Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


7801. Lala68
2011. febr. 21. 20:00

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszotokat (briszeisz, szofi99, popova4), ezután biztosan naponta többször látogatni fogom ezt a fórumot :). Olvasom, hogy többen érdeklődtök a haskötőről és a seb szellőztetéséről. Nekem azt tanácsolta az orvosom, hogy kenjem a sebet naponta néhányszor Contratubex géllel, ez gyulladásgátló és hámosító hatású, szebb lesz tőle a heg. Tulajdonképpen a Körömvirág Q10 krém is hasonló, az is jó. Én 1 hete használom a Contratubexet (mást nem használok mellette), a seb szinte már teljesen leesett (11 napja műtöttek), olyan a heg, mintha tollal rajzoltak volna egy csíkot bikinivonalban. Szép! Mindenkinek ajánlani tudom! Nagyon ritkán kötöm be vékonyan a sebet, csak akkor, ha szorosabban ruha éri. A nőgyógyász javasolta, hogy felesleges kötözni, így könnyebben gyógyul. Haskötőre annyit mondott, jó dolog, de nem kötelező. Ha úgy gondolom, vegyek, hordjam. Néha "hippsy" pamut derékmelegítőt- (az is tartja a hasat és nem jár olyan fájdalommal), ha hosszabb ideig talpon vagyok, sétálok, akkor haskötőt veszek fel. Ismerőseim, akik hasműtéten estek át, nagyon javasolták a haskötő használatát, amit valóban csak ruhán keresztül szabad viselni, a bőrrel, testtel nem célszerű annak érintkeznie. Mindenkinek kellemes napokat, mielőbbi gyógyulást kívánok!

7800. Saci-maci (válaszként erre: 7798. - Benita anyuka)
2011. febr. 21. 15:07

Szia!

Hát szellőztetésre nem alkalmas! Sőt! mindig kell, legyen alatta vékony pamut trikó, hogy ne a bőrt érje közvetlenül, mert "felfőzi". Én azt csináltam, hogy ne fülledjen be a seb, szépen gyógyuljon, hogy: első 2-3 hétben orvos mondta, legyen leragasztva. Le is volt, este, zuhanyzás után szárazra itatgattam puha törölközővel, mikor tuti megszáradt a bőr újra leragasztottuk olyan méterbe lévő, méretre vágható ragtapasszal. Úgy yragasztottuk, hogy a heg vonalára kerüljön a gézes rész. A harmadik héten, - mert nem volt nyitott sehol- pl estére már nem ragasztottuk le, aztán később nappalra sem, de szárazra törölgetés után babahintőporral (sima, gyszerű, kamillás) beporoztam a heg vonalát, a rálógó hasat megemelve. Napközben, ha tettem-vettem és úgy gondoltam kissé szükséges lehet, megismételtem a porozást. este zuhanzáskor jól lemostam, fürdőszivaccsal eltüntettem a hintőpor maradványt, törlés-száradás-porozás, reggel is porozás. + volt hogy egy csik kötszert, egyszerű gézt is használtam. Levágtam egy pár centivel nagyobbat, mint a sebem, és a hasat megemelve a rálógás hajlatába helyeztem (ott van nekem egészen a hajlatban a heg.) Vagy a bugyi széle odafogta ragasztás neélkül is, vagy ha "mamabugyi" volt rajtam akkor maga a rálógó has fogta oda.Nem esett le, és ha képződött ott egy kevés izzadság azt felszivta. És a hegem gyönyörű volt, és lett.

Persze akinek pl nyitva van kissé, az gondolom ne hintőporozza, mert úgy begyulladhat.

Kellemes Napot Neked, és mindenkinek.

7799. popova4 (válaszként erre: 7795. - Lala68)
2011. febr. 21. 14:09

Szia!

Jó, hogy megtaláltad ezt a fórumot, mert szerintem itt minden kérdésedre választ fogsz kapni. Én négy hetes műtött vagyok, és nem kaptam itthonra alvadásgátlót,csak a kórházban minden este. Úgy tudom, azt tényleg a legjobb a köldöktől 3-5 cm-re beszúrni, nekünk a kórházban is így csinálták, de hallottam már más véleményeket is. Talán máshová is lehet, de akkor nem annyira hatékony a felszívódás.

A mozgásról annyit, hogy szerintem elég az első időkben a wc-re menéshez, evéshez, mosdáshoz felkelni, és olyankor kicsit még mászkálni a lakásban. Aztán jöhet újra a fekvés-ülés,ami jólesik. Nekem a 12. naptól már nem voltak durva fájdalmaim és persze onnantól már többet mászkáltam. Jó a levegőre is kimenni néhány percre, mert az ember nagyon el tud gyöngülni a sok fekvéstől is.

Szerintem enni-inni lehet, ami jólesik, de az elején a székrekedés szinte általános. Nekem savanyú káposzta levét és korpát javasolt az orvos, plusz glicerin kúp. Hát ezek együtt valóban megsegítettek néhányszor. Aztán meg szépen visszaáll minden a régi kerékvágásba e téren is.

Én ma megyek vissza a nőgyógyászomhoz ultrahang vizsgálatra, remélem, mindent rendben talál. Gógyulást neked és a többieknek is. Üdv: Erika

7798. Benita anyuka (válaszként erre: 7794. - Saci-maci)
2011. febr. 21. 13:17

Szia!:)

Köszönöm a tanácsot!Csak azért szeretnék haskötőt használni mert sajnos a sebem nem nagyon tud szellőzni:o(

A kislányom még 4kg,és hát be vallom sokszor érzem amikor le teszem a kiságyába:o)

Most szúr a hasam már pár napja de nem vészesen.

Lehet,hogy az idő miatt:o(

Amúgy már napról napra érzem,hogy jobban tudok mozogni..

Sokszor jó lenne egy kicsit pihenni,de az én álláspontomban ez lehetetlen:O)

Nekem muszáj volt gyorsan felépülni...

További szép napot

7797. szofi99 (válaszként erre: 7795. - Lala68)
2011. febr. 21. 13:04

Szia ! Sajnálom hogy neked is át kellett ezt élni, és jó hogy idetaláltál.

Időben nem tudnám mennyi az a sok fentlét.Én inkább azt mondanám hogy igyál soksok vizet, folyadékot, és tuti hogy sokszor fel kell kelned pisilni :), meg enni, és ez szerintem elég a fentlétből egyenlőre. Érezni fogod hogy meddig birod, erőlteni ne erőltesd. yümölcsöt enni, rostot inni, szép lassan keveset, mert eszméletlenül tud fájni egy hasgörcs.Viszont ha kell a Wc-zéshez, akkor meg valahogy ki kell birnia fájdalmat a cél érdekében.

A véralvadásgátlót nem adták a hasba még a kórházban sem, és nem is kell oda.Lehet vállba, vagy a comb belső felébe, de szerintem az nagyon kellemetlen lehet. Inkább vállba...


A tornázást felejtsd el egy időre, tornának most elég a séta. A mottónk: Napról napra jobb és könnyebb lesz, ugyhogy kitartást kivánok a mielőbbi gyógyulásodhoz.

Üdv. Judit

7796. briszeisz (válaszként erre: 7795. - Lala68)
2011. febr. 21. 13:03

Szia Lala69!

Nekem is a férjem adta be a szurikat. Nyugodtan adhatod oldalabbra, a lényege hogy ne izomba vagy valami kis érbe menjen. Sőt, nekem a felkaromba is adott néhányat, amikor már elmúltak onnan a kórházban szerzett dudorok ott kevésbé érzékeny, persze ott is nagyon kellemetlen, de ki kell bírni.

Mozogni mindig csak annyit, amennyi nem megterhelő és inkább sokszor rövid ideig. Úgy nem fáradsz ki nagyon. Gyümölcsöt azt már nyugodtan ehetsz és rostosat is ha normális a székleted.

Torna gyakorlatokat én nem végeztem, majd a 6 hetes kontroll után.

Jobbulást Neked és mindenkinek.

üdv Bri

7795. Lala68
2011. febr. 21. 11:54

Sziasztok!

Új tag vagyok, örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra. 11 napja műtöttek, 3 nagy és sok-sok kisebb myoma miatt vették ki hasi műtéttel a méhemet. Petefészkek maradtak. 1 hete jöttem haza a kórházból, csütörtökön túlestem a varratszedésen is. Jól vagyok, szép a sebem is. Néhány kérdésben szeretném a segítségeteket kérni. Azt mondták, sokat kell fent lenni az összenövések elkerülése miatt. Mennyi az a sok? Mennyit kell sétálni, mennyit pihenni naponta? Mikortól lehet gyümölcsöt enni, rostost inni? 20 vérrög elleni injekciót írtak fel itthonra, még 13 van belőle, előre rettegek az estéktől miatta. Eddig a férjem szúrta be, tegnap magamnak én. Érzékeny a bőröm a seb-köldök között, ha a kezem vagy ruha ér hozzá, fáj ott. Muszáj az injekciót köldök alatt vagy mellett 2-3 cm-es körzetben beadni? Nem lehetne kicsit távolabbra a köldöktől, 5-8 cm-re oldalt (ahol már nem fáj)? Ti végeztek tornagyakorlatokat? Kérlek, válaszoljatok a kérdéseimre! Előre is köszönöm.

7794. Saci-maci (válaszként erre: 7780. - Benita anyuka)
2011. febr. 21. 11:33

Szia!

Haskötő kérdése: (Hasi műtött vagyok,és a szülésektől, túlsúlytól van némi hasam is, ami hát lógó, és a bikinivonalas vágásra is rálóg. )


Műtét után a nőgyógy. is javasolta, majd a háziorvos is. Be is szereztünk egyet, a gyógyászati segédeszközös boltban. Ha felirja volna a doki "receptre" 2.800,-FT, ha nem 4.400,-


Na de a lényeg: beszereztünk egyet, fekvéskor nem kell, nem is szabad használni. Az első hetekben felkeléskor - a has még eléggé fáj, húzódik, le akar szakadni, tartani kell, nem birsz kiegyenesedni- akkor felteszed, sokkal könnyebben vagy, tudsz konyhában tenni-venni, jönni-menni.

Sokkal könnyebb, mint nélküle.

Aztán eltelik pár hét, gyógyulgatsz, már jobb a hasad, sőt ki is birsz egyenesedni, nélküle is el-elvagy, akkor már ritkábban és kevésbé érzed szükségét a viselésének.

és ami még fontos, hogy Ülni nehéz benne!!!! Mert a sok-vastag gumiban nehezebben birod magad összehajtogatni, lehajolni, üldögélni órákig pl számitógépnél, vagy kocsiba beülni, kiszállni.

De ha nehezebb dolgot csinálsz,- pl gyereket kell emelgetni, vagy hosszabb ideig akarsz álldogálni, mászkálni, vagy messzebbre mész, érdemes még felvenni, mert úgy átvesz a terhekből, kevésbé érzed fáj utána a fáradtságtól a hasad. ÚGyhogy én mostmár (2,5 hó) csak akkor teszem fel, ha elmegyek itthonról és tudom, hogy sokat kell mászkálnom, itthon már csak hasszorítos bugyit használok, az jobban felveszi a formám, kényelmesebb viselet, tart is, ülni is tudok benne (amúgy irodista vagyok, úgyhogy ez is fontos!!!) itthon a házimunkához is oké, csak hát gyengébb, mint a haskötő.A Kisebb méret meg szoros, úgy szorit, hogy az kellemetlen, és csak állni lehetne benne, ülni nem!

És hogy a has mérete majd csökken-e a hsználatától, azt nem tudom megmondani, mert pl szülések után nem is hallottam róla, így soha nem használtam korábban, ezért is lett akkora és olyan hasam, bőröm, mint amilyen lett. Talán szülés után szerencsésebb lett volna, most már a régen kinyúlott petyhüdt, lógó bőrt hogy feszesítené, a hasam méretét csökkentené... hmmm...ezt már kevésbé hiszem.

ÚGy gondolom, mivel neked is pici babát van- ugye jól emlékszem- őt állandóan emelgetni kell, tehát jó szolgálatot tehet a haskötő a maga (állítható) szorosságával, hogy a baba 6-8-10 kg-jával ne emeld meg magad, mivel nekünk műtötteknek még ennyi kg-t emelni tilos, de mint Anyának, neked muszáj.

Minden jót kívánok.

Szia

7793. B.SZ.Icu (válaszként erre: 7786. - Hhagi)
2011. febr. 21. 10:51

Szia!

Nekem volt ilyen műtétem,egész lent vágtak és kicsi a vágás.

Kivették a méhemet,de nem olyan vészes.

Azóta sem érzek semmi extra változást a közérzetemben.

Ha van kérdésed szivesen válaszolok.

7792. szofi99 (válaszként erre: 7786. - Hhagi)
2011. febr. 21. 08:22

Szia !


Mekkora az a mióma, volt már itt ffi.ököl nagyságu, gyermekfejnyi.... Nem inkább az az oka, hogy már volt hasi mütéted. Ha már egyszer hosszában fel volt vágva a hasad, akkor azt már csak ugyanazon a vonalon vágják, keresztben nem lehet.

Ne aggódj feleslegesen, olvass mindekt vissza és meglátod - nem könnyüek az első napok de utána felszabadulsz, meglátod :) Üdv. Judit

7791. Rezeda63 (válaszként erre: 7786. - Hhagi)
2011. febr. 20. 22:33

Szia Hhagi!


Hogyan nőtt meg akkorára, hogy csak így lehet műteni. Gyorsan növekedett, vagy Te féltél a műtéttől és halogattad, vagy mi történt?

Szerintem a vágás az vágás, mindegy hol van, de ezt azok jobban tudják akit így műtöttek. Nem hiszem, hogy az egyik vagy a másik szerencsésebb lenne.

Kitartást, és most már igyekezz azzal a műtéttel:))) Ha megszabadulsz egy nagy méretű miómától, hidd el sokkal könnyebb lesz utána.

Üdv Rezeda

7790. Ekka74 (válaszként erre: 7787. - 19Vica68)
2011. febr. 20. 21:41

Szia!

Nekem is volt ilyen kis vérezgetésem. Vissza kell menni, lehet muszáj lesz picit leecsetelni ott ahol összevarrtak. Nekem megcsinálták azóta nem volt maszatolás. Ne izgulj mert nem fáj,olyasmi mint egy hagyományos kenetvétel, csak csípett egy kis ideig.

7789. Benita anyuka (válaszként erre: 7786. - Hhagi)
2011. febr. 20. 19:25

Szia!

Az én anyukámnak is miómája volt:O(( És neki is nagy volt!

Szegénykémet harmadszor vágták fel hosszába:o((

Ugyanis van egy öcsém és én is és az öcsém is császárral lettünk:o((

Harmadszor pedig a mióma miatt...

Ne aggódj semmi baj nem lesz!!!!:o)

Kitartást és sok erőt kívánok neked!!!

7788. Imisz
2011. febr. 20. 18:49

Sziasztok.

Vica, nem lehet valami kis hüvelyi fertőzés? Mert 3 hónap után már bőven nem szabad váladékozni. Ha nem múlik, doki. Addig esetleg próbálj kamillás irrigálást esetleg, ártani biztosan nem árt. (nekem műtét után javasolta a doki de bevallom nem csináltam)


hhagi, remélem nem haragszik meg az illető, mert nem emlékszem a nevére, de volt valaki akit hosszában vágtak. remélem olvas és jelentkezik.

Mikor műtenek?

Azért ha van időd olvass vissza, nagyon sok tanácsot, hasznos ötletet találsz. De kérdezz nyugodtan, ha felmerül benned valami.

Addig is fel a fejjel, ne izgulj, minden OK lesz!


Szimi

7787. 19Vica68
2011. febr. 20. 18:37

Sziasztok!

Hamarosan 3 hónapos műtött leszek. Van egy kis barna folyásom, szerintetek ez normális? Mitől lehet ez? Az irodai munkásoknak üzenem nekem sokkal nehezebb ülni egész nap mint amikor hétvégén itthon vagyok. Soha sem szerettem a feszes ruhákat, de most még bővebbet tudok elviselni. A "mamabugyi" sem volt a kedvenc fehérneműm mára csak azt tudom elviselni magamon. Lényeg, hogy a vágáshoz ne érjen, mert még mindig érzékeny és a göböm sem múlt el. De különben jól vagyok!

7786. hhagi
2011. febr. 20. 16:15
Sziasztok! Örültem, hogy rábukkatam erre az oldalra, és annak méginkább, hogy segítőkész baráti beszélgetéseket látok! Sajnos engem is műteni fognak. Nem olvastam a mióma méretéről sehol. Nekem nagyon nagy és hosszában fognak vágni. Esetleg egy sorstárs van aki ebben tud segíteni? köszi előre is!
7785. szofi99 (válaszként erre: 7784. - Ekka74)
2011. febr. 18. 13:22
Várunk, mi is be benézünk :)
7784. Ekka74 (válaszként erre: 7773. - Szofi99)
2011. febr. 18. 09:29

Sziasztok!

Köszönöm a kedves sorokat, és jó látni ismerős neveket:)

Látom azért másnál is hasonló a helyzet súly tekintetében..Teljesen igazatok van, több mozgás kellene, és én a műtét előtt sokat mozogtam. Aztán nagyon óvatos voltam, ezért nem mertem elkezdeni újra. Aki műtött azt mondta, hogy a hasizmom teljesen "el volt csúszva", aminek az lehet az oka, hogy rengeteget hullahoppkarikáztam - nem kevéssel a szülés után elkezdtem. Úgyhogy most megvárom az 1 évet. Vigyázzatok magatokra, én meg megpróbálok gyakrabban benézni.

A frissen műtötteknek gyors felépülést kívánok!

7783. kisbeka1
2011. febr. 18. 08:26

szia.

Most divat,a pólóra húzható derékvédő.Több színben is lehet kapni.Még kismama koromban beszereztem egyet,én azt használtam.

7782. szofi99 (válaszként erre: 7780. - Benita anyuka)
2011. febr. 17. 12:39
Szia ! Egy szélesebb sál tökéletesen megfelel, vagy egy kendő, tök csini leszel benne :):) Én sálat használtam rövid ideig....
7781. Rezeda63 (válaszként erre: 7768. - Ekka74)
2011. febr. 17. 12:05

Szia Ekka!

Örülök, hogy újra hallok rólad, bár annak kevésbé amit írsz. Igaz ez még mindíg kisebb gond, de gond. Nem szeretnélek elkeseríteni, de Én ugyan ezt tapasztalom. Igaz Én egy 10 évvel idősebb vagyok Nálad. A műtétem óta rám is felugrott jó néhány kiló. Még nem nagyon veszélyes, hiszen a műtét után alig voltam 55 kg. Eleinte még örültem is a felszedett kilóknak, de úgy 60 felé már kezdtem aggódni, ugyanis annyi volt a "versenysúlyom". Én 40 éves korom óta hetente 3-szor komolyan edzettem. A műtét után nehezen tudtam újra kezdeni az edzést mert fájt a hasam utána. Jelenleg hetente legalább 5 alkalommal edzem, de a kilóim mégsem csökkennek, de nem csak a kilóim, mert hát az nem olyan nagy vész, a ruha méretem sem csökken, sőt a háj sem a hasamon.

Utána olvastam, és egyértelműen a hormonális változást teszik felelőssé a súlygyarapodás miatt. Étrend módosítást, és mozgást javasonak. Nálam az a baj, hogy enni szeretek.

Üdv Rezeda

2011. febr. 17. 11:45

Lányok!A 7752hsz-re tudnátok válaszolni???A haskötővel kapcsolatban!!

Légysziiiiiiiiiii

7779. kisbeka1 (válaszként erre: 7764. - Jade10)
2011. febr. 17. 11:13

nekem minimum 4-5 hét kellett,mire rendbe jöttem.

Nem szabad sürgetni,mert akkor rosszabb,nehezebben gyógyulsz.

A rendetlenséget én is utáltam,de az egészségünk többet ér.Gondolj erre,és csak óvatosan a munkával.

A házimunka megvár!:-)

7778. kisbeka1 (válaszként erre: 7771. - Jade10)
2011. febr. 17. 11:05

szia,én műtét után 30 napig kaptam a szurit.

Biztosan egyénileg állítják be,szerintem is kérdezz rá!

7777. jade10
2011. febr. 17. 11:03

Sziasztok!

Megkérdeztem a dokit. Szerinte semmi köze a zsibbadásnak a trombózishoz. Nem dagadt a lábam és nem is fáj.De ha nem változik akkor megnézi. Azt is mondta, hogy elég az öt véralvadásgátló.

Most megpróbálok kicsit többet fent lenni és kevesebbet feküdni, meg sokat inni. Állítólag az használ trombózis ellen.

Meglátjuk.

Mindenkinek jobbulást!

Sziasztok!

7776. Benita anyuka (válaszként erre: 7771. - Jade10)
2011. febr. 17. 10:29

Húúú!

Én 10 véralvadás gátlót szedtem be!!Vagyis ennyit mondott a dokim!!!

De ennél csak többet!!!!

Azonnal menj a dokidhoz szerintem....

7775. Imisz
2011. febr. 17. 09:04

Sziasztok!


Ekka, én is azt hallottam (már nem tudom kitől) hogy műtét után a műtét előtti testsúly 10%-a is felugorhat. Erre példa a tesóm, őt vagy 10 éve műtötték és az az 5-6 kg.rajta van. Én is jó úton haladok de érdekes, a kilóim még nem változtak de az alakom igen. Minden a hasamra jön. Az is igaz, sokat nem teszek ellene:( Lusta vagyok sajnos.


Jade, én is csak a kórházban kaptam az alvadásgátlót, összesen 4-et. Nem lehet, hogy a labor eredmény is befolyásolja, kinek mennyi jár? Ezt csak laikusként gondolom. Hisz a műtét előtt nézik többek közt a véralvadást is.


Gyógyuljatok, pihenjetek és sok türelem!

7774. szofi99 (válaszként erre: 7771. - Jade10)
2011. febr. 17. 07:41

Szia !


Én is csak a kórházban kaptam véralvadásgátlót, itthon már nem. Mivel a trombózis komoly dolog kérdezd meg az orvost... puszi

7773. szofi99 (válaszként erre: 7768. - Ekka74)
2011. febr. 17. 07:39

Szia Ekka :)



Én azt olvastam, hogy a havi menstruáció sok energiát vesz el a szervezettől, miután ez nincs.... Ezért hiznak a már klimaxoló nők. Nálad azért más a helyzet, de a mütét mindenképpen rontott a petefészkek müködésén. Én azt mondom neked, hogy üzd el az elkeseredésed és mozogj többet, és próbálj az étkezésen változtatni. Sportolj valamit amit szeretsz, nincs veszve semmi...Az is biztos hogy az évek mulásával azért rakódnak a kilók az emberre,- bár vannak kivételek.


Nekem eltávolitották a petefészkeim, rettenetes evésrohamaim voltak, mostanra már elmultak.Én nem hiztam ugyan tul sokat, -de azért sokalltam, most én azt is nagy eredménynek tartom, hogy kb. ugyanazon a kg-n tartom magam mint mütét előtt :):)


Fel a fejjel, a nehezén már tul vagyunk :)puszi Judit

7772. briszeisz (válaszként erre: 7771. - Jade10)
2011. febr. 17. 07:33

Szia!

Nem akarlak ijesztgetni, de szerintem kérdezz rá a dokitól.

Nekem sem írt fel a nőgyógyász, de a háziorvosom nem hagyta annyiban és rákérdezett.

Az osztályvezető főorvos írta fel a végén, mert az kell! Én még itthon adtam, illetve a párom adta be 10 db-ot.

A dokik sincsenek ebben az ügyben azonos véleményen.

Az egyik szerint kell, a másik szerint meg nem mert hogy mozgok és minek?

Azért járj utána a zsibbadásnak!!

üdv Bri

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook