Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
42476. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 42472. - Fürjecske)
márc. 19. 22:42

Szia Fürjecske.Ez azért nem nagyon jó.Most is ki van száradva és vérzékeny? Mennyi hüvely kezelést kaptál?

Én kettőt fogok

Hüvelyi aplikátorral 5cm hosszan 0,5cm mélységben a rectum felé 50%-ban árnyékolva alkalmanként 7

Gy

Majd utána kismedencére 50,4Gy amit 28-szor kapok

Neked is ez volt?

42475. Honey0201 (válaszként erre: 42474. - Evili71)
márc. 19. 22:41
Szia! Köszönöm.:) Mellèkhatáskènt nekem az izületeim fájnak pár napig, meg a hajam kezdett hullani, így levágattam teljesen rövidre :)
42474. Evili71 (válaszként erre: 42473. - Honey0201)
márc. 19. 21:34

Kedves Honey!

Sok erőt kívánok Neked a kezeléshez. Remélem jól viseled és nincsenek durva mellékhatások!!!

A téli cuccokkal én is hasonlóan jártam... 😃

42473. Honey0201
márc. 19. 19:05

Sziasztok lányok!

Túl vagyok a második kemo kezelèsen is, ezt már ambulánsan kaptam. A hosszú hètvègèt szinte vègig pihentem csak a nagyon fontos dolgokat csináltam meg. Jógázni is elkezdtem újra, nagyon jól esik.:) Mit szóltok az időjáráshoz? Èn elkezdtem a tèli cuccok mosását, elpakolását, aztán csak visszavettem őket a szekrènyből :D

42472. Fürjecske (válaszként erre: 42449. - Zsuzsa Kun)
márc. 19. 15:11

Ne aggódj Zsuzsa, én három éve estem át a hüvelyi sugárkezelésen. Ami az egészben zavaró volt utána, hogy állandóan égett bőr szagát éreztem egy darabig. A nyálkahártya sérülékenyebbé vált, mint előtte, de ez különböző krémekkel jól kezelhető. Nekem senki nem mondta előtte, hogy könnyebben kiszárad és vérzékennyé válik a nyálkahártya, ezért alaposan bepánikoltam amikor a sugárkezelés utáni első együttlétünk után maszatolni kezdtem.

Ne görcsölj rá, maga a kezelés teljesen fájdalmatlan, az a fontos, hogy meggyógyulj!!

42471. Zsonett70 (válaszként erre: 42469. - Momokiki)
márc. 19. 11:01
Szia.A Katoncának mitagadás igaza lehet,bár inkább ne legyen.Remélem elmentél az orvoshoz.
42470. Katonca (válaszként erre: 42469. - Momokiki)
márc. 18. 21:55
Nem akarlak ijesztgetni, csak műtét után nem szabad elbagatellizálni a nehézlégzést, mert a tüdőembóliától kezdve bármi lehet. Nagyon jó ötlet a háziorvos látogatás. Remélhetőleg tényleg nincs nagy baj.
42469. Momokiki (válaszként erre: 42468. - Katonca)
márc. 18. 21:47
A héten megyek a háziorvoshoz, egyébként a terhességeim alatt volt ilyen nehézlégzésem 10-12 éve, akkor a nőgyógyászom azt mondta a hormonok miatt van, lehet most is hogy nincs méhem, műtét után felborult a hormonháztartásom!
42468. Katonca (válaszként erre: 42465. - Momokiki)
márc. 18. 21:22
Ez műtét után komoly probléma is lehet. Azonnal menj háziorvoshoz, és mond el a nehézlégzést.
42467. Tia69
márc. 18. 20:42
Köszönöm a jó tanácsokat...holnap megyek egy nagyon rövid távot,ha nem megy nem eröltetem tovább,várok még vele egy kicsit!
42466. Zsonett70 (válaszként erre: 42465. - Momokiki)
márc. 18. 19:49
Szia.Nekem is volt,az a testi-fizikai kifáradás gyengeség jelzése a testtől a háziorvosom szerint.
42465. Momokiki (válaszként erre: 42461. - Tia69)
márc. 18. 19:45
Szia, engem 18 napja műtöttek, 11. napon már vezettem, én viszem, hozom a gyerekeket! Boltba is vásárolok, kisebb könnyű dolgokat! Viszont minden nap rámjön olyan nehézlégzés, mintha nyomnák a mellkasom, nektek ilyen nem volt, vagy van? Ha levegőre megyek sétálok akkor jobb!
42464. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 42458. - Katonca)
márc. 18. 19:25

Köszi Katonca! Ezeket én is olvastam.

Személyes tapasztalatokra lennék kiváncsi a belsö hüvely sugárzásssl kapcsolatban

42463. Zsonett70 (válaszként erre: 42461. - Tia69)
márc. 18. 17:20
Az meg,hogy félsz szerintem a tudatalatti mivel még szerintem a mi állapotunk messze nem tőkéletes.
42462. Zsonett70 (válaszként erre: 42461. - Tia69)
márc. 18. 17:18
Szia.Egyszere volt a műtétűnk,bár lehet ez is egyénfűggő de nekem még a fejemben se fordult meg a dolog nem még megprobáljam.
42461. Tia69
márc. 18. 16:30
Pénteken voltam három hetes! Mit gondoltok megpróbálkozhatom a vezetéssel? Mennem kéne ,de félek...nem tudom miért!
42460. Katonca
márc. 18. 15:32
A hasi régiót érintő besugárzás esetén leggyakoribb mellékhatás a hasmenés. Ebben az esetben is fontos a megfelelő vitaminbevitel, a kalóriában gazdag folyadékpótlás. Kerülni kell a koffein tartalmú italok (kávé, tea), a tej és tejtermékek fogyasztását. A medencét, kismedencét érő besugárzásnak vizelési és székelési problémák lehetnek a következményei, ezek rendszerint megfelelő gyógyszerekkel ellensúlyozhatók. A has és kismedencei regio besugárzásánál a tej- és gluténmentes diéta megelőzi a sugárzás okozta mellékhatások kialakulását.
42459. Katonca
márc. 18. 15:31
A sugárzásnak kitett bőrfelületen olyan tünetek alakulnak ki, mint napégés esetén. A bőrfelület kiszárad, lehámlik, viszkető érzés jelentkezik. A tünetek enyhítésére langyos vizes borogatás, semleges mosakodószer, testápoló használata ajánlott. Dezodorok, parfümök, púderek használatát kerülni kell. A hajvesztés általában átmeneti, de a haj lassabban nő vissza, mint kemoterápiás kezelést követően kialakult kopaszság esetén.
42458. Katonca
márc. 18. 15:30

A sugárterápia mellékhatásai

A sugárkezelés mellékhatásai a besugárzott terület nagyságától és a sugár mennyiségétől függenek. A mellékhatások lehetnek koraiak, illetve későiek. A korai mellékhatások általában a terápia utolsó szakaszában jelentkeznek, fokozatosan erősödnek, de 2-4 héttel az utolsó kezelést követően már nagymértékben csökkennek. A BETEGSÉGMEGELŐZÉSRŐL A prevenció fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni. Mindenkinek ajánlott, hogy éljen a megelőzés lehetőségeivel. Bővebben a megelőzésről A késői mellékhatások a sugárterápia befejeződését követően hónapok, vagy akár évek múlva jelentkezhetnek. Leggyakoribb általános panaszok a fáradékonyság, az étvágytalanság és a bőrtünetek. A sugárkezelés folyamán a szervezet a szokásosnál több energiát használ fel, ez az oka a fáradságnak. Ez a tünet a kezelés befejezése után még 4-6 hétig is eltarthat. Fontos, hogy a beteg táplálkozása kiegyensúlyozott legyen, hogy a nagyobb mértékű súlyvesztést megelőzze. Fehérjékben, vitaminokban gazdag, kalóriadús ételek fogyasztása ajánlott. Legtöbb esetben kalóriadús tápszerek fogyasztása is indokolt.

Részletek: [link]

42457. Katonca (válaszként erre: 42456. - Zsuzsa Kun)
márc. 18. 15:29

Kedves Zsuzsa!

Nem tudok személyes tapasztalatokat elmesélni, de kerestem cikkeket eme témában.

42456. Zsuzsa Kun
márc. 18. 07:26

Lányok volt valakinek hüvely sugárzása?

Szeretném ha megosztaná a tapasztalatait.

Én nagyon félek a káros következményektöl

42455. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 42451. - Yallah)
márc. 16. 20:59

Azért ezt a radiologus is elmondhatta volna.Ne csak azt hogy nem lehet.Azt mondta hogy késöbb káros következményei lehetnek

Nem értettem hogy mire gondol.Köszi hogy felvilágositottál.

42454. yallah (válaszként erre: 42452. - Béka q)
márc. 16. 18:49

Mikor még van méhünk azt széles méhszalagok rögzítik a kismadencében. A széles méhszalagokat elvágják majd a méh kivétele után ehhez rögzítik a hüvelycsonkot. Vagy pedig a megmaradt méhszájat.

Gőzöm nincs nálam milyen belül, én valahogy idegenkedem magamba nyúlkálni.

42453. Zsuzsa Kun
márc. 16. 18:40
Köszi lányok.Akkor tényleg nem probálkozunk
42452. Béka q (válaszként erre: 42440. - Zsuzsa Kun)
márc. 16. 18:25
Nem lett rövidebb, mivel a hüvely felső részét rögzítették bennünk különböző pontokhoz. ( nem tudom pontosan hova ) Tehát felhúzták.Nekem biztos hogy hosszabb lett. Tudom mekkora volt műtét előtt és mivel kíváncsi voltam mekkora lett hát próbáltam kitapogatni. Nem értem el a végét.
42451. yallah (válaszként erre: 42448. - Zsuzsa Kun)
márc. 16. 18:25

Igaza van Lorennek! Pontosan azért, hogy nehogy megsérüljön a hüvelyfal. Mert ilyenkor elvékonyodik sérülékenyebbé válik. A sugár a sérült hüvelyfalat megégetheti, minekáltal sipoly keletkezhet a bél és a hüvelyfal között. Ez nem lenne szerencsés.

Ne értsd úgy, hogy ez lesz, de vannak ilyen kockázati tényezők.

42450. Loren4 (válaszként erre: 42448. - Zsuzsa Kun)
márc. 16. 17:56
Lehet, hogy pont azért, mert jövő héten lesz a sugár. Nekem nem kellett, így nem értek hozzá, de lehet, hogy a nyálkahártya sérülése nem jó sugárkor. Mert azért lássuk be, az elég könnyen meg tud sérülni, főleg ilyenkor, mikor az ember még bizonytalan, kicsit görcsös. Mégegyszer mondom, nem tudom, csak gondolom. Hátha lesz valaki aki tudja is.
42449. Zsuzsa Kun
márc. 16. 17:11
Remélem nem tesznek tönkre vele
42448. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 42447. - Loren4)
márc. 16. 17:09
Már 7 hetes vagyok Nem értem a radiologus miért mondta hogy nem ajánlja.Jövö csütörtökön lesz a hüvely sugár
42447. Loren4 (válaszként erre: 42445. - Zsuzsa Kun)
márc. 16. 16:34
Nem marad ki nagy rész. Én is csak azt tudom írni, hogy nem szabad rágörcsölni. De most azért szerintem te még ne kísérletezz, ha nem szabad. Vigyázz magadra!
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook