Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7474. kittiszi
2011. jan. 20. 16:25
Sziasztok megérkeztem végre tegnap jöttem haza pocsék volt de már könnyebb egy kicsit nagyon féltem ettől a műtéttől de túléltem az altatás nagyon megviselt egész nap hánytam ez a sebemnek nem volt jó már véreset hánytam mire adtak valami ütőset így a második napot végig aludtam utána már jobb lett most hogy itthon vagyok már kényelmesebb de még itt ülni nehéz a gép előtt de írok mert megígértem majd megpróbálok mindent leírni csak egy kicsit regenerálódnom kell még de jó hogy itt voltatok velem ez erőt adott nekem és más hozzám hasonló nőnek ki lehet bírni most már tudom jelentkezem majd sziasztok.
7473. Imisz (válaszként erre: 7472. - Ggica63)
2011. jan. 19. 13:11

Szia!

Majd belerázódsz, visszaszoksz. Csak ügyesen!

7472. Ggica63 (válaszként erre: 7470. - Szofi99)
2011. jan. 19. 10:40

Sziasztok!

Ma dolgozom először, elég furcsa annyi kiesés után..

7471. 997ad9d84c (válaszként erre: 7453. - Kittiszi)
2011. jan. 19. 08:59
Sziasztok! Kittiszi! Bízom benne, minden rendben lezajlott. Kívánok mielőbbi gyógyulást, jó egészséget!
7470. szofi99
2011. jan. 19. 08:49

Sziasztok!


Hogy vagytok, meséljetek !:):)

7469. kisbeka1 (válaszként erre: 7468. - Benimutti)
2011. jan. 17. 11:09

szegénykém!sajnálom,hogy ennyi minden összejött.

Szerintem,ha utána rögtön nem véreztél,akkor már nem is fogsz.

gyógyulgass,puszi

7468. Benimutti (válaszként erre: 7467. - Rezeda63)
2011. jan. 16. 17:20
maradtak. ma voltam amugy kontrollon, mert elképesztően fáj a derekam. hüvelyi uh-t csináltak és kézi pocak meg seb vizsgálatot, de igy nőgyogyászatilag mindent rendben találtak. nagyon fájt a hüvelyi uh. már csak azt remélem, hogy vérezni nem kezdek el tőle, hogy igy idő elött volt 4 hetesen...
7467. Rezeda63 (válaszként erre: 7466. - Benimutti)
2011. jan. 16. 08:07

Szia!

Utána megnéztem.......... Nem tudom a petefészkeid maradtak e?????

Puszi Eda

7466. Benimutti
2011. jan. 15. 20:42
koszi a válaszokat, bevettem az antibigyot.remélem, ettöl hamarosan jobb lesz.most nagyon fáj:_(még csak 25 vagyok,Rezeda:_)
7465. 997ad9d84c (válaszként erre: 7462. - Benimutti)
2011. jan. 15. 19:47
Sziasztok! Benimutti! '97-ben, a műtét után iszonyú gyulladásom lett. Nálam a katéter okozta, mindere, ami sil... allergiás vagyok. (Még a fogászati harapó anyagra is!) Lehet nálad is valami allergia a háttérben. A derékfájást és sűrű vizelést okozhatja a méhszalagok hiánya is. Mielőbbi gyógyulást kívánok!
7464. Rezeda63 (válaszként erre: 7462. - Benimutti)
2011. jan. 15. 19:10

Szia Benimutti!

Nekem nem a műtét után volt ilyen problémám, hanem a műtét előtt évekkel. Azt írod Te is, hogy már 15-ször szedtél antibiotikumot. Akkor mindíg hólyaghurutod, vagy vizelési problémád volt? Én évekig kínlódtam vele. Bejártam mindenhol, vizelettenyésztés, urológus, hólyagtükrözés, két hetente antibiotikum, havonta nőgyógyász, mire a többedik nőgyógyász elmondta, hogy ez a probléma a változókor bevezető tünete. A csökkent ösztrogén szint miatt sorvadnak a hugyutak és nemi szervek nyálkahártyái, megváltozik a hüvely PH értéke és ezért elszaporodnak az egyébként is ott lévő baktériumok. Egyszerű hüvely kenetet és PH-t nézett. Felírta a Lívial nevű gyógyszert és elmúlt. A műtét után nem kezdtem el újra szedni a Lívialt, de 'hála' nem újult ki. Viszont kúraszerűen hüvely kúpokat használok, ezt az orvos is javasolta. Egyszerű savasító hüvelykúpokat.

Nem néztem Te hány éves vagy és lehet e számítani már Nálad a változókorra? Nálam ezek a tünetek 4o éves korom körül kezdődtek.


Viszont még a vesekő is okozhat ilyen gyakori gyulladásos dolgot.

Üdv Rezeda

7463. Imisz (válaszként erre: 7462. - Benimutti)
2011. jan. 15. 18:57

Na, írtam egy csomót és elszállt!! A fenébe!

Szóval megpróbálom még egyszer.

Szerintem szedd be a gyógyszert, ugysem múlik el magától. Lehet, hogy a műtét miatt érzékenyebb lettél, de remélhetőleg ez el fog múlni. Nekem nem volt ilyen, ugyhogy nem tudom, hogy a műtéttől van-e? Vagy esetleg a katéter? Bár az előbb jött volna ki szerintem.

Azt tudom, az anyumnak az utóbbi 3 hónapban 4x volt hólyaghurutja, és nem tudja mitől. Nem fázott meg, vigyázott, stb. Végül az urológus adott neki valami ló adag antibigyót, na attól mostanra rendbe jött. kopp-kopp. Gyógyulj meg hamar, vigyázz magadra!

7462. Benimutti
2011. jan. 15. 17:30
nya...hát, azért elmentem egy vizelet gyorstesztre mert már a derekam is fájni kezdett, és van benne vér is, genny is, ugyhogy vsz akkor hugyuti dolog lehet mégis, most irt fel antibigyot, de nem akarom beszedni...az elmult 1 évben már 15ször kellett antibiotikumot szednem, szerintetek mit csináljak?ez még lehet mutéti szövödmény 4 héttel a mutét után? vagy érzékenyebbek vagyunk csak simán mutét után?másnak volt ilyesmi derékfájos-pisilos téma a mutétet követöen?köszi
7461. Imisz (válaszként erre: 7460. - Klári1957)
2011. jan. 15. 14:57

Szia Klári!

Jó hallani, hogy jól vagy! A hüvelyi sokkal könnyebb így utána. Az emelési, hajolási tilalmat azért tartsd be, pihenj sokat és gyógyulj, erősödj hamar!


Üdv: Szimi

2011. jan. 15. 10:39

Sziasztok!

Engem 5-én műtöttek Szegeden. Hüvelyi műtét volt. Hát altatás után elég szarul voltam, hidegrázás, hányinger, irritált a katéter, de este 9-kor, mintha elvágták volna, már csak egy enyhe sajgás maradt. Fájdalomcsillapítót kaptam első nap az infúzióval, utána bogyó. Szerdán volt a műtét, szombaton már itthon voltam. Meglepő változások: nincs beöntés a műtét előtt, helyette pezsgőkúp, ami sokkal kíméletesebb. Itt nagyon rendesek voltak a nővérek is a dokim is Dr Daru József.

Amit nem szeretek az az alvadásgátló szurik (magamnak adom), de már csak 3 van. A szövettanom szerint sikerült időben elkapni azt a fránya ollós állatot. A műtét P III-IV eredmény miatt volt, mivel 2008-ban már volt konizációm, az orvos javasolta, hogy ne várjuk meg, hogy rosszabbodjon az eredmény. Most is van kis rózsaszín váladék, de majd csak elmúlik az is.

Egyik vizitnél kérdezte az osztályos doki--Hogy érzi magát?

Azt feleltem jól, kivéve azt, hogy a hasamon mintha úthenger ment volna át.

Erre visszakérdezett:--Honnan tudja, hogy nem az történt? HÁÁÁT??? Valóban honnan tudnám? Aludtam:)))))

7459. nino63
2011. jan. 13. 19:55

Sziasztok!

Kedves Saci-maci,tegnap osszejott az elmaradt 6-hetes kontrol,8-hetesen.Mindent rendben talaltak,csak belul kozepen egy kicsit piros a nyalkahartya,Betadine kupot irtak fel ra.Emlitettem a szexualis kontaktus utani verzest azt mondta a dr-no semmi baj ha csak akkor verzet egy kicsit. 6-het utan fokozatossan,kimeletesen el kell kezdeni a szexualis eletet.(mi egy kicsit sietunk,de te vigyaz inkabb ritkabban az elejen)

Mivel nekem mindent kivettek es erosen szaunazok,meg valami termeszetes novenyi hormonokat irt fel,mondvan probaljak tobbet ki,s amejk jobban bevalik azt hasznaljam,hogy elviselhetobb legyen ez a banyakor.A tobbi mind ugy van ahogy te is leirtad.

Kittiszi,szoritok neked,kivanom,hogy szerencses legyen ez a napod.

Mindenkinek jo gyogyulast!Jo ejszakat

7458. Imisz
2011. jan. 13. 14:07

Sziasztok!

Benimutti, lehet a műtéttől a gyakori pisi. Nekem is volt de szépen észrevétlenül helyreállt. Sőt talán 2 hétig kis inkontinencia is volt, meg is ijedtem de az is helyreállt. Az az igazság, a hólyag és a végbél közül, középről vették ki a méhet. Na most a megmaradt dolgok rendeződnek az új, kissé nagyobb helyen. Míg meg nem állapodnak valahol addig bármi vizelési, székelési furcsaság lehet.


Én is szorítok mindenkinek akit most műtenek!


Szép napot! Szimi

7457. Benimutti
2011. jan. 13. 13:20
sok szeretettel gondolok Rátok, akiket a héten mütenek, kivánom, hogy nektek is mihamarabb az legyen a legnagyobb problémátok, hogy gyakran jártok-e pisilni:-DD nagyon hamar elszáll ám az idö és pikk-pakk tuljuttok a nehezén:-)
7456. Benimutti
2011. jan. 13. 13:18

sziasztok!

4 hetes vagyok ma, de durva... igazából azért írok, hogy lehet-e a mütéttöl, hogy nagyon sokat járok pisilni egy ideje, akár fél oránként is. még mindig nagyon nagy a hasam, arra gondolok, hogy talán a szövetközi folyadék is igy távozik? nem vagyok felfázva mert nem fáj van valakinek ilyen tapasztalata? elnézést a helyesirásomért, de kölcsöngép és nem magyar a billentyüzet, alig találom a betüket:-)

7455. wicca
2011. jan. 13. 10:35

Persze, semmiképp sem erőltetem a műtétet, de azért rossz lesz, ha elhalasztják. Mindenesetre igyekszem helyrejönni. :o)


Nagyon szorítok neked, kittiszi! És mindenki másnak is.


Köszönöm a tanácsokat és a biztatást. :o)

7454. szofi99 (válaszként erre: 7453. - Kittiszi)
2011. jan. 13. 07:15
Szoritunk Neked, és mielőbb várunk vissza ! Minden rendben lesz :):):)
7453. kittiszi
2011. jan. 12. 19:57
Sziasztok én holnap indulok a műtétre szorítsatok nekem idáig is jó volt a tanácsotok és a biztatás remélem még találkozunk további szép estét nektek nem tudom én hogy alszok ma ...
7452. Rezeda63 (válaszként erre: 7446. - Wicca)
2011. jan. 12. 18:06

Szia Wica!

Ha nem vagy tökéletes ne erőltesd a műtétet. Én is úgy jártam, hogy előtte egy héttel meg voltam fázva, orrcsepp, meg köhögés. Elhalasztották egy héttel, és a műtét után egy csúnya vírus fertőzés, vagy a régi kiújulása, de vénás antibiotikum, röntgen, mert megállás nélkül köhögtem, láz, de nem a műtét miatt. Négy hét volt mire kimásztam belőle.

Üdv: Rezeda

7451. Rezeda63 (válaszként erre: 7444. - Briszeisz)
2011. jan. 12. 18:02

Sok szerencsét, és gyors javulást kívánok Neked!

Egy sorstársad: Rezeda

7450. wicca (válaszként erre: 7449. - Benimutti)
2011. jan. 12. 15:06
A dokim is ezt mondta, úgyhogy kaptam is egy lórúgásnyi antibiotikumot (amúgy se lázam, se más bajom, csak fáj a torkom - nem is túl erősen). Remélem, egy hét alatt teljesen elmúlik.
7449. Benimutti (válaszként erre: 7446. - Wicca)
2011. jan. 12. 14:34

wicca, ki kell jönnöd a gyulladásból a műtétig. a gyulladást okozó baktériumok a test leggyengébb területére mennek, és megbetegitik, jelen esetben a leggyengébb nyilván a műtéti terület lesz, és ilyen nagy műtét után igazán nem kellene , hogy fertőzést kapj utána. ha virusos a torokgyuszi akkor nem baj, lázad ne legyen.

ha nem tudod biztosan, kérj antibiotikus biztositást feltétlen!!!

7448. Ggica63
2011. jan. 12. 13:01

Sziasztok!


Megérkeztem a kontrollról , minden ok. Fürödhetek, dolgozhatok, stb. Egy év múlva petefészek -és hüvelyvizsgálat.

7447. wicca
2011. jan. 12. 11:18
Briszeisz, nagyon szorítok neked.
7446. wicca
2011. jan. 12. 11:17

Köszönöm, lányok, a biztatást, nagyon aranyosak vagytok. Nekem még nagyon távolinak tűnik jan.19, főleg most, hogy bekaptam egy torokgyulladást is. Nagyon rossz lenne, ha emiatt elhalasztanák a műtétet. Mivel úgyis muszáj, szeretnék mihamarabb túl lenni rajta.

Szorgalmasan olvasgatok, gyűjtöm a tanácsokat és készítem a lelkemet is. :o)

7445. szofi99 (válaszként erre: 7435. - Benimutti)
2011. jan. 12. 07:43

Szia !


Kivánom, hogy megoldódjon a munka helyetek.Nagyon nehéz elhelyezkedni mindenfelé...


A visszaesés sajnos még később is előfordulhat, és az időváltozásra, vagy nem tudom mire, érezteti magát a mütét helye, nehogy elfelejtsük....


Szép napot mindenkinek !

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook