Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
50648. csillagom2 (válaszként erre: 50647. - Molcsi)
2022. jan. 24. 12:27

Szia

Köszi a valaszt esetleg megmondanad ki és hol műtött es hogy jutottal oda?

50647. Molcsi (válaszként erre: 50641. - Csillagom2)
2022. jan. 23. 19:33
Szia! Pénteken műtöttek állami kórházban, egy konzultációra mentem magánban. Mindenki kedves és segítőkész, persze én is kijártam magamnak az utat, de nem bántam meg, hogy nem magán lett, eddig elégedett vagyok az ellátással.
50646. mgagi (válaszként erre: 50644. - Kajszi72)
2022. jan. 22. 10:59

Igen, Kajszi belénk nevelték, hogy el kell viselnünk a fájdalmat. Sajnos én most a lányomon látom hogy szenved minden hónapban és semmi sem segít rajta. Első nap fetreng a fájdalomtól és hány is. Voltunk vele orvosnál de egyenlőre semmi előre lépés csak fájdalomcsillapítás ami hasztalan.

Igen, szerencsés vagyok mert olyan dokival találkozhattam aki nem pattintott le. Így ő vitte végig a műtéteimet. Ritka az ilyen doki!

50645. mgagi (válaszként erre: 50644. - Kajszi72)
2022. jan. 21. 22:18
Köszi Kajszi! Igen, alaposan átszabtak. Fura is és még szokom 🙂
50644. Kajszi72 (válaszként erre: 50642. - Mgagi)
2022. jan. 21. 22:11

Szia. Sajnos előfordul, hogy az egyik probléma "betakarja" a másikat. Van aki genetikailag hajlamos a kismedencei összenövések kialakulására. A császárosoknak is nagy esélyük van összenövésekre, amik aztán fájdalmasabbá teszik a menstruációt. És e mögött bújhat meg az endo, mert először a legkézenfekvőbbre gondolnak. Bár maga a császármetszés is oka lehet az endometriózisnak. Azt meg, hogy a fájdalom mennyire falkaparós, sajna nálunk mindig - és most is - szarul kezelik, sőt, mi nők is legyintünk és elviseljük, mert valamilyen szinten ezt nevelték belénk.

Az endometriózist alapból nehéz diagnosztizálni, régebben meg fel sem merült, mit opció, sőt, jó darabig csak hisztinek tartották a maradibb dokik. Amikor a vashiány meg a vérszegénység állandósul, anélkül, hogy a menstruációs vérzés mennyisége indokolná, csak akkor kerül általában képbe az endometriózis.

Ha meg az egészhez még hozzácsapódik némi hormonális káosz és megvastagszik a méhnyálkahártya is, elhúzódik a menstruáció, megnő a vér mennyisége, akkor ez megint csak elrejti az endót, mert van valami, ami egyszerűbb és általánosabb válasz a tünetekre. Meg ott a PCOS is.

Arról, hogy a laparoszkópiával miért nem csinálták meg, már írtam neked, továbbra is azt mondom, szerencsés vagy, hogy ilyen lelkiismeretes dokival hozott össze a sors.

De a lényeg, hogy túl vagy rajta, remélhetőleg sasszemmel minden endogócot megtaláltak, szépen és alaposan átszabtak - varrtak, és innentől fájdalommentes, teljesebb élet vár rád. Kalap kakit mindenhez!🌻

50643. Süti 2 (válaszként erre: 50639. - Hangyaboly)
2022. jan. 21. 15:29

Szia!

Így már értelek.

Ennyit változott a helyzet 2020 óta.

Engem akkor műtöttek közkórházban,szerencsém is volt akkor .

Sikerült találnom egy kiváló orvost , a kórházi személyzet is nagyon jó volt,mindenben segítettek.

Gyors gyógyulást kívánok!

50642. mgagi
2022. jan. 21. 13:31
Kedves Sorstársaim! Megosztom veletek az én történetem. Bár nem szeretnék messzire visszanyúlni, mert nem tudom ezelőtt aktuális volt e, mert sosem mondta egy nőgyógyász sem hogy esetleg endometriózisom van. De annyit megjegyeznék hogy a bal petefészkem mindig fájt és sokszor volt ciszta is és 15 évvel ezelőtt az első császárnál ért a sokk hogy összenövéseim vannak. Még a doki sem tudta hogy miért. 3 császárom volt. 5 évvel ezelőtt 3. császár után elköttettem magam. Igazából ezután kezdett gyanús lenni pár dolog. Pl.: 10 napig (néha 1-2 nappal tovább) tartott a menzeszem, vashiányos lettem, (mindig vashiányos voltam) petefészekfájdalommal, és derékfájdalommal társult. 3 évvel ezelőtt méhtükrözést és küretet csináltak. A diagnózis méhnyálkahártya polip. Ezt méhnyálkahártya elégetéssel orvosolták. Csakhogy ez nem javított sokat a dolgon. 9-10 napig elhúzódó vérzés megmaradt. A az összes tünet megmaradt és állandósult. Hiába vettem be fájdalomcsillapítót nem múlt el. A balpetefészkem is szinte mindennap fájt és mellé még az alhasam is. Tavaly bal oldali nagy ciszta miatt diagnosztikus laparoszkópiát írtak ki. A ciszta a műtétre felszívódott (úgy volt hogy kiműtik a bal petefészkemmel együtt). A laparoszkópiánál álmomban sem gondoltam volna hogy olyan szintű összenövéseim lettek hogy a laporoszkópiával nem tudják orvosolni. Így jutottam el a hasi méheltávolításig.
50641. csillagom2
2022. jan. 21. 13:14

Sziasztok

Van aki nem magánklinikára megy mioma miatti méheltavolitasra?

Alacsony vas érték kb 7 kockázatot jelent?

Köszönöm előre is

50640. mgagi
2022. jan. 21. 12:54

Sziasztok!

Végre ma megkaptam a szövettant. Adenomiózist, endometriózisos petevezetéket plusz tékasejtes sárgatestcisztát találtak.

Az adenomiózist sejtettem is mert sokat olvastam itt is hogy volt jó pár embernek adenomiózisa. Jó hogy sokan leírtátok a történeteteket. Én is szánok erre egy bejegyzést, mert bár mindenkinél más a tünet, de ha csak egy ember is felismeri magán a tüneteket már segítettem.

50639. hangyaboly (válaszként erre: 50638. - Süti 2)
2022. jan. 21. 09:17
Szia! Azért mentem végül magánkórházba, mert minél előbb meg akartam gyógyulni. Mert már nagyon régóta nagyon szenvedtem a brutális vérzésektől és a súlyos vérszegénység tüneteitől, és amikor elmentem a területileg illetékes közkórházba, akkor bunkó és nemtörődöm személyzettel találkoztam. Időpontra mentem, de a járványra hivatkozva azt mondták, nincs elég orvos, "nem terveznek ilyen műtéteket mostanában", ami nekem kellett. Nem akartam tovább várni, és azt sem akartam, hogy attól kelljen félnem, hogy egy hozzá nem értő vagy nemtörődöm orvos miatt elvérezzek a műtőasztalon.
50638. Süti 2 (válaszként erre: 50637. - Hangyaboly)
2022. jan. 20. 16:28

Szia!

Megkérdezhetem miért mentél magánkórházba?

Ezek brutál árak.

50637. hangyaboly (válaszként erre: 50636. - Gitt2004)
2022. jan. 20. 15:59

Köszönöm szépen, Neked is gyors gyógyulást kívánok! :)


Én is tegnap óta vagyok itthon, a fájdalom sokkal kisebb, mint amire számítottam és minden nap jobb egy kicsit. A napi javasolt sétát betartom, tegnap még nagyon lassan ment, ma már az is gyorsabban. Igazából a legnagyobb bajom már csak az, hogy naponta bele kell szúrnom egy tűt a hasamba még egy hétig (véralvadásgátló), úgyhogy nincs miért panaszkodnom. :)


És akkor a számla, amit kaptam:

műtét 769000, szövettan 64990, Thunderbeat vágó használata (ez lehet nem mindenkinek kell, nekem úgy magyarázta az orvos, hogy azért kell, hogy ne vérezzek) 89000, covid teszt 9990

50636. gitt2004 (válaszként erre: 50635. - Hangyaboly)
2022. jan. 19. 17:05
Szia. Örülök, hogy jól vagy. Én is túl vagyok rajta ma már haza is eng3dtek. Minden rendben volt. Most pihengetek. Köszönöm, hogy válaszoltal. Gyògyulj meg hamar. Reméljük nem lesz semmi gond. 😉
50635. hangyaboly (válaszként erre: 50630. - Gitt2004)
2022. jan. 17. 18:13

Sziasztok!


Ma délelőtt megvolt a Chrobak műtétem, az orvosok azt mondják minden gyorsan és rendben ment. :)


Gitt2004, Te is túl vagy rajta? Hogy vagy?


A fájdalom elég rossz volt egész délután és hányingerrel társult, de végül nem hánytam. Kaptam gyógyszereket ezekre és már jobb. A nővér segítségével tettem egy kört a szobában, ami fájt, mégis nagyon jólesett felkelni. Nemrég kaptam finom édes háztartási kekszet majszolni, az is nagyon jólesik!


Szép estét Mindenkinek!

50634. mgagi (válaszként erre: 50633. - Kajszi72)
2022. jan. 14. 21:04

Köszi. Igazából műtét előtt aránylag normálisan működtem.

Most pont a rostbevitelt kell csökkentenem, és több fehérje. Kb 5 hétig aztán szépen lassan visszatérhetek a régi étrendre. Könnyen emészthető dolgokat ehetek csak. Bélmozgás van. Akkor próbálok nem rá parázni. Köszi mégegyszer.

50633. Kajszi72 (válaszként erre: 50632. - Mgagi)
2022. jan. 14. 20:11
Szia. Nincs sztenderd, függ attól is, hogy műtét előtt milyen volt az emésztésed. Ha nincs rost a táplálékban vagy nagyon kevés, akkor a kiválasztáskor a folyadék van túlsúlyban, szilárdabb kakának való alig. Ha az epéd jól működik, kevés híg székletre számíthatsz. Ha szorulásos voltál, akkor a tested a régi metódust követve, azt a kevéske székletet is várakoztatja, visszatartja. Igyál rettentő sok folyadékot, és ne parázz rá. A bélrendszer hosszú, mire abból a kevéske kajából lesz valami produktum, napok telnek el. Ha gázosodsz és pukizol, akkor a kaka is kitalál majd lassan.
50632. mgagi
2022. jan. 14. 14:36

Sziasztok!

Tanácsot kérnék mert bár próbálok türelmes lenni de nem tudom mit tehetnék még.

Mivel hasi összenövéseket is feloldották nálam (béleredetű) nehezen indul meg a bélmozgás. Bár a kórházban minden rendben volt és meg is nyugodtam, de csak segítséggel. Sajnos miután haza engedtek pár nappal később bélelzáródással vissza is kerültem. Újabb műtét elkerülése érdekében gyomorszondát kaptam, majd beöntést. Diétára fogtak és pár napig csak üreslevest kaptam. Majd joghurtot. Itthon is folytatnom kell a diétát. Kaptam bélmozgástsegítő port is sokat sétálok is de nincs eredmény csak ha hashajtót veszek be. Kipróbáltam a szilvalevet is éhgyomorra.

Volt akinek nehezen állt helyre a nagy dolog? Meddig normális ha pár napig kimarad? Nem szeretnék újra kórházba kerülni.

50631. hangyaboly (válaszként erre: 50630. - Gitt2004)
2022. jan. 14. 13:25

Sziasztok!


Gitt2004 - Sok erőt kívánok Neked! Írok, amint tudok! Te is tegyél így :)


Bicse14 - Láttam, hogy kérdezted a Róbert kórház / Chrobak műtét árát, ha minden jól megy, szerdán meg tudom írni pontosan, mert akkor engednek haza, ha nem lesz gond. Egyelőre a műtét előtti vizsgálatokért (labor, ekg, tüdő röntgen) fizettem 62990-t és a tájékozató lapomon az áll, hogy a műtét ára 769000, kötelező covid teszt 9990, és minden bizonnyal egyéb költségek is lesznek, de pontosat jövő héten fogok tudni.


NSW77 - Köszönöm szépen, hogy leírtad a tapasztalataidat! Hogy érzed magad most? Ha jól számolom, 5 hete műtöttek... Dolgozol már vagy még inkább vársz vele?


Szép napot Mindenkinek!

50630. gitt2004 (válaszként erre: 50596. - Hangyaboly)
2022. jan. 13. 17:45
Szia. Nekem is január 17-én lesz a Chrobak műtétem a Nőgyógyászati Klinikán évek óta tartó erős vérzés miatt. Kérlek írj amikor már jobban vagy a műtét után. Érdekelne, hogyan viselted. Köszi. :)
50629. lizbet (válaszként erre: 50628. - Kilapici)
2022. jan. 11. 17:02
Szia na ma megvolt a 3. brahyterápia minden oké volt, de február 22-én vissza kell mennem kontrollra.Kérdeztem a dr-nőt hogy még kapok sugarat, azt mondta hogy nem ez a protokoll előirás.Neked is visszakellett menned kontrollra és egyáltalán ilyenkor mit csinálnak mert semmit nem mondott a dr-nő.
50628. kilapici (válaszként erre: 50627. - Lizbet)
2022. jan. 5. 08:50
Én is jó egészséget kívánok Neked. Kitartás, minden rendben lesz.
50627. lizbet (válaszként erre: 50626. - Kilapici)
2022. jan. 4. 21:14
Szia meg volt a 2. kezelés ujra kimértek megint mindent de most kevesebb ideig tartott mint a multkor a kezelés meg csak pár perc volt ll-én megyek az utolsóra aztán egy darabig orvost sem akarok látni 2019 óta húzodott ez az egész nőgyógyászati dolog.köszönöm a válaszod és betegségmentes és kellemes nagyon boldog ujévet kivánok lizbet
50626. kilapici (válaszként erre: 50625. - Lizbet)
2022. jan. 4. 19:56
Szia! Érdekes, én a belső sugárnál nem emlékszem arra, hogy sokáig mértek volna. A külsőnél volt az első alkalom több idő. Aztán hetente újra mértek, de az csak pár perc volt.
50625. lizbet (válaszként erre: 50617. - Kilapici)
2022. jan. 3. 18:20
Szia Kilapici, azt szeretném megkérdezni hogy holnap megint kimérik hogy hova mennyi sugarat adjanak vagy azt a multhéten a gép eltárolta, mert azzal ment el a rengeteg idő mert ha csak behelyezik a készüléket akkor 15 perc alatt megvan az egész tortura
50624. bicse14 (válaszként erre: 50598. - NSW77)
2022. jan. 3. 11:50

Szia!

nagyon örültem a hozzászólásodnak, mert én is Rucz Árpádhoz készülök Chroback-műtétre. A műtéti koordinátorok nincsenek a helyzet magaslatán, ezért írok neked. Megkérdezhetem, hogy mennyibe került a műtét tokkal-vonóval, mert olyan ellentétes információkat adnak. :-(

Köszönöm szépen,

Beatrix

50623. Kajszi72 (válaszként erre: 50621. - TnéLina)
2021. dec. 31. 20:14
Köszönet, hogy megosztottad a történeted. Sokaknak fogsz erőt adni, annak elfogadásában, hogy bár szülni nem szülhetnek, de anyukák lehetnek. ❤
50622. Molcsi (válaszként erre: 50621. - TnéLina)
2021. dec. 31. 16:20
Szia Lina, köszi, hogy megosztottad, nekem ez most jól jött. 3 hét múlva műtenek, nagyon be vagyok tojva mindentől, de bízom benne, hogy ami most rossz, az jobb lesz .. boldog új évet, egészséget mindenkinek!
50621. TnéLina
2021. dec. 31. 13:45

Sziasztok


Sokat vívódtam hogy megosszam-e történetemet, végül úgy döntöttem igen. Nekem is nagyon sok erőt adott, amikor saját tapasztalatokról olvastam.


Hosszú lesz, de tanulságos. Mikor megjött az első menstruációm (11 évesen) azóta az első napok a székrekedéssel teltek. Sajnos a mindennapi életemet is befolyásolta, iskola, munka stb. A szenvedéstől már sírtam, napi 1000 mg paracetamol volt bennem, gyógyszer nélkül nem bírtam élni. Rövid 24-26 napos ciklusaim voltak, sosem szedtem fogamzásgátlót. A menstruációm 7-8 napig tartott, sajnos a görcsölés, a derékfájdalom, a hányás, hányinger is ilyen hosszú volt. Mikor elkezdtem szexuális életet élni, fájdalmas volt a szex. Mintha sündisznó szurkálna belülről. Szenvedtem menstruáció közben, szenvedtem szex közben. Ekkor még nem mentem orvoshoz. Azt gondoltam a menstruáció fáj, a szexuális életem ilyen, ez van.. Majd párommal gyermeket terveztünk, és a peteérés is vérzéssel járt, illetve görcsökkel. Csak ilyenkor jutottam el orvoshoz. Hamar kiderült endometriózis, de már nagyon súlyos. Orvossal megbeszéltük a lehetőségeket. Szülhetek de először műtét, aztán ha kiújul újabb műtét, kb.2 évente mert a beleket is érintette az endo. Vagy a legdrasztikusabb a méheltávolító műtét, petevezetékkel, petefészkekkel, méhnyak marad. Nem tudtam mi lenne a legjobb, nem szültem még, nagycsaládot akartunk, úgy vettünk házat hogy 5 gyerekre.. Végül "önző" lettem. A méheltávolítás mellett döntöttem, nem akartam szenvedni, nem akartam folyamatosan kés alá feküdni.. Párom támogatott folyamatosan.

Műtét előtti nap kellett befeküdni a kórházba. Reggel 8-kor toltak be a műtőbe, 3,5 óra múlva kint voltam. Egy éjszakát az intenzíven töltöttem, katéter, cső, ekg, vérnyomásmérő fél óránként mért. Rengeteg vért vesztettem, 2 liter vért kaptam. Másnap semmi bajom nem volt, kivették a csöveket, lábra állhattam. 4 napot töltöttem kórházba.

Életem egyik legjobb döntése volt a műtét.

2,5 hónap telt el azóta. Teljesen jól vagyok, nem fáj semmi, tudom mi az a fájdalommentes szex. A vágás vízszintes 20 cm, de konkrétan alig látszik valami. A szövettan 10 munkanap után érkezett meg, de minden rendben.

Az orvos azt mondta műtét után ha nem most veszi ki, kb.fél év múlva ügyeleten kötöttem volna ki életmentő műtéttel..

Nincs bennem hiány, boldog vagyok méh nélkül, nincs szenvedés.

Hálás vagyok ennek a döntésemnek.


December elején elvégeztük a nevelőszülői tanfolyamot (én is nevelőszülőknél nőttem fel), így Happy End a történet vége. ❤️

50620. mgagi
2021. dec. 31. 11:31
Sziasztok! Járt közületek műtét után fizikoterápiára, gyógytornára?
50619. NSW77 (válaszként erre: 50604. - Hangyaboly)
2021. dec. 31. 01:26

Szia Hangyaboly!


Elnézést, hogy csak most válaszolok, az ünnepek alatt nem olvastam az üzeneteket. Szerencsére azóta sem volt semmi gond, egyetlen fájdalomcsillapítót sem kellett már itthon bevennem, már csak a hegek emlékeztetnek az operációra. :) Az első héten húzódtak a sebek felüléskor, vagy ha köhögtem, tüsszentettem, de ezek elviselhetőek voltak. Oldalamon is ennyi idő tudtam végre aludni. :) Természetesen vigyáztam magamra, nehezet nem emeltem, de óvatosan mindent tudtam csinálni. Nekem is mióma miatt volt a Chrobak-műtét, már 10 centis volt, mikor eltávolították. Vigyázz magadra, és kitartást!

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook