Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
50899. 9bc3400066 (válaszként erre: 50898. - Mgagi)
2022. aug. 8. 22:01

Nekem a varratszedésnél derült ki, hogy nem ürül ki teljesen a hólyagom. Ekkor kaptam otthonra katétert, amit 4 nap múlva kivettek.

Téged hol műtöttek?

Engem az 1. sz. Női Klinikán a Baross utcában.

50898. mgagi (válaszként erre: 50897. - 9bc3400066)
2022. aug. 8. 21:56
Engem katéterrel most nem engedtek haza.
50897. 9bc3400066 (válaszként erre: 50896. - Mgagi)
2022. aug. 8. 21:05

Persze otthon, családi körben a fájdalom is elviselhetőbb…..a férjemnél gondoskodóbb ember a világon nincs, de tényleg.

Amikor otthonra katétert kaptam, azt se engedte, hogy én ürítsem ki, még éjszaka is felkelt, hogy majd ő…

Mindenkinek ilyen ápolót kívánok🙏

50896. mgagi
2022. aug. 8. 20:54
Jó gyorsan kiengedtek benneteket. De otthon biztos jobb. Többet tudtok mobilizálódni és pihengetni. Én is amikor már felkelhetem nagyon vártam hogy haza engedjenek.
50895. 9bc3400066 (válaszként erre: 50877. - Gizus78)
2022. aug. 8. 15:49

Szia!

Téged is elég hamar kiengedtek…

Nekem is hétfőn volt a műtétem, szerdán reggel jöttem is haza.

18 cm hasi vágás, szintén csak a petefészkek maradtak.

Én kb 2 hétig csak húslevest ettem, meg egy kis csokit, mást nem kívántam.

Aztán szépen fokozatosan próbáltam visszaállni a normál étkezésre, de kb mindentől puffadtam.

Több, mint 4 hónapja volt a műtét, de még most is sokszor puffadok.

Kitartást, türelmet kívánok neked😊

50894. eritrea (válaszként erre: 50893. - Gizus78)
2022. aug. 7. 14:33

Szívesen 🥰


Háát, ez csak az én verzióm 🙂 biztosan írnak majd a többiek is, kinél hogy volt 🙂


Teljes felépülést és minden jót kívánok neked 😘🥰

Régebben gyors felépülést kívántam ilyen helyzetben, de azóta megtanultam, hogy időt kell hagyni a gyógyulásra. Na meg a türelem, a fokozatosság és még több türelem 🙂

50893. Gizus78 (válaszként erre: 50889. - Eritrea)
2022. aug. 7. 13:38
Köszönöm a válaszod,🥰sokat segít❤️
50892. eritrea
2022. aug. 7. 11:38

Lemaradt: a nektarint a férjemmel hozzattam be egy dobozzal azt hiszem a 3.napon mert csak akkor volt látogatás.

De megkérdeztem szabad-e és azt mondták, hogy ha bírom akkor igen.


Tényleg nagyon féltem a székrekedéstől és valahol olvastam, hogy egy-egy barack segíthet.

50891. eritrea (válaszként erre: 50890. - Danielle2)
2022. aug. 7. 11:34

Szia, nekem tavaly július 9-én pénteken. Bp. Honvéd Kórház.

Az első voltam aznap. Este kaptam háztartási kekszet, de nem ettem belőle. Másnap reggel is azt kaptam, elrágtam párat. Volt üres leves meg sós tejmentes krumplipüré 2 napig. Talán másnap volt hozzá natúr husi, de nem emlékszem pontosan. Nem mondanám, hogy sokat ettem volna belőlük. Akkor még nem volt étvágyam.

Reggelire korpás zsömle, kefír az elején. Vacsi is valami hasonló volt, szintén 2 napig.

Volt később nyers alma is valamikor, meg almakompót is egyik nap.

Aztán parajfőzelék natúr husival. Utána sült csirkecomb főtt krumplival, aztán már nem is emlékszem. A reggelik-vacsorák a szokásos kórházi dolgok voltak; vaj, felvágott, (másnak méz, dzsem, én IR-es vagyok), kockasajt, joghurt, kefír, tea, tej, kakaó stb.


Hát biztosan minden kórház más és más. Itt pl. se keserűsós, se semmilyen gyógyszeres hashajtás nem volt. Csak a műtét előtti este és a műtét napján reggel beöntés.


Illetve a műtét másnapján este kaptam 2 dulcolaxot kérdés nélkül. A többieknek is így volt. Nem nyafiztam, bevettem szintén kérdés nélkül. Gondoltam ők tudják, ezt tanulták, én meg jó beteg voltam és amit adtak bevettem. Másnap mindenféle fájdalom nélkül megvolt a produktum. Vizitkor beírták és utána is minden reggel megvolt. Mindet bevésték a lapomra és nem is firtatták többet ezt a témát.

50890. Danielle2 (válaszként erre: 50889. - Eritrea)
2022. aug. 7. 09:37

Szia

Neked mikor volt a műtéted? Nekem június 16,de én első nap csak haztartási kekszet kaptam reggel,este. Ebédre üres leveslét + főtt krumplit pürésítve,másnap szintén leves + krumpli főzeléket tejmentesen, a nyers gyümölcs tiltólistás volt

Bár gondolom kórházanként,betegenként változik

50889. eritrea (válaszként erre: 50888. - Gizus78)
2022. aug. 7. 08:56

Nálam a kefír, joghurt, kekszek, nápolyi, víz volt a menü az első pár napban. De nemigen kívántam szinte semmit.

Aztán kb a vasszöget is megettem volna, olyan éhes voltam, de persze nem terheltem túl a pocakom. Leginkább a kórházit ettem, plusz gyümölcs. (Most jut eszembe; még ott a kórházban ettem egyszer egy jégkrémet is és úgy emlékszem kétszer szendvicset az utolsó napokban, amikor nagyon éhes voltam. Én 7 napot voltam összesen benn.)


Féltem amúgy nagyon a nagydologtól, igyekeztem leginkább olyanokat enni, hogy legyen. Pl minden evés után egy kis nektarint megettem. Néha kettőt.(De kinek mi. Nekem pl a barack, szilva, kefír, joghurt. Ezektől nem görcsölök, segít, de tudom másoknál előfordulhat görcs.)


Szerencsére nekem a műtétet követő naptól nem volt gond a nagydologgal és azóta se. Sőt, rájöttem, hogy azelőtt a nagy mióma miatt volt rengetegszer székrekedésem, de azóta minden reggel rendben van.


A műtét után odahaza sok főzeléket ettem, teljes kiőrlésű pékárút, uborkát, paradicsomot, rengeteg őszibarackot, almát, szilvát és körtét, (július-augustus volt akkor) és rengeteget ittam. A húst nem kívántam, de olykor ettem, mert tudtam, hogy leszek odahaza majd egyedül is és magamról kell olykor gondoskodnom, így vettem fagyasztott rántott husit, sajtot még a műtét előtt. Férjem reggel kivette én meg csak bedobtam a frituba és csemege uborkával, tk kenyérrel jó volt.


Anyósom sokszor küldött nekünk ebédet, illetve anyukám felköltözött 4 napra amikor hazajöhettem és telefőzte a hűtőt-fagyasztót.


S egyszer én is akartam főzni tán a 2.héten és az akkori olvasatomban a túrós, mákos, diós tészta volt a legegyszerűbben elkészíthető kaja.. ahamm.. de nem műtötten emelgetni a vízzel teli fazekat. Szóval ott maradt a fazék a csapban és elzártam a gázt is. (Este persze a férjem kifőzte a tésztát én meg rántott valamit ettem akkor ebédre azt hiszem.) Jót mosolyogtam magamon akkor 🙂

50888. Gizus78
2022. aug. 7. 07:31

Sziasztok😊

Szeretnèk èrdeklődni hogyan ès mit ettetek műtèt után?

50887. Kajszi72 (válaszként erre: 50884. - Ágio8405)
2022. aug. 6. 21:16

A mióma, csakúgy, mint a méhnyálkahártya idült megvastagodása a hormonális egyensúly megborulásának következménye.

A menstruációs ciklus folyamán, a méh nyálkahártyája megvastagodik, hogy befogadhassa a megtermékenyült petesejtet.

Ha nincs zigóta, akkor a test érzékeli ezt és hormonális parancsot ad a nyálkahártyának, hogy vékonyodjon, fonnyadjon vissza alap állapotra. Ez a használatba nem vett vékony, a méhfalhoz már gyengén kötődő nyálkahártya távozik a havi vérzéssel. Amikor a méh megtisztította magát, új nyálkahártyát épít (ismét csak hormonális parancsra), hogy az újabb hónapban megérő petesejtet be tudja fogadni, ha az megtermékenyül. Szóval minden kezdődik előlről, minden hónapban, ezért hívják ciklusnak.

De, ha nem érkezik parancs a méhnyálkahártya vékonyodására, akkor a ciklus végén a méh csak nehezen tud kitisztulni. Mert a nyálkahártya vastag, várja a megtermékenyített petesejtet továbbra is és rohadtúl kapaszkodik a méhfalba. Ezért a durva, elhúzódó vérzés.

A miómák - akik jóindulatú izomdaganatok - is többfélék lehetnek.

Van, amelyik a méh ürege felé növekszik és van amelyik kifelé, a kismedence irányába.

Az elhelyezkedés és a méret ( na meg anamnézis, életkor stb.) függvényében szóba jöhet hormonkezelés, embolizáció vagy műtéti eltávolítás.

A miómák nem egyformák. Egy pár centi átmérőjű, befelé növő teljesen más eljárást igényel, mint egy csecsemőfejnyi a kismedencébe beledagadó mióma.

Az endokrinológia gyerekcipőben jár. Fogalmunk nincs, hogy hogyan működünk. Csak a ciklust 20-30 féle hormon szabályozza.

Viszont egy valamire megkérnélek.

Hanyagold a hibáztatós megjegyzéseket. Ez egy támogató, segítő oldal. Olyanok írnak tanácsot, akik átélték ezt, tudják miről beszélnek.

Endometriózis régen is volt, ösztrogén dominancia és pcos is. Csak leszarták a nőket és hisztériaként legyintettek ezekre a dolgokra. És az orvostudomány fejlődése is kellett ahhoz, hogy belénk lássanak.

A barátnődnek azt tanácsolnám, hogy ha gyereket akar, vizsgáltassa meg a ciklusa különböző szakaszaiban a hormonszintjeit.

50886. KHajni79 (válaszként erre: 50879. - Kajszi72)
2022. aug. 6. 10:40

Ezt teljesen jól összefoglaltad! Kimaradt a nekem leirt diagnózist eltúlzott női viselkedés--hiszti--

Fájdalom minimális tűrése....

8 év ből 4 év így telt hol jobban hol rosszabbul, de idén tette be a kaput..

50885. Ágio8405 (válaszként erre: 50881. - 004d73c8f0)
2022. aug. 5. 22:43

Menj el 3 pontos cukor és inzulin terhelésre és tényleg hozzáértő endokrinologushoz. Sajnos sok nem az. Teljes pm labor volt és uh is? Ugye nem csak tsh?

Tsh minimumhoz legyen közel ( max 2,5 sajnos elavult a ref határ) t3, t4 maximumhoz legyen közelebb

50884. Ágio8405 (válaszként erre: 50879. - Kajszi72)
2022. aug. 5. 22:40

Ismerősömnek mióma miatt mondták. Panasza semmi ráadásul szülni szeretne. Első orvos mégis rávágta hogy ad neki időpontot méheltávolitásra jó? A követelőző orvos már ajánlott neki étrend beli ajánlást amitől van esélye hogy fel is szívódik, nagyon jó eredmények vannak ès azt mondta szülhet is csak ha marad a mióma gyakrabban kell vizsgálatra mennie majd. Ismerek olyat akinek komoly életmód váltással eltűnt a mióma.

Az ilyen vérzést mi okozza? Mit mondanak? Vagy azt nem is keresik mi az oka? Mert valami van. Olyan nincs hogy csak úgy. Gondolom ez is valami hormonok elcsúszása miatt van amit gyakran jó kis anyagcserezavar okoz. Az pedig az egészségtelen életmód miatt van általàban. Pl ez a rengeteg ösztrogén dominanciában szenvedő nő, endometriozis, Pcos stb. 😞

50883. Kajszi72 (válaszként erre: 50881. - 004d73c8f0)
2022. aug. 5. 18:30

A köcsög ösztrogén csinálja. Ha jól emlékszem chrobakos voltál. Ráadásul öngerjesztő a folyamat, mert a zsírszövet tárolja a cukikát, no meg a vizet is.

Menj el hormonvizsgálatra, lehet, hogy tudnak segíteni.🌻❤

50882. eritrea (válaszként erre: 50879. - Kajszi72)
2022. aug. 5. 13:59

...úristen de jól összefoglaltad Kajszi! Megint. Eskü összegyűltek a könnyek a szememben ahogy írtad és emlékeztem a régi időkre.. Eltelt azóta 1 év, 1 hónap. Kinyílt a világom, leküzdöttem a mélydepit, s soha ennyire NŐ nem voltam még! Ma kaptam kézhez 3 db rendelt FEHÉR alapon mintás egyberuhát. Voltam többször azóta több órás szuper koncerten, párszor színházban, sokszor strandon..

S most már tényleg folyik a könnyem.. mennyivel minőségibb életet élek.. a legjobb döntés volt kivetetni.

50881. 004d73c8f0
2022. aug. 5. 13:19
Sziasztok! Elsösorban regi tagokhoz lenne a kerdesem! Több mit 3 eve mütöttek. Szerencsere jol vagyok. Semmi baj viszont a hízás mar brutalis merteket ölt. Megpróbáltam dietazni. Sokaig csak zöldsegen gyülölcsön éltem. Mozgok is torna. Viszont ennek ellenere megis csak hizok es hizok.. söt ha tornazok szemmel lathatóan hasam meg dagad. Nem ertem miert.. pajzsmirigy jó. Mit csináljak mar?? Mi okozza ezt?? Dieta torna ellenere megis??? Mindig vekony voltam. Mar sirok ha tükröt látok.
50880. Gábriel74
2022. aug. 5. 07:44

Igen, mi is próbálkoztunk egyéb kezeléssel(hormontartalmú spirál), de csak annyit értem el vele, hogy elhúzódott a vérzés, a hónapból kB. 4 napot nem véreztem. Az összes többi napon volt valamilyen vérzés, kisebb - nagyobb, ~s volt 2 brutális vérzésem alatta. Viszont nem görcsöltem, nem volt fájdalom. Miután levették a spirált, tök normális szintre, napra pontosra beállt a mensi. Viszont szépen lassan (8év)egyre erősebb lett a mensi. A Covid alatt - betegség, oltás után csecsemőfejnyire nőtt a miómám. Ekkor kerültem új dokihoz(a régi nyugdíjba ment), és ő kapásból a műtétet mondta. Először még elutasítottam, így első hallásra. De otthon belegondoltam, átgondoltan, és rábólintottam. Nem bántam meg! A kórházban, a jövő-menő ágyszomszédok sajnálkoztak. Én mindenkinek azt mondtam :én nem sajnálom. 8 hete műtöttek, jól vagyok, szépen lassan minden visszatért a régi kerékvágásba-egy csepp mensi nélkül! A berögzült szokások még megvannak:nincs vér alattam???? De már egyre kevesebbet figyeljetek!

Ja, és a szex jobb, mint valaha! 😀😀😀😘😘😘

50879. Kajszi72 (válaszként erre: 50878. - Ágio8405)
2022. aug. 4. 22:05

Az az egyéb kezelés hormonok adása, sokszor vizsgálatok nélkül, random módon, évi néhány eü. kaparással kiegészítve.

Vagy ezoterikával fűszerezett természetgyógyászat?

Van aki ezeket választja és vérzik tovább húsz napot egy hónapban, és éli az életét wc- től wc-ig.

Alszik nylon zsákon meg öreg törölközőn hónapokon, éveken át, mindenhová plusz bugyival és gatyával, tampon és betét batyuval jár. Még az anyja kopott kanapéjára se mer leülni, mert mi van, ha pont abban a 10 percben indul meg a vérzése. A fájdalomról is beszéljek? Vagy ne, mert az piti és nők vagyunk, el kell viselni? Amikor kést szúr a hasadba a görcs és sikoltani se tudsz, mert nincs levegő? Hízol, mint a tömött liba vagy épp összeaszik a tested? Beszűkül az élet, jön a depi, oda a lamúr, mert ki akar maroknyi alvadt vérben szexelni egy idegronccsal...

Csak úgy felrémlett néhány dolog a múltból.

50878. Ágio8405
2022. aug. 4. 13:12
Annyira szörnyű és ijesztő hogy ennyi fiatal, 40 körüli nőnek kell ilyen műtéten átesni😞 Bár hallottam nem egy példát, hogy olyan problémára is ezt ajánlotta az orvos amire meg lehet próbálni egyéb kezelést is…. Szóval biztos vannak sajnos elhamarkodott műtétek is.
50877. Gizus78
2022. aug. 4. 07:36

Sziasztok!

Túlvagyok a műtèten, vègűl nem chrobak lett hanem mindent kivettek a petefèszek maradt csak. Biztonsági okokból döntöttek így az orvosok.

Nagyon fèltem de kár volt!

Hètfőn műtöttek ès szerdán már itthon voltam.

Minden rendben van 🙏🙏🙏

50876. Danielle2 (válaszként erre: 50875. - KHajni79)
2022. aug. 2. 20:07

Szia

Nekem a pisiléskor is volt fájdalmam mikor kiürült a hólyagom,most már ritkán és minimálisan érzem.

A nagy wc dolog nekem az elején nehezebben ment,sokáig éreztem hogy fáj a hasam készülődik valami aztán egy fél nap múlva volt eredmény

Én is érzek időnként erőssebb görcsöt és utánna kell mennem wc re.

Én egyébként is aranyérrel küszködök a műtét előtt berepedt,vérzett is.

Nekem segít,hogy éhgyomorra kb. egy evőkanálnyi utifűmaghéjjat fogyasztok egy kávéspohárnyi folyadékba keverve minden nap,van hogy 2 szer is+rengeteg folyadék!!!

A másik ami segít az alma és a barack befőtt étkezések után egy pár falat(bár már nagyon unom)

Így lazább a széklet és könnyebben távozik a széklet.

Nekem mondták a kórházban,hogy vigyázzak nehogy székrekedésem legyen.

Nem tudom tudtam e ezzel segíteni de gondoltam leírom hátha valakinek segít.

Jobbulást!!🙏🙏🙏

50875. KHajni79
2022. aug. 2. 13:55

Sziasztok

Wc téma nektek hogyan mikorra állt vissza.?? Reggel kisvecé ok de délutánra egy nagy görcs és csak úgy tudok nagyvécézni... katasztrófaként élem meg..vagy tea vagy valaki valami természetes gyógymód?

2022. júl. 31. 19:11

Sziasztok!

A héten voltam 4 hetes csütörtökön.

Méh kivétel után vártam a menszesz jeleket,és hogy mi lesz, lesz e menstruáció. Több helyen is olvastam,hogy mikor a méhnyakat(nekem bennt hagyták ) bennt hagyják ,és van petefészek (nekem csak egy van) előfordulhat menstruáció.

El szeretném mondani nektek ,hogy a jelek ,mint mellfeszülés volt . De hasfájás, derék fájdalom,hasi görcsölés nem. Mikor meg kelett volna jönnie, kb 3napig volt nagyon gyenge,de tényleg szinte csak a pisinél vettem észre, hogy barnás a wc papír. Azért be raktam egy tisztasági betétet,de nem volt rajta szinte semmi. A mellfeszülés is elmúlt egyből.

Ezt azoknak írtam ,aki ugyanolyan bizonytalan ebben a témában, mint én voltam. Úgyhogy nem lesz menstruáció már, aminek örülök, hisz van petefészkem egy ami termeli a hormont.🙂🙂

50873. Rózsaagnes1980 (válaszként erre: 50871. - KHajni79)
2022. júl. 31. 19:01

Huu ilyet még nem is halottam😮😮

Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!!

50872. mgagi (válaszként erre: 50871. - KHajni79)
2022. júl. 30. 20:15
Az igen. Nekem volt egy idősebb szobatársam annak idején akinek ugyancsak nehezen találtak vénával és neki ultrahanggal kerestek vénát.
50871. KHajni79 (válaszként erre: 50870. - Rózsaagnes1980)
2022. júl. 30. 19:34
Összeomlott a keringésem nem bírtak vért venni a sima branülből és cetrál vénát szúrtak. De ezt lent a műtőben.
50870. Rózsaagnes1980 (válaszként erre: 50868. - KHajni79)
2022. júl. 29. 12:45

Szia. Örülök hogy jobban vagy!!

Mi az a centrálvéna?? Nem volt drén cső😮😮 pedig ott igenis tavozik még trutyi, ahogy azt előttem irta Mgagi

Nem is értem, ráadásul nyaki...

Nekem a kézfejembe volt a branül,addig míg kivették a drén csöveket (csütörtökön műtöttek, vasárnap vették ki) tegnap voltam 4 hetes.

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook