Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7681. Benita anyuka (válaszként erre: 7680. - Saci-maci)
2011. febr. 2. 14:36
:o))
7680. Saci-maci
2011. febr. 2. 14:23

Szia szuzo!

Igazad van, a pozitiv gondolatokkal könnyebbé tehetjük az életünket, és elősegíthetjük a gyógyulásunkat. És hogy valóban így legyen, ez mindegyőnk saját, jól felfogott érdeke.

Néha a gyógyulást hátráltatják bizonyos dolgok, pl egy családi influenza, de ettől még mi is gyógyulunk, csak néha kevésbé gyorsan, mint szeretnénk.:-) Azt hiszem, minden műtöttre igaz, hogy hétről-hétre, napról-napra könnyebek a dolgok és jobban érezzük magunkat,mindemellett - főleg a frissen és a nemrég műtöttek szembesülnek -mindenki- azzal,hogy bizony az első hetekben mik a nehézségek,vagy hogy minden egyes mozdulatért kőkeményen meg kell dolgozni. ... és hogy ezt megosztják másokkal??? Talán nem "csak önsajnálat". Akik most még szokják az új helyzetet, ők is meggyógyulnak, és néhány év múltán már nekik is kissé eltúlzottnak tűnhet, ha egy friss műtött napi küzdelmeiről, hátfájásáról stb. hallanak. Biztos vagyok benne,hogy az idő múlásával visszagondolva mi is már könnyeden fogjuk azt mondani, amit itt is már többen az elmúlt hónapokban, hogy nem sétagalopp ez az egész, de túl lehet élni, mint ahogy eddig még mindenki túlélte és meg is gyógyult.

(De magunk között szólva- és most tedd a szívedre a kezed- mikor Te szembesültél a problémával, hogy muszáj a műtét, Te nem féltél kicsit? Vagy az első hetekben-hónapokban nem voltak fájdalmaid,kisebb-nagyobb kellemetlenségeid, bosszúságaid, ha nem birtál felemelni valamit ami még csak nem is látszott nehéznek? ha nem tudtál úgy és annyit ténykedni, szaladni, mint korábban? biztosra veszem, hogy voltak nehézségek. Csak AZ akkor a TE problémád volt, a mostanság műtötteké meg most van, és az Övék, és fontos is nekik, nekünk.. De leküzdik Ők is,(én is) tuti! :-))

A magam részérőlpedig:

Szeretem ezt a fórumot, az ember mindennap rájön, hogy nincs egyedül, h ogy másnak is pont olyan tünetei-gondjai vannak, mint neki, ami természetes, ilyen műtét után szokásos, meg "belefér" mégis megijedünk tőle mikor magunkon észrevessszük. És mindig jól jön a nálunk "idősebbek" (= előbb műtöttek) megnyugtatása, hogy ezen bizony ők is túlestek.

Sokat lehet tanulni mások tapasztalataiból,vagy megosztani a sajátunkat, hogy abból mások merithessenek erőt, infót.


Kivánok kellemes napot, minden szépet-jót Neked is, és mindenkinek aki túlvan már rajta, és annak is aki még nincs, de sajnos sorstárs lesz.

Puszi

2011. febr. 2. 13:41

Elég szomorúan olvasom,hogy egy páran azt írják,hogy: ön sajnálat,siránkozás!!!???

Úristen!Ennyire nem kéne el ítélni és le szólni senkit!!Szerintem mindenki örüljön annak,akinek sikerült elég hamar túl tennie magát ezen a dolgon!

Nem azt mondom,hogy mindenki sajnáltassa magát éveken keresztül,de könyörgöm:Hála nem vagyunk egyformák!!

És azért nem semmi műtétek ezek amiken át mentünk!

Úgy érzem most magam mint az oviban:o))

Sajnos nekem is ehhez a fórumhoz kellett csatlakozzak gondolva majd hátha itt adok-kapok biztatást!!Mert lássuk be azért jól esik az embernek,ha azt írja itt valaki:Minden jó lesz!!Hidd el!!

Szerintem ez jobban esik az embernek mint amikor azt írják:Ne rinyálj!!!!Én sem tettem!!!!!

Csak más szavakkal öntve!Nem értem.....

7678. Neskee
2011. febr. 2. 13:15
Én is örülök egy ismételt pozitív gondolkodásnak. 5 hét után kezdtem el dolgozni, hasi műtétem volt a vágást már a kórházban a kötözésnél láttam. Az én testem, miért idegenkednék tőle! Nem hagytam el magam, igyekeztem gyógyulni, most múltam 3 hónapos műtött. Még táppénzen voltam mikor a konyhai mosogató dugulását megcsináltam, alul kibontottam a szifont.
7677. szuzo (válaszként erre: 7665. - Imisz)
2011. febr. 2. 12:17
Ez az lányok,örülök,hogy végre van aki pozitívan gondolkodik.Szoktam olvasni a hozzászólásokat és meg kell, hogy mondjam rengeteg siránkozást önsajnálatot olvasok.Lehet,hogy én vagyok más de akkoriban amikor én is szembesültem a sajátproblémámmal, hogy nincs más kiút csak a műtét egyáltalán nem azt éreztem, hogy én innéttől ne NŐ lennék.Sőt, siettem meggyógyulni, hogy újra dolgozhassak, és azóta is remekül érzem magam,és szuper a férjemmel is.Megszüntek a fájdalmaim,felszabadultabb lettem, mert szerintem kívülről senkinek nincs az arcára írva, hogy neki nincsen méhe, de uram bocsá'csak az lenne NŐ akinek mind ez meg van?? Mert szerintem NEM!!!!
7676. Saci-maci
2011. febr. 2. 12:11

Köszi LÁnyok a biztatás, vigaszokat,és a jeleket!


Jade10: Ne izgulj, szorítunk érted, remélem nem marad el a műtét, ha már igy rákészültél lelkileg. Aztán várunk majd vissza. Talán még időben vagyok... nekem jól jött egy ruhazsepi a műtét után kértem, vizezzék be, mert hányingerem volt, azzal törölgettem a nyakam, az ereket, hogy a hányinger elmúljon. Amikor nem volt melettem nővér sem, akkor a poharamból töltöttem rá vizet. Jó szolgálatot tett:-))


Benita Anyuka: lógó-löttyedt has??? Na ezzel sem vagy egyedül. Én sem bántam volna, ha kissé kisebbre veszik, de nem tették. :-(

Heg körüli duzzanat, zsibbadás természetes.

Nekem először műtét u. zsibbadt a bőr, érzéketlen volt. Aztán pár nap múlva érzővé vált, akkor meg oylan volt, mintha tűpárnára feküdtem volna.:-)) Aztán elmúlt. Majd másutt lett ilyen. aztán az is elmúlt. Godolom, ahogy a belső varratok -hegek is igazodnak-gyógyulnak azzal lehet kapcsolatban.

VAgy mit tudom én.


Vigyázzatok magatokra ,mindenkinek szép napot.

Saci

7675. Saci-maci (válaszként erre: 7662. - Imisz)
2011. febr. 2. 11:59

Szia Szimi!


Igen, igaz. Most már én is tudom, hogy ha a szervezet jelez- mert jelez!!- szót kell neki fogadni, mert aztán lesz nekünk ne mulass! Kicsit kibabráltam magammal, hogy akkor mikor kellett volna nem engedtem el mindent, és nem feküdtem le pihenni, de úgy kell nekem. Most még annyi a gond, hogy húzódik, fájdogál a hasam. és már nagyon unom. Na meg a köhögés-tüsszögétől hasizomlázam van, de már javul a köhécselés is, meg ezzel együtt a hasam is. Nem igazán birok még napi 6-8 órát ülni, de mit tehetek? _Irodista vagyok, már dolgozom, birni kell. (ez még csak nem is nehéz fizikai munka, ugyhogy nem sírok-rívok. Nyilván az sem lenne könnyebb a műtét után.)

Azért javulok ám, alakulok, csak már a türelmem van fogytán magammal szemben. :-)


Kellemes, szép napot Neked, és Mindenkinek.

Saci

7674. jade10 (válaszként erre: 7673. - Imisz)
2011. febr. 2. 11:01

Szia!

Köszönöm a jókívánságot és a tanácsokat, hogy mit vigyek. Valahogy nem fog az agyam:((

Már hasmenésem van napok óta gondolom az idegtől.

Jó lenne már túlesni rajt.

Szia!

7673. Imisz
2011. febr. 2. 10:33

Sziasztok!

Jade! Szorítok, hogy ne maradjon el a műtét, ha már muszáj, akkor minél előbb! Ne izgulj nagyon, nem lesz semmi baj! Alapcuccokon kívül szénsavmentes víz, szívószál, mosdószivacs, intím törlőkendő, wc ülőkére papír, betét pár db normál és tisztasági. Hirtelen ez ugrott be.

Várunk vissza ha hazaengedtek!


Üdv: Szimi

7672. briszeisz (válaszként erre: 7669. - Nino63)
2011. febr. 2. 09:53

Szia Nino63!

A hőhullámok engem is piszkálnak kb 10 napja.

Először csak azt gondoltam nagyon fűtünk. :P

A doki írt fel dörzsikés Divigélt, pár napja használom és remélem be is válik.

Ha már annyi mellékhatása van legalább használjon!

Majd beszámolok, hogy tényleg jó-e.

Te szedsz valamit?

üdv Bri

7671. briszeisz (válaszként erre: 7670. - Jade10)
2011. febr. 2. 09:49

Szia Jade10!

Ne izgulj minden rendben lesz, látod mi is már milyen jól vagyunk :)

Szorítok Neked és várunk vissza.

üdv Bri

7670. jade10
2011. febr. 2. 08:40

Sziasztok!

Elvileg holnap fekszem be, ha minden jól megy.

A norcolut mellett is vérzem így lehet, hogy haza fognak zavarni, mert vérzés közben nem műtenek meg. Ha most ugrik az időpont akkor csak két hónap múlva lesz megint hely.

Már két hete rémálmaim vannak. Gondolom az izgalom.

Most azon gondolkodom, hogy mit is kellene összepakolnom, de nem igazán fog az agyam.

Mindenkinek jobbulást kívánok.Ha túl leszek rajt akkor majd jelentkezem.

Drukkoljatok, hogy ne halasszák el.

Sziasztok!

7669. nino63
2011. febr. 1. 23:33

Kedves Saci-maci!koszonom jol vagyok,csak ezek a hohullamok gyotornek foleg ejjel.Meg kellett volna pihenges othon egy kicsit.Vigyaz magadra,jobbulast kivanok!Irtam privit!

Rezedanak igaza van,szedjetek sok vitamint;kopogjam le meg nem voltam meghulve,de a mutet ota sokfele vitamint szedtem.A C-vitamint minden nap szedem.

Mindenkinek miharabi gyogyulast kivanok!

7668. Rezeda63
2011. febr. 1. 19:23

Sziasztok Lányok!

Olyan aktívak voltatok, hogy alig győztem visszaolvasni:)

A végső következtetés amit javasolni tudok!!! Feltétlen pihenés, és semmi hősködés. Sokan beleestünk abba a hibába, hogy azt gondoltuk milyen jól érezzük magunkat. Igen! Addig amíg feküdni kell!

A másik a pozitív gondolkodás -bár utálom ezt a kifejezést, mert egy ma trendi baromságnak tartom) bocsi nem bántani akartam azokat akik írták, de abban igazuk van, hogy nem szabad hagyni hogy magával ragadjon a "gépszíj" Arra kell gondolni milyen pozitív hozadéka van ennek a műtétnek. Nekem egy évembe tellett mire erre tudtam gondolni, tehát nagyon megértem azokat akik el vannak keseredve. De azt is tudom, hogy az önsajnálat és a kesergés nem segít. Túl kell lépni rajta. Az epét is kiveszik ha beteg és nem jól működik.

Engem is hüvelyen át műtöttek, de 4 hetesen nem mertem volna hasizom gyakorlattal próbálkozni, sőt hat hét után is azt mondta az orvosom, hogy csak nagyon óvatosan, de ha lehet mellőzzem, mert ha a belső tartó szalagokat megerőltetem, megnyúlhatnak aminek a következménye hüvely előreesés és vizelettartási zavar lehet, amit csak újabb műtéttel lehet korrigálni.

Úgy hogy óvatosan!!!!!

Javulgassatok, pihengessetek, és főleg szedjetek sok vitamint.

Üdv Rezeda

7667. Benita anyuka (válaszként erre: 7666. - Benimutti)
2011. febr. 1. 18:37

Hát remélem,hogy természetes!!:o))

Nagyon félek!!:O)

Nem bírom el képzelni,hogy én most hasizom gyaksikat csináljak:O)Be is szarnék!!!Szerintem!

A hasamról nem nyilatkozom:o(((Olyan csúnya....

löttyedt bőr.....:o((

Éppen mondtam is a férjemnek,ha már kétszer vágtak,illett volna nekik el tüntetni egy kis plasztikával ezt a lötyi bőrt!!:oDD

7666. Benimutti (válaszként erre: 7664. - Benita anyuka)
2011. febr. 1. 18:28

szia Benita,


az természetes, nekem is van meg mindenkinek akinek hasi volt. nem tudom, mikor fog elmulni, nekem a mielőbbi lightoos hasizmozást javasolta a gyogytornász.ahogy átvágták az izmokat meglöttyedtek gondolom. baromi zavaró és nem tul esztétikus, de sztem vissza lehet pikkpakk erősiteni!Raktam fel képet magunkról, Benita!:-)

7665. Imisz (válaszként erre: 7663. - Klári1957)
2011. febr. 1. 17:19

Szia Klári!

Én a hüwelyi után 6 héttel woltam kontrollon. Igazad wan, sokkal könnyebb a hüwelyi műtét de akinek nem lehet így, azt is meg kell gyógyítani. Nekik sajnos a wágással is meg kell küzdeni, ami gondolom nem kellemes. Nem rég írta walaki, hogy neki laparoszkópiás műtétje wolt méhmegtartással. Az még könnyebb lehet. Bár lehet, hogy hülyén hangzik, én nem bánom, hogy nincs méhem. Főleg így, hogy a szöwettan szerint tele wolt apró, még nem tapintható miómákkal. Nekem nem nőtek nagyra, wiszont szaporodtak ezek szerint.

A sex-el semmi probléma, eszembe sem jutott egy percig sem, hogy ne érezzem magam nőnek! Sőt, párom annak örül, hogy nincsenek szünetek. Ez szerintem felfogás kérdése, nálam az is közrejátszhatott, hogy én akartam a műtétet és nem sokk-ként a dokitól kellett hallanom, hogy nincs más megoldás. A "bewarrt zsák" sem zawar, a lényegem (a hüwely) megmaradt!! Párom meg eddig sem a méhembe hatolt:))))

Örülök, hogy nem wagyok egyedül a pozitíw gondolkodással.

7664. Benita anyuka (válaszként erre: 7661. - Saci-maci)
2011. febr. 1. 15:38

Köszönöm!!:o)

És a duzzadt hasról,közvetlen a varrat felett mit tudsz mondani??Illetve a vénuszdombomnál is meg duzzadt egy kicsit!!:o((

A seb körül zsibbad...ez engem nagyon zavar...nem is tudom ott borotválni:o((

Írnál róla valamit??Ez is természetes..???

2011. febr. 1. 15:36

Sziasztok!

Valami pozitívumot is írjon már valaki (én):))

Ma voltam a dokinál 4 hetes kontroll, és minden ok, a varratokat belülről kikapdosta. Kérdezte nem potyogtak-e már maguktól? aztán megmutatta amit kivett. Mondtam nem, meg milyen szép masnikat kötött:)). És mindent lehet (biciklizni(??), tornázni, szexelni) Hozzátette persze, hogy óvatosan, fokozatosan. Szerintem ez a nagy különbség ha hüvelyi úton végzik ezt a hülye műtétet.

Amit még szeretnék írni: Soha, semelyikőtök ki ne ejtse a száján, rá se gondoljon, hogy bevarrt zsák!

Undorító, depresszív felfogás, mondhatnám úgyis, hogy fallista hülyeség, de akkor olyan kékharisnyás lenne. NEM, és NEM. Azért is teljes értékű nőnek kell tekinteni magatokra, mert azok is vagyunk. Amikor pl kivették valakinek a vakbelét, nem parázott, hogy hű most hiányos lettem....

Húgomnak megvolt minden, mégsem szülhetett, örökbe fogadott 3 gyereket, és ugyanolyan ANYA, mint bármelyikünk.

Szerintem mindannyian érezzük a határainkat (sajnos néha csak utólag), de bíztatok mindenkit csak jobb lesz napról napra, és fő az akarat, én igenis jól akarok lenni. puszillak benneteket Klári

7662. Imisz (válaszként erre: 7653. - Saci-maci)
2011. febr. 1. 15:34

Szia Saci!


Ugye ugye, hiába mondtuk mi itt többen, hogy első és legfontosabb a pihenés, kímélet! :)


Azért remélem már minden OK!


A towábbiakban is wigyázz magadra!

7661. Saci-maci (válaszként erre: 7660. - Benita anyuka)
2011. febr. 1. 15:07

Szia!

Ne aggódj, a szúrás még lesz is. Hol jobb, hol rosszabb. Időjárás, mocorgás, sok minden befolyásolja. De Te magad is írtad, hogy enyhült a fájalom! Na ugye!??!Gyógyul!!


(az előbb már irtam pár sort, erre nem elszállT???)

Az előbbiek: 1. a seb szárazra törlése, puha törcsivel, zuhanyzás után a hasat megemelve a hegnél a vizet felitatni, óvatosan törölni.

2. Megnézni!!! Már biztosan szép, bár az igazi különbséget akkor látnád, ha már a hazakerüléskor is megnézted volna. Próbáld meg, nem olyan szörnyű, hidd el.

3. szex kezdés: illik megvárni a 6 hetes kontrollt. addig a legkisebb behatolás is tilos, de szabad az ölelés-simogatás, egymás kényeztetése.Aztán controll után - ha az orvos mást nem mond- minden szabad. Először perze csak óvatosan!!!


A jövő hétig még sokat fogsz javulni, most van az az idő, amikor napról-napra, hirtelen lesz hol ez, hol az jobb. (nekem legalábbis az 5 hét volt ilyen, a többi lassabb gyógyulást mutatott. )A 6 hets kontroll pedig áll egy külsőleg végzett hastapogatás, és egy belső kukkolás (kacsával) vagy belsőleg ujjal való nőgyógy. vizsgálatból.

Szóval Semmi extra, ne izgulj. (és milyen boldogság kojönni, hogy minden oké, már nincs tovább semmi tilalom. stb.)

úgyhogy minden rendben lesz, nen félj.

Addig is pihenj sokat, vigyázz Magadra.

2011. febr. 1. 14:38

Húúú!!Hát jó sokan lettünk sajnos:o(

Nem győzlek olvasni titeket!

Nekem is még mindig nem múlt el a szúrás a varrat végén:O(Igaz,hogy enyhült a fájdalom de még mindig érzem!!Jövőhéten leszek 6 hetes...és vissza kell mennem kontrollra:o(

Már most remegek mi a tököm lesz...

7659. Saci-maci (válaszként erre: 7524. - Briszeisz)
2011. febr. 1. 14:31

Szia!

Biztosan úgy lesz! Minden rendben lesz, ne félj!

Előtte-utána kérdésről annyit: hogy műtét előtt már elég nagy volt a méhem, miómák miatt. Egyszer a szexben épp a csúcs jött, amikor egy hatalmasat belémnyillalt valami fájdalom, összekapta a görcs a méhem. (Orgazmusnak persze lőttek. ) Ezután már vagy nem is volt többet, vagy ha netán mégis, akkor csak pár másodpercig, és nem túl erősen. Most,műtét után megint van, és igaz, hogy régen a méh is akkor összhúzódott ritmikusan, most meg nem, de ez a lüktetés is érződik, most a hüvely falában. (és közben a görcs sem kapja össze a méhem!!!) ÚGyhogy: van oylan jó, sőt! Se mensi, se védekezési kényszer!!! Bármikor-bárhol, de persze nem bárkivel!! (Szigorúan csak a saját párommal.)

Mindenképp kellő óvatosság kell majd, félelem is lesz biztos, de túl lesztek rajta. Ha szükségesnek érzek - főként eleinte- használjatok valami sikosítót.Hamar eljön a "szabad a szex" ideje, már csak kicsit kell kibirni addig. és nem lesz baj, ne félj!

Kellemes napot: SAci

7658. Saci-maci (válaszként erre: 7637. - Benimutti)
2011. febr. 1. 14:15

Szia!

Örülök, hogy szuper volt a welnesezés. A nagyobb takarítást talán még nem kellett volna, meg a ki-be pakolást, ezzel kicsit árthattál magadnak.

A vizszerű folyásról azt gondolom, hogy rendben, hogy tisztulsz, és hgy talán most lenne a mensi időd, és azért érzed ezt a löketszerű folyást. (csak tipp. )

24-én irtad, hogy kell menni a 6 hetes kontrollra, és hogy félsz a szextől. Azóta látom már a kontroll megvolt, na meg gondolom a "próba" is. (Hétvégén, kettesben, sok-sok megvonás után, tilalmi idő lejárt,.) Tehát godnolom, már van saját tapasztalat is e téren, de amit én mondani tudok, hogy ne félj tőle. A párod nemigen fog változást érzékelni, és valószinűleg Te sem. Mindenképp fontos az óvatosság, és ha nem csúszol eléggé, mert nagyon félsz, használjatok sikosítót, és nem lesz gond. Fájni nem fájhat, max picit kellemetlen lehet, főként az első alkalmakkor, aztán belejöttök megint, mint kiskutya az ugatásba:-)) és minnnél jobb lesz, annál inkább elszállnak majd a félelmeid, és annaál inkább fogjátok élvezni a szabadságot.

(M és védkezés nélküli, szabad szexuális életet. )

Fel a fejjel, és minden jót.

szia

7657. d31966966c (válaszként erre: 7655. - Hjaniko)
2011. febr. 1. 13:52
Üdvözlök mindenkit. Én új sorstárs vagyok. 4 hete műtöttek , kivették a méhemet myoma miatt. A műtét utáni tüneteim szinte mindenben megegyeznek az itt felszólalókéval. Az én fő panaszom a derékfájás ami egyre rosszabb, pedig kímélem magam, bár itthon tevékenykedem szépen óvatosan. Kinek mit mondott az orvosa mikor mehet vissza dolgozni. Nekem nem mondta, csak annyit, hogy február második felében menjek kontrollra vissza.
7656. Saci-maci (válaszként erre: 7504. - Kittiszi)
2011. febr. 1. 13:48

Szia!

Ne keseredj el! Annyit feküdni, amennyit kellene iylenkor, bizony nem könnyű. A hajlott testtartástól, a hasizmod kimélete miatti hátizon terhelésből is adódhat a hátfájás. Eleinte nygyon rossz, de ahogy javul az általános állapotod javul ez is. Pihentetőbb lesz az alvás, és kevésbé fog fájni a hátad. Addig is ne keseredj el, gondolj arra, hogy ennek is vége lesz. A kispárnás alátámasztást én is alkalmaztam. Jó volt. :-) Napközben kicsit ülj inkább, ha nem szimpi a fekvés. Tegyél a hátad mögé párnát, félig feküdj-félig ülj. Így könnyebb elviselni a napokat. Aztán, mikor már egy két dolgot megtudsz otthon csinálni, akkor már gyorsabban elmegy a nappal, ha sokat mozgolódsz már kivánni fogod az ülést, pihenést, vagy a fekvést is. Addig is csak a szpére-jóra gondolj, és igen is vedd észre, amikor valamit javul az állapotod. Pl mikor már kissé ki birsz egyenesedni, vagy mikor már egy egész üveg vizet odébb birsz emelni, a korábbi egy pohárnyi helyett. Kis változások ezek, de hidd el, nagyon lehet örülni ezeknek is!! Csak nem mulaszd el ezeket is észrevenni.

Mikor már jobban ki birtam egyenesedni, mikor kikeltem az ágyból kissé megtudtam mozgatni a sajgó derekam-hátam. Pici kis derékkörzéssel. Aztán azt vettem észre,h ogy másnap jobb volt, és harmadnap mér majdnem egyenesen tartottam magam, és kevésbé fájt az éjszakai fekvés:-)

Tarts ki, és csak a pozitiv dolgokra koncentrálj, és elmúlik minden bajod, a sírhatnékod is.

Üdv.Saci

7655. hjaniko (válaszként erre: 7651. - Kittiszi)
2011. febr. 1. 13:37

Ne ülj sokáig a gépnél, az sem jó ám! Én párszor elfeledkeztem erről és fájt netezés után.

Arra pedig nagyon jól emlékszem, milyen volt köhögni-tüsszögni friss műtötten, azt sem tudtam, hogy fogjam a hasam:(

Vigyázz magadra, meglátod, hamarosan könnyebb lesz minden.

7654. Saci-maci (válaszként erre: 7652. - Benimutti)
2011. febr. 1. 13:22

Szia!

Igen, az aktivkodás feszegeti a saját határaidat.

Mindig csak annyit szabad csainálni, ami nem túlzás, ha mégis túlzásba esel, muszáj pihenni.!!!

Ezzel én is megjártam... Még ezt, még azt, jaj ez sürgős, majd utána pihenek, - persze azután sem- aztán túlzásba estem. volt amikor már úgy zuhantam be este az ágyba, és már a családnak azt mondtam, "nem érdekel!!!! már nem birom megcsinálni," és az ágyban a könnyeim potyogtak, hogy én barom, ennyit már nem lett volna szabad, és most hogy fáj, és Úristen, csak nehogy bajt okozzak magamnak. Nem játék ez sajnos, és a kedves családtagok képesek azt gondolni, hogy már jobban vagyunk szemmel láthatóan, akkor már mindent megbírunk csinálni, és nem értik, hogy elfáradunk még hamar, meg hogy az a pár kg miért is nehéz, és azt hiszik, "csak" a vágás a probléma, ami viszont szép, beforrt, csak azzal nem számolnak sem ők, sem mi, hogy attól még belül nem ilyen "tökéletes" minden, a belső varratok helye még sokáig sérülékeny, és nem jó, ha nagyon vagánykodunk, mert könnyen pl sérvet kaphatunk.

Azonban, ha nagyon fáj, meg egyre jobban, meg nem csak 1-1 rossz mozdulatra, időjárás változásra, vagy pl megfázás-tüsszögés miatti "hasizomlázra" gondolsz okként, akkor javaslom mutasd meg legalább a háziorvosnak, mert sosem lehet tudni, és ha valami pici gondnak is felmerül a gyanúja, akkor jobb a végére járni, és kikúrálni.

(most nekem is fáj, főleg a heg 2 végénél, de túlléptem a korlátaimat, + egy hete lázas is voltam, tüsszögök-és köhögök, ami nagyon megviseli, na meg az időjárás is, úgyhogy én is csak remélem, hogy csak ennyi a baj. Ráadásul már a 9. héten vagyok, és a családnak most azt mondani, hogy nem megy valami, hát azt hiszem hülyének néznének, mert hát már 6-7 hetesen ment.)

De azért remélem, hogy pár nap és jobb lesz újra.

Te is pihengess újra egy kicsit többet, és ha nem akar javulni, mars a dokihoz:-)

Vigyázz Magadra, és kis Benire is!

szia

7653. Saci-maci (válaszként erre: 7495. - Nino63)
2011. febr. 1. 13:02

Szia Nino63!


Bocs, kissé lemaradtam... Már vagy 2 hete nem jártam itt...


Mostmár 9. héten vagyok.

4. héten már türelmetlen voltam, hogy mikor leszek már jól. 5. héten hirtelen javulás állt be. Előtte hetente volt jobb és jobb, 5. héten pedig napról-napra. 6.-on megint volt egy kis rosszabbodás. (időjárás???)

6 hetes kontrollon minden oké volt, és a tilalmak alól is felmentettek. Így már a szexen is túlvagyunk. Nagyon féltem az elsőtől, de minden rendben volt, nem voltam "rövid" sem, pedig a méhnyakat is kevették. Azonban a kb 6-ik alkalommal kissé bevéreztem. Jól megijedtem, de csak 1-2 csepp lett, és pár óra múlva már nyoma sem volt. Biztosan kissé hevesebbek voltunk. :-)

TEhát illő még óvatosnak lenni!!

7. hét után mehettem dolgozni, - mert előtte még nem tudtam sokat ülni, mert nyomtam a hasam-

de addigra megint (már a 4.-en is volt)elkapott a tüsszögés-orrfújás, aztán a köhögés. Most már jobb, de már elegem van magamból, hogy ennyit betegeskedem, mikor kb 5 évente 1x szoktam megfázni, stb. ÚGyhogy jelenleg a hasam fájogat rendesen a sok köhögés stb-től. Közben a családtagok is hasonlóan voltak, úgyhogy kijutott az orvoshoz járkálásból rendesen.A hasam a hegvégeknél fáj, meg a bőr is itt-ott érzékeny. Neked is volt ilyen? És nálad a bevérzés azóta nem fordult elő többet?

A megfázások rosszkor jöttek nekem, mert amúgy is azt hiszem mindig többet csináltam,mint szabad lett volna, és nem csak az orvos utasításait nem tartottam be eléggé- a pihenésre-emelésre vonatkozóan, - de a saját testem korlátait is feszegettem, és túl léptem a határokat. Így nem is csodálkozzak, ha még nem vgyok tuti jól, és hát közben a megfázások is hátráltatták a gyógyulást szerintem. Látom már mások hasizomgyakorlatot akarnak csinálni. (Nekem még eszemben sincs!!!) A tanulság: betartani az előirásokat, és FŐKÉNT a saját fizikai teljesítőképességünket nem túllépni, ha a szerezet azt mondja elég, akkor muszáj a pihenés, mert különben lassabb a gyógyulás... de most már mesélj TE is, TE hogy vagy? Hogyan alakultál az elmúlt hetekben?

Szia

7652. Benimutti
2011. febr. 1. 12:49
szioasztok. mostmár tényleg nagyon kétségbe vagyok esve. múlt hét szerda óta fáj a hasam, egyre rosszabb, teljesen bepánikolok lassan. fájd. csillapitot nem akarok bevenni, mert lassan 7 hetes leszek, és nekem nem is fájt a hasam csak a műtét után pár napot. mit csináljak? veletek is volt ilyen amikor elkezdtetek aktivkodni? főleg ülni és hajolni rossz, de folymatosan fáj.kérlek irjatok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook