Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7370. kittiszi (válaszként erre: 7368. - Briszeisz)
2011. jan. 4. 17:39
szia kitartás én is megyek 13án kitartás
7369. 19Vica68
2011. jan. 4. 17:17

Sziasztok!

Holnap leszek 6 hetes, egyúttal kezdek dolgozni is!

Kíváncsi leszek milyen lesz az első napon, nehezemre esik az ülés lehet hogy inkább állva szeretnék dolgozni.

Az újaknak üzenem kitartás, tényleg olvasgassátok a fórumot nekem nagyon sokat segítettek a lányok!

Már sokszor leírtam tény és való napról-napra könnyebb a menet, de sokszor vissza kell fogni magunkat mert úgy érezzük megy ez, de saját érdekünkben jobb ha nem erőltetjük.

Nem győzöm köszönni Nektek lányok, hogy rátok találhattam! Éva

7368. briszeisz
2011. jan. 4. 16:49

Sziasztok!

Ha már olvasgatlak Benneteket, illik beköszönöm.

Egyenlőre csak annyit: úúúúúúú és jaaaaj

Jövő héten lesz a műtétem. :(

üdv mindenkinek

7367. kittiszi (válaszként erre: 7364. - Saci-maci)
2011. jan. 4. 14:13
szia köszönöm a sok jó tanácsot ez tényleg jó ötlet telefőzni a fagyasztót ez eszembe sem jutott melegíteni biztos könnyebb lesz többször elolvastam a leveled rendes vagy jó tanácsokkal beszélek a bankkal most hogy mondod van valami biztosításunk is lehet hogy ez segít egy kicsit a gyerekek biztos besegítenek de ők is dolgoznak megtervezem előre mit hogyan tegyek addig sem gondolok másra habár már készítem a csomagomat átmosom a pizsókat meg minden készülődök további szép napot téged is műtöttek mikor mivel várom válaszod
7366. Neskee
2011. jan. 4. 13:27
6 hét utáni kontrollon mondták az Ovestin kenőcsöt de nézzek utána az interneten azt mondta az orvos. Elolvastam sok mindent felőle én inkább nem használom. Persze ez az én véleményem.
7365. Neskee
2011. jan. 4. 13:26

Nekem is volt kb. 6 hétig váladékozás, még egyszer friss vér is, az ügyeleten azt mondták, hogy kilökődőben van a belső varrat. Vitagyn C hüvelykrémet javasoltak, recept nélkül kapható 2800 forint nagyon jó volt, segíti a sebgyógyulást is belülről.

Bbbogi! Hogy vagy? Remélem nem vagy súlyos beteg. Írj légyszíves.

7364. Saci-maci (válaszként erre: 7356. - Kittiszi)
2011. jan. 4. 13:05

Szia!

Nem irigyellek, nem semmik az előzmények! Sürgős a műtét, szerintem se halogasd, mert azzal csak árthatsz magadnak.

Ne félj az alatatástól, hidd el, minden rendben lesz. Vagy próbáld az aneszteziológussal megbeszélni, hátha megy pl epidurálissal.


Javaslom, hogy a nagyfiúkat is vondd be a segítésbe, pl a kicsik oviba vitele-hozatala, vagy a bevásárlás. Nem "túl nagy dolog" egyik se, mégis nagy segítség lenne neked.(mert főleg az első hetekben a legkisebb mozdulatért is keményen meg kell küzdeni. Legalábbis énnálam ez volt.) Ne várd meg míg megkérdezik, mit segítsenek, mondd meg TE! Kérd meg őket, tegyék meg ezt, vagy azt. A 15 éves lányod is sokat segithet, -mert a párod akármilyen szorgos is,- egyedül ő sem fogja győzni. De a 15 éves is el tud mosogatni, el tud menni az oviba, vagy ha jön haza a suliból, haza tudja kisérni a kicsiket is, vagy hazafelé vehet kenyeret-tejet, meg ami hirtelen kell. VAgy vasalhat. De akár a főzésben is segíthet. Ha nem megy neki egyedül, akkor a párod mellett a konyhában, vagy 1-2 hét múlva melletted. (Hajolni, krumlit pucolni, emelni a fazekat, stb.)

Ha pedig leginkább a kaja miatt vagy gondban, akkor pl főzz előre ezt-azt, fagyaszd le, és akkor csak melegíteni kell, nem pedig a konyhában ugrálnia órákat. (nekem is az orvos javasolta, hogy előtte főzzem tele a mélyhűtőt:-))

Vagy szerezz be gyorsan elkészíthető ételeket. Pl. mirelite sóska-spenót, töltött pulykatallér, stb. Ezek gyorsan készíthetők, így időt lehet vele megspórolni, és ha mégis Te leszel a "konyhai ügyeletes," ez bizony komoly segítség lesz! (meg másnak is, ha csak fél órát kell a főzéssal bajlódni, nem egy fél napot munka-suli után, vagy éjjel.)

ÚGy tudom, - bár biztos bankfüggő is- hogy ha valakinek devizás lakáshitele van, és valami oknál fogva megszorul, ha időben jelzi a kedvezőtlen változásokat a bank felé, mód van arra, hogy a hitelét "átszámolják". Futamidőt, törlesztő részletet módosítsanak, vagy pl. 1-2 havi törlesztőrészlet késhessen, vagy pár hónapig pl most ne kelljen fizetni, -természetesen ennyivel később fut ki akkor a teljes hitel. DE emiatt időben, és mindenképp a bankot felkeresve lehet csak megoldást keresni és találni.(ha nagyon- nagyon megszorultok, nehogy aztán a bank vigye a lakást!Ám, ha tudjátok a részletet fizetni, úgy is hogy egy kicsit kiesel a munkából- akkor tegyétek ezt, mert lehet, hogy a hitel módosítása is sokba kerül, vagy nem lesz előnyősebb a későbbiekben.)

Összefoglalva: azt gondolom, hogy a műtét után pár hétig nagy szükséged lesz a családtagok segítségére, aztán kb 2-3 hét múlva már Te magad is megtudsz madj csinálni ezt-azt, pl a főzést, teregetést,mosogatást, majd pedig hétről hétre erősebb leszel, és egyre kevesebb segítségre fogsz szorulni, de az emeléssel még a 6 hét után is jólesz vigyázni.


Vigyázz Magadra, és ne idegeskedj nagyon a műtét miatt, inkább tervezd-szervezd meg előre, hogy majd hogy is legyenek a mindennapok, ki mit csináljon, ki-mit vállal. Aztán rendben lesz minden, flottul fog menni biztosan az a pár hét, amit kényszerpihenőn kell töltened.

Üdv: Saci-maci

7363. kittiszi (válaszként erre: 7361. - Imisz)
2011. jan. 4. 12:44
Szia köszönöm hogy válaszoltál nem vagy sokkal idősebb mint én de te is jól vagy már a műtét óta ez bizalmat ad nekem mindenki csak jó tanácsokat ad és ez nyugtató nekem remélem pár hét után én is ilyen véleménnyel és tanáccsal látom el az utánam bejelentkezőket lassan készülődök és nekiállok csomagolni de még 6 napot dolgoznom kell szerencsére nagyon jó kollégáim vannak többségük nő és biztos megkönnyítik a visszatérésemet a munkához mi barátnők is vagyunk nem csak kollégák olyan családias a légkör hisz egymásra vagyunk utalva további szép napot neked
7362. kittiszi (válaszként erre: 7359. - 997ad9d84c)
2011. jan. 4. 12:40
szia köszi a tanácsot körülnézek és megpróbálok vásárolni haskötőt a kórházba miket ajánlatos vinni hülye kérdés de betét kell ....
7361. Imisz (válaszként erre: 7358. - Kittiszi)
2011. jan. 4. 09:42

Szia kittiszi!


Nekem mióma miatt kellett kienni a méhem, szeptember 3-án volt a műtét, hüvelyi úton. Nem voltak nagyok, de a számuk egyre nőt és egy 28 napos ciklusból 20 napot véreztem! Én azt mondhatom, nekem csak előnyömre vált a műtét, azóta semmi vérzés, görcs, semmi! A petefészkek maradtak mert még működnek rendesen. 46 éves leszek, a gyerekeim pedig 20, 18 és 16 évesek, két lány között a fiú. Szerencsére mindegyik sokat segített a műtét után, párommal az élen. Akkor sem engedtek még tenni venni, mikor már tudtam. Na de aztán szép lassan "visszaettem a hatalmat" a konyhában meg a vasaló felett is:))


Azért akármennyire fontos a pénz, -és tudom, hogy az- 6 hetet próbálj meg otthon maradni, és hidd el még utána is nehéz lesz dolgozni. Igazából ha tehetnéd, azt mondanám még húzz rá legalább 2-őt. De ezt te tudod. Ha rendesek a kollégák akkor kímélni fognak még egy darabig.

Az egészség fontosabb!

Én könnyen voltam mert sajnos nincs munkám, így nem hiányoztam sehonnan:(

7360. kat68
2011. jan. 4. 09:25

Sziasztok!

Nekem 7 hete vették ki a méhemet mióma miatt.A szövettanom jó lett,de még mindig puffadok és bélgörcseim vannak és ilyenkor még mindig van ez a barnás hüvelyi folyásom.Az orvosom azt mondta kamillás hüvelyöblitést végezzek napi egyszer. Másnak is van ilyen problámaja mert én már nagyon unom és el vagyok keseredve.

7359. 997ad9d84c (válaszként erre: 7358. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 19:41
Szia Kittiszi! Nagyon szorítok Neked. Nem olvastam végig a hozzászólásokat, valaki tanácsolta-e? Gumis haskötő, csípőszorító, vagy valami hasonló nagyon sokat segít. Nálam mioma miatt kellett a műtét, de nem hasfalon keresztül végezték, mégis sokat segített. Emelni legalább 3-4 hétig nem javasolt.
7358. kittiszi (válaszként erre: 7357. - Imisz)
2011. jan. 3. 19:07
fizikai munkát végzek három műszakban gépkezelőként dolgozom elég strapás sokat kell menni de remélem felépülök már jeleztem hogy egy pár hétig nélkülözni kell de ez van te családod mekkorák vagy te magad és miért műtöttek szia
7357. Imisz (válaszként erre: 7356. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 19:00

Jaj, tudom, hogy ez nem hiányzott, mint ahogy senkinek sem! Csak hát ha muszáj, akkor muszáj. Ha tudsz beszélni az anesztessel, mindenképp említsd meg neki, hogy az eddigi altatások során hánytál.

Ne is gondolj ilyenre, hogy nem tudnak felébreszteni! Bár megvallom én is magamhoz rendeltem a családot és szinte "végrendeletet" mondtam nekik. Meg is lepődtek, talán akkor fogták fel, hogy mindennek, a legapróbb műtétnek is lehet mellékhatása, szövődménye. Pedig nem kicsik már a gyerekek. De nem lesz semmi baj!!!!! Csak erre gondolj!!!!

Sajnos tudom mi a kölcsön, nekünk is van chf. Mit dolgozol egyébként? Mármint fizikai vagy valami könnyebb melót?

7356. kittiszi (válaszként erre: 7354. - Imisz)
2011. jan. 3. 18:49
szia az altatástól azért félek mert mindegyik altatás után nagyon rosszul voltam még önkívületi állapotban is hánytam pedig az csak pár perces volt ez meg gondolom több hasi műtétem lesz meg volt egy rémálmom ez a legfőbb ok nem tudtak felébreszteni olyan ez mintha már álmodtam volna erről a műtétről mert állandóan előttem van lehet ezzel lesz a legtöbb problémám mikor az ember ennyi mindennek ki van téve bár mi megeshet a családomban azért reménykedek elég szorgos férjem van megcsinál minden női munkát vasal .porszívózik meg minden csak hát mind a ketten nem lehetünk sokáig táppénzen a kölcsön az dominál ch f kölcsönünk van meg sok gyerek mi kell még ez most nem hiányzott
7355. kittiszi (válaszként erre: 7353. - Bpklara)
2011. jan. 3. 18:42
Komáromban lesz a műtétem egy kivételével ott szültem a gyerekeket nagyon rendesek remélem most sem lesz ez másként
7354. Imisz
2011. jan. 3. 18:18

kittiszi, ez borzalmas amiken keresztül mentél! De, most talán vége lesz az egész tortúrának ezzel a műtéttel!

A kíméleted szerezéséhez annyit, ha a párod vagy a nagylány tudná hozni-vinni a kicsiket az fontos lenne, mert te nem fogsz tudni annyit menni legalább 3 hétig. Igaz, nem tudom gyalog vagy kocsival, és milyen távolságra jártok oviba isibe.

Délután pedig szintén legalább 3 hétig valaki segítsen főzni (a te másnapi kajádat is, ha napközben egyedül lennél) mert nem szabad emelni! Fazekat sem a tűzhelyre, nemhogy esetleg vízzel vagy egyéb cuccal benne! Mosás: teregetni tudsz majd de a gépbe ne hajolj be, és a kosarat ne te vidd! A fiúk is segíthetnek, nekem pl. fiam nagyon készséges volt, simán ugrált nekem, amit kértem tőle. Nem akarnak ők sem rosszat, megértik ha elmagyarázod nekik! Ja, és a bevásárlás is valamelyik családtagra marad. Aztán a hetek múlásával te is érzed majd, mit és mennyit bírsz. Csak ne akard siettetni ami nem megy. Sok sok pihenés, leginkább fekvés kell az elején.


Az aneszteziológustól kérdezd meg, nem lehet-e epidurális érzéstelenítést alkalmazni? Akkor nem altatnak, illetve nem az a mély altatás van.

De miért félsz az altatástól? Eddigi tapasztalataid is rosszak voltak? És hasi vagy hüvelyi úton lesz a műtét? Hüvelyivel kevesebb a kórházi napok száma, nekem pl. 3 nap volt. Hasival több, 6-7 nap.

Ebben a pár hétben bizony össze kell fogni a családnak a te érdekedben! De biztos vagyok benn, hogy megértik és segíteni fognak!

Ne idegeskedj annyit, beszélj a dokival, aneszteziológussal, elmondanak mindent mi, hogy fog történni. Mi mindenesetre szurkolunk és szorítunk neked!

7353. bpklara
2011. jan. 3. 17:22
azt elfelejtettem megkérdezni, hol fognak műteni?
7352. bpklara (válaszként erre: 7351. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 17:19

kittiszi!

Ez a műtét nem halogatható. Igaza van az orvosnak, jobb minél előbb túlesni rajta.

5 gyerek mellett viszont flottul meg kell szervezni a menetrendet. Legalább 3 hétre próbálj meg segítséget keríteni, mert különben nem fog menni. NEM FOGOD TUDNI ELLÁTNI ŐKET! Őszintén szólva 2 hétig énnekem még magamat is nehéz volt ellátni.

A párod is elmehet ilyen esetben táppénzre valamelyik gyerekkel, vagy betegápolási táppénz is létezik... Beszéld meg vele, hogy valahogyan vállaljon be legalább 2 hetet. Vagy egy barátnőt, vagy készséges rokont kérjetek meg. Hidd el, ha nem szervezed meg a gyerekellátást, végig fogod idegeskedni a kórházi tartózkodást és a lábadozás sem lesz nyugodt. Még van időd, most kezdj el szervezkedni! A 15 éves lány nyakába nem lehet varrni 2-3 kistesót meg egy háztartást az iskola mellé! Ezt én tapasztalatból tudom. Szerintem a műtét után kell legalább 3 (de inkább 4-5) hét nyugalom, ezt a férjeddel is beszéld meg! Sajnos a férjek egy része hajlamos elbagatellizálni ezt a műtétet, pedig ez komolyabb mint egy sima szülés vagy egy császár... Szerintetek?

7351. kittiszi (válaszként erre: 7350. - Kamilla62)
2011. jan. 3. 16:21
a problémám már a tavasszal rosszabbodott kétszer vettek le szövettant most a második már nagyon rossz volt akkor azt mondta az orvos most nagy a százaléka annak hogy rákossá fajulhat a dolog én magamon annyit tapasztalok hogy szinte egész hónapokat vérzek és most már egyre erősebb vérzéseim vannak szinte betéteken élek már közel egy éve mikor peteérésem van olyan erős görcseim vannak hogy néha elviselhetetlen a kér küret között kaptam gyógyszeres kezelést de nem segített azt hittem az majd segít ezért ért ilyen váratlanul és gyorsan a műtét ténye most mire várjak még a vérképemet többször javítani kellett már nincs erőm máshová mászkálni remélem ezzel a műtéttel minden megoldódik csak na félnék ennyire hát röviden ezek az előzmények
7350. kamilla62
2011. jan. 3. 15:55
Azért én a te helyedben alaposabban utánajárnék.Azt nem említetted, hogy te hogy érzed magad?Mitől ennyire sürgős a műtét?Rossz a közérzeted?Vérzel netán?Jó lenne, ha egy nőgyógyász részletesen felvilágosítana milyen várható változások lesznek, mit kockáztatsz ha még vársz, én nem elégednék meg csak egy véleménnyel,legalább két orvos egybehangzó véleménye már segítene dönteni.Ezek csak tanácsok, de valahogy azt érzem rajtad , hogy beleegyezel egy olyan dologba amiről te magad sem vagy meggyőződve, hogy mi is az?
7349. kittiszi (válaszként erre: 7347. - Kamilla62)
2011. jan. 3. 15:09
hát igen jól elírtam nem vagyok egy gép zseni most leírom mi áll a papíron Hyprplasia glandularis ez valami méh bolyhok elburlyánzását jelenti vagy ilyesmi még nagyon nem tudtam beszélni az orvossal dec 23án kaptam a levelet hogy azonnal keressem fel a kórházat további kezelés céljából ott hamar megkaptam a papírokat beutalókat .labor.belgyógyász 13 án kell befeküdnöm a kórházba másnap lesz a műtét tehát ez egy hamar gyors folyamat volt még csak most gondolkozok el rajta mi is fog történni velem hihetetlen az egész és félelmetes
7348. kittiszi
2011. jan. 3. 15:02
hát a segítség az kicsit gond mama -papa nálunk már nincs csak magunkra számíthatunk meg 15 éves lényomra DE HÁT Ő MÉG TANUL A NAGY FIÚK MEG FIÚK A PÁROM AMIBEN TUD REMÉLEM SEGÍT DE MUSZÁJ NEKI DOLGOZNI KETTEN NEM LEHETÜNK BETEGÁLLOMÁNYBA LAKÁS KÖLCSÖNÜNK VAN AZ ALTATÁSOKTÓL FÉLEK SOKSZOR VOLTAK RÉMÁLMAIM A KICSIK MÉG OVISOK 4-6 ÉVESEK AZÉRT NAPKÖZBEN NYUGI LESZ REMÉLEM MERT ILYENKOR SZOKTAK LEBETEGEDNI DE BÍZOK BENNE MOST MINDEN RENDBE LESZ MEDDIG KELL BENT LENNI A KÓRHÁZBA;
7347. kamilla62
2011. jan. 3. 15:00

Szia!

Édes, Kittisz, mint anya annyi mindenen keresztül mentél már, megérdemled, hogy sikeresen helyreálljon minden a méheddel is!

Édesanyámat juttatad eszembe, négyen vagyunk testvérek, ő is 38 évesen szülte a kisebbik öcsémet, a baba súlya is a tiédhez hasonlóan hatalmas volt,csak akkor én még nem tudtam micsoda szenvedéseken ment át.

Amiről te írsz, a hipertónia, az magas vérnyomást jelent, lehet, hogy nem jegyezted meg jól az orvos diagnózisát, de akárhogyan is van, ha műtétileg kell eltávolívani a méhedet, azt mi itt mindannyian sikeresen átéltük.Meglásd, nálad sem lesz ez másként.Ami a gyermekeket illeti , itt az ideje, hogy kíméljenek egy kicsit, mert most neked van szükséged rájuk az ő segítségükre, és szerintem nem lesz ezen a téren sem gond.Ahol ennyi gyerek nevelkedik egy családban ott kialakul magától is az egymásra-figyelés, a szülők segítése.Ugye így van?

üdv:kamilla

7346. szofi99 (válaszként erre: 7345. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 14:49

Szia !


Hu, olvasni is sok, amin keresztülmentél. Azt hiszem nem kell bővebben ecsetelni a mütét előtti és utáni állapotot, Te ezt már többszörösen tapasztaltad. Biztosan jobban félsz, mintha még semmiféle tapasztaltod nem lenne. Nekem nem volt előtte még soha mütétem, ugyhogy nem tudtam mi vár rám, de nem olyan szörnyü. Főleg igy már a távlatból:):)- ápr.21-én volt az én mütétem. A kórházi időre, és utánna szerintem vagy két három hétig mindenképpen segitségre lesz szükséged a háztartáshoz is, és hát a kisebb gyerekekhez is. Van valaki aki tud segiteni, vagy a nagyobb gyerekek tudnak??? vagy a párod?? Azért fokozatosan majd tudsz ezt -azt csinálni :):)Üdv. Judit

7345. kittiszi
2011. jan. 3. 14:28
Sziasztok köszönöm hogy válaszoltok levelemre folyamatosan olvasom a tanácsokat és sok jót is találok benne mire elérkezik a műtét ideje talán könnyebb lesz a segítségetekkel magamról annyit 44 éves vagyok szültem öt gyermeket a kicsi most 4 éves a nagy 27 a gondom a kicsi után kezdődött 38 évesen bátran vállaltam ezt a terhességet de előtte el vesztettem egy 20 hetes magzatot megint altatás küret a terhesség alatt ami létezik betegség az mind elő jött cukros lettem fulladtam a sok víztől meg minden a baba rendben megszületett igaz óriási lett 4855dkg ez se volt gond szakadtam minden hol ötödik nap újból küret nem távozott el minden méh lepény altatás pocsék volt aztán plasztikáztatni kellett mert ott is repedt ahol nem kellett volna megint altatás de itt már gondok voltak begyulladtam meg minden attól kezdve mindig véreztem kicsi szünetekkel orvos megint küret altatás ez háromszor egy más után itt derült ki mi a probléma Hipertónia valami rendellenesség a méh be ami idővel rákosodhat ezért döntöttem úgy hogy akkor műtsenek de már erőm sincs félek főleg az altatástól a fájdalom az elviselhető én már csak tudom de remélem ezzel megoldódnak a problémák remélem a segítségetekkel könnyebb lesz és mennyi ideig kell bent lenni a kórházba ezt még nem is tudom mi lesz a gyerekeimmel hát nem egyszerű egy anyát 6 hétig elvonni a teendőktől várom a tanácsotokat
7344. szofi99 (válaszként erre: 7340. - Kittiszi)
2011. jan. 3. 08:02

Szia !


Sajnálom, hogy rád is ez vár, de ne félj kérlek. Persze természetes a mütéttől való félelem, de látod már mennyien tuléltük, Klara leirta hogy zajlik, és ha visszafelé olvasol bennünket már leirtuk többször. Rossz mütét előtt, és rossz utánna is de minden órával és nappal jobb lesz...

Miért kell Neked a mütét ?????

Üdv. Judit

7343. szofi99 (válaszként erre: 7339. - Benimutti)
2011. jan. 3. 07:58

Szia !


Elképzelhető, hogy aranyér okozta, de ezt csak meg kellene mutatni orvosnak, mert nem lehet tudni, lehet más is....

7342. Imisz (válaszként erre: 7340. - Kittiszi)
2011. jan. 2. 19:23

Szia kittiszi!

Sajnálom, hogy Te is erre a sorsra jutottál!

Én mindig mindenkinek azt mondom, szabad félni, ugyis hiába mondja bárki, hogy nem kell. De eddig mindenki túlélte...nem lesz könnyű az első pár óra főleg, de elviselhető, és adnak fájdalomcsillapítót.

A nagyon fontos, hogy utána TILOS emelni, hajolni! 6 hétig minimum!

Nekem pl. az altatás nem okozott semmit, sem hányingert sem fejfájást, semmit. Ez egyénenként változik.

Ha van időd olvass vissza, rengeteg tanácsot kaphatsz, mit érdemes a kórházba vinni és mire számíts egyáltalán. De ha nincs kedved akkor kérdezz bátran.

Fel a fejjel, és csak arra gondolj, megszabadulsz a kellemetlenségektől!

Üdv: Szimi

7341. bpklara (válaszként erre: 7340. - Kittiszi)
2011. jan. 2. 17:58

Szia Kittiszi!

Engem 2010. 06. 02-n műtöttek. Éppen most néztem vissza akkori fórumos megnyilvánulásaimat, mert én is rettenetesen be voltam tojva, de már azért vártam is az alagút végét.

Nálam csak a műtét után derült ki, hogy tulajdonképpen mi okozta a borzalas fájdalmakat és szűnni nem akaró vérzéseket (endometriózis).

Téged miért kell műteni? Mesélek egy keveset saját magamról, hátha az lelket önt beléd.

Én egy nagyszerű csapat kezei közé kerültem a Péterfyben. Az első perctől mindenki emberszámba vett, és ez már egy fél gyógyulás.

A műtét előtt nem volt beöntés (helyette béltisztítót kellett inni), a műtét reggel 8 órakor pontosan kezdődött (tehát nem kellett órákig rágnom előtte a kefét, hogy mi lesz már.....

Amikor betoltak a műtőbe akkor mindenki viccelődött, bátorított szóval jó hangulat volt.

ébredés után már 1-2 percen belül ott voltak az ágyamnál. még az altató orvos is (!) bejött megkérdezni, hogy aludtam, van-e hányingerem stb...

Az első 24 óra az kellemetlen. Nem annyira a seb miatt, hanem a hányinger kerülgeti az embert az altatás következményeként. Az első felkelés sem leányálom, mert szédül az ember lánya a sok altatótól. Mint láthatod, nekem főként az altatás okozott inkább problémát az elején.

A sebgyógyulás az első 2 hétben kellemetlen, mert nagyon húzódik. azt javaslom, hogy 2 hétig ne akarj takarítani, boltba menni, emelni, hajolni stb. Én ez idő alatt fél óra munka , két óra pihenés elvét alkalmaztam. 2 hét után már egyre több dolgot meg tudsz csinálni. Január végére újjá fogsz születni! Hidd el negyon jó dolog gondtalanul ücsörögni a szaunában, tudván hogy soha többé nem önt el a vér és nem vágja keresztbe az előre jól megtervezett programodat!

A legjobbkor műtenek, úgysem lehet még strandolni, kertészkedni, befőzni, nagytakarítani.... Mire kitavaszodik belevetheted magad a munkába! Puszi és ne sajnáld magad! Én is eleinte rettentően sajnáltam magam, aztán azt mondtam magamnak, hogy ez még nem a halálos betegség kategória. Sokkal könnyebb, ha nem azon agyalsz, hogy miért pont te... A nehézségek azért vannak, hogy legyőzzük őket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook