Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
42626. Tia69 (válaszként erre: 42619. - Astra12)
márc. 29. 07:35
Jajj,de jó,örülök,hogy neked is negatív lett! Nekem nem fáj a hegem,inkább viszket. Ha sokáig ülök,nekem is fáj a hasam. Hanyatt fekve a legjobb ,de úgy meg nem tudok aludni. Rendes a dokid,hogy enged még otthon lenni,használd ki!😀😀
42625. Astra12 (válaszként erre: 42622. - Katonca)
márc. 29. 00:59
Azért a 6 hónap más, mint a 6 hét! Sőt, valaki régebben írta, hogy akár le is százalékolták az illetőt. Most nem az a fontos, hogy tényleg mindenki meggyógyuljon...
42624. Katonca
márc. 29. 00:46

Kriszti!

Hogy érzed magad a kezeléstől? Kicsit aggódom, hogy nem jöttél ma...

42623. Katonca (válaszként erre: 42619. - Astra12)
márc. 29. 00:42
Örülök a negatív szövettanodnak! :)
42622. Katonca (válaszként erre: 42619. - Astra12)
márc. 29. 00:42
Végre egy normális háziorvos! Vallom erre a műtétre kevés a hat hét. Az átkosnak mondott kommunista rendszerben 6 hónapot adtak rá. Elgondolkodtató... Annyira azért nem javult a műtéti technika, hogy ennyire gyorsan felépüljön az ember.
42621. Katonca (válaszként erre: 42616. - Luca07)
márc. 29. 00:38
Luca nagyon drukkolok!
42620. Katonca (válaszként erre: 42613. - Tia69)
márc. 29. 00:37
Nagyon örülök a jó hírnek! Akkor már tényleg csak a gyógyulásra kell összpontosítanod! :)
42619. Astra12 (válaszként erre: 42613. - Tia69)
márc. 28. 22:18

Gratulálok!!!!

Örülök, hogy jól vagytok!

Az én szövettanom is negatív lett, szerencsére. Ha többet vagyok fenn, a varrat egy bizonyos pontja fáj, hanyatt fekve meg sajog egy kicsit balra lent. Remélem, egyre többet fogok bírni. Ülni tudok a legkevésbé, főleg előre hajolva, emiatt örülök, hogy a háziorvos szó nélkül hagyta, hogy tovább legyek táppénzen. Pénteken leszek 6 hetes, az orvos 6-8 hétre mondta a kontrollt.

42618. Tia69 (válaszként erre: 42616. - Luca07)
márc. 28. 17:34
Jaj,sok szerencsét hozzá,remélem neked is hasonló lesz.Drukkolok!😀
42617. Tia69 (válaszként erre: 42614. - Zsonett70)
márc. 28. 17:32
Tudom,az két óra míg a dokira vártam,egy örökkévalóság volt. Sok szerencsét hozzá. Én már tök jól vagyok. Persze fáj a hasam ha kicsit besokallok,de már kibírható. Nagyon mozgékony lettem már ezen héten,persze pihenek is.
42616. Luca07 (válaszként erre: 42613. - Tia69)
márc. 28. 17:15
Szia!Szuper jó hìr!Gratula a negatìv szövettanhoz!☺Én holnap megyek az eredményeimért remélem hasonló jó híreim lesznek nekem is!Bár most para van ezerrel
42615. Zsonett70
márc. 28. 16:33
Ja BOCSÍÍÍ gratula a negatív szővettanhoz.Millió Puszika.Őrűlők az őrőmődnek.
42614. Zsonett70 (válaszként erre: 42613. - Tia69)
márc. 28. 16:30
Szia.Még nem igazán,de elviselhetően.Sajnos még nincs meg a szővettanom.Már az én fejemben is megfordult minden féle,de probálom elhesegetni.😂
42613. Tia69
márc. 28. 16:11
Ssziasztok! Szeretnék megosztani veletek egy örömhírt...negatív lett a szövettanom! Akkora mő esett le a szívemről!😀😀Akinek még nincs meg annak is negatív leletet kívánok,akinek nem annak teljes gyógyulást,és erőt a kezeléshez! Két hét múlva kontroll,és remélem csak rossz álom lesz ez az egész! Zsonett,Astra ,már jól vagytok?
42612. Girlpower (válaszként erre: 42610. - Evili71)
márc. 28. 14:38

Koszonom szepen!

Volt 2 csaszarmetszesem, annyi fogalmam van a hasi mutetrol, de mondtak, hogy annal nehezebb lesz. Igazabol nem is a mutet a baj ilyenkor, abbol felepulunk. A lenyeg, hogy utana mindannyian rendben legyunk!

42611. eraska001 (válaszként erre: 42600. - Kriszti1981)
márc. 27. 21:02

Szia Kriszti!

Rég nem irtam rád de örömmel olvasom, hogy jol viseled a dolgokat. Én is most voltam kontrollon és emlitettem a dokinak ezt a pisilés problémát de annyit mondott sajnos ilyen mütétnél elöfordul hogy egy ideg megsérül és a weltheim mütéteseknél gyakran elöfordul ez a probléma. Nekem csak az a bajom ezzel, hogy hiába érzem már az ingert de olyan erös haspréssel tudom kiüriteni a holyagot, hogy a jövöbe nehogy más baj legyen ez miatt. További gyogyulást és mindenki aki mütét elött áll sok eröt és türelmet kivánok!

42610. Evili71 (válaszként erre: 42609. - Girlpower)
márc. 27. 20:00

Remélem nem lesz Veled semmi gond és egyben ki tudnak szedni mindent!!!

Igen okozott panaszokat: hasi diszkomfortérzés és fájdalom volt, (először azt hittem vakbélgyulladás vagy ilyesmi. Aztán ahogy ösztönösen nyomkodtam a hasam kitapintottam egy nagy göböt a jobb oldalon. Iszonyúan megijedtem... Mire eljutottak a műtétig akkora lett a daganat hogy háton fekve úgy néztem ki mint aki lenyelt egy kisebb labdát. Konkrétan jobb oldalon kiállt a hasamból...

Műtét utáni külön tanácsom nincs, ha visszaolvasol látni fogod hogy mit érdemes vinni (sportkupakos vizet és Espumisant mindenképpen!). Pihenj majd sokat, és amikor az erőd már engedi sétálj minél többet. Az segít a regenerálódásban. Ja és ha kell kérj fájdalomcsillapítót, ne szenvedj feleslegesen. (nekem 2-3 napig kellett, utána teljesen elviselhető volt minden).

Sok erőt kívánok Neked az előtted állókhoz és mielőbbi teljes gyógyulást!!!

42609. Girlpower (válaszként erre: 42607. - Evili71)
márc. 27. 10:36

Szia!

Koszonom!

Sajnos nekem a tumormarker eredmenyem alapjan es az ultrahang alapjan mondta az orvos, hogy a ciszta rosszindulatu. Nekem is azt mondta, hogy megprobaljak egyben kivenni. Neked okozott panaszokat? A mutet utanra van valami tanacsod?

Remes, hogy oktober utan januar kozepeig kellett volna varnod... Az en orvosom is onkologus sebesz nogyogyasz, szerencsesnek erzem magam, hogy hozza kerultem. Orulok, hogy jol vagy, tovabbi gyogyulast kivanok!

Petra

42608. Evili71 (válaszként erre: 42607. - Evili71)
márc. 27. 09:47
Ja, a "májáttét" csak egy ártalmatlan érgombolyagocska volt, de ezzel már nem vártam meg az uzsokit...
42607. Evili71 (válaszként erre: 42564. - Girlpower)
márc. 27. 08:03

Kedves Petra!

Én is hozzád hasonló cipőben jártam és szintén az Uzsokiban kezdtem a kivizsgálást de később váltottam.

Október végén derült ki hogy műteni kell.

A méhemben miómák voltak, ami nagyon durva vérzéseet okozott (1,6 volt a vsasam...) a jobb petefészkemem egy 11 cm-es belső növekedést mutató ciszta, a bal petefészkemen egy kicsi ciszta. A nagy ciszta miatt volt tumormarker és ct vizsgálat. Az előbbi jó eredményt mutatott, de ugye tudjuk h nem 100%-os biztonságú. A ct nem volt teljesen ok, karácsony előtt közölték velem hogy lehet h májáttétem van de szerintük nem ngy eredetű. Itt az Uzsoki úgy döntött hogy január közepén ráérnek tovább vizsgálgatni. Ja, az Uzsokiban nem volt saját dokim, akit megkértem nem vállalta a műtétet, akit a gép dobott (egy kezdő doki) az nem volt túl felkészült. A többieket nem ismertem. Egyébként úgy akartak műteni mint Téged, laparral indítva és szükség esetén nyitott műtétre áttérni.

Ekkor egy belgyógyász barátunk tanácsára felkerestem egy nőgyógyász onkológus daganatsebész dokit egy másik kórházban, végül ő műtött meg.

A dokim az alapos vizsgálat után azt mondta hogy nem tudja kizárni h a jobb oldali cucc egy borderline tumor (határeset, kívül még jóindulatú de belül már vannak benne rosszindulatú sejtek), ezért mindenképpen hasi műtétet javasolt, mert a tumort egyben akarta kiszedni hogy véletlenül se kerüljön bele a hasüregbe semmi. Nekem is volt műtét közbeni szövettan és szerencsére csak jóindulatú daganat volt, ami konkrétan felzabálta a petefészkemet. A rendes szövettan is csak jóindulatú elváltozásokat igazolt.

Hosszanti vágásom van 2 hónapja műtötték, kisebb kellemetlenségeket leszámítva jól vagyok, már dolgozom.

Ha bármi kérdésed van Írj nyugodtan!

42606. Astra12 (válaszként erre: 42577. - Katonca)
márc. 26. 23:17
Mi jöhet még?!? Nem lehet mondani, hogy unatkoznál, az élet mindig produkál nektek valami újabbat. Szerencse, hogy nem lett komolyabb baj!
42605. Astra12 (válaszként erre: 42567. - Katonca)
márc. 26. 23:12
Jó lesz már a nyugalom ott lent!
42604. Katonca (válaszként erre: 42601. - Csakpihe)
márc. 26. 23:01

Remélem ennek a több hónapnyi szenvedésnek végre vége lesz! Igyekszem kitartani!

Szurkolok neked, minden rendben menjen jövő héten!

Gyere majd mesélni, mi volt!

42603. Katonca (válaszként erre: 42600. - Kriszti1981)
márc. 26. 22:50

Akkor neked kell szabályozni, mikor kell pisilni? Gondolom meg van hány óránként kell elmenni wc-re. Mert ugye ha sokáig pang a vizelet, fertőzést kaphatsz. Meg előbb utóbb a záróizom magától kiereszti a vizeletet. Hát büszke lehetsz magadra, amilyen kitartással viseled a nehézségeket.

Június közepére elfogy a kezelésed, utána a hajad is rendbe jön. Bátor légy, mint eddig!

42602. Katonca (válaszként erre: 42599. - Girlpower)
márc. 26. 22:40
Csakis pozitívan szabad ennek a műtétnek neki menni. Szükség lesz a lelki erőre és a család támogatására. És itt leszünk neked mi is! :)
42601. Csakpihe
márc. 26. 21:07
Sziasztok, Üdvözletem az újaknak is! Néha bele bele olvasok a fórumba, ha nem is minden hozzászólást. Katonca látom Nálad nem tűnnek el egyszerűen a problémák, meggyötörnek rendesen.( Kitartás Neked. Nekem jövő héten kell majd mennem a következő kontrollra, meg MR vizsgálatra.
42600. Kriszti1981 (válaszként erre: 42597. - Katonca)
márc. 26. 20:58
3 hetente most csütörtökön megyek a 2-dik ra.A hajhullást mondta a doki hogy nem lesz hajam és hogy utána olyan szép lesz hogy mindenki irigyelni fogja. A pisilés az megy,ingerem az még mindig nincs.
42599. Girlpower (válaszként erre: 42598. - Katonca)
márc. 26. 20:53
Köszönöm szépen! A vérképem novemberben derült ki, hogy rossz, így az lassan javul. Mindenképp meg kell gyógyulnom, fel kell neveljem a gyerekeimet és alig várom, hogy egészségesen dolgozhassak:)Elvileg a legjobb kezekben vagyok, nagyon fogok igyekezni a gyógyulásban.
42598. Katonca (válaszként erre: 42596. - Girlpower)
márc. 26. 20:33

Nagyon sok erőt kívánok neked a műtéthez!

Sajnos ezek a nőgyógyászati nyavalyák a vérképet is tönkre teszik. Az enyém is tropa volt. A fájdalmakról nem beszélve. Persze lelkileg nem könnyű, de arra gondolj, ez az út vezet oda, hogy újra egészséges légy!

42597. Katonca (válaszként erre: 42592. - Kriszti1981)
márc. 26. 20:29

Kedves Kriszti!

Megkérdezhetem tőled, hogy hogyan kapod a kezeléseket? Arra emlékszem, hogy hat van neked kiírva. 3 hetente kapod?

A pisiléssel most hogyan állsz, van némi ingered már? A hajhullásra mit mond a doki?

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook