Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7414. nino63
2011. jan. 9. 20:28
Sziasztok Lanyok!most olvaslak benetekket milyen jokat irtatok a nyaron!iuniusi honapnal tartok.Jobb mint a valo vilag,s milyen hasznos dolgokra talalok,a humorotokrol nem is beszelve;sokszor megmosolyogtat egy-egy hozaszolasotok;
7413. szofi99 (válaszként erre: 7408. - Benimutti)
2011. jan. 9. 17:21

Szia !


Ismerősnél láttam olyan rácsos babaágyat, aminek az oldalából ki lehet szedni néhány pálcát, ott beengedni az ágyba a kicsikét, majd visszarakni a pálcákat.

Azután erről jutott eszembe, hogy az én kisfiamnak, sok-sok évvel ezelőtt elég nagy babaágya volt, sokáig tudta használni, és azt csináltuk, hogy a végéből szedtünkki néhány rácsot, és egyedül tudott belőle közlekedni. Nagyon muris volt, mikor hálózsákban kimászott, és abban "rohangált". Szóval hátha adtam ötletet, hogy ne kelljen emelgetned :):):)

7412. kisbeka1 (válaszként erre: 7406. - Benimutti)
2011. jan. 9. 13:59

Szia


Az én kislányom is 11 kg körül van.Ma két éves.

Kedden leszek 8 hetes,de még nem emeltem fel a műtét óta.Sajna nekem sincs minden nap segítségem,a párom sokat dolgozik,így most Petra mellettem alszik,hogy ne kelljen még emelgetnem.

A babakocsiba bemászik egyedül,az ágyra felmászik,és úgy ültetem az ölembe,ha egyedül vagyunk,akkor a kád helyett együtt zuhanyzunk,a földre teszem a pelenkázó szivacsot,és úgy pelenkázom.

Így oldom meg,hogy ne kelljen nagyon emelgetnem.

Pedig régen egyfolytában kézben volt.Most is néha úgy felkapnám!de még várok vele.

7411. Imisz (válaszként erre: 7408. - Benimutti)
2011. jan. 7. 18:38

Nem tudok mit tanácsolna sajnos. De nem biztos, hogy te sem fogod bírni, különben is a muszáj nagy úr! Már az is segítség talán, ha egy széket teszel a kiságy mellé, oda a fiad felmászik a segítségeddel, és onnan emeled csak be. Akkor mégsem a földről kell emelni. És nem tudom mennyire kivitelezhető, próbálj majd karizomból emelni, hogy a hasizmodnak kevesebbet kelljen még dolgoznia. Aztán belejössz ám.

Gyógytornászt én nem láttam sem a kórházban sem máshol. A neten keresgéltem intím tornákat, azt csináltam egy darabig de sajnos én elég lusta vagyok, illetve hamar alábbhagy a lelkesedésem...

7410. nino63
2011. jan. 7. 18:02
Ja es nem tudtam mi lett velem az utobbi idobben annyit ettem,mar 2-kg-ot fel szedtem es visszaolvasvan benetekket megtudtam ez is a klimax jele.Jo lesz visszavenem az evesbol ha nem akarom a ruhataramat kicserelni.Na meg a strandszezonra felszedni meg egy par kilot.Orulok hogy ratok talaltam!
7409. nino63
2011. jan. 7. 17:55
Sziasztok!mivel nem vagyok szegyenlos megprobalom leirni milyen is volt 6-het utan.Elotte annyit tennek hoza,hogy nem tudtam elmenni a kontrolra mert voltak az unnepek meg messze is van(180-km)de remelem a jovo heten osszejon.A ferjecskem mar kezdett visszaszamlalni es alig varta szegenykem,hogy leteljen a 6-het.Az elso alkalomkor egy kicsit fajt nem tudott vegig behatolni mert ott hatul mintha szuk lettem volna es igaz nagyon kimeletesen de akkor is fajt.A 2-3 alkalomkor mar kezembe vettem az iranyitast,ereztem hogy a ket szelen vegig mehett es nem faj,igy csak addig es ugy mehetett ahogy en ereztem ,hogy nem faj<(na ezt ha megertitek).Neki jo volt igy is;mind kerdeztem,hogy erezte van kulombseg.Azt mondta hagyjam mar abba ugyanolyan mint azelott sot meg jobb,vedekezni se kell.A negyedik alkalommal mar en is a csucsra ertem,mit mondjak nem is gondoltam volna.Meg is boszulta magat mert vereztem egy kicsit meg nasnap is.Igyhat kijelentettem ennyi volt mig nem megyek kontrolra,addig semmi tovabb.Mar rosszabbak vagyunk mint elotte;s nehogy baj legyen belole.Szofi99-kosz a batoritast;Saci-maci kivanok jo gyogyulast tovabbra is.Es batorsagot azoknak akiket ezutt fognak muteni.
7408. Benimutti (válaszként erre: 7407. - Imisz)
2011. jan. 7. 16:33

Szia Imisz!


köszi a választ.hát valóban rosz hir,főleg, hogy a család a 6 hét segítséget is alig tudja biztositani, utána nem is tudom mi lesz akor a kisfiammal, 1 éves mult, kiságyból ki-be emelni, stb...fu,nem tudom, hogy oldom meg.

gyogytornászt van, amelyikötök ajánlja?ti csináltátok?segit?

ilyen napoon amikor jobban vagyok alig tudom kivárnihogy ujra tornázhassak,mozoghassak. ágyból aerobic dvdket nézek:-))

7407. Imisz (válaszként erre: 7406. - Benimutti)
2011. jan. 7. 14:53

Szia Benimutti!

Szerintem az emelésnél nem a napok száma számít, ahogy írod letelik és másnaptól adj neki, emelek mindent. Úgyis érezni fogod, hogy nem megy. Nem akarlak elkeseríteni de én 8 hét után is éreztem a kb.5-6 kg-ot. Aztán hozzászoktam. Szóval ne a kisfiaddal kezdd! Először valami könnyebbet próbálj, aztán majd meglátod. Ha nagyon nem bírod ki, kezdd a gyakorlást az 5.héten 2-3-4 kg-al kb.


Aztán szép legyél, és ne felejts el a 6 hetes kontroll után is szépnek lenni:))Akkor fog csak igazán örülni a párod!

És sikeres védést! mikor lesz?

7406. Benimutti
2011. jan. 7. 11:09

sziasztok!


Tegnap voltam 3 hetes ezeket a szurkálásokat én is érzem.Ma képzeljétek, van egy fodrász a ház aljában, és lemegyek, lesz meglapi a férjemnek!:-) sehol sem voltam 3 hete. a kakilással küszködök továbbra is nagyon.amugy jol vagyok, mosogatok, készülök a védésemre, pihenek sokat. kérdésem, hogy ha letelik a 6 hét,onnantól másnap felemelhetem a kisfiamat? (11, 5kilo) mikortól lehet ekkora súlyt emelelni?agyon hiányzik már hogyjol magamhoz szoritsam!

Nóri

7405. Saci-maci (válaszként erre: 7403. - Nino63)
2011. jan. 7. 09:15

Szia!

Az a legfontosabb,hogy túl vagy a szükséges beavatkozáson,de főként hogy már jól- elég jól - érzed magad. Gondolom, a has-szúrkák még sokáig előjönnek majd, (én csak gondolom, mert én még csak 5 hetes vagyok, na meg az anyósom mesélte, akinek 26 éve volt méheltávolítása. Sőt azt is mesélte, hogy még most is néha szúr-vagy viszket itt-ott a hasa a heg körül, és kb 2 éve is jött még ki egy varrata. Gondolom ez is "egyedi", hiszen a belső varratok elméletileg felszívódnak, de neki ezek szerint valahol "elüldögélt" a szervezetében, hájban, vagy valahol egy varrat:-))

És hát a hirtelen és erős időjárásváltozást is még mindig jelzi a régi heg. De szerintem: ennél nagyobb bajunk sose legyen! :-))


És láttam, írtad, hogy megvolt a tilalmi idő utáni együttlét is. És? rendben volt minden? Elszálltak a félelmek e téren, hogy hogy is lesz, mint is lesz?

Vigyázz Magadra, pihengess, és ne akarj többet csinálni, vagy emelni, mint amit a szervezeted már "megenged".

Szia

7404. szofi99 (válaszként erre: 7403. - Nino63)
2011. jan. 7. 07:54

Szia !


N e zavarjon, hogy nem irsz helyesen magyarul, megértjük, és ezzel pedig Te is tanulod az irást :):)


A szurkálás az még jó ideig előjöhet, nekem is van még néha..

7403. nino63
2011. jan. 6. 22:28

Sziasztok Lanyok!egy kicsit felve irok,mert elkezdtem visszaolvasni ugy marciusi honaptol a forumot egy darabig,(nagyon vartam mar,hogy tudjak tobbett ulni a gep elott es sok hasznos tanacsokkat kapjak toletek)es sokszor voltak akik megbantottak masokkat egy kis helyesirasi hibak miatt;mivel en nem elek magyarorszagon es mas nyelven is beszelek ,sokszor megtortenhet nem irok valamit rendesen vagy nem fejezem ki magam jol.Nagyon jo csapat vagytok es orommel lattom sokkan itt vannak meg es segitnek masokon.Nekem is sokkat segitetettek,koszonet erte.

A tegnap voltam 7-hetes,eleg jol vagyok,de meg erzek szurkalasokkat a hasamban;a vagas korul ugy ket ujnyira,hogy erzekeny pl.ha hajolok.Mar megtortent a 6-het utani egyutlet is amitol nagyon feltem.A hohullamok is csokkentek turhetoek miota szedek valami szojakivonatot;de azert szaunazok rendesen ejszaka.MIndenkinek jo gyogyulast kivanok es kitartast!

7402. briszeisz (válaszként erre: 7398. - Hjaniko)
2011. jan. 6. 21:02

Szia!

De jó olvasni :))

Akkor nekem se lesz...... azért se!! :D

7401. briszeisz
2011. jan. 6. 21:00

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Akkor csak reménykedem, hogy nem lesz nagyon rossz.

Ma eldőlt az altatás kérdése is, vénás altatás lesz.

A doktornő nagyon rendes volt, töviről-hegyire elmondott mindent. A hányásra nem tudott biztatót mondani, aki egyébként is hányós annál gyakoribb.

De legyek már egy kicsit optimista!!!

Pláne, hogy ilyen jó kis csapatra találtam, mint Ti.

Mégegyszer köszönöm a jó szavakat és a biztatást.

7400. szofi99 (válaszként erre: 7394. - Briszeisz)
2011. jan. 6. 16:08

Szia !


Nekem eltávolitották mindkét petefészkem is. Kb. mütét után két héttel kezdődtek a tünetek, minden amit csak olvasni lehet róla, a nyarat kegyetlenül megszenvedtem... de még most is minusz 10 fokban is tudok izzadni, tetőtől talpig, az összes hajamszáláig :):)


Azonban ez nem jelenti azt hogy Te is igy leszel, látod vannak más példák is. Kivánom , hogy Neked jobb legyen! Judit

7399. Imisz (válaszként erre: 7397. - Saci-maci)
2011. jan. 6. 16:08
Saci, kitartás, már kevesebb van hátra mint ami eltelt! Remélhetőleg! Én 8 hét után mentem vissza dolgozni, hozzáteszem heti 2 nap dolgozom csak, de kellett jó 2 hét mire azt mondtam, munka terén a régi vagyok...valahogy újra bele kellett szoknom és nem éreztem meg 5 kg felemelését.
7398. hjaniko (válaszként erre: 7394. - Briszeisz)
2011. jan. 6. 15:56

Szia!

Nekem mindent kivettek múlt év november 3-án.

Néha van egy-két elviselhető hőhullámom, más semmi. Persze nem vagyok még olyan egészen, mint a műtét után voltam - mármint erőnlétben.

7397. Saci-maci (válaszként erre: 7396. - Imisz)
2011. jan. 6. 15:39

Szia Szimi!

már nekem is mindegy... most vagyok 5 hetes a nyavalyás hasi műtét után, és meg nemigen érzem magam tuti-fittnek, és erősnek. Tudom, javul hétről hétre- ez így igaz- csak már kissé türelmetlenkedve viselem, hogy a korábbi énemhez képest még igencsak nudli vagyok :-))


szép napot mindenkinek, és kitartást! Műtét előttieknek is, és a lábadozóknalk is.

szia

Saci

7396. Imisz
2011. jan. 6. 15:05

Sziasztok!

briszeisz: nekem a petefészkek maradtak, így semmilyen klimaxos tünetem nincs. Érzem is, hogy működnek még mert minden hónapban érzékenyek lesznek a melleim, mint régen menzesz előtt. Akiknek kivették a petefészkeket is, mindenki klímaxos tünetekről számol be ki erősebbekről, ki gyengébbekről. Akinek mondjuk csak egy petefészek maradt, azzal nem tudom mi van. Elvileg a megmaradt átveszi a szerepet de biztos beletelik kis időbe.


Saci! Jó, hogy betetted ezt a linket, de felmerült bennem, ezzel az endoszkópos eljárással vajon hogyan rögzítik a hüvelyt? Ha ugyan úgy a méhszalagokkal, akkor azért én kevésnek érzem az 1 hét táppénzt. Az biztos, hogy fizikailag könnyebb, mint ahogy nekem is könnyebb volt a hüvelyivel. De aki fizikai munkát végez, ugyan

úgy nem emelhet! Sajnos nem mindenki dolgozik íróasztal mögött. Na ez csak az én aggodalmam, ráadásul nekem már mindegy. Mondjuk az nem baj, hogy fejlődik az orvostudomány.

7395. Saci-maci
2011. jan. 6. 10:07

Sziasztok Lányok!

épp idejövetelkor találtam az alábbi hirdetést:

Méheltávolítás

Rövid műtéti eljárás, biztosabb

Eredmény, kevesebb kiesés munkából

www.Primafert.hu/Meheltavolitas


természetesen nem akarok itt senkit és semmit "reklámozni, vagy ilyenek, csak azért íom ide mégis, mert még van aki előtte van, annak még esetleg érdekes lehet, aki már túl van a méhkivételen annak meg már mindegy, azok - velem együtt- erről már lemaradtak. :-((


Tehát: hátha még valakinek jól jön egy gyorsabb, kevésbé kellmetlen, és hamarabb gyógyuló beavatkozás, - ha már muszáj a méhét eltávolítani.


Minden jót mindenkinek.

7394. briszeisz
2011. jan. 5. 22:50

Sziasztok!

Tudna valaki a klimaxos tünetekről néhány infót?

pl. ha "csak" a méhet veszik akkor milyen, illetve ha teljes nagytakarítást végeznek a petefészkekkel együtt?

Köszönöm előre is.

7393. Imisz (válaszként erre: 7392. - Ggica63)
2011. jan. 5. 19:41
Na akkor ha pár nap diéta után is puffadt akkor a műtéttől van. Mert az epe hamar helyreáll egy kis diétával. (persze, ha épp nincs begyulladva)
7392. Ggica63 (válaszként erre: 7388. - Imisz)
2011. jan. 5. 19:00

Epe gond van, meg van törve az epevezetékem, ezért nem ürül rendesen.


Köszönöm a segítő válaszokat!

7391. 997ad9d84c (válaszként erre: 7390. - Kittiszi)
2011. jan. 5. 18:35
Sziasztok! Kittiszi! és aki még ilyen műtétre vár! (meg aki nemrég esett át). Szorítok Nektek. Nem szeretnék "okostojás" lenni, csak azt írom, amit tapasztaltam. 43 éves voltam, petefészkeket szerencsére meghagyták. Altatás után nem volt gondom. Igaz néhányat már megéltem. kb. 50 éves voltam, mikor jelentkeztek klimax szerű tünetek. Hőhullám, ingerlékenység. Sajnos dohányzom, ezért én nem híztam meg. Amire még érdemes odafigyelni: a műtét utáni hízás. Hormonok, kevés mozgás, stb. Hízásnál hasi műtétnél "elszalad"-hat a hasfal (a vágás mentén), és kialakulhat sérv. Anyagcsere problémák, ezzel a műtéttel jár némi bélösszenövés, vagy vmi hasonló, aki kérdezte a puffadást, lehet ettől van. 97-ben műtöttek, akkor még járt gyógytornász a műtöttekhez, nem tudom most van- e még ilyen. Valami enyhe torna jellegű mozgás az anyagcserezavar, összenövések elkerülése érdekében tanácsos. (Persze orvossal, nővérrel megbeszélve). Ne izguljatok,(én már könnyen mondom)biztos minden rendben lesz.
7390. kittiszi (válaszként erre: 7389. - Fiona 40)
2011. jan. 5. 18:15
Szia az én problémám is hasonló Hyperplázia most megyek műtétre 13án de nagyon félek nekem is van öt gyerekem meg férjem is csak őrájuk tudok támaszkodni igazad van a bajba nincs barát itt csak magunkra támaszkodhatunk te hogy viselted a műtétet altatástól nem volt gondod és utána vannak jó tanácsaid kellemesebbé tenni a kórházi ott létet nekem azt mondta a doki 5 nap haza mehetek ezt nem értem várom válaszod köszi
7389. fiona 40
2011. jan. 5. 18:05

SZIASZTOK LÁNYOK!SOK MINDENEN MENTEM KERESZTÜL ÉN IS,2008BAN.

2007ES CYT.EREDMÉNYEM JÓ VOLT A HELYI KÓRHÁZAN,2008BAN CSORNÁRA MENTEM,CYT.P5,HPV,,HYPERPLÁZIA.CONIZÁTIOT KÖVETŐEN TOTÁL HYSTERECTOMIÁT KELLETT ELVÉGEZNI/HASI,FELTÁRÓ/.NEM SEMMI VOLT AZ EGÉSZET VÉGIG CSINÁLNI,HISZEN EGYEDÜL NEVELEM 4 GYERMEKEMET,AKIK MOST 18,17,14,ÉS 6ÉVESEK.ROKONAIM NINCSENEK,BAJ BARÁT MEG NEM IGAZÁN LÉTEZIK.DE A GYEREKEIMRE SZÁMÍTHATTAM.A KÓRHÁZZAL,DR.POLGÁRRAL ÉS A NŐVÉREKKEL IS MAXIMÁLISAN ELÉGEDETT VOLTAM.A MŰTÉT KB.1,5ÓRA VOLT.AZ ŐRZŐBEN NAGYON HAMAR FELÉBREDTEM,ÉS NEM IS TUDTAM ALUDNI,DE KÁBULT VOLTAM RENDESEN.REGGEL KIVITTEK AZ OSZTÁLYRA, ÉS MÁR EGY KICSIT SÉTÁLNI IS KELLETT,PERSZE SEGÍTSÉGGEL.FÁJDALOM CSILLAPÍTOT ANNYIT ADTAK, AMENNYIRE SZÜKSÉGEM VOLT.IGAZ,A 3.NAP BELÁZASODTAM,BAL OLDALON HAEMATOMA KELETKEZETT,DE NEM NYITOTTÁK FEL,AZ A FELE LASSABBAN GYÓGYULT.

10NAP UTÁN MEHETTEM HAZA.A SEBEM SZÉPEN GYÓGYULT,MA MÁR NEM IS LÁTSZIK SZINTE SEMMI.

NÁLAM IS VOLT HASHAJTÁS,BEÖNTÉS,CSŐ,CSŐ HÁTÁN,BÉLMOZGATÓ STB.AMI NEKEM NAGYON POZITÍV VOLT,A KATÉTERT IS ALTATÁSBAN HELYEZTÉK FEL!MŰTÉT UTÁN NAPRÓL NAPRA KÖNNYEBB LETT.SZERENCSÉRE KEMÓRA,SUGÁRRA NEM VOLT SZÜKSÉG.

MOST TUDATOSULT,MIKOR EZT A FÓRUMOT MEGTALÁLTAM,HOGY MENNYIEN VAGYUNK HASONLÓ HELYZETBEN!/NEM GONDOLTAM!/

A MÁR MŰTÖTTEKNEK KIVÁNOK MIELŐBBI GYÓGYULGATÁST,A MŰTÉT ELŐTT ÁLLÓKNAK PEDIG POZITÍV HOZZÁÁLLÁST,KITARTÁST. SZIASZTOK

7388. Imisz (válaszként erre: 7386. - Ggica63)
2011. jan. 5. 17:28

Tulajdonképpen lehet. De lehet valami kajától is. Nem ettél valami puffasztót? Nincs baj az epéddel?

Fáj is, vagy csak puffadt? Ha nincs a puffadásnál nagyobb bajod, várj 1-2 napot, ha akkor sem múlik, kérdezd a dokit. Én nem voltam puffadt, igaz pár hétig nem tudtam behúzni a hasam, csak úgy eleresztettem. Ennél fogva puffadtabbnak tűnt látásra, de érzésre nem.

7387. Imisz (válaszként erre: 7385. - Briszeisz)
2011. jan. 5. 17:24

Ne komplikáld túl a dolgot! A lehetséges bajok műtét nélkül is kialakulhatnak, arról nem is beszélve, hogy ha nem műtenek meg akkor milyen komplikációk léphetnek fel!

Magam nevében még nem, de tesóm helyett mondhatom, akit 10 éve műtöttek, hogy azóta kutya baja! Petefészkeit is kivették, átvészelte a banyakórt és ennyi. Köszöni szépen jól van, semmi problémája, nemhogy szövődmény és társai.

Optimistán nézd a világot. Nem mondom, hogy nem fordulhat elő 1-1 probléma de szerintem elenyésző.

7386. Ggica63
2011. jan. 5. 16:58

Lányok!

A hasam puffadása egészen a gyomortól lehet a műtét miatt???

7385. briszeisz
2011. jan. 5. 15:45

Már bánom, hogy ennyit utána olvastam. :((

Annyi lehetséges bajról írnak még évek múltán is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook