Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5825. Ekka74 (válaszként erre: 5822. - Kamilla62)
2010. aug. 15. 08:13

Tényleg kár, de szerintem nem Jucika a haibás ebben. Ő volt leginkább aki segíteni próbált Emmán..

Na, nekem végülis mindegy, számomra ez a téma lezárva:)

Szép napot mindenkinek!

5824. Ekka74 (válaszként erre: 5823. - Pilike)
2010. aug. 15. 08:11

Hahó ébresztő!

Emma nem azért szenved mert a műtétből eredően vannak problémái. Az a baja, hogy mindenki ledöbbent azon, hogy méhkivétel után fogalma sem volt: nincs többé menstruáció.

Nem is értem minek dühöng, hülyeséget kérdezett (valóban azt)aztán duzzog meg mérgelődik a saját tudatlansága miatt.

5823. pilike (válaszként erre: 5821. - Emma*)
2010. aug. 15. 07:26

Ez a baj Emma a dühöddel, nem látsz tisztán, kibe rúgsz.

Jaja Jucikának címezte, hogy lehet finomabban.

A pszichiáterre én is utaltam ha emlékszel, és senki sem bántásból tanácsolja ezt neked. Látszik, hogy szenvedsz.

Remélem ezt még elolvasod.

Szép napot.

5822. kamilla62
2010. aug. 15. 06:48
Kár, hogy ilyenné vált a hangvétel...
5821. Emma* (válaszként erre: 5817. - Jaja0904)
2010. aug. 15. 05:38

Lehettem volna finomabb? Kinevetni meg szabad a másikat, igaz? Finomítás nélkül!?


Na, mentem a francba!

5820. Emma* (válaszként erre: 5817. - Jaja0904)
2010. aug. 15. 05:37
Pszichiáterre nincsen szükségem. Aki kinevetett, menjen az!
5819. Emma* (válaszként erre: 5815. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 15. 05:37

Izgulásotok jólesett, akkor meg is köszöntem. Izgultam én is a műtöttekért, még ha nem is írtam le, mert mindenki azt tette. S a francba küldés ellenére továbbra is szorítok a műtétre várókért és akik éppen túl vannak rajta.

De kinevetnetek is jólesett nektek, igaz?

Nekem el kellett viselne ezt a megaláztatást...tőletek. Le kellett volna nyelnem? Már nem nyelem le az ilyeneket.


Ne izgulj, megyek is a francba!:P Ott nem nevetnek ki azért, mert tudatlan és buta vagyok.

2010. aug. 15. 02:05
Édesanyámnak kivették a méhét. Babát várt volna, de meghalt a baba, mert sajnos a méhe már olyan állapotban volt, hogy nemtudtak rajta segíteni. Ciszta... Sajnos én is hajlékony vagyok rá, járok is rendszeresen szűrővizsgálatokra, nőgyógyászhoz.
5817. jaja0904 (válaszként erre: 5815. - 4f65de3fb5)
2010. aug. 15. 00:32

Lehetett volna egy kicsit finomabban is!

Van szegénynek éppen elég baja saját érzéseivel.

Ettől függetlenül a pszichiáter egy nagyon jó gondolat!

Emma! Fontold meg!

5816. jaja0904 (válaszként erre: 5814. - Szofi99)
2010. aug. 15. 00:28

Köszönöm neked is, nagyon bízom a műtét elkerülésében, nem is gondolok rá! Bár mondta a doki, hogy nem lehetek olyan szerencsétlen, hogy még egy műtéten kelljen átesnem. Egy kis célzás a jövőbeni lehetőségre. :(

Felszívódik, és eltünik, pont.

5815. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5801. - Emma*)
2010. aug. 14. 22:08

Emma, ha te panaszáradatnak hívod ezt a segítő fórumot, akkor tényleg menj a francba.

Csakugyan felmérgelsz. Amikor egyként izgultunk érted a műtéted idején, előtte meg felkészítettünk,akkor jó volt a fórum?

Már ne haragudj, de tényleg keress fel egy pszichiátert, mert valami nagyon, de nagyon nincs rendben veled.

Kívánom, gyógyulj meg.

5814. szofi99 (válaszként erre: 5788. - Jaja0904)
2010. aug. 14. 20:49

Szia !


Nekem volt cisztám az egyik petefészkemen, az korábban ugy jelenkezett, hogy nyomott, fájt, a hasam. A miómám már sok évvel ezelőtt jelentkezett, de ciszta csak a mütét előtti kb. 8 hónapban. A másik petefészkemen nem volt, szerintem azt emiatt nem kellett volna kivenni, de az én orvosom azt mondta, hogy ha már van az egyiken, nem szabad kockáztatni hogy esetleg rövid idő mulva ujra mütétre kerüljön a sor emiatt.


Na de most ez nem azt jelenti, hogy feltétlenül ki kell venni, vannak ciszták amik felszivódnak.

Már korábban irtam róla, és nem tudom hogy olvastad-e ill. olvastátok-e hogy egy hormonterapeutával leveleztem, aki a myoma és ciszta jelentkezését a progeszteron hiánynak tudja be. Én már most 3 hónapja használom az általuk forgalmazott krémet.Az irásait megtaláljátok a noiportalon, a neve Nora Igloi Sylversen.


Alvásprobléma : Ja, mütét előtt azért volt mert már állandóan pisilési ingerem volt, meg a mütét miatt. Ekkor melatonint szedtem, és áradoztam is róla hogy ez nekem milyen jó.

Na, most már semmit nem ér. Rosszul alszom, be kell vennem ezt azt, hiába relaxálok, stb. Kb. két órákat tudok igy is aludni, mert izzadok mint a ló.

Nem tudom mikor lesz már jobb de szörnyük ezek a tünetek.


A hasam már nem mondhatom hogy fáj, de megduzzadt a varrat felett, bizom benne hogy jobb lesz, ha nem a jövő héten UH-ra megyek.


Mindenkinek jó éjszakát és álmodjatok szépeket!:)

5813. jaja0904 (válaszként erre: 5807. - Pilike)
2010. aug. 14. 19:50
Meghallgattam, CSODÁLATOS! Ajánlom mindenkinek!
5812. jaja0904
2010. aug. 14. 19:45
Az alvászavarhoz kapcsolódóan: nekem sem ment könnyen, pedig nagy alvó vagyok! Én a mozgástalanságnak és a sok pihenésnek tudtam be, ugyanis amikor az életem visszaállt a régi kerékvágásba, minden téren a régi lettem.
5811. jaja0904
2010. aug. 14. 19:43

EKKA74 és Pilike!

Köszönöm, hogy válaszoltatok! Egyenlőre semmi teendő nincs, 3 hónap múlva kell vissza mennem, akkor meglátjuk!

Bízom a legjobbakban, tompa alhasi fájdalmaim voltak, meg ez a vérezgetés a menstruációs időben, nyugtalanított, végül is ezért mentem vissza a dokihoz.

5810. jaja0904 (válaszként erre: 5801. - Emma*)
2010. aug. 14. 19:35

Emma!

Én már többször csatlakoztam a fórumhoz, hosszabb, rövidebb ideig. Mondhatom, hogy itt senki nem azért van , hogy kinevesse a másikat!

Ha valaki, akkor mi igazán átérezzük a másik problémáját. Ettől függetlenül, nem egyformán vészeljük át a történteket, hiszen nem vagyuk egyformák! Szerencsére!

Én is viszonylag jól átvészeltem, nem voltak lelki problémáim valószínűleg azért, mert bár a műtéttől tartottam egy kicsit, a vérzés mentes napokra mindennél jobban vágytam. És mondhatom nem bántam meg, még így sem, hogy egy kis vér csöpögés, egy kis petefészek ciszta a hozadéka.

Próbáld a jó és kizárólag a jó oldalát nézni! Ne keserítsd meg a minden napjaidat olyan dolog miatt, amin már nem tudsz változtatni.

És hidd el itt lenni jó, ha műtét előtt vagy akkor azért, mert itt tabuk nélkül kérdezhetsz, gyűjthetsz olyan információkat, melyeket az orvosoddal még a műtét előtt meg tudsz beszélni, olyanokat amikre esetleg nem is gondolsz. Ha pedig műtét után vagy akkor meg tudod osztani a tapasztalataidat másokkal és segítheted őket!

Ezért jött létre a fórum, tedd azt amit jónak látsz!

5809. Moncsina
2010. aug. 14. 18:06

hm... sziasztok amúgy:)

Megint csak szemlélő vagyok, inkább nem szólok bele, mivel még tapasztalatom nincs. Na de majd jövő héten:((

Felkészültem mindenre: kurvára fog fájni, cső lesz itt-ott, sírni fogok (én amúgy is szoktam), nem fogok tudni sokáig feküdni... stb.

Ezért úgy döntöttem, ha felkelek, nem fekszem vissza többé:D

Azt mondják stramm csaj vagyok, eddig minden műtétet jól viseltem, tudom ezt is jól fogom. Ha már felkelhetek, szerintem utána nem lesz gond.

5808. kamilla62
2010. aug. 14. 18:00

Emma!

Őszinte vagy amikor azt állítod, hogy azért sírsz három hete, mert itt a fórumon megbántottak?

Szerintem nem akarod észrevenni azt ami nyílvánvaló.Lehetsz teljesen felépült fizikálisan, de hogy érzelmileg téged is ugyanúgy megviselt, mint bárki mást ,kár tagadnod.

5807. pilike (válaszként erre: 5806. - Emma*)
2010. aug. 14. 16:38

Ne tápláld a sérelmeket, engedd el.

Találtam egy szuper oldalt, ahol nagyon sok jó gondolatot olvastam.

[link]

Hátha neked is segít.

Különben a sírás jó, megtisztítja a lelket. Csak tudni kell abbahagyni. Én is sokat sírtam, pedig senki nem bántott. Még most is szoktam sírdogálni. Természetes velejárója szerintem ennek a műtétnek. A kórházban halgattam az mp3-on a zenét és bömböltem. Hát Istennek egyedül voltam a addigra az örzőben. Bal kezemmel a hasamat szorítottam, jobbal a szemeimet takartam és csak sírtam megállíthatatlanul. Ami a sebemből jött a dréncsöveken, a lelkemből a könnyekkel. Tisztultam. Ez volt az a zene amin bömbizni kezdtem:


[link]


Ez egy Gyógyító Buddha mantra. Olyan érzésem van tőle, mintha egy kisgyermek lennék, akit ringat a szerető kéz.

5806. Emma* (válaszként erre: 5804. - Pilike)
2010. aug. 14. 16:21

Műtét előtt jöttem ide. Hívtak, mert egy másik helyen megszűnt a fórum.

Jól is éreztem magam addig, míg ki nem nevettek. Igazából segíteni nem tudok, mert nem tapasztaltam semmi olyat, amit ti (igaz, emiatt kicsit szégyellem is magam). Mivel tudatlan vagyok, hülyeségeket javasolni meg badarság lenne.

Nem szoktam bántani senkit, de aki engem megbánt...ezért írtam a panaszáradatot. Tudom, hogy nagyon rossz, mert 3 hétig én is tapasztaltam.

Testileg 100%-os vagyok. Lelkileg...összeomlottam, mikor kinevettek. Azóta sem jöttem helyre, sírok minden este.

5805. pilike (válaszként erre: 5803. - Rezeda63)
2010. aug. 14. 14:09

Hát ha ez az alvásprobléma nem változik pár héten belül, lehegt megemlítem a dokinak...

Örülök, hogy hamar letudsz jönni a gyógyszerről. :)

5804. pilike (válaszként erre: 5801. - Emma*)
2010. aug. 14. 14:07

Szia Emma!

Örülök, hogy panaszmentes vagy. Se testi, se lelki?...

Miért jöttél erre a fórumra? Vígaszért, vagy azért, hogy te segíts másoknak? :)

Ha csak annyit veszel le innen, hogy itt mindenki panaszkodik, sajnálom. Talán okkal. És nem hiszem, hogy jól esik nekik ezt olvasni, hogy kíváncsi a bajukra a fene.

Én is dolgozom, a 3. héttől. Vezetem a háztartást, van két fiam, nem alszom, Nehéz és fájdalmas dolog áll mögöttem, mégsem bántok itt senkit, mert nekem szar.

:)

5803. Rezeda63 (válaszként erre: 5799. - Pilike)
2010. aug. 14. 13:46

Szia!

Igen műtét után kezdtem az antidepresszáns szedését. Olyan lelki állapotba kerültem amiből egyedül képtelen voltam kimászni. Folyamatos alvászavar, szorongás, fáradtság, stb. Úgy minden összecsúszott. Hiába volt minden okés, a műtéttel és a környezetemmel, akkor is jött. De hál Istennek, néhány hét alatt jobban lettem, és mostmár le szabad állnom a gyógyszer szedéséről, de csak ahogyan az orvos mondja.

Üdv Rezeda

5802. kamilla62
2010. aug. 14. 13:19

Ha Te ezt így érzékeled, hogy ,,panaszáradatok" -at kapsz innen, ami még rossz hatással is van Rád, akkor tényleg jobb ha elkerülsz minket ezután.

Minden jót kívánok!

Kamilla

5801. Emma* (válaszként erre: 5797. - Kamilla62)
2010. aug. 14. 13:09

Kamilla és Pilike:


Nem duzzogok (csak dühös vagyok), csak nem szeretem, ha hülyének néznek. Ennyi!

Amúgy sem illek a fórumban, mert a 3. héttől én már teljesen panaszmentes vagyok. Panaszáradatokat meg itthon hallok eleget a környezetemben.


Elfogadtam magam, mert muszáj. Dolgozom teljes erőbedobással, alig alszom, mert pörgök.....és fájdalom semmi, feszülés semmi.


Emma

5800. pilike (válaszként erre: 5794. - Kamilla62)
2010. aug. 14. 12:43

A hólyagproblémámat egész jól kikezeltem. Szóval már nem járok óránként pisilni, 6 órát is bírok.

Ennek ellenére hajnalban felébredek, hánykolódom, izzadok, nem tudok sokáig visszaaludni. :(

Aztán délután meg úgy nézek ki, mint az őszilégy. Van mikor le is dőlök egy órára.

5799. pilike (válaszként erre: 5793. - Rezeda63)
2010. aug. 14. 12:30

Műtét után kezdted az antidepresszánst?

Én nem szedek ilyesmit, mert nincs is ilyen gondom.

Sokat pityogtam, sőt még szoktam is, meg nagyon érzékeny vagyok lelkileg a műtét óta, gondolom a hormonháztartásom felborult. De nem vagyok depi.

5798. pilike (válaszként erre: 5795. - Emma*)
2010. aug. 14. 12:26

Valamiről lemaradhattam...

Nem tudom ki bántott meg és mivel, de biztos vagyok benne, nem szándékos volt!

Nem azért járnak ide a lányok, sé én sem, hogy egymást kritizálják, hanem, hogy segítsék.

Bár mindannyian másként éljük meg, és másként gondolkodunk.

Valóban nagy baj, ami veled történt, de ezért nem haragudhatsz az egész világra, mert ezzel csak magadnak ártasz.

Próbáld elfogadni a megváltozhatatlant.

Új paklit osztottak nekünk, és most ezzel kell játszani, ha tetszik, ha nem.

Én igyekszem a legjobbat kihozni belőle, amit csak lehet.


Van amelyik kórházban az ilyen műtétek előtt álló betegekkel pszichiáter vagy pszichológus beszélget. Ha a te kórházad ezt nem biztosítja magától, nyugodtan keress magadtól segítséget. Ne szégyeld kérni és elfogadni!


Kívánom a legjobbakat, a gyors felépülést testileg és lelkileg is!

5797. kamilla62
2010. aug. 14. 11:22

Emma, édes azért nem kéne itt mindenkire haragudnod!Én is sértett vagyok sokmindenért:mássá vált az életem ,minőségileg sokkal rosszabb,ezt mesterséges úton mérte rám a sors, de mindezekért nem személyekre haragszom.

Olyan vagy mint egy duzzogó gyerek.

Legyen szép napod.

Üdv.Kamilla

5796. Emma*
2010. aug. 14. 11:10
Ja: és több jelet ne küldjete!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook