Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7561. szofi99 (válaszként erre: 7557. - Briszeisz)
2011. jan. 26. 20:30

Szia!


Milyen szert kaptál a dokitól? örülök, hogy jó az eredményed. :)

7560. briszeisz (válaszként erre: 7553. - Bbbogi)
2011. jan. 26. 20:28

Szia!

Szerintem is használhatsz.

üdv Bri

7559. briszeisz (válaszként erre: 7549. - Benita anyuka)
2011. jan. 26. 20:27

Szia Benita!

Hááááát.... ezekre az ember nem is talál szavakat.

Próbáld meg elfelejteni és csak előre nézni.

Tudom nagyon nehéz lehet Neked, de muszáj... a 3 szép gyerekedet fel kell nevelned és ehhez még nagyon sok erőre van szükséged.

A hasfájás pedig lehet hogy csak átmeneti, ne gondolj a legrosszabbra rögtön.

Fel a fejjel és jobbulást. Bri

7558. briszeisz (válaszként erre: 7552. - Jade10)
2011. jan. 26. 20:25

Szia Jade10!

Biztos, hogy nem csinálja meg a műtétet?

Én is véreztem mégis megcsinálták.

7557. briszeisz
2011. jan. 26. 20:23

Sziasztok!

Megvolt az első vizit a dokinál. Kaptam jó kis dörzsikélős petefészket. Most meg azon izgulhatok, hogy ennek a mellékhatásai közül melyiket kapom el?

De jó hírem is van, a szövettanom jó lett. :)))

Kisbeka, a rémálmaiddal nem vagy egyedül, éjjelente nekem is halálfélelmem van. Neked mikorra múlt el ?

7556. Rezeda63 (válaszként erre: 7553. - Bbbogi)
2011. jan. 26. 19:13

Szia Bogi!

Szerintem is használhatsz nyugodtan hüvelykúpot, és tablettát. Utána meg valami olyat ami a hüvely Ph értékét helyreállítja. Florangin hüvelykúp és társai. Én kúra szerűen egy-egy dobozzal időnként el szoktam használni belőle.

Üdv Rezeda

7555. Imisz (válaszként erre: 7553. - Bbbogi)
2011. jan. 26. 19:07

Bogi, sajnálom, hogy utolérnek a nyawaják. Szerintem használhatsz kupot nyugodtan.

Kell is, mert mi mástól múlna el?


Gyógyulj meg hamar!


Szimi

7554. Imisz (válaszként erre: 7552. - Jade10)
2011. jan. 26. 19:05

Jade!

Ha wan norcolutod bőwen, akkor szedd wégig, amíg a kórházba nem mész, és akkor nem fog megjönni. Wagy hagyd abba előbb, így előbb jön meg. Nálam az abbagahyástól számított 3. napon jött mindig meg.


Mikor kell bewonulnod?

7553. bbbogi
2011. jan. 26. 18:20

Sziasztok segítenétek?

Gombás fertőzésem van a méhemet kivették október

végén használhatok hüvelytablettát?

Előre is köszönöm!

7552. jade10
2011. jan. 26. 16:14

Sziasztok!

Ma elkezdtem a műtét előtti vizsgálatokat.

Egy bajom van csak, hogy a doki ma mondta, hogy menzesz alatt nincs műtét. Én pedig pont most fogok menzeszelni. Kaptam norcolutot arra , hogy jöjjön meg, és talán jövő péntekig elmúlik. Ha nem akkor ismét két hónap várakozás.

Ha előbb szólt volna akkor előbb kérek valami ciklus előrehozót és akkor nem lenne ilyen gondom.

Kérdés: használt valaki norcolutot? Ettől megjön?

Jobbulást mindenkinek!

7551. Imisz
2011. jan. 26. 13:31

Benita!

Ez borzasztó, ami weled történt. Akkor jól sejtettem, hogy walami a császár környékén történt..Biztos, hogy nehéz a gyerekekkel ilyenkor, de próbáld a nagyoknak -nem tudom hány éwesek- a koruknak megfelelően elmagyarázni, hogy még kíméletre szorulsz. Igazából a picit sem szabadna emelgetni az első 6 hétben, de tudom, hogy meg kell tenned. Engem azzal riogattak, hogy az elején egy pohár wizet sem! Na de azért azt felemeltem ám. Próbálj a jöwőre gondolni ha beugranak a képek. Most már minden rendben lesz, és hidd el ahogy haladsz az időben és látod, hogy nem lesz több wérzés megnyugszol te is. Egyébként én a mai napig érzem, hogy működnek a petefészkeim, és néha azt hiszem egy pillanatra, hogy menstruálni fogok. Aztán leesik, hogy én ugyan már soha! Ezt wiszont nagy áldásnak tartom! Utáltam magam olyankor! Te is keresd meg a rosszban a pozitíwumot és csak arra gondolj!


Kitartást és gyors gyógyulást!

Szimi

7550. kisbeka1 (válaszként erre: 7548. - Benita anyuka)
2011. jan. 26. 13:29

Elhiszem...

Nekem a műtét után volt halálfélelmem egy jó darabig.

Sajnos rosszindulatú elváltozás miatt kellett kivenni a méhemet.Aztán a műtét után nálam sem állt el a vérzés,másnap újra elaltattak,felnyitották,és egy vérömlenyt kellett eltávolítaniuk:-((((

NOV.16-án volt a műtétem,most már jól vagyok,sikerült feldolgoznom a történteket.

Szerencsére nekem végig volt segítségem,anyukám anyósom felváltva itt volt velem.

7549. Benita anyuka (válaszként erre: 7546. - Rezeda63)
2011. jan. 26. 12:40

Szia:O)

Hát meg jártam az biztos!Még az ellenségemnek sem kívánom!!Amin én keresztül mentem..lelkileg testileg!

Szeretném el felejteni ezt a sok rosszat amit a gyerekeim elevensége el is feledtet:O))

De az a baj,hogy vannak olyan dolgok mint pl:a szőnyegem a hálóban ahol minden tiszta vér volt..

Persze most már nem az mivel a férjem nem győzte ki sikálni mindenféle tisztítóval...

A wc....ahová akkor be mentem és csak úgy dőlt belőlem....tehát ezek a gondolatok,pillanatok szerintem még jó sokáig el fognak kísérni életem során!!

Nem akarok és nem is gondolok rá..de sajnos mindig be ugrik...valami mindig rá emlékeztet...

Nagyon rossz érzés...

Szóval te is hirtelen mozdultál?Bakker....

Vigyázz magadra te is!

Köszönöm:O)

7548. Benita anyuka (válaszként erre: 7545. - Kisbeka1)
2011. jan. 26. 12:32

Szia:o)

Bárcsak igazad lenne!!!Bízom benne,hogy ez van!!És hogy el múlik!

Inkább még szenvedek pár napot,csak biztosra tudnám,hogy ennyi a bajom!:O)

A férjem tegnap óta mondogatja,hogy menjünk a dokihoz..de én persze nem akarok...esküszöm,hogy már félek ha egy fehér köpenyes embert meg látok!!

Ha egy mód van rá nem akarok még menni a dokihoz...

2 hét múlva így is vissza kell mennem kontrollra:o( már a gondolat is meg rémít!!:o(

7547. Benita anyuka (válaszként erre: 7544. - Benimutti)
2011. jan. 26. 12:27

Szia!:o)

Nagyon sajnálom,hogy veled is meg történt...meg itt ezen a fórumon mindenkivel!!

Borzasztó,hogy nekünk nőknek mit át kell élni:o(

És,hogy egyáltalán a mai világban ilyen is létezik!!

Még nagyon fiatal vagy te is...Nagyon sajnálom!

Kívánom neked és itt mindenkinek,hogy minden jó legyen az életében!!!

7546. Rezeda63
2011. jan. 26. 11:53

Szia Benita!

Úgy olvasom megjártad a poklot rendesen! De ez után már hátha minden jobb lesz. Van három gyönyörű gyerkőcöd, és arra gondolj, nem lehet semmi baj. Ne gyötörd magad felesleges félelmekkel. Valóban előfordulhat, hogy egy hirtelen mozdulat következtében meghúzódhat és ezért fáj. Velem is történt olyan, hogy olyan 2-3 hetes műtöttt voltam és egy szombaton olyan energikusan ébredtem, teljesn jól és erősnek éreztem magam. No neki álltam takarítani egy kicsit. Mire befejeztem szinte remegtem a fáradtságtól, pedig csak porszívóztam meg feltöröltem egy kicsit. No ezt követően három napig az ágyból is képtelen voltam kikelni. Tehát annyira változó a jól lét.

üdv Rezeda

7545. kisbeka1 (válaszként erre: 7543. - Benita anyuka)
2011. jan. 26. 11:43

Szia Benita

Sajnálom,hogy ennyi rossz dolog történt veled,és kívánom,hogy mielőbb meggyógyulj.

Nagyon aranyos a kislányod!

Nekem bal oldalon volt érzékenyebb szurkált is mikor nevettem,tüsszentettem..stb

Azon az oldalon volt a vége a varratnak,ott jobban meghúzták,a doki szerint azért.

Lehet,hogy nálad is ez a helyzet.Azért ha nem múlik kérdezz rá.

7544. Benimutti (válaszként erre: 7543. - Benita anyuka)
2011. jan. 26. 11:08

Benita anyuka,

mélyen átérzem, amről irsz, ugyenez volt velem is. a legváratlanabb helyeken és időpontokban öntött el a vér.Mots hogy kivették a méhemet már minden rendben, és hidd el veled is igy lesz!!!a félelmekre az idő fog megoldást hozni, ahogy telik és látod, hogy nincs semmi baj, lassan megnyugszol te is. Örülj a a3 gyermekednek, velem ugy történt mindez, hogy 25 éves vagyok, és csak 1 gyerekem van.De hálás vagyok, hogy ő van nekem!!!!!!!!!!!!Mewglásd egyenesbe jössz Te is! szivemből kivánok minden jot!!!

7543. Benita anyuka (válaszként erre: 7538. - Imisz)
2011. jan. 26. 10:49

Szia:O)

Nem piros és nem is duzzadt...ezért nem tudom mi a fene lehet ez a szúrás...de az az érdekes,hogy nem az egész sebem szúr hanem csak a jobb oldalt a széle..és annak környéke..de ez érdekes mert amikor fekszem vagy ülök akkor nem érzem annyira...mintha enyhülne..

Történt velem a napokban,hogy éjjel a kiságyban aludt a babóca és fel jött neki a kaja..na most én ezt úgy reagáltam le,hogy úgy fel pattantam az ágyból mint még soha.!!!!

Erre is gondoltam,hogy akkor marhára meg húzódhatott ott valami??!!Nem tudom...

Ahogy írod,nagyon nehéz 3 gyerkőc mellett pihenni..

Sajnos a nagy szülők elég messze vannak több száz kilométerre:o(

Ezért a férjem aki nagyon segítőkész mindenben segít..csak hát ő is dolgozik...sokszor éjszaka..ilyenkor mindig a rossz jut eszembe...attól rettegek,hogy nehogy valami baj legyen...és itt vannak a gyerekek..áááá....szóval nagyon durva a helyzet mert kezdek pánik beteg lenni...pedig nem akarok!!!Amikor haza jöttem a kórházból le utaztak a szülők 1-1 hétre!

Egyik héten az én szüleim másik héten a férjem szülei voltak itt segíteni...

7542. Benita anyuka (válaszként erre: 7534. - Briszeisz)
2011. jan. 26. 10:40
Ja... és 5 órás műtétem volt...egy méhkaparásnak indult az egész...
7541. Benita anyuka (válaszként erre: 7536. - Szofi99)
2011. jan. 26. 10:39

Szia!Az biztos,hogy még nagyon friss az élmény...

Nem hittem volna hogy ez velem is megtörténhet...

Több babót nem szerettünk volna már...de hát akkor is...ez nagyon durva...

7540. Benita anyuka (válaszként erre: 7534. - Briszeisz)
2011. jan. 26. 10:37

Szia!:O)

Hát nagyon be vagyok tojva az tuti!!

Remélem csak az időt érzem.,..

Az történt,hogy 37 hétre szültem a kislányomat,de keservesen...mert majdnem el véreztem...

Ömlött belőlem a vér éjnek éjjelén..ki derült,hogy egy vérrög volt a méhlepényen!!!!

Ez mind semmi...meg császároztak,majd rá 2-3napra be lázasodtam,2cm hosszan szét nyílt a sebem!!!!

A köcsög dokimtól (bocsánat)kaptam egy trutyit ami állítólag össze húzza...

Ühüm!!!Valószínű!!Majd rá pár napra megint arra keltem,hogy ömlik a vér belőlem!!!!Megint mentő,be kórház....aztán meg történt a borzalom...

majdnem itt hagytam a családomat.

8 egység vért kaptam...nem szeretek róla beszélni...nagyon fel kavar..

Hát így ki kellett venni a méhemet...a petefészkem bent hagyták...

Szóval kétszer lettem ugyanott felvágva..

Ez sem volt véletlen,hogy így jártam....az orvos ismerőseink is azt mondták,hogy itt ezer százalék,hogy hiba csúszott be...

A fogadott dokim semmit nem vett észre...még azt sem,hogy a kislányomnak egy jó indulatú daganat volt a popsija környékén!!!!Őt is meg kellett műteni...2 hete,hogy itthon vagyunk mind a ketten!!Addig kórházban voltunk...Ő Pesten is volt a Semmelweis klinikán...ott műtötték!!!

De már minden rendben van vele...hogy velem renben van-e minden?????Ki tudja...rettegek mindennap!!...

7539. wicca
2011. jan. 26. 10:32
Sziasztok! Egy hete én is túlestem a műtéten (hasi változatban, már itthon vagyok. Igazából nagy fájdalmaim nincsenek, a varrat húzódik, de a bélmozgások elég kellemetlenek.
7538. Imisz (válaszként erre: 7533. - Benita anyuka)
2011. jan. 26. 08:52

Szia Benita anyu!

Nekem ugyan nincs hasi wágásom, de ha nem piros, duzzadt akkor nem lehet nagy baj. Nem lehet, hogy kicsit többet mozogtál, babáztál, emeltél? Még sokat kell/ene pihenned, amit tudom, pici baba mellett nehéz.

A sexet 6 hét után, lehetőleg a kontroll után el lehet kezdeni, először kíméletesen. De a doki ugyis mondja majd, miután megnézte, minden rendben gyógyult-e odabent.

Sajnálom, hogy ilyeneken kellett keresztülmenned! Miért kellett a műtét? És tényleg, a császárkor nem láttak semmit? Wagy akkor szúrtak el walamit?


Mielőbbi gyógyulást kíwánok, és pihenj a lehető legtöbbet!

Gyönyörűek a gyerekek, gratula!


Üdw: Szimi

7537. szofi99 (válaszként erre: 7523. - Briszeisz)
2011. jan. 26. 07:40

Szia !


Én egyáltalán nem kaptam véralvadásgátlót itthonra, csak a kórházban.


Persze természetesen már jelentkezhetnek a hormonhiány tünetei. Ez aztán minden formában előjöhet.. Ajánlom Nora Iglói Sylverese hormonterapeuta irásait olvasgatni, Kicsit más felfogás mint amit a mi orvosaink képviselnek. Olvass a hormonpótlásról mielőtt bármit is használnál....

7536. szofi99 (válaszként erre: 7533. - Benita anyuka)
2011. jan. 26. 07:35

Szia !


Szegény, nehéz dolgokon mentél keresztül... Miért kellett szülés után eltávolitani a méhed?? Petefészkek maradtak?


Ha nagyon fáj a hasad mutasd meg orvosnak, de változó lehet. Kitartást neked, ne keseredj el, még nagyon friss az "élmény "

7535. briszeisz (válaszként erre: 7532. - Benita anyuka)
2011. jan. 25. 21:56

Szia!

Olvass vissza sok mindenre találsz választ és megnyugvást.

Okos csajok vannak itt :)

7534. briszeisz (válaszként erre: 7533. - Benita anyuka)
2011. jan. 25. 21:55

Szia Benita !

Ne ess kétségbe, nekem ugyan még nem csinált ilyet, de olvass vissza, volt akinek hasogatott.

Lehetséges, hogy az időjárást érzed. Ne idegeskedj, minden rendben lesz.

Azért 1 hónap alatt elég durva, a császárnál nem látták hogy baj van? Mi történt?

Gratulálok a picikédhez, gyönyörű kisbaba.

hmmm a szexről még nem tudok semmit, még csak 12 napos vagyok és erről csak 6 hét után lehet "érdembem" tárgyalni :P csak reménykedem a legjobbakban.

üdv Bri

2011. jan. 25. 21:21

Rohadtul fáj a jobb oldalamnál a sebem és környéke.

Eddig nem volt semmi baj...bár most sincs remélem!!!

Érezni éreztem eddig is,hogy fájtam..de napról napra jobb volt!!

Aztán tegnap óta olyan nyilallások mennek végbe a jobb oldalamon,hogy húúúúú

A sebem nagyon szép!Állítólag:O)Férjem szokta minden fürdés után szárazra törölni!

Én ugyanis nem merem egyszerűen!!

Szóval most az időt érzem???Vagy be gyulladhatott????De nem látszik semmi...

Annyira aggódom....1 hónap alatt kétszer vágtak fel...először a kislányommal a császár miatt,másodszor mert ki vették a méhemet....

Borzasztó dolgokon mentem keresztül...kérlek segítsetek...ugye ez "természetes"Amit érzek???

A másik a szex:o)

Ti mikor kezdtétek el a párotokkal???

2011. jan. 25. 20:55

Sziasztok!

Én is csatlakoznék sajnos....

Segítsetek csajok...annyi kérdésem lenne....

4 hete lesz pénteken,hogy meg történt...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook