Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
42584. Honey0201 (válaszként erre: 42583. - Girlpower)
márc. 26. 18:46
Köszönöm ;) Tèged hol műtenek?
42583. Girlpower (válaszként erre: 42580. - Honey0201)
márc. 26. 18:39
:) Jobbulást kívánok! :) Reméljük így is marad!
42582. Luca07 (válaszként erre: 42575. - Katonca)
márc. 26. 18:19
Szia!Remélem a hèten.Ma akartam időpontot kèrni de vagy foglaltt volt vagy nem vették fel vagy ha felvették is közöltèk hìvjam őket később,Holnap megint ez lesz a program ,,á kiakasztó ez
42581. Honey0201 (válaszként erre: 42579. - Katonca)
márc. 26. 18:07
Van nálatok ünnepi menű ilyenkor? Vagy olyan süti ami tuti mindig van húsvètkor?
42580. Honey0201 (válaszként erre: 42571. - Girlpower)
márc. 26. 18:05

Kecskemèten műtőttek, ott is kapom a koktèlt( èn csak így hívom). Pár napig rossz utána, nekem az izületeim fájnak

Sokat alszom olyankor abban a pár napban. Más tünetem nincs. Ja de plüssfej vagyok ;D

42579. Katonca (válaszként erre: 42563. - Honey0201)
márc. 26. 17:49
Épp ma agyaltam rajta, jövő héten már lehet sütiket sütni. Vasárnap (ápr. 1) már húsvét lesz!!!
42578. Katonca (válaszként erre: 42561. - Honey0201)
márc. 26. 17:46
Pontosan... :)
42577. Katonca (válaszként erre: 42560. - Diti1968)
márc. 26. 17:45

Ma elmentem a gyógyszertárba, rábíztam a nagy fiamra Anyut. Gondoltam, a 25 éves fiam mellett Anyunak baja nem lehet... Nem is lett. A fiam megcsúszott, és könyökkel beleesett a konyha ajtóba, amiben két tábla fél centi vastag üveg van. Volt... Szerencsére fiam megúszta karcolásokkal. Anyukám pátyolgatta mikor haza értem.

Na kit kell kire rábízni????

42576. Katonca (válaszként erre: 42554. - Mnikii)
márc. 26. 17:38
Én is azzal vigasztalom magam, ezt már ki kell bírnom. :)
42575. Katonca (válaszként erre: 42547. - Luca07)
márc. 26. 17:36

Kedves Luca!

Hányadikán mész a szövettani eredményért?

42574. Katonca (válaszként erre: 42569. - Girlpower)
márc. 26. 17:33
Hát sajnos, ha rákos szöveteket találnak, akkor hosszanti vágást ejtenek, mert az már a Wertheim műtét.
42573. Katonca (válaszként erre: 42568. - Girlpower)
márc. 26. 17:27
Ha a szövettan jó, akkor nincs se kemo, se sugár.
42572. Katonca (válaszként erre: 42546. - Timsa33)
márc. 26. 17:24

Kedves Timsa!

Így öt hónappal a petefészkeim és a méhem eltávolítása után állítom neked, van élet a műtét után is. Nem könnyű a gyógyulás útja, de járható. A lányok szépen leírták előttem. Az első 2-3 hét talán a leghúzósabb. Sok pihenés, kevés mozgás. Az orvosok azért buzdítanak a mozgásra, hogy elkerüld a trombózist, embóliát, az izmok leépülését, a depressziót. Hullámvölgyek fogják követni egymást hetekig. Hol úgy érzed megváltod a világot, másnap meg már zokogsz, fáj a lelked. Néha megijeszt egy kis vérzés, de aztán ahogy jött, úgy el is múlik. Én annyit mozogtam mindig, amennyi jól esett. Nem többet. Ha tudtam takarítani csináltam, ha pihenni kellett feküdtem. A hasamban voltak/vannak nyilallások, ha túlzásba viszem a mozgást fájdogálni kezd. Pedig már öt hónapja... Vigyázni kell magunkra. Az erőnlétem nekem még mindig nem a régi, de ez lehet a hányattatott sorsom következménye: fél év alatt 3 műtét, meg Anyukám betegsége, ápolása.

Minden egyes beteg egy külön eset. Ahányan itt vagyunk, mind máshogy éltük meg a szenvedést, különféle szövődmények léptek fel. Bármi problémád van, szeretettel várunk itt, és segítünk! :)

42571. Girlpower (válaszként erre: 42570. - Honey0201)
márc. 26. 17:24

:( Köszönöm.

Téged hol műtöttek? Hogy bírod a terápiát? Nekem azt mondták, 4-6 hét múlva mehetek dolgozni, ha minden rendben. Azt hittem ha minden rendben az szó szerint megúszást jelent:(

Milyen panaszaid voltak?

42570. Honey0201 (válaszként erre: 42568. - Girlpower)
márc. 26. 17:15
Azèrt kell, mert a ciszta egy rosszindulatú daganat volt, ès hát benne van, hogy szóródott aminrk nincs mèg látható jele, viszont ha szoródott, de nem kezelik akkor nagxobb baj lesz. Az onkológus úgy magyarázta, hogy jobb ha nem a már kialakult betegsèget kezelik.
42569. Girlpower (válaszként erre: 42566. - Katonca)
márc. 26. 17:10

Jobbulást kívánok!

Nekem a műtét alatt csinálnak szövettant és utána ha beigazolódik az ultrahangos diagnózis kivesznek mindent. Nekem azt mondták, hogy hosszanti vágásra kell számítanom.

42568. Girlpower (válaszként erre: 42565. - Honey0201)
márc. 26. 17:06

:(

Nekem ez egy műtét lesz. Ha jó a szövettan, akkor is kell kezelés?:(

Jobbulást kívánok!

42567. Katonca (válaszként erre: 42544. - Astra12)
márc. 26. 17:05
Szegény vesémet meg a hólyagomat végre nem piszkálja az a műanyag cső... Ki kell bírnom, míg az "álom doki" kikapja! Elhiheted mennyire várom, hogy az alfelemet végre békén hagyják. Az utóbbi fél évben egy csomó pasi ott matatott! :D (Orvosok.)
42566. Katonca (válaszként erre: 42564. - Girlpower)
márc. 26. 16:59

Kedves Girlpower!

Nekem mindent kivettek, jóindulatú problémák voltak szerencsére. A méhem számlálhatatlan apró miómákkal volt tele. A jobb petefészkemen daganat volt, amit az ultrahangon rendre cisztának látott mindenki. A bal petefészkemen ciszta volt, az ultrahang szerint egészségesnek látták. Szóval azt tudom neked mondani, semmi nem biztos addig, amíg az orvos a saját szemével meg nem nézi. Ő majd eldönti, mit kell kivenni. A patológus pedig szövettani vizsgálat után megmondja milyen szövetekből áll.

Igen, valóban aggasztó. Én is úgy fogtam bele a műtétbe, hogy nem tudtam milyen hírrel ébresztenek. De hát véreztem ezerrel, nem volt mit tenni... Engem bikini vonalban vágtak mindehhez, 20 cm hosszan.

42565. Honey0201 (válaszként erre: 42564. - Girlpower)
márc. 26. 16:50
Szia Petra! Nekem is pont így indult. Laparral kivettèk a cisztát, amiről bebizonyosodott, hogy rosszindulatú elváltozás van benne. Ezután kèt hónappal csinálták meg a wertheim műtètet. Ennek a szövettana jó lett, viszont onkológiára küldtek, ahol nègy alkalmas kemot ajánlottak. Ennek a felèn már túl vagyok. Kèrdezz nyugodtan ès ne aggódj túlságosan!;)
42564. Girlpower
márc. 26. 16:19

Sziasztok!

Hátha tudtok segíteni, ilyenről szinte sehol nem találtam információt:

Egyik petefészkemen egy 8cm-es valószínűleg rosszindulatú cisztát találtak. A műtét jövő héten lesz, laparoszkópiával indul, amenyiben a diagnózis beigazolódik sajnos hosszanti vágást végeznek és mindent eltávolítanak.

Azt mondta az orvos, hogy előre nem igér semmit, de ha szerencsém van ez cisztán belüli elváltozás és akkor még idejében kiderült a baj. Az előzetes vizsgálat szerint erre jó esélyem van, de biztosat csak a műtét után illetve a szövettan után mondhat. Nagyon aggasztó ez így.

Van köztetek aki hallott ilyenről? Akinek volt nagy cisztája okozott panaszokat?

Köszönöm: Petra

42563. Honey0201
márc. 26. 13:36
Sziasztok! Kivel mi újság? Kèszültök a húsvètra? Mi megyünk kirándulni a családdal :)
42562. Astra12 (válaszként erre: 42561. - Honey0201)
márc. 25. 10:43
Szia! Köszi, hogy elmondtad, így nem ijedünk majd meg a későbbi esetleges fájdalmaktól!
42561. Honey0201
márc. 25. 09:08
Sziasztok Lányok! Én már nem számolom, hányadik hete műtőttek( decemberben volt), de még én is van hogy hamarabb elfáradok, hogy fáj a hasam, ha nagyobbat emelek. legyetek türelmesek magatokkal szemben, menni fog az mindenkinek, hogy ugyanúgy élje a mindennapokat mint műtét előtt.
42560. Diti1968 (válaszként erre: 42535. - Katonca)
márc. 24. 16:50

A helyi Terminátor! Ez jó! :-)

Most már "csak" 11 nap, azt már félláboniskibírod!

Anyukádhoz még sok erőt és kitartást kívánok!

Üdv,

Edit

42559. Zsonett70 (válaszként erre: 42556. - Timsa33)
márc. 24. 15:08
Szia.Én 4hetes műtőtt vagyok,az előttem szóló lányok mind valós dolgokat írta.Ráadásul mind annyionkra jellemzőt.Sajnos ez nem egyszerű dolog,meg ahogy annak idejében nekem is írták nagyon jó a szerető óvó pár,család de ez mindenkinek az egyéní,sajàt meccse.Nagyon sok tűrelem kell hozzá,ami természetes egy időutá fogy.De nem tudunk mit tenni.Talán erre igaz a sok szenvedés után az a mondás,hogy az idő majd meg oldja,folyamatossan jobb lesz a csajok mindig ezzel vigasztaltak.Csak hát lassan megy.De ha azt a poklot kibírtuk már csak meg gyógyulunk.Kitartás puszi ja és üdv kőzőttünk.Hidd el ez egy nagyon jó kis csapat.Én sokat kőszőnhetek mindannyiuknak,nekem nagyon jó volt ,hogy rájuktaláltam.❤😗
42558. Tim70 (válaszként erre: 42556. - Timsa33)
márc. 24. 08:18
😗💖💖
42557. Timsa33 (válaszként erre: 42553. - Mnikii)
márc. 24. 07:44
Szia Mnikii :D Köszönöm szépen a válaszod és a biztatásod.Nekem hasi műtétem volt és igen,én is úgy érzem,hogy még nem vagyok a régi és türelemmel kell lenni,pihenni kell,nem szabd sürgetni a dolgokat.Remélem a pár hét múlva már szebbnek látom a dolgokat,csak most nehéz,mert már annyira ténykednék :D Minden jót neked is és további szép napokat :D
42556. Timsa33 (válaszként erre: 42555. - Tim70)
márc. 24. 07:39
Kedves Timi/én is Timi :D /! Nagyon szépen köszönöm,hogy így,ilyen alaposan leírtad a dolgokat nekem.Igen,a türelem nagyon fontos és igyekszem betartani mindent,bár elég nehéz,hiszen én is a pörgősebb embertípushoz tartozom.Sportoltam,bicikliztem,illetve az utóbbi időben-egy éve- a párommal csináltunk egy kis önellátó gazdálkodást,egy kis faluban.Így nagyon nehéz megállni,hogy az ember ne mozduljon,amikor látod mennyi lenne a tennivaló és a párod egyedül gürizik helyetted.Én nemrég töltöttem be az 50.életévem és van egy nagylányom,aki pont a műtétem előtt árulta el,hogy nagymama leszek...<3 :D Nekem évekig nagyon megkeserítette az életem a sok fájdalom,a rengeteg vérzés,az elmúlt 3 évben többször a kórházi ügyeleten kötöttem ki és jött a küret és a gyulladások,bevérzések,stb.Közben egyéb egészségügyi problémáim is voltak és sokat stresszeltem is,főleg anyukám halála óta,ami kb olyan volt,mint amit Katóca leírt itt.. :( Szóval,volt gond elég és most már nagyon szeretném tényleg pozitívan látnia a dolgokat és a leendő kisunokámra és a lányomra koncentrálni,mert ők lennének a legfontosabbak.Hasi műtétem volt és körülbelül én is azokat a dolgokat érzem,amiket te leírtál.Az orvosom 20 szurit javasolt,a kórház 30-at írt fel-ezért kérdeztem.Nagyon jó lenne,ha valóban gyorsabban regenerálódnék,de hát ez van.Nekem hirtelen jött a műtét,átgondolni sem volt időm nagyon és bár valahol már tudtam,hogy nem úszhatom meg,talán még sem tudtam eléggé felkészülni rá,feldolgozni,hogy mi és hogy fog alakulni a továbbiakban.Sajnos az orvosom sem tudott minden elmondani,mert túlterhelt és rengeteg betege van.A párom nagyon türelmes és mindenben segít,fogja a kezem ha kell és ez fantasztikus dolog.De persze néha -úgy mint itt a többi sorstársat -engem is elfog a keserűség,hogy még meddig kell ezzel küzdenünk.Azért nagyon hálás vagyok a válaszokért és ha megint kérdezek,előre is köszönöm a válaszokat nektek,mert itt a világ végén,a kis tanyán nekem még szomszédom sincs és a barátnőim is távol vannak,akiknek hál Istennek nem volt ilyen gondjuk.Szóval,akkor türelem és kitartás mindenkinek és nézzük pozitívan a dolgokat-végül is jön a tavasz és már süt a nap :D
42555. Tim70 (válaszként erre: 42545. - Timsa33)
márc. 24. 05:14
Szia Timsa!Próbálok néhány dologra válaszolni. Ami szerintem korai visszamenni dolgozni. Nem véletlen a 6 hét, de a teljes rehabilitációs időszak ennél jóval több. Nincs két egyforma betegség így nehéz álltalános dolgokat leírni. Türelem a legfontosabb jelzi a szervezeted hogy meddig mehetsz. Saját tapasztalat a mozgás kell. Az első héttöl a napi rutinom része a sétálás. Lassan kezdtem fokozatosan növelve az időt és a távolságot. A harmadik hét után napi 2 órát átlagba mentem. 4-5 hét után engedte az orvosom a kocogást, és 5 hét után bicajra ültem. A hajlongás nekem se a barátom, igazából ha valamit tulzásba viszek jelzi a szervezet. A házi munkát elvégzem de lassan óvatosan. Nekem pl olyan érzés mintha bekeményedne a hasam (a legjobban erre tudom hasonlítani) 😊.Nem fekszek és nem is feküdtem egész nap, de délbe és délután én is mindig lepihenek 1-2 órára. 20 db szurit kellett itthon beadni na ennek a végét nagyon vártam 😁.( volt véraláfutás kék zöld folt minden ami kell, de ez is szépen elmúlt). A fájdogálás normális rendeződnek a belső dolgok szívódnak fel a belső varatok.Ne keseredj el napról napra lesz könnyebb. A 6 hetes kontroll kicsit kellemetlen volt ez után 1-2 napig előfordúl vérezgetés (maszatolás).Az evéssel én nagyon vigyázok a mai napig így engem elkerültek a puffadás tünetei.😊 Hirtelen ennyi jutott eszembe remélem segített valamit. Ha segíthetek még kérdezz nyugodtan ha tudunk válaszolunk Neked 😁. Mégegyszer légy nagyon türelmes. 💖 Üdv:Timi
❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook