nyáron vtam, azt mondták minden rendben. Milyen orvost kéne keresnem szerintetek? Köszönöm!
50667. ila2 (válaszként erre: 50666. - Edyth2)
2022. febr. 5. 21:12
Köszönöm. Ügyeleten kaptam Actil Duo nevű antibiotikumot. Remélem nem lesz nagyobb baj, ezer éve nem voltam lázas :( A piros pisi meg a fájdalom nagyon ijesztő :(
50666. edyth2 (válaszként erre: 50664. - Ila2)
2022. febr. 5. 20:38
Szia! Mindenképp antibiotikum fog kelleni és urológiai vizsgálat.Addig urzinol vagy urogin. Ez recept nélkül kapható. És rengeteg folyadék pl. tőzegáfonya tea.
50665. ila2
2022. febr. 5. 20:30
Közben 38 fokos lázam is lett :(
50664. ila2
2022. febr. 5. 20:12
Sziasztok! Február 15-en leszek egy éves. Október óta a második hólyaggyulladásom van, most véres vizelettel, fájdalomtól hidegrázás. Most jövök az ügyeletről, vizsgálat nélkül az utcára kiadott recept, Actil Duo és Algopiryn. (Az ellátás felháborító, üres volt a rendelő de nem mehettem be.) Kegyetlen, a kezem kisujjáig sugárzó fájdalom, Valakinek bevált praktika, amivel csökkenteni tudnám ezt az irdatlan fájdalmat, esetleg gyorsítani a gyógyulást? Köszönöm, ha valaki tud segíteni.
50663. yallah2
2022. febr. 4. 20:07

Helló! A Belső varratok soha nem távoznak sehová. Vegyük az én példámat. Immár 6 éve estem át egy totál hasi méheltávolításon. Mindent kivettek. Semmi nem maradt. Egy hüvelycsonk. Ennyi. Myoma , adenomyozis összenövések, és endometriózis, Bevérzett petefészekciszta, krónikus méhnyak gyulladás. Szóval megért rá. 51 éves voltam akkor.

Nővér vagyok , olvastam a műtéti leírást. El tudtam képzelni a folyamatot. Lekötjük elvarrjuk kimetsszük, rögzítjük. Ez mind mind varrással Az ereket az artériákat a méhszalagokat a hüvelycsonkot. Ezek a varratok soha nem fognak kiesni, sem a szervezetben máshova távozni. Mert Kajszi nagyon jól leírta, hogy ezek felszívódó varratok. A hasüregben hova is mennének? És hol jönnének ki? Kitojod? Kipisiled? Nem.

A Hüvelycsonknál is ezeket hivatottak használni. Tehát nem szabad sehonnan sem fonalnak távozni. Vándorolni. Lehet kellemetlen diszkomfort érzést érezni. Szúrásokat hasogatásokat érezni. Csomókat a sebnél. De ezek idővel elmúlnak. Mert a varratok felszívódnak. Egyetlen varrat amit ki kell szedni az a bőrvarrat. Nekem tovafutó volt. 20 cm-s vágásom volt. Volt 3 csomó. Elvágta, kihúzta és kész.

A Chrobak műtétnél , laparoszkópos eljárásnál is a menet ugyanaz. Belül varrnak. És nem vándorol a cérna.

50662. Kajszi72 (válaszként erre: 50661. - Papája)
2022. febr. 3. 20:21

Szia, de igen lehet. Nem mindegy, milyen műtétről van szó, mit vettek ki és mi maradt bent.

Mellesleg át is éltem chrobakosként, sokkakkal egyetemben.

A belső varratok pedig felszívódó, biológiailag lebomló segbészeti cérnával készülnek. Mindig.

A nem felszívódó sebészeti cérnákat a bőr varrására használják, ezeket a varratokat aztán általában a 7-12.napon eltávolítják.

Ha gondatlanul szedik ki, és marad a bőrszövetben cérna darab, azt a testünk pont úgy kezeli, mint egy tüskét.

50661. papája (válaszként erre: 50658. - Dotika)
2022. febr. 3. 18:41

Semmilyen vérzésed, pecsételés, barnázás nem lehet a seb gyógyulása után. Amennyiben ilyet tapasztalsz, azt valószínű, hogy valamelyik belső varrat okozza, amelyik távozni szeretne.

Nekem volt olyan varrat, ami több év után okozott pici pecsételő vérzést. Elmentem orvoshoz, ő magyarázta meg így, ahogy leírtam.

50660. Dotika (válaszként erre: 50659. - Kajszi72)
2022. febr. 3. 18:33

Köszönöm :)

Valamiért azt gondoltam és persze nagyon örültem,hogy ez sem lesz,így kicsit megijedtem tegnap.

50659. Kajszi72 (válaszként erre: 50658. - Dotika)
2022. febr. 3. 13:40

Szia. A petefészkeid működnek, így a ciklusod továbbra is megvan.

A méh és a méhnyak különböző szövetét nem egy éles vonal választja el egymástól, hanem egy finom átmenet. Így a méhnyakon a műtét után maradnak olyan sejtek, akik a ciklus hormonális parancsait követik. Általában egy tisztasági betét elbír vele menstruáció idején, aztán már csak egy kis barna maszat lesz a klotyópapíron. Érdemes tovább írnod a mensi naptárat, így, ha lesznek majd kimaradt, maszat nélküli hónapok, nem ijedsz meg, ha befigyel egy aktívabb ciklus.

Idővel ez az egész megszűnik, a sejtecskék rájönnek, hogy felesleges amit csinálnak.😀

Aztán pár év múlva a petefészkek is leállnak a petesejt érleléssel.

Ha voltak premenstruációs tüneteid, azok is maradnak még, bár enyhébb formában. (Cici feszülés, vizesedés, zabálhatnék... stb) idővel ezek is elmúlnak.

Gondolj arra, milyen erős szervezeted van, szépen visszatért a saját ritmusához.

De, ha nem múlik, fájsz, akkor dokihoz kell menni.

Kalap kakit!🌻

50658. Dotika
2022. febr. 2. 20:40
Sziasztok! Egy kis segítséget kérnék.December 8-án volt a méheltávolításom mióma miatt (méh és petevezetékek mentek,petefészek és méhnyak maradt).Mivel nem magán orvoshoz járok,így sajnos a 6 hetes kontrollra is csak áprilisi időpontot kaptam.Viszont pár napja olyan érzésem van, mint amikor meg akart jönni (alhasi és mell fájdalom).Ma reggelre pedig egy barnás pirosas "folyásom" lett, most estére pedig már egy aránylag normálisnak mondható vérzés.Lehet,hogy tudatlan vagyok,de arra számítottam,hogy ennek vége.Ráadásul a kórházban is azt mondták,hogy nem lesz több menzeszem. Ötlet esetleg, hogy mi lehet?
50657. Anyuszika2 (válaszként erre: 50655. - Kajszi72)
2022. febr. 1. 22:00
Ja, igen, a szövettanom rendben volt a miómánál, csak a vesémnél volt rosszindulatú. Utólag tudtam meg, hogy a nagymamáknál mi volt. Ha előbb tudom meg, akkor talán a méhnyakat is kivetettem volna.
50656. Anyuszika2 (válaszként erre: 50655. - Kajszi72)
2022. febr. 1. 21:27

Sajnos mint kiderült az összes selejt nálam koncentrálódott, valószínű örökölhettem nagymamáimtól: mindkettő rákos volt. Az egyik nagyon öregen, a másik fiatalon méhnyakrákban.. A vesém is ezért ugrott.😔 a brutál para ezért van.😔 Engem betegséggel gyerekorvos kezelt utoljára (még a maripen és paxirasol-os korból 😅😅😅), utána legközelebb a szokásos éves nőgyógyászati szűrésen és terhesgondozáson láttak engem. Mostanra lettem beteges és bevallom már rettegek, ha valami furát érzek.😐 Remélem nem szakad rám több csapás, már nem viselem jól.

Ezt az ösztrogénes dolgot már értem, hálás köszönet Neked! ❤❤❤

50655. Kajszi72 (válaszként erre: 50654. - Kajszi72)
2022. febr. 1. 19:09

Ez meg kimaradt...😂 Igazából, ha visszagondolok, műtét után úgy 1,5 évig mindent éreztem, mármint peteérést, a mensi idejét, néha meg ki tudja miért nyilalt egyet az alhasam. Frontokat is megérzik a hegek, de az is előfordulhat, hogy lesz ciszta a petefészken, aztán mire dokihoz kerül az ember mégiscsak kipukkad és felszívódik. A méhnyakrákról nem tudok mit mondani, de ha a képleteidben nem volt, (chrobakod volt), akkor csak nem szakad rád a semmiből hajlam híján.

A mentális feldolgozás is lényeges lehet, akik nem tudják elengedni a méhüket, nem tudják elfogadni az új, méh nélküli állapotot, belekeseredhetnek, és önmagukat betegíthetik meg ilyen-olyan mértékben.

50654. Kajszi72 (válaszként erre: 50653. - Anyuszika2)
2022. febr. 1. 18:56

Akinek a méhét a méhnyálkahártya megvastagodása, erős vérzés, miómák miatt veszik ki, annak kevés a progeszteronja és az ösztrogén van túlsúlyban a szervezetében. Ha akad némi hájacska is, az még dob rajta, ott is akad raktáron ösztrogén.

Akik változókorban vannak, leállt a petefészkük, nincs ösztrogén termelésük, zsírraktáruk sincs, nekik segíthet a fitoösztrogénes kaja. A klimax tök más, mint egy hysterectomia, a lényeg a hormon állapotokon van.

50653. Anyuszika2 (válaszként erre: 50652. - Kajszi72)
2022. febr. 1. 16:41

Köszönöm Kajszi72!

Tavaly ugyanezekkel a tünetekkel többször voltam dokinál és mindent rendben talált. Már hülyének fog nézni ha megint odaállítok és nem lát semmit. Mivel már rettegek minden tünettől/betegségtől, így megfordult a fejemben a méhnyakrák is. Létezik, hogy nem vette észre? Novemberben voltam szűrésen és ugye előtte sok vizsgálaton, műtéten is. Értesítést nem kaptam, gondolom nincs probléma. Ennyi idő alatt kialakulhat? Vagy az erősebb vérzéssel jár?

A fitoösztrogén témával sosem foglalkoztam, nem értek hozzá. A neten azt olvasom, hogy jótékony lehet inkább. Segítesz eligazodni? 💕

Köszönöm, a segítőkész válaszaidat!💕

50652. Kajszi72 (válaszként erre: 50651. - Anyuszika2)
2022. febr. 1. 14:24

Szia. A petefészkeid megvannak, dolgoznak, fájhatnak is. Könnyen alakul ki ciszta rajtuk. Menj el dokihoz, egy UH tisztázza a dolgokat.

Az össze-vissza ciklusról: a ciklust a hormonjaink irányítják, őket pedig nem cserélték jobbakra a műtétnél. Sajna... 😁

Lassan majd eszmél a tested és a petefészkeid belassulnak.

Kerüld a szóját, a lenmagot, meg a többi fitoösztrogén tartalmú alapanyagot, kicsit az is segíthet. Kalap kakit mindenhez!🌻

50651. Anyuszika2
2022. jan. 31. 18:15

Sziasztok Kedves sorstársak!

Egy éve volt Chrobak műtétem hasi vágással, de a ciklusom azóta is keszekusza, semmi rendszert nem látok benne.😒 Néha van véres nyálkás vagy barnás maszat napokig, aztán kihagy, majd újra, aztán megint össze-vissza. Ilyenkor alhasi lüktetés érzek a "méhemnél". Most furán "maszatoltam": 5 napig volt, aztán 2 napig semmi, és most 2 napja megint. A lüktetés 2 napja megint tart.

Ez normális szerintetek?? Miért és mi lüktet ha nincs méhem?

Segítsetek kérlek, hozzászólással, hogy másnak is van ilyen? 🙏🙏🙏 Teljesen elvesztem ezek a tünetek közt....☹️

50650. NSW77 (válaszként erre: 50631. - Hangyaboly)
2022. jan. 30. 15:55

Szia Hangyaboly!


Én már túl vagyok a 6 hetes kontroll vizsgálaton is, a szövettan eredménye is jó volt, szerencsére nem találtak semmilyen rosszindulatú elváltozást.

Igazából a műtét után 2 héttel én már teljesen felépültem, csak a hegek emlékeztetnek a műtétre, amit szorgosan kenegetek Contratubex-szel, hogy minél jobban elhalványodjanak. Utána nem is pihentem sokat, jöttek az ünnepek, és január 3-tól már dolgozom, biciklizek, mindent, amit azelőtt is. :)

Úgy látom, téged is kb. 2 hete műtöttek, remélem minden rendben, és jól vagy. :)

50649. Molcsi (válaszként erre: 50648. - Csillagom2)
2022. jan. 30. 11:03

Szia, küldtem üzenetet.

Mindenkinek szép napot!

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook