Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


5809. Moncsina
2010. aug. 14. 18:06

hm... sziasztok amúgy:)

Megint csak szemlélő vagyok, inkább nem szólok bele, mivel még tapasztalatom nincs. Na de majd jövő héten:((

Felkészültem mindenre: kurvára fog fájni, cső lesz itt-ott, sírni fogok (én amúgy is szoktam), nem fogok tudni sokáig feküdni... stb.

Ezért úgy döntöttem, ha felkelek, nem fekszem vissza többé:D

Azt mondják stramm csaj vagyok, eddig minden műtétet jól viseltem, tudom ezt is jól fogom. Ha már felkelhetek, szerintem utána nem lesz gond.

5808. kamilla62
2010. aug. 14. 18:00

Emma!

Őszinte vagy amikor azt állítod, hogy azért sírsz három hete, mert itt a fórumon megbántottak?

Szerintem nem akarod észrevenni azt ami nyílvánvaló.Lehetsz teljesen felépült fizikálisan, de hogy érzelmileg téged is ugyanúgy megviselt, mint bárki mást ,kár tagadnod.

5807. pilike (válaszként erre: 5806. - Emma*)
2010. aug. 14. 16:38

Ne tápláld a sérelmeket, engedd el.

Találtam egy szuper oldalt, ahol nagyon sok jó gondolatot olvastam.

[link]

Hátha neked is segít.

Különben a sírás jó, megtisztítja a lelket. Csak tudni kell abbahagyni. Én is sokat sírtam, pedig senki nem bántott. Még most is szoktam sírdogálni. Természetes velejárója szerintem ennek a műtétnek. A kórházban halgattam az mp3-on a zenét és bömböltem. Hát Istennek egyedül voltam a addigra az örzőben. Bal kezemmel a hasamat szorítottam, jobbal a szemeimet takartam és csak sírtam megállíthatatlanul. Ami a sebemből jött a dréncsöveken, a lelkemből a könnyekkel. Tisztultam. Ez volt az a zene amin bömbizni kezdtem:


[link]


Ez egy Gyógyító Buddha mantra. Olyan érzésem van tőle, mintha egy kisgyermek lennék, akit ringat a szerető kéz.

5806. Emma* (válaszként erre: 5804. - Pilike)
2010. aug. 14. 16:21

Műtét előtt jöttem ide. Hívtak, mert egy másik helyen megszűnt a fórum.

Jól is éreztem magam addig, míg ki nem nevettek. Igazából segíteni nem tudok, mert nem tapasztaltam semmi olyat, amit ti (igaz, emiatt kicsit szégyellem is magam). Mivel tudatlan vagyok, hülyeségeket javasolni meg badarság lenne.

Nem szoktam bántani senkit, de aki engem megbánt...ezért írtam a panaszáradatot. Tudom, hogy nagyon rossz, mert 3 hétig én is tapasztaltam.

Testileg 100%-os vagyok. Lelkileg...összeomlottam, mikor kinevettek. Azóta sem jöttem helyre, sírok minden este.

5805. pilike (válaszként erre: 5803. - Rezeda63)
2010. aug. 14. 14:09

Hát ha ez az alvásprobléma nem változik pár héten belül, lehegt megemlítem a dokinak...

Örülök, hogy hamar letudsz jönni a gyógyszerről. :)

5804. pilike (válaszként erre: 5801. - Emma*)
2010. aug. 14. 14:07

Szia Emma!

Örülök, hogy panaszmentes vagy. Se testi, se lelki?...

Miért jöttél erre a fórumra? Vígaszért, vagy azért, hogy te segíts másoknak? :)

Ha csak annyit veszel le innen, hogy itt mindenki panaszkodik, sajnálom. Talán okkal. És nem hiszem, hogy jól esik nekik ezt olvasni, hogy kíváncsi a bajukra a fene.

Én is dolgozom, a 3. héttől. Vezetem a háztartást, van két fiam, nem alszom, Nehéz és fájdalmas dolog áll mögöttem, mégsem bántok itt senkit, mert nekem szar.

:)

5803. Rezeda63 (válaszként erre: 5799. - Pilike)
2010. aug. 14. 13:46

Szia!

Igen műtét után kezdtem az antidepresszáns szedését. Olyan lelki állapotba kerültem amiből egyedül képtelen voltam kimászni. Folyamatos alvászavar, szorongás, fáradtság, stb. Úgy minden összecsúszott. Hiába volt minden okés, a műtéttel és a környezetemmel, akkor is jött. De hál Istennek, néhány hét alatt jobban lettem, és mostmár le szabad állnom a gyógyszer szedéséről, de csak ahogyan az orvos mondja.

Üdv Rezeda

5802. kamilla62
2010. aug. 14. 13:19

Ha Te ezt így érzékeled, hogy ,,panaszáradatok" -at kapsz innen, ami még rossz hatással is van Rád, akkor tényleg jobb ha elkerülsz minket ezután.

Minden jót kívánok!

Kamilla

5801. Emma* (válaszként erre: 5797. - Kamilla62)
2010. aug. 14. 13:09

Kamilla és Pilike:


Nem duzzogok (csak dühös vagyok), csak nem szeretem, ha hülyének néznek. Ennyi!

Amúgy sem illek a fórumban, mert a 3. héttől én már teljesen panaszmentes vagyok. Panaszáradatokat meg itthon hallok eleget a környezetemben.


Elfogadtam magam, mert muszáj. Dolgozom teljes erőbedobással, alig alszom, mert pörgök.....és fájdalom semmi, feszülés semmi.


Emma

5800. pilike (válaszként erre: 5794. - Kamilla62)
2010. aug. 14. 12:43

A hólyagproblémámat egész jól kikezeltem. Szóval már nem járok óránként pisilni, 6 órát is bírok.

Ennek ellenére hajnalban felébredek, hánykolódom, izzadok, nem tudok sokáig visszaaludni. :(

Aztán délután meg úgy nézek ki, mint az őszilégy. Van mikor le is dőlök egy órára.

5799. pilike (válaszként erre: 5793. - Rezeda63)
2010. aug. 14. 12:30

Műtét után kezdted az antidepresszánst?

Én nem szedek ilyesmit, mert nincs is ilyen gondom.

Sokat pityogtam, sőt még szoktam is, meg nagyon érzékeny vagyok lelkileg a műtét óta, gondolom a hormonháztartásom felborult. De nem vagyok depi.

5798. pilike (válaszként erre: 5795. - Emma*)
2010. aug. 14. 12:26

Valamiről lemaradhattam...

Nem tudom ki bántott meg és mivel, de biztos vagyok benne, nem szándékos volt!

Nem azért járnak ide a lányok, sé én sem, hogy egymást kritizálják, hanem, hogy segítsék.

Bár mindannyian másként éljük meg, és másként gondolkodunk.

Valóban nagy baj, ami veled történt, de ezért nem haragudhatsz az egész világra, mert ezzel csak magadnak ártasz.

Próbáld elfogadni a megváltozhatatlant.

Új paklit osztottak nekünk, és most ezzel kell játszani, ha tetszik, ha nem.

Én igyekszem a legjobbat kihozni belőle, amit csak lehet.


Van amelyik kórházban az ilyen műtétek előtt álló betegekkel pszichiáter vagy pszichológus beszélget. Ha a te kórházad ezt nem biztosítja magától, nyugodtan keress magadtól segítséget. Ne szégyeld kérni és elfogadni!


Kívánom a legjobbakat, a gyors felépülést testileg és lelkileg is!

5797. kamilla62
2010. aug. 14. 11:22

Emma, édes azért nem kéne itt mindenkire haragudnod!Én is sértett vagyok sokmindenért:mássá vált az életem ,minőségileg sokkal rosszabb,ezt mesterséges úton mérte rám a sors, de mindezekért nem személyekre haragszom.

Olyan vagy mint egy duzzogó gyerek.

Legyen szép napod.

Üdv.Kamilla

5796. Emma*
2010. aug. 14. 11:10
Ja: és több jelet ne küldjete!
5795. Emma*
2010. aug. 14. 11:10

Köszönöm a kioktatást a menstruáció-várásommal kapcsolatban.

Tanultam biológiát én is, de nem vagyok biológus, sem biológia tanár.

Az isten szerelmére, nem fogjátok fel, hogy ez nekem nagy trauma, mert marha szar, ha nem természetes úton marad el, hanem "segítséggel".

És hogy az én butaságomon sértődtem meg. Ha így gondoljátok, legyen. Letojom már! Én vagyok a hibás, ok, és ennyi.

Jöttem, láttam és kár hogy itt voltam!

5794. kamilla62
2010. aug. 14. 11:09

Pilike!

A műtét óta nem sikerül végigaludni egy éjszakát sem, pisilnem kell- és ami még furcsa, mindig ugyanabban az időpontban ébredk meg 3óra45-kor.Meglehet ezek a dolgok már korral járó tünetek is,egyre kisebb az alvásigényem, ha du.időm lenne egy kis pihenésre nem tudok elaludni, pedig valamikor nagyon jókat aludtam a nap bármelyik szakában.Neked azért még korai az efféle tünet.

5793. Rezeda63 (válaszként erre: 5792. - Pilike)
2010. aug. 14. 10:20

Szia!

Nem tudom, hogy mi okozza, lehet az antidepresszáns amit szedek, de Én sokkal jobban alszom mint műtét előtt. Most, hogy már kezdek leállni róla, most sem érzem, hogy rosszabb volna.

Üdv Eda

5792. pilike
2010. aug. 14. 09:38
Kislányok, ti hogy alszotok a műtét óta? Volt/van valakinek alvásproblémája?
5791. pilike (válaszként erre: 5788. - Jaja0904)
2010. aug. 14. 06:05

Szia Jaja!

Eredetileg engem is csonkolni akart a dokim (maradt volna a méhszáj) és akkor mondta, lehet vérezgetés, normális. De nem maradt végül.

A petefészek ciszta meg olyan, hogy sokszor jön megy. Nagyon sokszor felszívódik magától. Remélhetőleg nálad is ez történik.

5790. Ekka74 (válaszként erre: 5787. - Szofi99)
2010. aug. 13. 22:12

Mindig olyan pozitív vagy, nem hiszem el hogy betegségtudatod lehet:) Illetve remélem csak egy múló kósza kis hangulatingadozás ez nálad.

Olyan klasszul viselted az egészet, úgyhogy el a sötét gondolatokkal.

5789. Ekka74 (válaszként erre: 5788. - Jaja0904)
2010. aug. 13. 22:10

Szia!

Én is hallottam már ilyen mensi szerű csöpögésről, bár egy ekkora műtét után gondolom ez nem hiányzik egyáltalán...

A petefészekcisztáról nekem beszélt az orvosom a 6 hetes kontroll vizsgálaton. Még meg is maradt bennem, úgyhogy gyorsan leírom. Akinek eltávolították a méhét, gyakrabban diagnosztizálnak cisztát, viszont kevesebb arányban fordul elő petefészekrák. Szóval ez a jobb variáció. Abba nem mentünk bele, hogy ezzel ilyenkor mit csinálnak, csak felhívta a figyelmemet erre az eshetőségre. Sajnálom hogy nálad ez bejött. Szorítok, hogy minden rendben legyen, és kérlek írd majd meg mi lett veled.

5788. jaja0904
2010. aug. 13. 18:48

Sziasztok lányok!

Látom már, igazi baráti társaság verődött össze. :)

Én januári műtött vagyok. Nekem a műtétem úgy sikerült, hogy a méhnyakból maradhatott benn igy kis darabka, ezért a menstruáció idején egy kevés csepegés jelentkezik. Voltam dokinál, hogy meg erősítsen, ez normális. AZ!

Utóbbi időben tompa hasi fájdalmaim voltak, nem görcsök, nem is örült fájdalom, de olyan fura volt.

Most kiderült, hogy a petefészken ciszta van! Mekkora öröm!

A kérdésem az lenne, hogy volt-e valakinek? És az ezzel kapcsolatos információját megosztaná velem?

5787. szofi99 (válaszként erre: 5784. - Saci-maci)
2010. aug. 13. 17:52

Szia !


Pihengéltem, tettem vettem csak, és nem volt semmihez sem nagy hangulatom. Ó most mütét után alakul ki nálam valami betegség tudat. Nem akarom !!

5786. Saci-maci (válaszként erre: 5785. - Pilike)
2010. aug. 13. 16:26

Dettó.

(lehet, hogy levettem az egykori bombázó ??? alakját és az lehet a baj? v. h nem fiú lettem?

(van egy Öcsém, hát ő az ATyaúristen! ) és legalább olyan önző, és senkivel sem törödő.


Na, de félre a sirámokat.

inkább jó hétvégét Neked, és a többi fórumtársnak is.

5785. pilike (válaszként erre: 5783. - Saci-maci)
2010. aug. 13. 13:51

Igazad van, én is azt szoktam mondani, nem ragaszkodni a negatív élményekhez, inkább gondoljunk a jóra.

Sajnálom, hogy Te is hasonlóan vagy anyuddal. A részemről nem gondolom, hogy megbántottam, hisz amióta sz eszemet tudom, kicsiny gyermekkorom óta ilyen velem. Max a létezéssemmel bánthattam meg. Majd megkérdem, hogy várták-e az érkezésem.

5784. Saci-maci (válaszként erre: 5777. - Szofi99)
2010. aug. 13. 11:06

Szia Szofi!


Pihenj egy kicsit többet, és biztosan elmúlik.

Még ha közel 4 hónapja műtöttek is, az nem jelenti azt, hogy már mindent bír az ember. A sok hajlongás tuti elfárasztott, na meg az ablakpucolás (székre v létrára fel, meg le) nyújtózkodás, stb. nyilván még egyszerre nem megy ennyi minden. (nemrég a szekrényekben ruhatár cserét tartottam, téliek el, nyáriak előbbre. Ilyenkor a cuccok egy részét- főleg a kedvenceket- meg is próbálom, mert tavaly óta sajnos híztam is, de főleg nagyobb lett a hasam cm-ben is. Így ami korábban jó volt, most lehet rám sem jön, vagy undorítóan mutatok benne. Még a felsőkkel nem is volt baj, de nadrág, rövid gatya, stb. Már d.e. 10-kor lógott a belem a sok hajolgatástól. :-(( Fájt a hasam , kőkemény volt a méhem, utána tüntem ám én is, hogy max ülőmunkát végezzek, vagy üldögéljek, hamár feküdni épp nem lehet! Pedig az esett volna jól csak igazán! Azonnal tudtam én is, hogy hol a határ, és mit bírok! (és vegyem komolyan, mert ha nem, akkor bizony hamar - tervezettnél hamarabb- lesz belőle műtét.

Szóval csak óvatosan, és ha a tested jelzi, hogy elég, higgy neki, mert megbosszulja, ha nem veszed komolyan. :-))

Amúgy, ha csak egy varratnál fáj, lehet, hogy azalatt van egy pici heg összenövés (szokott lenni hasi műtétnél, ez nem is gond) vagy pl belül a -belső varrat - kicsit szúr, vagy ilyesmi. Mindenesetre, ha még sokáig fáj, azért mondd meg a dokidnak.

Anyósom, még pár éve is említette, - 30-35 éve műtötték- hogy viszketett a hasa, és megvakargatva úgy érezte kiáll belőle valami.Azt hitte egy erősebb szőrszál, de meghúzva egy régi varrat -állitólag felszívódó- madzagja volt. Talán beágyazódott neki annak idején a bőrbe, és most találta meg a kiutat:-))

Vigyázz magadra, és ni csinálj többet, mint amit a szervezeted eltűr, és akkor minden rendben lesz, tuti.

Kellemes szép napot kívánok.

Szia

5783. Saci-maci (válaszként erre: 5773. - Pilike)
2010. aug. 13. 10:46

Szia!


Akkor nem csak az én Anyám ilyen, vagy lett ilyen.

Átérzem amiket leírtál, Én sem tudom, mikor-hol-mivel vívtam ki a közömbösségét, érzéketlenségét.

Nem emlékszem, hogy megbántottam volna, de ha mégis, és elárulná, akkor megbeszélhetnénk, hiszen tuticsak félreértés lehet. Amúgy valszeg nem bántottam meg mert nem tudok róla, és nem is mondja, meg beszélő viszonyban is vagyunk, meg hétvégenként találkozunk is!

Na mindegy!. Szerintem ne emésszük magunkat anyáink viselkedésén, mert attól sajnos jobb nem lesz, és még magunknak is csak ártunk a bosszankodással. Megvan nekünk a magunk baja, (Neked,Többiekenek is, nekem is )nélkülük is! Koncentáljunk a jó és pozitiv dolgokra, a gyógyulásra, meg hasonlók. Szerencsére a mási végletre, a maximális önzetlenségre és segítőkészségre, együttérzésre is van példa. Pl a műtét idején pozitiv energiákat küldő gyermek.

Szép napot, midnen jót, és kellemeset kívánok.

szia.

Saci-maci

2010. aug. 12. 18:41

Sziasztok Lányok !

Pillike: döbbenetes anyukád ,nem is értem az ilyent !:((

Szofika : nekem is olyan,mintha a köldök vonala fölött belűl izomlázam lenne,:((

5781. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 5780. - Szofi99)
2010. aug. 12. 13:21

Sokan vagyunk sokfélék.

Nekem például az a jó, ha van időm elgondolkodni dolgokon, ráhangolódni az elkövetkező eseményekre, kicsit hallgatni a csöndet, és találkozni a saját lelkemmel. Nagy összefüggésékre vagyok képes ilyenkor rájönni.

5780. szofi99 (válaszként erre: 5779. - Moncsina)
2010. aug. 12. 13:08

Szia !


Jobb, hogy most igy elfoglalod magad, nincs időd rágódni a dolgon. Majd meglátod hamar tulleszel, utnna pedig már együtt lábadozunk !!Puszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook