Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 25. 21:21

Rohadtul fáj a jobb oldalamnál a sebem és környéke.

Eddig nem volt semmi baj...bár most sincs remélem!!!

Érezni éreztem eddig is,hogy fájtam..de napról napra jobb volt!!

Aztán tegnap óta olyan nyilallások mennek végbe a jobb oldalamon,hogy húúúúú

A sebem nagyon szép!Állítólag:O)Férjem szokta minden fürdés után szárazra törölni!

Én ugyanis nem merem egyszerűen!!

Szóval most az időt érzem???Vagy be gyulladhatott????De nem látszik semmi...

Annyira aggódom....1 hónap alatt kétszer vágtak fel...először a kislányommal a császár miatt,másodszor mert ki vették a méhemet....

Borzasztó dolgokon mentem keresztül...kérlek segítsetek...ugye ez "természetes"Amit érzek???

A másik a szex:o)

Ti mikor kezdtétek el a párotokkal???

2011. jan. 25. 20:55

Sziasztok!

Én is csatlakoznék sajnos....

Segítsetek csajok...annyi kérdésem lenne....

4 hete lesz pénteken,hogy meg történt...

7531. briszeisz (válaszként erre: 7530. - Benimutti)
2011. jan. 25. 18:25

Szia!

Örülök a jó hírnek :)

Érezzétek jól magatokat és felejts el a rosszat, ami történt.

7530. Benimutti
2011. jan. 25. 17:06

Sziasztok!


na tul vagyok a 6 hetes kontrollon, a kacsa kicsit kellemetlen volt, e amugy nem volt vészes. engedélyt kaptam, hogy mehessek wellnes hétvégézni a hétvégém, mert megnézte és a belső seb is begyógyult már. Szóval elmegyünk, mert ezzel ( mi csak nagyon ritkán engedhetjük ezt meg) lezárjuk az elmult másfél év szörnyűségeit, és elinditjuk az ujat, a jot. én ma rákérdeztem a tornára, azt mondta a doki, hogy érzéssel de a hasizmozást is el lehet kezdeni!szerintem előbb úszkálok, lubickolok majd a hétvégén, aztán jövő héttől egy kis lightos tornát is megpróbálok. mindenkinek szép estét!!!

7529. kisbeka1
2011. jan. 25. 12:47

köszi

Nekem is mondta a doki a 4 hetes kontrollon,hogy elkezdhetem a hasizom erősítést.

Persze akkor még semmi kedvem nem volt tornázgatni.

Örültem hogy a házimunkát meg tudtam csinálni.

Most már jólesne,csak ártani nem akarok vele.

7528. briszeisz (válaszként erre: 7526. - Kisbeka1)
2011. jan. 25. 12:16

Szia Kisbeka!

Nekem az altató orvosom mesélte, hogy ő már a 4.héten elkezdett felüléseket csinálni. Persze gondolom csak módjával. Óvatosan próbálgasd azért.

7527. kisbeka1
2011. jan. 25. 11:30
?
7526. kisbeka1
2011. jan. 25. 11:30

Sziasztok

Már 10 hetes vagyok.

Szeretnék kicsit tornázgatni.Tudja valaki,hogy mit lehet,és mit ajánlatos inkább kihagyni.

7525. kisbeka1 (válaszként erre: 7518. - Briszeisz)
2011. jan. 25. 11:27

Biztos mindenki másképp éli meg,nekem semmi változás nincs szex téren.

Már az első alkalommal is ugyanolyan volt,mint régen.:-)))

7524. briszeisz (válaszként erre: 7522. - Imisz)
2011. jan. 25. 11:22

Szia Szimi!

Remélem, én is kivétel leszek:) a puding próbája az evés, de addig még sok idő van.

7523. briszeisz (válaszként erre: 7521. - Rezeda63)
2011. jan. 25. 11:07

Na, nekem super dokim van-volt.

A véralvadásgátlót egyszerűen "elfelejtette" felírni, de még a zárójelentésen sem szerepelt. A férjem fél napig rohangált utána, mivel a háziorvosom azt mondta hogy na hagyja magát lerázni, arra nekem életbevágóan szükségem van. Végül az osztályvezető főorvoshoz fordult, aki azonnal kiírt 20 db szurit, mert végülis ha valami történt volna velem, azaz ő felelőssége is. Így is kimaradt 1 nap az adagolásából.

Azt hiszem holnap lesz néhány keresetlen szavam a dokihoz. Mi lett volna akkor, ha még pénzt sem kap????!!!!

A klimaxra pedig azért gondolok, mert nekem mindent eltávolítottak, a méhet, a petefészkeket, de még a méhnyakat is.

7522. Imisz
2011. jan. 25. 10:33

Sziasztok!

Briszeisz, ém lehet, hogy kiwéttel wagyok ugyanis semmi tünetem nincs. A sex nekem maradt ugyan olyan jó mint régen, és miután a petefészkek maradtak egyéb hormonális tünetem sincs. Sem klímaxos sem pszichés. Magyarán tényleg csak az előnyét élwezem mindenféle hátrányok nélkül. Ugyhogy tényleg egyén függő is a dolog. Én ugyanis szerettem wolna már a műtétet, nálam a doki halogatta, de annyi bajom wolt, hogy én agyilag, lelkileg tudtam, csak ez szünteti meg a problémáimat, miután előtte semmi gyógyszer, kézrátét, wuduzás nem segített. :)

7521. Rezeda63 (válaszként erre: 7520. - Briszeisz)
2011. jan. 25. 09:38

Szia!

A véralvadásgátlót műtét után nekem egy hónapig kellett szúrni. De voltak itt olyanok is akiknek néhány nap és egy-két hét volt az idő. Az, hogy ez mitől fűgg erre nem tudtunk rájönni, szerintem orvosa válogatja.

Nem emlékszem petefészkekkel hogy állsz, maradt, vagy az is ment, de ha csak az egyiket eltávolították előfordulhatnak változókori tünetek. Nekem megmaradt mindkettő, így Én semmiféle hormonpótlást nem kaptam. Akinek eltávolították, és elment a nőgyógyászához annak írtak fel tüneteket enyhítő kombinált gyógyszereket legtöbbször a lívial nevezetűt.

Nekem műtét után a hormonális egyensúlyom teljesen felbomlott, de nem klímaxos, hanem pszichés panaszok formájában nyilvánult meg. Teljesen szétcsúsztam. A másik megnyilvánulási forma a mellfeszülés volt. Az orvosom elküldött mammográfiás vizsgálatra, prolaktin hormon vizsgálatra és pajzsmirigy hormon vizsgálatra. Hál' Istennek negatívak voltak a leletek, de azóta már ezek a tüneteim is megszüntek. Ezek a tünetek azért vannak, mert a hypofízis (agyalapi mirígy) egy idő után elkezdi "keresni" a méhet. Mivel nem találja így ez a hiány kinél így, kinél úgy nyilvánul meg, de valamilyen szokatlan tünetet produkál. Én például sosem voltam pszichésen labilis, mégis itt ütött ki.

Üdv Rezeda

7520. briszeisz (válaszként erre: 7519. - Rezeda63)
2011. jan. 25. 09:27

Köszi a válasz Eda :)

Nem túl bíztató, de valahogy majdcsak megoldjuk.

Másik problémám: néhány napja éjszakánként rettenetesen izzadok. Elképzelhető, hogy máris jelentkezik a klimax? Ti mit kaptatok hormonpótlásként? Tablettát, tapaszt, esetleg bedörzsölős izékét? Melyik a jobb?

A műtét után kellett-e adni a véralvadásgátlót?

7519. Rezeda63 (válaszként erre: 7518. - Briszeisz)
2011. jan. 25. 09:14

Szia Briszeisz!

Szerintem ez mindenkinél másképp realizálódik. Az orgazmus egy részét a ritmikusan összehúzódó méh adja. No már most a méh eltávolítás után ez nincs. Lehet ez az érzés némelyeknél erősebb, másoknál gyengébb. Nálam határozottan érzékelhető volt. No ez az érzés hiányzott hosszú ideig. Jó volt, meg volt a vége, de az az érzés hiányzott, és számomra az kevésbé élvezetessé tette az együttléteket. Jó volt, de nem volt az a robbanás szerű vég. Mára már megszoktam a hiányát, és azt is ami maradt az orgazmusból. Nem mondom, hogy ez törvényszerű, de Én így éltem meg.

Üdv Rezeda

7518. briszeisz (válaszként erre: 7514. - Rezeda63)
2011. jan. 24. 21:03

Hogy is van ez konkrétan?

Én azt hallottam, hogy szinte semmi változás nincs az örömérzetben.

7517. hanna29
2011. jan. 24. 19:03

Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a biztató szavakat aranyosak vagytok. Na megyek mert fürdetnem kell.

7516. Imisz
2011. jan. 24. 18:33

Sziasztok!

(előrebocsájtom, csak W betűm wan)


Rozsa!

Én nem találtam anno másik topikot, illetwe ahogy ezt megtaláltam, itt is ragadtam. Miért kellene egyébként kiwenni a méhed? Mert ha mióma miatt, akkor keress a net-en rá a "mióma embolizáció"-ra, wagy a "women's care" szócikkre.

Én legalábbis ezeket találtam még a műtét előtt.


Hanna!

Ez tényleg durwa. Azóta sem mondta senki, hogy miért wették ki? Én azért nem hagynám annyiban!

De kérdésedre igazán így nem is tudok mit mondani, mert nekem Rezedáwal ellentétben rengeteg problémám wolt a miómáwal, így megwáltás wolt a műtét, nem is wiselt meg lelkileg. Kíwánom, hogy ha segítséggel is, de minél előbb legyél túl a lelki megrázkódtatáson. Wígasztaljon a babád, hogy ő legalább wan!


Benimutti! Ne izgulj nagyon, mert akkor nem tudsz ellazulni. Csak lassan, ügyesen és meglátod újra belejössz a dolgokba. Ha úgy érzed wegyél síkosító krémet, könnyebb lesz.


Puszi mindenkinek! Szimi

7515. Rezeda63 (válaszként erre: 7512. - Benimutti)
2011. jan. 24. 15:52

Szia Benimutti!

Próbáld meg nem stresszelni magad a fájdalom miatt. Az, hogy 4 hetesen fájt az ultrahang, még nem jelenti azt, hogy 6 hét után fájni fog az együtt lét. Az első nem biztos, hogy tuti lesz:)))), de fájnia nem szabad.

Üdv Rezeda

7514. Rezeda63 (válaszként erre: 7511. - Hanna29)
2011. jan. 24. 15:45

Szia Hanna!

Hát ez elég durva, főleg ha meg sem magyarázták MIÉRT??

Próbálj meg arra gondolni, hogy van egy szép kisgyereked, és úgy látszik a sors ennyit adott. Örülni kell neki. A nőiességedből meg nem von le semmit, hogy menstruálsz e vagy sem. Nincs ráírva az emberre. A szex más mint amikor méhe van az embernek, de attól még lehet jó, csak rá kell jönni a módjára:) Nekem sokáig hiányzott szex közben is, de mára már megszoktam a más érzést. Olyan ez mint a protézis. Nem a tied, de egy idő után megszokod és ugyan úgy használod mint ha a tied volna. Ahhoz hogy egy nő szép, csinos, és kívánatos semmi köze a méhnek.

Üdv Rezeda

7513. kisbeka1 (válaszként erre: 7512. - Benimutti)
2011. jan. 24. 13:47

Teljesen normális,én is féltem tőle.

Kellemesen csalódtam,minden rendben ment.:-)))

7512. Benimutti
2011. jan. 24. 13:38

sziasztok, hogy s mint?

Hát, kiderült hogy a sok pisi nekem sem felfázás volt, és feleslegesen szedették az antibiotikumot. a vesetáji fájdalom ugyanigy megmaradt, össze vissza vizsgáltak, vesét,tüdőt, de hát majd beszakad az oldalam, megőrülök. most azt mondták a sok oldalt könyöklős fekvéstől, meg hogy rossz az ágyunk, és kis gyulladás felléphetett a bordaközi izmoknál a sok rossz fekvéstől. Áll pár hét alatt fog elmulni, anyám!

Holnap 6 hetes kontroll, izgulok. nekem hasi műtétem volt, de 4 hetesen nagyon fájt a hüvelyi uh. pedig mindent rendben talűltak. remélem holnap már jobb lkesz, a párom már nagyon türelmetlen, de én rettegek az 1. szextől. mi a betegségem miatt a műtét előtt sem tudtunk együtt lenni már hónapokig, ugyhogy kivan szegény, de én gondolni sem tudok rá, félek nagyon. előtte mindig nagyon fájt és vérzett, most elvileg már "vége" a betegségemnek, de akkor is ugy félek. ez normális? azt hiszem el kellene mennem pszichológushoz nekem is...

7511. hanna29
2011. jan. 24. 13:27

Szia Rezeda63!

Nagyon köszönöm, hogy elmondtad, hogy te hogyan jutottál túl rajta. Csak én erre nem tudtam felkészülni, mivel szülés közben döntötték el(úgyhogy császármetszés közben elaltattak a tudtom nélkül)hogy kiveszik a méhemet és az egyik petefészkemet. És még csak 29 éves vagyok. És soha nem fogok menstruálni, és soha többet nem szülhetek...........

És igazából választ nem kaptam a miértekre.

7510. rozsa3
2011. jan. 24. 11:20

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Gondolom van olyan topik is akik méheltávolítás előtt állnak, és nem biztosak abban, hogy ez a legjobb megoldás a problémájukra.

Belinkelnétek az elérhetőséget?

Köszönöm.

7509. Rezeda63 (válaszként erre: 7508. - Hanna29)
2011. jan. 24. 11:16

Szia Hanna!

Én speciel pszichológushoz kerültem, mert e műtéti sressz, aműtét utáni lázas állapot okozta feszültség, a hormonális összeborulás egy általam nem kopenzálható szorongássá fajult. Oly annyira, hogy még az utcára sem volt kedvem kimenni, nem kötött le semmi, és olyan gyomoridegem volt, hogy naponta fogytam egy kilót.

Ráadásul Én nagyon negatívan éltem meg a műtétet, mert Nekem a mióma semmi gondot nem okozott, "csak" túl gyorsan nőtt, és nem akartam, azt, hogy hasi műtét legyen, ha hüvelyivel is megúszhatom. Ezért döntöttem a műtét mellett. Tehát semmi olyan érzés nem volt bennem, hogy megszabadultam valami rossztól, sőt a veszteség érzése uralta a lekivilágomat. Nehéz ezt elmondani mit érez az ember, csak azt tudom, hogy iszonyú nehéz volt túllépnem rajta, és egyedül nem bizrtos, hogy sikerült volna. Egyébként a pszichológusom azt mondta, hogy az ilyen műtétek után nagy arányban fordul elő szorongásos, depresszív állapot.

Ennek már majdnem egy éve. Most már jól vagyok, és nem is gondolok a műtétre, de azért a szervezetem időnként emlékeztet rá, ha esetleg túlhajtom magam. Fizikailag úgy érzem a hegyet elhúznám, el is bírom, de utána tudatosítja a szervezetem, hogy hátrébb az agarakkal:)))))

Üdv Rezeda

7508. hanna29
2011. jan. 24. 10:04

Sziasztok!

Most írok először, és igazából csak annyi kérdésem lenne, hogy lelkileg ezt hogyan élitek meg vagy inkább túl? Nekem ebbe segítsetek.Nem érzem magamat teljes értékű nőnek.

7507. kisbeka1 (válaszként erre: 7504. - Kittiszi)
2011. jan. 23. 22:29

Szia.Szenvedtem én is az első hetekben.Ráadásul a kislányom mellettem aludt,és ő szeret hozzám bújni,az ágyból kitúrni. Már fél seggel az ágy mellett kuporogtam,forgolódni alig tudtam,szóval szörnyű volt.

Hidd el,tényleg minden nap kicsit jobb lesz.

Pihenj,aludj egyet délutánonként is,vagy amikor elálmosodsz.

Este Jó meleg vízben letusoltam,aztán magamra vettem egy csomó ruhát,hogy átmelegedjek,elmúljon a hidegrázás.

Próbálj kicsit megnyugodni,és fel a fejjel.Pár hét,és már csak a vágás emlékeztet a műtétre.

7506. briszeisz (válaszként erre: 7504. - Kittiszi)
2011. jan. 23. 20:01

Szia Kittiszi!

Szerintem sokan voltunk, illetve vagyunk így, mint Te.

A sok fekvéstől a hátam nekem is majd beszakad, de ha már nagyon nem bírom kikönyörgök egy kis masszázst. A kisfiam is remekül el tudja simogatni és nagyon jól esik.

A sok fekvés általában az ilyen örök izgeréket viseli meg, de kicsit még bírd ki. Legalább a 3. hétig lustálkodj amennyit csak tudsz, nehogy később megbosszulja magát.

Kitartás üdv Bri

7505. Rezeda63 (válaszként erre: 7504. - Kittiszi)
2011. jan. 23. 18:02

Szia Kittiszi!

Ha vigasztal, bizony Mi is voltunk így, Én mondjuk nem a fájdalomtól, hanem azért mert bármilyen beteg vagyok nem bírok feküdni.

Kicsi türelem és hidd el jobb lesz. Ne hagyd, hogy a rossz kedv és az elkeseredés eluralkodjon rajtad.

Sajnos velem ez történt, és azért viselt meg lelkileg a műtét jobban mint fizikailag. A férjem nem értette, hogy mi van velem, amikor semmim nem fájt, szépen gyógyultam, mégis szenvedett a lelkem.

Mondjuk Nekem hüvelyi műtétem volt, nem volt hasi vágásom, de a lányok ugyan azt mondták, hogy minden nappal könnyebb egy kicsit. Sétálgass amennyit könnyen bírsz, de ne erőltesd. Inkább naponta többször, mint egyszerre sokat. Nézd a tv-t vagy olvass ülve ha az jobb. Én akkor szoktam rá a számítógépezésre, azóta függő vagyok. Előtte csak munkához használtam.

A hidegrázás, meg tuti, hogy a gyengeség jele, ha lázad nincs. Nekem a derekam akart lefagyni néhány hónapig. Mindenkinél más, de az közös, hogy ez után már csak jobb lesz, még ha lassan is.

Kitartást és jó éjszakát!

Eda

7504. kittiszi (válaszként erre: 7496. - Rezeda63)
2011. jan. 23. 17:48
Szia örülök hogy van ez a fórum sokat segít nekem ma pocsékul vagyok fáj mindenem a hátam majd beszakad a hasamról nem is beszélve nem vagyok kényes de ez a mai nap kegyetlen velem nem jó sem feküdni sem ülni a hidegrázás még megvan keveset alszok az igaz de mert öt percenként forgolódok sehogy nem kényelmes már kispárnával tömöm a hasam alját hogy tartsa de ideig óráig segít csak rossz napom van ma sírás kerülget ha holnap is így leszek megőrülök mit tegyek hogy a napjaim jobbak és ne rosszabbak legyenek megint este van feküdni már szenvedés ti nem voltatok így?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook